Ulusal Birlik Partisi’nin 36. Kuruluş yıl dönümü dün akşam bir resepsiyonla Lefkoşa Hidden Garden’de kutladı. UBP ülkemizin en büyük partilerinden bir tanesi. Üstelik de 36. Kuruluş yıl dönümünü iktidarda iken kutlamak UBP’nin güçlü olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Saat 19.00’da parti genel başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, eşi Gülin Küçük ile birlikte resepsiyona katılanları kapıda karşılayıp partilileri ile tek tek tokalaştı.

Çok samimi bir hava vardı, resepsiyona katılanlar severek geceye katıldılar. UBP iktidardadır ve iktidarda olduğu süre içerisinde kan kaybetti. O bakımdan gece renksiz geçecek diye düşünenlere yanıldıklarını söyleyebiliriz. 27 milletvekili ile tek başına iktidarda bulunan UBP’de iç sorunlar olabilir. Ancak UBP’liler  her ne kadar da sorunları var gibi görülüyorlarsa da hiçbir partinin onları yıkamayacağı bilinen bir gerçek. Her zaman dediğimiz gibi UBP’nin en büyük rakibi kendisidir. UBP’liler kendi içlerinde hesaplaşmayı çok seviyorlar.

Yanlış yaptığına inandıkları kişileri günü geldiğinde cezalandırmasını biliyorlar. O bakımdan partiye küsüp de partiden kopmak kolay değildir. 36 yıllık bir geçmişi olan UBP’nin özellikle UBP’lilere getirisi olmuştur. O bakımdan UBP dün akşam da görüldüğü gibi güçlü bir partidir. Resepsiyonda Bakanlar, Milletvekilleri ve partililerle yapılan röportajlarda partiye sahip çıkma ön plânda idi. UBP’de sorun var diyenlere anlamlı bir cevap verildi.

Aslında UBP mevcut sistemin hem kurucusu, hem de savunucusudur. Bu sistemi sürdürmek pek doğru gelmiyorsa da bu sistemden kurtulmayı kimse de istemiyor. Kaldı ki; diğer siyasi partiler de UBP’nin birer kopyası gibi hizmet ediyorlar.

Dün bir kez daha gördük ki; UBP’yi ancak yeni bir anlayış yıkabilir. Yani; mevcut düzeni yıkabilecek bir siyasi oluşum ortaya çıkarsa işte o zaman UBP’de gider. Ama mevcut siyasi partiler UBP’ye karşı muhalefet ettikleri müddetçe UBP gücünden asla kaybetmez. 36 yıldır bu böyle sürüyorsa ve halk hala daha UBP’yi benimsiyor ve tek başına iktidara getiriyosa, diğer partilerin UBP’ye alternatif olmadığının kanıtıdır.

Demek ki; alternatif olabilmek için de UBP’den farklı olmak şart. Gör beni göreyim seni politikaları hala değer buluyorsa nasıl bir alternatif olacak çok merak ediyoruz.? Kısacası; dğn akşam UBP’nin 36. Kuruluş resepsiyonunda gördüğümüz coşku UBP’nin bu ülkede tek güçlü parti olduğunun bir göstergesidir. Çünkü resepsiyona katılanlar yıllardır UBP’den kopmayanlardır. UBP’nin köklü bir parti olduğunu yıllarını UBP’ye verenler bu bir kez daha göstermiştir.

Zaten UBP tarihinde bir kez sandıktan ikinci parti olarak çıkmıştır. O da Annan Plânı döneminde rol gereği olmuştur. Hatırlayacaksınız o dönemde Avrupa’da, Amerika’da Türkiye’deki AK parti hükümeti de Annan Plânı’na EVET denmesi için UBP’yi ikinci parti yapmışlardır. Ama dediğimiz gibi o da rol gereği olmuştur.

Peki ama UBP bu toplumu sırtlayıp götürebilecek bir parti mi? Eğer bu toplum bu şekilde yaşamayı sürdürmeyi severse neden olmasın.? Değişim isteyen kim? Nasıl olmasa her toplum dlaik olduğu gibi yönetilir. İşte UBP de bu toplumu layık olduğu gibi yönetmeye devam ediyor.  

 

GARGA’DAN AL HABERİ  GÜZELYURT HALKI PERİŞAN

Defalarca yazdık, ama yazmak da bizim işimiz olduğuna göre yazmaya devam edeceğiz. Üç veya dört kez Güzelyurt’taki kanalizasyon rezaletini gündeme getirdik. Bugün bir kez daha gündeme getirme gereği duyduk. Çünkü neredeyse iki yıl oluyor Güzelyurt’ta kanalizasyon yapımı için kazılan çukurlar hala duruyor. Son günlerde Güzelyurt’a gidenler veya Güzelyurt’ta yaşayanlar orada çekilen sıkıntıları gayet iyi biliyorlar.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, dün bir kez daha Güzelyurt’ta esnafı gezmeye kalktı. Esnaftan almış olduğu şikâyetlerin en başında kazılan yolların hali geliyor. İki yılda bir arpa boyu kadar yol alamayan kanalizasyon yapım işleri yazda toz toprakla Güzelyurt halkını perişan etmişti. Şimdi de kış geliyor yağmur yağdığı zaman çamurlar Güzelyurt’luyu perişan edecek. Güzelyurt belediyesinin başlatmış olduğu kanalizasyon çalışmaları öyle anlaşılıyor ki bir kaç yıl daha devam edecek. Güzelyurt halkı bu çalışmalara ne kadar dayanabilir bilemeyiz? Ancak halk isyanlarda.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. Mehmet AMCA; Boşuna araştırma yapma çünkü seni şikayet edenlerin sayısı oldukça çoktur. Şunu bilmeni isterim ki, birlikte yeyip iştiğin kişiler dahi rahatsız. Bence dostlarını kaybetmek istemiyorsan örgüt başkanlığını devret. Bu saatten sonra onların gönlünü alamak hayli zor, alt tarafı bir örgüt başkanlığı.

Sn.Ziya GÜVENİR; Dün akşamki UBP resepsiyonunda dostlarınla birlikte bol bol hasret giderdin. Özellikle Özdal Kerem ile uzun bir süre sarmaş dolaş olmanız dikkatlerden kaçmadı. Yoksa çoktandır görüşemiyor muydunuz?

Sn.Afet ÖZCAFER;  Pembe elbiseniz de çok yakıştı. Resepsiyonda sizden başka pembe giyen yoktu.

Sn. Ayça Soygür ÇIRALI; Sendika seçimi bayağı kızıştı, senin gruptan iki kişi istifa etti. Belli ki 15 Ekim’e kadar daha da kızışacak. Doğrusunu istersen kimin kazanacağını kestirmek biraz zor. Her gün yeni yeni gelişmeler oluyor. Aldığım bilgilere göre; daha istifalar bekleniyor. Senin anlayacağın Lefkoşa Türk Belediyesi’nde ibre devamlı olarak değişiyor.

Sn. Bulut AKACAN; Faizler konusunda vermiş olduğun mücadele çok yakında başarı ile sonuçlanmış olacak. Maliye Bakanı Ersin Tatar, banka faizlerini düşürmekte kararlı bir kaç bankacı bundan rahatsız olacak ama bu sonuçtan vatandaş mutlu olacak. Bu konuda mücadeleye devam özellikle sen ve Boysan Boyra’nın katkısı çok büyük. Kendi insanımızı faizlerden dolayı mahvettik tefeciliğe son!

Sn. Hüseyin ÖZGÜRGÜN; Demirel’in dediği gibi dün dündü bugün bugündür. Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu konusunda telaş edilecek bir şey yok nasıl olmasa Kıbrıs Türk halıkı Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu sayesinde ayakta duruyor. Ya birde o pasaport olmasa mandrada eskiden olduğu gibi kapalı kalacaktı.

Sn. Özel KADIOĞLU; Dün kuşlarınla konuştum seni sordum içeride yok dediler. Maşallah kafesleri çoğaltın adeta bir kuş cenetti yaptın. Hiç olmazsa ötüyorlar mı? Biraz olsun bizim dilimizden anlıyorlar mı?

Sn. Tulin MANYERA; Mövenpick dondurması bir dünya markasıdır. Hele hele Passion fruit & Mango olanı bir harikadır. Tam da benim için şekeri olmayan doğal kendi tadında. Pahalıdır diyenlere sağlıklıdır cevabı verebilirsin. Dondurmayı çok severim diyenlere tavsiye ederim denemekte çok fayda var. En azından dondurma yediklerini anlayacaklar.

Sn. Süreyya GÜRSES; Son günlerde parti içerisinde bazı kesimler sizin kadın kolları başkanlığını bırakacağınızı yayıyorlar. Dün akşam UBP’nin kuruluş yıl dönümü resepsiyonunda olmamanız da bazılarını doğrular gibi göründü. Oysa; sizin bir başka toplantı için yurt dışında olduğunuzu bilmiyorlar daha doğrusu bilenlerde bilmemezlikten geliyorlar. Yurt dışında olduğunuzu duyurmak bize kaldı ne dersiniz?

Sn. Mehmet SEİZ; Kıbrıs Türk Petrolleri’nde başlattığınız grev bize göre çalışanlara fayda sağlamadığı gibi Kıbrıs Türk Petrolleri ile çalışan benzin istasyonlarına da fayda sağlamıyor. Vatandaş pek zorda Alpet ile işini görecek olmadı güneye geçecek. Yani grevler Kıbrıs Türk Petrollerini zarara uğratacak işte o zaman da özelleştirme kaçınılmaz olacak!

Sn. İrsen KÜÇÜK; Kim ne derse desin UBP bu düzenin hem kurucusu hem de savunucusudur. Dün akşam etrafınızda dört dönenler bunu bir kez daha ıspatladılar.  Bu toplum demek ki, UBP ile yürüyebilir kaldı ki, diğer siyasi partiler UBP’nin kopyasından öteye gidemediler. 36 yılda UBP iktidarını yıkamadıklarına göre demek ki, en büyük UBP.

Sn.Asım KARADERİ; Dün akşam UBP resepsiyonunda benim o meşhur rüyalarım konuşuldu. Benim rüyalarım UBP’li arkadaşların ilgisini çekti. Edecekler beni da artık rüya da göremeyecem!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31