Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan, köylüye şirin görünecek diye hak sahibi olanlara kırsal kesim arazisi sözü verdi. Oysa; kırsal kesim arsalarını konut edindirme birimi dağıtıyor. Adahan kaş yapayım derken göz çıkarttı. Vadili’de birçok vatandaşı istemeden biribirlerine soktu. Yani sizin anlayacağınız; Adahan yapmayacığı işlere el atınca köylü biribirine girdi.

MAĞUSA HASTANESİNE 10 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

UBP’nin partizanlıkları devam ediyor. Geçtiğimiz gün UBP Mağusa ilçesi 50 UBP’liye haber yollayarak, Mağusa hastanesine 8 teknisyen, 2’de mühendis alınacağını duyurdu. Yapılan sınavlarda 10 kişi işe alındı. Bunlardan biri Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı Nuri Gökşin’in oğlu. Nuri Gökşin Mağusa hastanesinde başhekimdi. Ancak yüksek maaştan emekli olsun diye sonradan müsteşarlığa terfi edildi. Gökşin Mağusa hastanesinde iken, CTP’nin istihdam ettirdiği iki kişiyi işten atmıştı. İşten atılanların biri Hakan Altuntaş, diğeri ise Erdoğan Sabriler. İşten atılanlar geri işe alınmazken, Nuri Gökşin’in oğlu işe alınıyor. Oysa; atılanlarda teknisyendi ve bugün onlarda işe alınıp eski görevlerini yapabilirlerdi. UBP’deki partizanlığın korkunç boyutlarda olduğunu yaşanan bu en son örnekle tesçillenmiş oldu.

BERATLI CLİNTON GİBİ

Eski ABD Başkanı Bill Clinton seçim startını saksofan çalarak vermişti. Gece gittiği müzikli yerlerde sık sık saksofan çalardı. Taki Levinski saksafonu çalana kadar.! Nazım Beratlı’da bildiğiniz gibi CTP’nin genel başkan adayı. Aldığımız bilgilere göre; Beratlı bu akşam gargalar diyarı Mağusa’da ikiz kiliseler bölgesinde Demolay barda sahneye çıkacak ama Clinton gibi saksofon değil o gitar çalacak. Beratlı’nın büyülü gitarı ve sesini dinlemek isteyenler bu akşam saat 23:00’den sonra Mağusa’da Demolay’a gidebilirler. Keşke bizim de işimiz olmasa ve bizde Beratlı’yı dinleme fırsatı bulsak.

MEHMETCİK BELEDİYESİ ARTIK İFLAH OLMAZ

Gargalarımızın haberlerine göre geçen akşam Başkan Beyazit Adalıer halka açık bir toplantı yaptı. Toplantı halka açıktı ama çalışanların protestosu ve yapılan tartışmalar ayarı, düzeyi ve dozu bayağı kaçırıldı. Kim ne derse desin, haklı veya haksız, doğru veya yanlış gelinen nokta çok düşündürücü.
Adalıer yaptığı toplantı sonucunda halk önünde belediye idare amiri ile yaptığı tartışmalar, belediye çalışanlarının başkanı yuhalaması ve ıslıklaması, düzeysiz tartışmalar işlerin artık birileri tarafından gecikmeden el koymasını gerektiriyor. 3500 nüfuslu bir beldede, üstelik turizmin merkezi olmaya aday bir bölgede Belediye başkanı, meclis üyeleri ve halk arasındaki bu denli kopmalar ve çirkin tartışmaların yapılması açılan yaraların kolay kolaya kapanacağını, kırılan kalblerin kolay kolay tamir edileceğini göstermiyor. Garga’larımızın verdiği haberlerde bölge halkı belediyeden de belediye meclisi üyelerinden bıkmış.Başkan başka söyler,belediye meclisi başka söyler. Halk neyin doğru neyin yanlış olduğunu artık kestiremiyor. Yapılan suçlamalar ve ortaya atılan iddialar hem halkın güvenini sarsmış, hem de beldede büyük bir kaos ortamını yaratmış.
Aldığımız duyumlara göre; Pazartesi meclise sunulacak bir yasa ile Belediyelerde yaşanan kaosların önüne geçmek için önemli bir adım olması ümid ediliyor.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

MEHMETÇİK BELEDİYESİ

Harun bey; iyi günler geçtiğimiz günlerde bir yerel gazetede Mehmetçik Belediye Başkanı’nın yaptığı bir açıklamayı okudum ve güldüm, kocaman bir sayfayı şikayetlerle meclis üyelerini içişlerini suçlayıp durdu, birde intibakları yapılan 3 kişiyi ilkokul mezunu olduklarını ve sahte evrak düzenlediklerini söyledi sahte belge düzenlediler derken eğitim bakanlığından lise diploması çalıp dosyalarına mı koydular başkana onu sorarım bu 3 kişinin lise mezunu olduklarını çok iyi biliyoruz bunlar lise mezunu, ne bu 3 kişi ne de meclis üyeleri ne de içişleri o kadar cahil işlerini yapmasını bilmeyen insanlardır yoksa bu insanlar hepsi de körmüydü içlerinden bir tanesi bunların eğer başkanın söylediği gibi ilkokul mezunu iseler kimse ne mezunu olduklarına bakmadı mı ? eskilerin bir deyimi var karınça öleceği zaman kanatlanırmış başkan da tam bu karıncaya benzedi, kurtulmaya çabaladıkça batıyor. Bu kadar saçmalayan herkesi karalayan iftira atan yalan söyleyen bir başkan herhalde adada birdaha yok diye düşünüyorum. Bu çocuklar sahte belge düzenlediler die çıktınız açıklama yaptınız peki başka birileri de çıkar yeğeninizin Bafra halk plaşında hem sorumlu hep muhasebeci hem alım satımı yapan plaj gelirini de akşam evine görürüp sayan sezon sonu ise kendi kendini aklayanları da belgelerle kanıtlayanlara ne diyeceksiniz acaba? Ey başkan yada kıralım die ortalarda dolanan adam ne Mehmetçik ne çevre halkını nede sokaklara döktüğün personeline bunları yapmana hakkın yok senin sabır da bir yere kadar yemez yedirmezmiş diyorsun sen yemeyebilirsin ama emin ol senin sırtından köşe olan birileri vardır (O KENDİNİ BİLİYOR) bu nedenle daha fazla yazmaya gerek yok iyi günler.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ersan SANER; Girne Limanı’na el attığınızı duyduk ve mutlu olduk. Ancak aldığımız bilgilere göre; bazı balıkçılar geceleyin izin almadan limana sandallarını koymaya başladılar. Önceki akşam polis birilerini engelledi. Bilginiz olsun...

Sn.Hocam; Senin adam dediğin gibi vardır. Dün senin evden bana gelene kadar dört defa aradı. Üstelik de yola jep ile çıktı kırmızı Suziki ile geldi. Kaş yapayım derken göz çıkarmasın sakın.

Sn.Turgay KONTİ; Sadrazam köyde doğa ile başbaşa kalmak güzel bir zevk değil mi.? Hafta sonu olsun tadını çıkartmaya bak. Bu arada Lefkoşa’ya gelirken yenidünya fidanını da getirmeyi unutma.!

Sn.Gürkan KARA; Geçen gün Pınarbaşı muhtarı ve birkaç kişi ile birlikte bir arazide kuşluk yaptığınızı duyduk. Menünüzde hellim, ekmek, zeytin, luvana ve domates vardır. Böyle bir ortamda olmayı bende çok özledim. Hele hele kırda bayırda luvana ile zeytin yemek ne kadar güzel birşey.

Sn.Andaç GÜNAY; Onur Havayollarının seferlere başlaması en çok sizi sevindirmiş. Rekabetin artacak olmasının vatandaşa yaramasını bekliyorsunuz. Haksız da değilsiniz.

Sn.Şaziye GÜVENLİ; Tek mesaiye geçilmesi ile Elektrik Kurumunda kafeterya konusunda ihtiyacının şart olduğunu söylüyorlar. Size göre de; öyleyse idareyi ikna etmek gerekecek.

Sn.Ali SEFER; Kaç zamandır vatandaş seni TV'de görmemeye başladı. Vatandaş seni görmek istiyor. Bizden iletmesi...

Sn.Şerife ÜNVERDİ; On parmağınızda on marifet diyor sizi tanıyanlar.Meclisti, klinikti derken bir de vatandaşın sorunlarıyla uğraşıp her telefona cevap verdiğinizi söylüyorlar. Bu arada annenizin rahatsızlığından dolaya da size büyük geçmiş olsun.
 
Sn. Ulus BASRİ; Geçen gün seni Hamitköy'de görenler oldukça sevinmişler. Arada sırada görünmek iyi olur değil mi.

Sn. Muharrem ÖZSEYFİLER; Yazlık kıyafetler geldi mi? Sen de biliyorsun artık önümüz 6 ay yaz.

Sn. Erdim KOFALI;Emlak fiyatlarında bu aralar düşüş yaşanır mı? Sen de iyi biliyorsun ki; ev almak isteyen çok. Arz talep meselesi !!!

Sn. Erdinç ÖZTEKNİK; Seni görenler Karting yapmayı bırakalı epey kilo aldığını söylüyorlar.Tamam oğlumu yetiştirdim ben bıraktım diyorsun ama arada bir pistlerde görünmek iyi mi olur. Ne de olsa eski şampiyonlardansın. 

Sn.Beyazıt ADALIER; Geçen akşam düzenlediğin halka açık sohbet toplantısı işlerin içinden hiç çıkılmayacak duruma geldiğini bir kez daha gösterdi. Polis kordonu altında toplantıyı terketmişsin. Bu gidişle sağlığın bozulacak dikkatli fazla stres yapmamanı öneririz.

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Dün yine Bekirpaşa Lisesi’nde açılıştaydınız. Ve konuşmanız katılanlar tarafından çok beğenildi. O kadar ince ayarlar yapmışssınız ki; AB temsilcisinin yanına söylediklerinizi tercüme etmesi için tercüman yerleştirdiniz. Eee madem onlar Türkçe konuşmaz, sende İngilizce konuşma. Konuşmaların bayağı alkış topladı. Bölgeye yatırımlara devam et.

Sn.Önder SENNAROĞLU; İskele ilçesinden gelen haberlere göre; uzun zamandır halk arasında görünmüyormuşssunuz. Yüzünüzü unutmuşlar. Siz artık hem milletvekili, hem ilçe başkanısınız. Biraz halk arasına girseniz daha iyi olmaz mı?

Sn.Sezai SEZEN; Belediye’ye yeni müdür muavini almışssınız hayırlısı olsun. Restorant ve bangalaovlarınızı sağlama aldınız mı?

Sn.Halil ORUN; Hade hayırlısı başkan. Bundan sonra size tonton başkan diyebiliriz. Torun sahibi olmak nasıl bir duygu? Analı babalı büyüsün. İsmi Nagehan olunca da bir başka oluyor herhalde. Allah bağışlasın .

Sn.Ali Rıza USLUER; Bu aralar yakında Bafra’da açılışı yapılacak Nuh’un gemisinden çıkmaz olmuşssun. Hayırdır?

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31