Sen kalk, tüm devlet borcu yükünü, olduğu gibi bordro mahkumunun boynuna as!

Kıstırabildiğin köşede, vergisini al, tokatla, maaşını kes, işten çıkarmakla tehdit et,özlük haklarını gerilet.Terfi sınavı açma, geçici memur ile açıklarını kapat, memurunu maddi manevi yerinde saydırt…

Sonra da kamu görevlisi, devlet işçisi ve emekli çok rahatmışçasına anti propaganda yap… Bunlar çok buldu da bunadı de; devleti bunlar yedi bitirdi diye laf dolandır… Milleti kamu görevlisine, devlet işçisine ve emekliye düşman et!

Sonra da sermayeye peşkeşçekilen elektriği bordro mahkumuna ödet.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin açıklarını da; KTHY mağdurlarından döne döne kestiğin sosyal güvencelerini, dön bir daha bordroludan da kes.

Bir de hiç yüzün kızarmadan, çok iyi işler yapıyoruz, ekonomiyi uçurduk, iyi yoldayız diye ahkâm kes!

Bakanlarını milyonluk mersedeslerle ödüllendir, bordroluya faturasını kes, özel sektör çalışanına da kendini acındırtıp,kamu görevlisini, emekliyi ve işçiyi hedef göster.

***

Yok yok bayım! Ben yanılmıyorum:

Memleketimdeki adaleti ortadan kaldıran sizsiniz!

Gelir dağılımındaki uçurumu büyüten sizsiniz!

Kamu görevlisinin, devlet işçisinin, emeklinin onurunuayak altınaalan sizsiniz!

Sanki bunu özel sektö çalışanı için yapıyormuş gibi görünüp onların da haklarını gerileten; insan hakları ve ILO sözleşmeleri nezdinde suç işlemiş olan da sizsiniz!

Üstüne üstlük, güzel bir iş yaparmış gibi, geriletilmiş emekçi haklarını bahane ederek bordro mahkûmlarını hedef göstererek toplumsal huzuru ve iç barışı tehdit eden de sizsiniz!

Bir de hiç yüzünüz kızarmadan alınan önlemlerin ne kadar işe yaradığından bahsediyorsunuz!

***

Anlayacağınız halinden tek memnun olanlar sizlersiniz.

Bizlerin verdiği vergiler ile lüks içinde yaşayıp, bir kurultaycık ve bir koltucuk uğruna mükellef iftar sofralarını kurarak günahlarınızı affettiremezsiniz eğer inançlıysanız beyler!Bu ne İslami inanç sistemine yakışır ne de bir Müslümanın ibadet biçimine.Aklı olan, inançlı olan sizin kurduğunuz kirli sofralara da oturmaz.Çünkü devletin cebinden, halkın vergilerinden alınmış vergiler ile kurulan iftar sofralarının hayrı olamaz.

Kamu görevlisini kandırarak, sadaka gibi dağıttığınızla, adına artış dediğiniz ucubeden artırdıklarınızla lüksünüze lüks kattığınızın herkes farkında!

Belki en başta sormam gerekirdi; şimdi soruyorum: Amacınız adaleti sağlamak mı yoksa sefaleti daim kılmak mı?

Çünkü ben eleştiri yaparken; düşüncelerimi yazarken hep adaleti sağlayacak bir idari sitemi kurmakla yükümlü olduğunuzu düşünerek eleştiriyorum. Ama yanılıyorsam ve aslında hedef sefaleti getirmekse yolunuz mükemmel. Amaçlarınızın yolunda eksiksiz ve kusursuz bir şekilde ilerliyorsunuz şüphesiz.

Yine de küçük bir hatırlatma yapayım mı?

Devleti yönetmek ve ekonomiyi kurtarmak vergi yükünü çalışanın, emekçinin, işsizin, emeklinin oluşturduğu yoksul ve dar gelirli tüketicilerin sırtına bindirmekle olmaz. Dünyanın en pahalı akaryakıtını, en pahalı elektriğini en pahalı iletişimini, en pahalı ulaşımını halka hizmet diye kaktırmakla devlet yöneticisi olunmaz!

***

Farkında mısınız?

Her seferinde  okkanın altına en çok gidenler bordro mahkûmları; yani memurlar, işçiler, emekliler oluyor. Bölüşüm süreci olarak da düşünülecek kişibaşına düşen milli gelire bakıldığında en çok etkilenen kesimler de bordro mahkûmları.

Ne gariptir ki zaten okkanın altında kalıp ezim ezim ezilen bordro mahkumları,krizden çıkalım diyeyapıldığı iddia edilen kemer sıkma politikaları esnasında da okkanın altın tekrardan itiliyor.

Kemer sıkma esnasında “sosyal devlet”, “sosyal harcamalarını” rafa kaldırınca emekli, dul ve yetimler de daha bir yoksullaşarak zavallılar kervanına katılıyorlar.

Sonra da ekonomimizin nasıl uçtuğu ve alınan önlemlerin ne kadar işe yaradığı palavralarını dinlememiz bekleniyor.

Yok arkadaş! Farkındayız: Vatandaşın bir kısmını kalburdan eleyip, kalburüstünde kalanlarla yaşama devam etmek niyetindesiniz. Fakat bunu yemeyeceğiz.

Kalburunuzun deliklerine sizi sıkıştırmaya karar verdik.

***

Sahi ne oldu dünkü KTAMS eylemi? Bakanınız oldu mu? Maliye Bakanı Kamu-Sen’deki gibi ahkam kesip politikasını yaptı mı?

Eh! Varın yorumlayın ikisini…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31