Hafta içinde örgüt ziyaretleri derken, bir bakarsınız aniden hafta sonu olmuş. Genelde de etkinlikler hafta sonlarında gerçekleşiyor, onlara da gitmeseniz olmaz.!  Peki ama ailenizle ne zaman birlikte olacaksınız.? Bu iş gerçekten çok zor. Mesela; Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın hafta sonu programına şöyle bir bakacak olursak; bu işin ne kadar yorucu bir iş olduğunu daha iyi anlarsınız. Tatar Cumartesi günü Adana’ya gitti, Adana’dan Mersin’e geçti, Kıbrılı işadamlarının açılış törenlerinde bulundu. Gecesini orada geçirip dün adaya döndü. Gelir gelmez Büyükkonuk’a gitti. Orada da 8. Geleneksel Eko Gün ve 1.Çocuk Eko Gün etkinliklerine katıldı. Ardından birkaç saatliğine evine uğradı, dinlenmeden bu sefer Girne’deki Cratos Premium Otel’de dünya Horon Günü’ne katıldı. Karadenizli’lilerle yeyip içip horon tepti. Adana Mersin Büyükkonuk’ta gez Ersin derken, bir de bakmış gecenin geç vakti hafta da bitmiş oldu.

MORMENEKŞE’DE GÖZLER ÜSTEL’İ ARADI

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’in bir aylık bakanlığı döneminde 17 gününü yurt dışında geçirdiğini yazmıştık. Yurt dışındaki hiçbir etkinliği kaçırmadı. Öyle sanıyoruz ki; 26’sına kadar da herhangi bir yurt dışı etkinliği görünmüyor. Peki ama yurt dışındaki etkinliklere önem verdiği kadar, yurt içindeki etkinliklere de önem verse fena mı olur.? Biz yurt dışına gitmesin demiyoruz ama buradaki etkinlikleri de göz ardı etmesin. Mesela; Mormenekşe’deki enginar festivaline gitmedi diye Mormenekşe’liler ona biraz sitem ettiler. O’na tavsiyemiz yurt dışındaki etkinliklere önem verdiği kadar yurt içindeki etkinliklere de önem versin.

MEHMET ZAFER İRAN’A GİTTİ

Girne Belediye Başkanı gider de Lefke Belediye Başkanı boş durur mu? Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın İngiltere’nin başkenti Londra da gezerken, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer de İran’da geziyor. Zafer; ikinci taytılı olan LAÜ Mütevvelli heyeti başkanı kimliği ile İran’dan öğrenci bulmaya gitmiş. Hepsi bitti de şimdi İran’dan  öğrenci getirmek Mehmet Zafer’e kaldı. Abdullah İşkey’de yurtlarla uğraşsın!

SÜMER AYGIN ORKESTRA’YI DİNLEMEYE GİTTİ

Dünkü haberimizde Girne’nin Sümer Aygın’a dar geldiğini yazmıştık. Sürekli olarak yurt dışı seyahatlerine gittiğini duyurmuştuk. Daha Dubai’den geleli kaç gün oldu? Gelir gelmez bu sefer de İngiltere’ye gittiğini öğrendik. UBP’li belediye meclis üyeleri Ali Tektan ve Celal Özbek ile birlikte Girne Kent Orkestrası’nın Edminton’daki konserine gittiler. İngilizce konuşulan bir ortamda Kent Orkestrası’nın akustiği nasıl olur? diye herhalde onu incelemeye gittiler.

BAKANLAR KURULU BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDA TOPLANIYOR

Bu bir Bakanlar Kurulu toplantısı değil ama hükümet kabinesinin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda toplanacak olmasına Bakanlar Kurulu da diyebilirsiniz. Bugün sabah Saat 09:00’da  gerçekleşecek olan toplantı neden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda? diye sorabilirsiniz. Hemen onu da söyleyelim; çünkü Ercan Devlet Havaalanı’nın yeni projesi Bakanlar’ın huzurlarına getirilecek. Ercan Devlet Havaalanı yakında özelleşecek ve yeni projenin nasıl olacağı tartışılacak. Yeni proje nasıl diye bizde merak ediyoruz? Biran önce Ercan Devlet Havaalanı’nın yenilenmesi gerekiyor, aksi takdirde zor günler bizi bekliyor.

AYRILMAZ İKİLİ

Henüz daha muhteşem ikili diyecek duruma gelmediler. Ama onlar son zamanlarda ayrılmaz ikili haline geldiler. Her ikisi de bakan iken bu kadar şimdiki gibi sıkı fıkı değillerdiler. Girne Milletvekili İlkay Kamil ile Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel’den söz ediyoruz. Artık yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Hatta 1 Mayıs günü Boğaz piknik alanında gerçekleşen UBP pikniğine Tokel arabası ile Güzelyurt’tan gelip Kamil’i Girne’den aldı ve Boğaz piknik alanına birlikte gittiler. Bu ayrılmaz ikili öyle anlaşılıyor ki; yakında muhteşem ikili olacaklar.

ERTUĞRULOĞLU DÜĞMEYE BASTI

Birşey yapacağından değil ama o da yeni parti kurmanın heyecanını daha önce kuranlar gibi yaşamak istiyor. Ertuğruloğlu örgüt çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz günlerde Güzelyurt ilçesinde Akçay, Mevlevi ve Güneş köyde örgüt çalışmaları yaptığı öğrenildi. Ertuğruloğlu fenerbahçe’nin şampiyonluğunun ardından liberal Demokrat Parti’yi kuracak. Ondan sonra ne olur? diye sorarsanız; pek birşey olmaz çünkü ülke gerçeği ortada. Yine de hayırlısı olsun diyoruz.

TAÇOY NİKAH ŞAHİTLİĞİ YAPTI

UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, sanatçı Akın Zabit’in oğlunun nikah töreninde nikah şahitliği yaptı. Dün akşam Gönyeli’deki Le Chateau Romance’ta Yıltan ve Süreyya çiftinin nikah şahitliğini yapan Taçoy, gecede dostları ile mutlu bir gece geçirdi.

YENİCAMİ BALOSUNDA UBP MASASI BOŞTU

2.Lig’den 1.Lige çıkan ve şampiyonluk balosu düzenleyen Yenicami Spor Kulübü’nün Cumartesi gecesi Çatalköy’deki Malpas Otel’de şampiyonluk balosu vardı. Siyasilerin boy gösterdiği bu tür gecelerde UBP’lilerin masasının boş olması Garga’larımızın dikkatlerini çekti. UBP’li Milletvekili olarak dostları ile bir başka masada olan Hasan Taçoy dışında başka hiçbir UBP’li yoktu. UBP’lilere ayrılan masa boş dururken, CTP’lilerin masasında CTP Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu ve eski Milletvekili Ahmet Barçın’ın gecede olduğu dikkat çekerken, UBP’lilerin neden katılmadığı merak konusu.

GÖÇMENKÖY’LÜLER SADRAZAM KÖYDE ŞENLİK YAPTILAR

Göçmenköy Avcılık Atıcılık Birliği’nin Sadrazamköy’de şenliği vardı. Şenlik bahane yeme içme şahane.  Oltalarla 20 kiloya yakın balık tutan spocular, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte tuttukları balıkları yediler. Yarışma niteliğinde olan olta ile balık avlama yarışmasında dereceye girenlere belediye asbaşkanı Özel Kadıoğlu madalyalarını taktı. Ardından yeme içme gerçekleşti, balıkla birlikte bol bol rakı ve viski içildi.

SAYIŞTAY BAŞKAN YARDIMCISI KİM OLACAK?

Meclis’in gündeminde bugün  seçim var Osman Korhan’dan boşalan Sayıştay  başkan üyeliği yardımcılığı seçimi. Sayıştay Başkan yardımcılığı için tam yedi aday bulunuyor. Mahmut Denizcioğlu, Ahmet Güvensoy, Gülgün Sahir, Mehmet Çilem, Haluk Şefki, Mehmetali Rıfkı ve Hüseyin Sadetoğlu. Gelen bilgilere göre; UBP’liler Mehmet Çilem’i destekleyecekler. CTP’liler ise bugün sabah meclis grup toplantısından sonra kimi destekleyeceklerini belirleyecekler.  Gelen bilgilere öge; CTP’lilerin muhtemelen Ahmet Güvensoy’u desteklemeleri bekleniyor.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. Hüseyin KONURALP; Hade hayırlısı olsun. Garga nerden duydu da yazdı? demeyi bırak, dört elle eski görevine sarıl. Son 10 gündür yaşadıkların yeterince seni yıprattı, 3 kilo 300 gram kaybettin kilo almaya bak!

Sn. Faiz SUCUOĞLU; Başına çok büyük bir iş aştın. Surlariçi örgütüne bir tepsi baklava aldın, Marmara örgütü de baklava istiyor. Marmara örgütünden arayan bir gargam bir tepsi baklava alıp Marmara örgütüne gitmeni bekliyorlar dedi.

Sn. Mehmet CANGİL; Köstebek aramayı bırak. Benim her köşe bucakta Garga’larım var. Gece gündüz demeden sizi takip ediyorlar. Dikkatli olun atmış olduğunuz her adım kayıt altına alınıyor. Haberiniz olsun.

Sn. Hüda AKSOY; Önceki gün Mağusa UBP ilçe binasında kulaklarını çınlattılar. Size karşı tepkili olanlar vardı. Mağusa Hastanesi’ne alınan kişileri sizin organize ettiğini söylüyorlar.

Sn. Ergün SERDAROĞLU; Türk Ocağı Spor Kulübü’nün tuvaletleri arızalı. 1. Lige çıkan bir takımın tuvaletleri günlerce arızalı olmaz. Tavla oynamaktan biraz ara ver de bu işe bir el at. Bu işler Ocak’cıyım demekle olmaz.!

Sn. Muhammet YAŞARATA; Charter seferlerini Manchester uçuşu ile başlattın, hayırlı uğurlu olsun. Ercan Havaalanı’nın yetersiz kalışı seni üzmesin gerekli önlemler alınacak. Ama yinede yetkililere bu konudaki endişelerini iletmekte fayda var.

Sn. Ahmet ETİ; Gördüğün gibi ben uzunca bir süreden beridir akıllı uslu bir vaziyette hiçbir şeyden haberim yokmuş gibi davranıyorum. Bilirsen bil!

Sn. Bayram KARAMAN; Duyduğuma göre; artık Otel’de Buzuki var. Sirtaki oynamaya geleceğiz hazırlıklı ol.

Sn. Serdar DENKTAŞ; Demokrat Parti’ye katılımlar sürerken, partide heran kan kaybı da olabilir. Demokrat Parti Girne Belediye meclis üyesi Tahir Soydan UBP ile flörtte haberin olsun.

Sn. Ümit HANSEL; Cuma sürprizi gerçekten çok harika oldu. Plânsız programsız yapılan ani ziyaretler daha zevkli geçer. Öyle bir geçer zaman ki, bir bakarsın sabah olmuş.

Sn. Ersin TATAR; Yenicami Kulübü’nün balosunda gözler sizi aradı. Mersin’de olmasanız kesin gecede sizde olurdunuz.  Taçoy dışında  hiçbir UBP’li yoktu, hatta CTP’liler bile tam kadro oradaydı. Arkadaşlara Mersin’de olduğunu umarım söyledin.

Sn. Betül HASTAN; Cumartesi gecesi Malpas’taki Yenicami şampiyonluk balosunda yine göz kamaştıran isimlerden biriydiniz. Gazetecilerden fotoğrafınızı çekmemeleri için hep kaçındınız ama bizim elimizden kurtulamadınız. Şıklığınız her zamanki gibi dikkat çekiciydi.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31