Gelişmiş ülkelerde milletvekilleri milletin vekilleri oldukları için toplumlarına hep örnek olmaya çalışırlar. Dokunulmazlıkları var diye dokunulmazlık zırhına sıhınmazlar. Keşke bizde de öyle olsa.! Dün saat 19:00 sıralarında Mağusa DAÜ kavşağında trafik polisleri sürat yapan araçları durduruyorlardı. Sürat yapan araçlar arasında CTP Mağusa Milletvekili Sonay Adem de bulunuyordu. 135 kilo metre hızla giden Adem, polis tarafından fark edilince yoluna devam ettirildi. Ama Adem’in arkasında giden araçlar tek tek rapor edildiler. Rapor edilen vatandaşlar bizi arayıp bu konuda haber yapmamızı istediler. Bizler de vatandaşlarımızın şikayetlerini eksiksiz bir vaziyette yayınlıyoruz.

 

NUMAN İLE SERDAROĞLU İSTİHDAM EDECEK KİŞİ ARIYOR

Dün akşam saatlerinde Ubp Girne Miletvekilleri Ergün Serdaroğlu ile Nejdet Numan, Girne’nin batısı olan Karaoğlanoğlu ve Lapta bölgesinde UBP’li ve 2004 yılında CTP tarafından işten atılmış kişi arıyorlardı. UBP’liler yapılacak olan istihdamlarda önceliği CTP’lilerin 2004 yılında işten attıklarına verdiler. O bakımdan; 2004 yılında atılanları aramaya çıktılar. Girne bölgesinde 2004 yılında işte atılan çok ancak bir çoğu çalıştığı için ve aldığı maaştan memnun olduğu için az maaşla istihdam edilmeyi kabul etmedi. O bakımdan Serdaroğlu ve Numan dün akşam Girne’nin batısında son kez UBP’lileri yoklamaya gittiler. Onların da işi bu.

 

PASCAL NOUMA KOKPİTTE UÇUNCA SORUN KALMADI

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Pegasus hava yollarının Stansted-İzmir-Ercan seferi vardı. İzmir’den Kıbrıs’a gelmek için menejeri ile birlikte uçağa binen Beşiktaş’ın eski futbolcusu Pascal Nouma, uçağın bir ve iki numaralı koltuğunda oturmak için uçağa bindiklerinde bir ve iki numaralı koltukların İngiltere’de satıldığı ve başkaları tarafından alındığı ortaya çıkınca, Nouma’nın menejeri uçakta yolcularla tartışmaya başladı. Bunun üzerine uçak pilotu Nouma ve menejerini kokpite aldı ve böylece uçakta sorun ortadan kalktı.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. Mahmut ÖZÇINAR; Sabahın erken saatlerinde ve güneşin battığı saatlerde Güzelyurt’ta yürüyüşe çıkan vatandaşlar şikayetçi. Şöyle ki; vatandaşların yürüyüş yaptığı saatlerde Belediye’ye ait sinek ilaçlama aracı sinekleri öldürmek için havaya ilaç püskürtüyor. İlaç yürüyüş yapanların ciğerlerine gidiyor. Dün Güzelyurt’tan arayan vatandaşlar sizi bu konuda uyarmamı istediler.

Sn. Vehit NEKİPZADE; Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketi ile ilgili yazdıklarıma açıklama gönderdiniz bu açıklamayı bugün bu sütunlarda yayınlıyorum. Açıklamada kim kazanırsa kazansın kazanan Yeni Lefke Kooperatif Şirketi olsun diyorsunuz ama ne yazık ki; öyle olmuyor. Müfettişlerin raporuna göre; kazanan hep yönetenler oluyor. 2002 yılından beri genel kurul yapılmadı bazı kişilerin yirmi değişik çek hesabı bulunuyor. Ve daha neler neler... Parti konusuna gelince Meclis’te temsil edilen bütün siyasi partilerin canı cehheneme. Gün gelecek bu ülkede insanlar utancından partilerinin adını söyleyemeyecekler. Bu topluma mevcut siyasi partilerin vermiş olduğu zarar telafi edilemeyecek durumda. Kıbrıs Türk toplumunu yok ettiler, bir paylaşım kavgasıdır gidiyor. Bir çok kooperatifler, Kulüpler, Birlikler, Dernekler, Federasyonlar ve siyasi partiler birer şirket gibi yönetiliyorlar. Yanlış yerde doğru arıyoruz bilmem anlatabildi miyim?

Sn. Ömer KALYONCU; Türkçe bilmeyeni bakan yaptılar dediniz ama bu toplum Türkçe bilenleri de gördü. Aslında bize Kıbrıs dili lazım, o 74 öncesinde konuşulan dil. Saf temiz ve kötülük düşünmeyen dilden.

Sn. Nazım ÇAVUŞOĞLU; Kıbrıs Türk halkı 74 yılından sonra Survivor gibi yarıştı. Tarihi yanlış söylediniz, Rum’un ganimeti günümüze dek sürdü. Onları elde etmek için hala Survivor gibi finalde yarışanlar var. Hatta Türkiye’den de gelip bu yarışmaya katılanlar var. Kıbrıs Türkü’nün Rum’dan aldığını şimdi onlar almaya çalışıyorlar. Acun tam isabetli bir karar verdi Survivor adasını geç de olsa keşfetti.

Sn. Mehmet HULUSİOĞLU; Maşallah yeni asvalt ve kaldırımlar köyün çehresini değiştirdi. Çatalköy’e gidenler memnuniyetlerini bilfiriyorlar. İyi güzel de son günlerde makam aracınızı sizin kullandığınızı da söylüyorlar. Şoföre ihtiyacın varsa bir alo der yeter.

Sn. Hilmi KIRGIN; Geç de olsa güzel bir karar verdiniz. Duyduğuma göre; siyasetten arındınız, kendinizi restauranta adadınız. Keşke Siyasete hiç bulaşmasaydınız.

Sn.Mutlu ÖRNEKSOY; Hayırlısı olsun. Yakında Ankara’ya gidiyorsunuz. Yeni görevinizde de başarılı olacağınız inancındayız.

Sn. Koral BOZKURT; Laf aramızda hükümet DAÜ konusunda topu Eşber Serakıncı ve ekibine atacak. Biz DAÜ mütevvelli heyetinin vereceği karara saygılıyız diyecekler. Eşber Serakıncı ve ekibinin vereceği karar da siz girişimciler değil, Doğa olacaktır. Yani atı alan Üsküdarı çoktan geçti Garga söylemedi deme...

Sn. Ziya GÜVENİR; Son günlerde yoğun olduğunu biliyoruz. Yine de Elma dersem çık Armut dersem çıkma. ELMA

Sn. Kemal DÜRÜST; DAİ ve DAK konusunda konuşamamak çok kötü bir durum değil mi? Size bağlı olmasına rağmen iş bitirmek başkalarının elinde. KKTC’de bakan olmak böyle şey işte.

Sn. Buran ATAKAN; DAÜ’deki sorunlar KTHY’yi unutturdu. Sizde DAÜ’e topluca giderek destek verin. Siyasilerden uzak mağdur olanlarla el birliği içerisinde mücadeleye devam. Unutma hiçbir siyasi yanınızda olamaz çünkü başınıza ne geldiyse siyasilerden gelmiştir. Muhalefette olanlar asla mahsum değildir.

Sn. Sümer AYGIN; Asfalt konusunda UBP’li belediye meclis üyeleri ve Milletvekilleri Ozanköy’de vatandaşın nabzını tuttular. Seninde oralara gidip savunma yapman gerekiyor bilgin olsun.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

Sayın Harun Denizkan,

18 Haziran 2011 tarihli Haberdar gazetesinin 29. sayfasında GARGA’DAN SIR ÇIKMAZ başlıklı yazınızda şahsımla ilgili olarak yazdıklarnıza karşılık, konunun hassasiyetine binaen aşağıdaki açıklamayı yapmak ihtiyacını duydum, Lüfen ayni sayfa ve sütunda yayınlanmasını rica ederim.

Av. Vehit F. Nekibzade

Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketi kurulduğu 1938 yılından bu yana Lefke’de çok önemli işlevler üstlenmiş bir kuruluşumuzdur. Bu nedenle bu konuda yazı yazar söz söylerken, anılan güzide kuruluşumuza zarar vermemeye azami özen gösterilmelidir.

Ben Vehit Nekibzade olarak Kooperatifimizin yaklaşık 3500 üyesinden sadece biriyim. Eğer Kooperatifimizin yaklaşan seçimlerinde benim kimi destekleyeceğim çok önemli ise peşinen belirteyim desteğim Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketinden yanadır. Ben yaklaşan bu seçimler nedeniyle hiçbir grupta kesinlikle yer almadım, çalışma yapmadım, hiçbir üyeye de oyunu şu yönde kullan diye telkinde bulunmadım. Aksini iddia eden varsa iddiası doğru değildir.

Ben sadece CTP eski belediye başkan adayı değilim. Dedikodu yapanlar eksik aktardılar, ayni zamanda CTP BG Lefke Bucak başkanıyım da. Şunu çok rahatlıkla belirtebilirim ki, bu seçimlerde CTP grubu diye bir gurup yoktur. Böyle bir konu CTP - BG’nin hiçbir yetkili kurulunda görüşülmemiş ve karar da alınmamıştır.

Görülen odur ki, 25 Haziranda yapılacak seçimlerde esas olarak 2 grup yarışacaktır. Bunlardan biri; halen yönetimde olan ve aralarında CTP- BG, DP, UBP’li ve ayrıca partisiz adayların bulunduğu grup, diğeri de aralarında 2 CTP - BG’li, 3 de partisiz adayların bulunduğu diğer guruptur.

Yurttaşların siyasi partilere üye olmaları Anayasal haklardır. Herhangibir partinin üyesi, sempatizanı veya destekleyicisi olan bir şahsın, kendi kooperatifinin üyesi olması da yasal olduğu kadar da doğaldır.

Her 2 grupta yer alan adayların tümü Lefke’nin yerleştirdiği ve Kooperatifimizin yönetimine talip olma cesaretini göstermiş arkadaşlarımızdır. Bir gurup görevine devam edebilmek için yeniden aday olurken, diğer gurup da bu görevi devralmaya taliptir.

25 Haziran günü görev ve sorumluluğunu bilen Kooperatif üyeleri olarak, Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketinin Genel Kuruluna katılarak 2010 yılı kesin hesaplarını görüşelim, ardından da oyumuzu kullanıp yeni dönemde görev yapacak yönetim kurulu üyelerini özgürce seçelim. Göreve kim gelirse gelsin kazanan Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketi olsun.

Saygılarımla,

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31