1974 İşgal harekâtından sonra Kıbrıs’ın kuzeyinde oluşturulan ve TC’nin Kakası anlamına gelecek şekilde Ka Ka Te Ce olarak adlandırılan kurumdan bahsederken burada yaşamak zorunda kalanların ve ülkenin durumu dikkati çekmektedir.

Kıbrıs adası 1974 işgal harekâtıyla ikiye bölünmüştür. Güneydekiler Avrupa’yı yaşarken kuzeydekiler bir mandıradaki gibi yaşamaktadır. İşgal edilen toprakların büyük bir bölümünde askeri yasak bölgeler ihdas edilmiştir. Ateşkes koşullarının varlığı ve savaş halinin devamı iddialarıyla yollarda öncelik askeri araçlardadır. Askerin dokunulmazlığı sürdürülmektedir.

Askeri yasak bölgelerin dışında ise ülkenin hemen her tarafında büyük kârhane ve kumarhaneler yaratılmıştır. Ka Ka Te Ce, uluslararası hukuk kurallarının dışında kalarak adını uyuşturucu ve hukuk dışılıkla dünyaya duyurmaktadır.

Bölünmüş adanın kuzeyinde TC yetkililerinin emir komutası altındaki güvenlik güçleri sınırlardan kuş uçurtmadığını iddia ederken kaçak giriş çıkışlar sürmektedir.

Ülkenin karasuları içinde hatta hemen kıyılarının dibinde yabancı balıkçılar deniz ürünlerimizi çalarken Ka Ka Te Ce güvenlik birimleri bunları seyretmekte ve TC’li subaylar bu konuda gerçek dışı açıklamalarla halkı kandırmaktadır.

Bir zamanlar boş olan hapishanesiyle öğünen Kıbrıslı yöneticiler, bugün hapishane tamamen dolduğu için yeni hapishane yapma çabasındadır. Nüfusu belirsiz olan ülkemizde, taşıma nüfusla okullar ve hastaneler gibi hapishane de dolmuştur. 

Ülkede çeşit türlü tecavüz ve hırsızlık olaylarına her gün yenileri eklenerek suç patlaması yaşanmaktadır. Bugüne kadar görülmemiş olan kar maskeli ve silahlı kişiler yol keserek soygun yaparken TC’li subayların kontrolündeki güvenlik güçleri mevcut FAİLİ MEÇHÜL olaylara yenilerini eklemektedir.

Ka Ka Te Ce olarak adlandırılan kurumda ceza yasaları sadece sade yurttaşlara uygulanmakta bazı makam sahiplerinin trafik suçları dahi silinebilmektedir.

Mandıranın kapıları gibi olan barikatlardan geçişler her gün biraz daha zorlaştırılarak gece saat 24.00’de sahi sınır kapılarında uzun araç kuyrukları yaratılmaktadır.

Ülkede yaratılan bayrak enflasyonuyla milli değerler yok edilmekte her türlü pisliğin üzeri bayrakla kapatılmaya çalışılmaktadır. 

AKP ve RTE’nin talimatlarıyla yapılan camiler ve ilahiyat okulları artmaktadır. TC Cumhurbaşkanı dahil TC’den gelen yetkililerin ziyaret ettiği yerler arasında ilahiyat okulları mutlaka yer almaktadır. 

Güvenliği sağlamaktan sorumlu Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK) makamını işgal etmekte olan kişi, her geçen gün yeni hatalar yaparak halktan uzaklaşmakta, askeri hiyerarşi kurallarını yok sayarak GKK’ya fiilen zarar vermektedir. Kıbrıs Türkünün özgürlük mücadelesinde yöneticilik ve liderlik yapmış subaylardan meydana gelen “GKK Emekli Subaylar Derneği” de komutanlık makamını işgal eden bu şahıs tarafından horlanmaktadır. 

Askeri kurallara ve yasalara aykırı olarak, GKK’da görevli bir yarbayın başkanlığında birtakım üst rütbeli subayların (aralarında albaylar da vardır) toplanması ve emekliye ayrılmış subaylara toplu imzayla özel mektuplar yazılması komutanlık makamını işgal eden kişi tarafından görmezden gelinmekte ve/veya teşvik edilmektedir. Gizli bir örgütlenme görünümü veren ve çok ivedi olarak yasal işlem gerektiren bu olay karşısında adli makamların ne yapacağı merak edilmektedir. 

Ka Ka Te Ce güvenlik birimlerinin başı, GKK Komutanlık makamını işgal etmekte olan (Yasalarımıza göre anlamsız rütbe işaretleri taşıyan) kişi ülkede güvenliğin ve huzurun sağlanmasını değil TC’deki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantılarını ve oradan çıkacak kararları düşünmektedir. 

Güvenliğimiz tehdit altındadır. Bu tehdidi yaratan kişi de GKK komutanlık makamını işgal etmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31