Dün sokakta konuşulan en önemli konulardan biri de 3.kez iktidara gelen AK partinin KKTC üzerindeki etkisi nasıl olacak.? Hiç kuşkusuz Türkiye’de yapılan seçimler bizde yapılan seçimlerden daha önemli. KKTC devletinin  Türkiye’nin kontrolünde olduğu için haliyle herkes AK parti acaba KKTC’ye ne zaman el atacak diye merak ediliyor.? Kimisi dayatma paketlerden endişe duyarken, kimisi de Kıbrıs sorunu konusunda AK partinin bundan sonraki tavrı ne olacak diye merak ediyor.? Bize göre; 3.kez iktidara gelen AK partinin Türkiye’de gücüne güç kattığı ve yeniden güven tazelediği için Kıbrıs konusunda da önemli adımlar atacak. Örneğin; Türkiye’nin Güney Kıbrıs’a  limanlarını açması bekleniyor. 36 yıldır kapalı bulunan Maraş’ın açılması ve daha bunun gibi birçok açılım. Uzun lâfın kısası; Kıbrıs Türk halkının kaderi AK parti hükümetinin elinde. Dün gün boyu vatandaş bu konularda yorum yaptı. 

UBP GRUP KARARINA UYMADI

Mecliste dört haftadan beridir ertelenen Sayıştay Üyeliği seçimi dün en nihayet yapıldı. Daha önce de belirttiğimiz gibi UBP’nin adayı Mehmet Çilem ile CTP’nin adayı olan Ahmet Güvensoy arasında bir yarış gerçekleşti. UBP Meclis grubu Mehmet Çilem’i destekleme konusunda grup kararı alırken, dünkü seçimlerde bir çok UBP’linin grup kararına uymadığı ve CTP’lilerin desteklediği Ahmet Güvensoy sayıştay üyeliğine seçildi.

Yapılan oylamada UBP’nin desteklediği aday Mehmet Çilem 19 ay alırken, Ahmet Güvensoy 25 oy, Mahmut Denizcioğlu 2 oy, Hüseyin Sadetoğlu 1 oy ve Haluk Şefki 1 oy aldılar. Buna göre; Ahmet Güvensoy en çok oyu alan kişi olarak sayıştay başkan yardımcısı oldu. Bu arada edindiğimiz bilgilere göre; grup kararına uymayanların başında UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu bulunuyor. Serdaroğlu aleni bir şekilde Mehmet Çilem’i desteklemeyeceğini duyururken, Dış İşleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün de Çilem’i desteklemediği duyuruluyor.

ÜNVERDİ MÜSTEŞARINI DEĞİŞTİRMEKTE KARARLI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin müsteşar ve müdürlerinde değişiklik yapabileceğini daha önce duyurmuştuk. Edindiğimiz bilgilere göre; Ünverdi müsteşarı olan Nilgün Şefik’i görevden almaya hazırlanıyor. Ünverdi’nin görevden alma konusunda iki sebebi bulunuyor. Birincisi Şefik’in sempatik olmadığı, ikincisi de Güzelyurt bölgesinden geldiği için. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ünverdi Lefkoşa’dan birilerini atamak istiyor. Lefkoşa’dan çünkü kendi bölgesinde birilerine görev verip seçim döneminde karşılığını almak istiyor. Bize gelen bilgilere göre; Ünverdi Sosyal Sigortalar Müdürü Erçin Tekakpınar’ı göreve getirmek istiyor. Etrafta daha dolaşan isimler var ama ağırlıkta olan isim Tekakpınar.

GİRNE’Lİ UBP’LİLER İSTİHDAM İÇİN PİA BELLA OTEL’DE BİR ARAYA GELDİLER

Bu tür haberler artık herkese normalmiş gibi geliyor. Sanki hükümet sadece UBP’liler için vardır. Düşünebiliyor musunuz? UBP’li ilçeler istihdamaları belirlemek için toplantı üstüne toplantı yapıyorlar. Nerede bir UBP’li var ise onlara hizmet etmeye çalışıyorlar. Girne UBP ilçesine 25 istihdam kontenjanı verildi. Dün akşam UBP Girne Milletvekilleri Pia Bella Otel’de bir araya geldiler ve istihdam edilecek isimleri belirlemeye çalıştılar. Sadece UBP’lilerden oluşan isimler masaya yatırıldı ve saatlerce istihdam edilecek olan kişiler üzerinde tartışmalar yapıldı. Bu davranış şahsen bize normal gelmiyor. Ama tepki olmadığına göre herkese de normal geliyor.

ANDIÇ’IN YERİNE SERTÇELİK GETİRİLDİ

Bundan bir süre önce ihityat sandığı yönetim kurulu başkanlığı görevinden alınan Özay Andıç’ın yerine Mustafa Sertçelik getirildi. Vergi Dairesi Şube Müdürü olan Mustafa Sertçelik bundan böyle ihtiyat sandığı yönetim kurulu başkanlığını yürütecek. Sertçelik ile birlikte ihtiyat sandığı yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Buna göre; Birtan Ongun, Akşit Altan ve DPÖ Müdürü Ödül Muhtaroğlu atandılar.

ATAKARA İSTERSE UZUN ADAY OLACAK

Futbol kulüplerinin genel kurulları peş peşe yapılıyor. Gördüğümüz kadarı ile bazı külüpler başkan sıkıntısı çekerken, bazı kulüplerde de başkan olmak isteyenlere engel çıkartılıyor. 2010-2011 1.lig futbol sezonunda 2.lige düşen Yeşilova Spor Kulübü bir türlü genel kurul kararı alamıyor. Kulüp başkanı Hasan Atakara genel kurul kararı almadığı için başkan olmak isteyenler de engellenmiş oluyor. Edindiğimiz bilgilere göre; işadamı Hasan Uzun ekibi ile birlikte Alsancak Spor kulübünün yöenetimine gelmek istiyor ancak iş Hasan Atakara’dan bityor. Atakara bir an önce genel kurul kararı alırsa Hasan Uzun başkanlığa aday olacak.

 

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Kemal DÜRÜST; Yüksek Öğrenimde durum tespit çalıştayından çok memnun kaldığınızı söylemişsiniz. Eğitim herşeyin başı nasıl olsa.

 

Sn.Hüseyin ÖZGÜRGÜN; Facebook sosyal paylaşım sitesinde tıklanma rekorları kırıyorsun. 6 saniyelik video belli ki çok beğeniliyor. Bu konuda kendini nasıl affettireceksin çok merak ediyorum? Basın toplantısında söylediklerin herkesin dilinde.

 

Sn.Alihan PEHLİVAN; Askerlik bitti yine Ersin bey'in sağ kolu olarak  görünmeye başlamışsın. Ne de olsa yılların hatırı var.

 

Sn.Ergün SEDAROĞLU; Sayıştay üyeliği konusunda grup kararına uymadınız ve UBP’nin adayı kazanmadı. Bunda başı çektiğinizi biliyoruz, zaten bunu söylemeye gerek yok çünkü siz UBP içinde mualif birisiniz. UBP’de herkes siyah derse siz beyaz dersiniz. Yine de günün sonunda haklı olan siz olursunuz.

 

Sn.Hasan GÜRALP; Personele karşı biraz daha güler yüzlü olursanız personel sizi daha çok sevecek. Ayrıca tasarruf tedbiri diye kağıt kullanımını azaltma fikri çok mantıklı gelmedi.

 

Sn.Meral EROĞLU; Sağlık kuruluşları, engelli dernekleri  gibi kurum ve derneklere katkı yapılması konusundaki hassasiyetiniz halk arasında bilinmekte. Son olarak Onkoloji bölümüne yapmış olduğunuz ziyaret de çok anlamlıydı. Toplum olarak bu konuda daha fazla bilinçlenirsek o zaman bir yerlere geliriz değil mi.

 

Sn.Hasan ALTIOK; Sen de aktif rol alan sendikacı sınıfına girdin zira son Daü'deki olaylarda başrolu oynamışsın...

 

Sn.Asım KARADERİ; Geçen gece gene rüyamda seni gördüm. Allah seni inandırsın; rüyamda seni görürken işenmeme rağmen sırf rüya güzel diye kalkmadım. Çünkü senin Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu’na atandığını gördüm. Neredeyse yatağa işeyecektim ama sırf rüyayı sonuna kadar göreyim diye sabrettim ve iyi de oldu. Bana öyle geliyor ki bu rüyam gerçek de olacak. Var mısın iddiasına...

 

Sn.Songuç KÜRŞAT; Hala zaman zaman sancı var mı? Taş düşürme gerçekten kolay değildir. Düşse zaten rahatlayacaksın.

 

Sn.Ali ŞENOL; Metehan Spor Kulübü’nün yeni tesisleri hayırlı ve uğurlu olsun. Bu ekonomik darboğaz içinde bu tesisleri hayata geçirmek kolay değil.

 

Sn.Osman KORAHAN; Her Pazar Mağusa'da deniz kenarında seni görenler Mağusa'lı olduğunu söylüyorlar. Girne'yi tercih etmemenin bir sebebi mi var.

 

Sn.Ahmet ESENYEL; Tango To Buddha'nın baş ahçısını gönderdiğini duyduk. Yeni ahçı transfer edeceksan talip çok bilesin.

 

Sn.Hakkı ATUN; Size de büyük geçmiş olsun. Bu düzeni en çok eleştirenlerden biri olduğunuzu biliyoruz da gördüğünüz gibi hırsızlar protokol filan dinlemiyor. Ayrıca sizin Başbakanlığınız döneminde giden Türk gelen Türk deniyordu. Demek ki; gidenle gelen arasında büyük fark varmış.

 

Sn.Serhan KANER; Küba'da che quera resmi altında fotoğraf çektin mi?  

 

Sn.Hüseyin GÜRŞAN; Talat'ın adamı olarak parti meclisinden sonra MYK'da da aktif rol almaya hazırlanıyorsun.İlerde milletvekilliği adayı çıkan diyorlar.

 

Sn.Mehmet TATAR; Başınız sağolsun.Allah geride kalanlara sabır versin.

 

Sn.Mehmet AKÖZER; Seni uzun zamandır kulüpte göremeyenlere 20 gündür Londra'da olduğunu söylemişsin.Hayırdır tatil mi yoksa kulüp işi mi vardı?

 

Sn.Ertuğ KADER; Hiç sesin çıkmaz. Biraz hareket please.

 

Sn.Mehmet KERMEOĞLU; Protokoldan geçen gün önemli ziyaretçileriniz varmış. Gelen konuklara döner ikram etmişsin.Afiyet bal şeker olsun.

 

Sn.Hayati ÖZTUNÇ; Arkadaşların yazın gelmesiyle halı saha maçlarına ara vermenizi öneriyor. Sana iletelim dediler. Zira organizeyi sen yapıyormuşsun.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31