Başbakan müsteşarı Hüda Aksoy, Bakanların telefon görüşmelerinden bunalmış olacak ki; bakanlar kurulu toplantısında GSM sinyal engeleyicisi Jammer kullandı. Dünkü bakanlar kurulu toplantısında bir ilk yaşandı. Bakanlar, Bakanlar kurulu toplantısı boyunca cep telefonlarında konuşamadılar. Hiçbir bakanın cep telefonu çalışmadı. Başbakanlık müsteşarı Hüda Aksoy ilk kez GSM sinyal engeleyicisi Jammer kullanarak bakanların iş yapmasını sağladı. Bakanlar kurulu toplantısı boyunca odada telefon sesi duyulmadı. Bazı bakanlar ne olduğunu anlayana kadar toplantı sona erdi.

GÜZELYURT’TA SEL BİTMİYOR

Güzelyurt’ta yaşanan sel felaketinin üzerinden bir buçuk yıl geçti ama dedikoduları hala sürüyor. Sel paraları ödeniyor açıklamalarının ardından yine alevlenen sel söylemleri dedikodulara dönüştü. Dün Güzelyurt’ta sel felaketinden zarar görenlerin en son çıkan isim listeleri  ve alacakları paralar konuşuluyordu. Son çıkarılan ve birinci liste ile kıyaslanan üçüncü liste konuşuluyor. İlk listeye göre; son çıkarılan üçüncü liste farklı. Mesela konuşulanlara göre; Nazife Tozakı’ya ait dükkan selden zarar gördü ve ilk listede zarardan dolayı 1000 TL ödeme yapılması öngörülüyordu. Son çıkan üçüncü listede 17 bin dokuz yüz on TL ödeme yapılacak olması  Güzelyurt’ta günün konusu  oldu. Biz kimin ne alacağına yorum getirmiyoruz ancak konuşulanlar belli ki daha çok konuşulacak. Sel sadece felaket getirmedi beraberinde konuşulacak malzeme de getirdi.

UBP’LİLER ŞİMDİ DE İSTİHDAM EDECEK KİŞİ BULAMIYORLAR

UBP’li örgütler istihdam konusunda ilk kez adam yerine kondular ama istihdam edecekleri birilerini bulamıyorlar. Gördünüz mü UBP’li Örgüt Başkanlarının başına gelenleri.? İstihdam edecek UBP’li bulamıyorlar. UBP’li mi yok? Demeyin, elbette ki var.! Ama aranan şartlar pek de kolay bulunabilecek şartlar değildir. Makine mühendisleri, elektronik bilgisayar mühendisleri vs. Yani; üniversite mezunu iş bilen kişiler aranıyor. Örgüt başkanları bizim köyümüzde üniversite mezunu yok diyorlar. Biz bu kontenjanları nasıl dolduracağız? teleşanı kapıldılar. Hem UBP’li olacak hem de üniversite mezunu olacak, böyle birilerini bulmak pek de kolay olmasa gerek bize göre haksız da değiller.

ASIM KARADERİ BEKLEMEDE

Şimdi de Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB – TEK) yönetim kurulu başkanlığına Asım Karaderi’nin getirileceği söyleniyor. Hüseyin Konuralp’in görevden alınmasının ardından kısa bir süre öncesine kadar Mustafa Dağbaşı’nın göreve getirileceği söyleniyordu. Gelen yeni bilgilere göre; Dağbaşı’nın şartları ağır gelmiş. Söylentilere göre; Dağbaşı eski ekibini getirmek istiyordu bu istemi reddedildi. Eski müdür olan Asım Karaderi’nin yönetim kurulu başkanlığına getirilmesi bekleniyor. Kısacası; Karaderi beklemede.

DAHA BİLİNÇLİ BİR SEÇMEN KİTLESİ

Siyasetin tıkandığı, memleketin gün geçtikce kötüye gittiği, bu kötü gidişten kurtulmanın yolunun “günlük çıkarların peşinde koşan seçmenle değil geleceği düşünerek, ekonomiye bakarak sandığa gidecek olanlarla” mümkün olabileceğini hep söylüyoruz.  Söylüyoruz da yapıyor muyuz ? Nerde gezer... Seçim gelince öyle bir hava yaratılır ki; o toz duman içinde vatandaş da kendini kurtarmaya bakar. Bu işin böyle gitmeyeceğine, seçmenin bilinçlendirmesi gerektiğine inanan birkaç idealist insan bir aydır “kendimize özgü” bir seçim sistemi üzerinde anlaşıp bunu sivil toplumla paylaşıyor. Altında siyasi bir amaç gütmeyen, tümüyle gönüllülük esasına dayanan bu değerli çalışmaları başlatıp yürüten siyaset bilimcisi, araştırmacı Kudret Akay ve uzun zamandır herhangi bir partiye bağımlı kalmadan KTTO yönetiminde görev yapan işadamı Asım Dedezade... 

Seçim sistemini tek bölgeye indiren, seçilen her milletvekiline bakan olma lütfu bahşetmeyen, milletvekili adaylarını Parti Başkanları yerine halka icazetii kıldıran bu sistem öne İŞAD da tartışıldı ardından GİAD da. İşadamları ve genç işadamları  partilere bulaşmadan  aktif poltika yapabilmenin yolunu arıyorlar anladığımız kadarıyla;  KTTO ve KTSO yani ticaret ve sanayi erbabı bu işlere nasıl bakıyor ? onu da yakında görürürüz herhalde...

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Burhan Cambaz; Basın konusundaki deneyim ve tecrübelerinizi Bakanlıkta da göstermeniz memnuniyet yaratıyor. Bakanın senden oldukça memnun olduğu söyleniyor. Kolay gelsin.

 

Sn. Gökhan GÜLER; Bildiğim kadarı ile Girne’de yaşamana rağmen, uzunca bir süreden beridir hiç Dome Otel’e gitmiyordun. Son on gün içerisinde sıkca Dome Otel’e gitmen Garga’larımın dikkatini çekti. Ben senin yerinde olsam gitmeye devam ederdim aksi taktirde Garga’larım sonra kuşku duyarlar.

 

Sn.Osman SIDDIK; Metin Özerem konusunda istediğiniz desteği örgütlerden bulamadığınız söyleniyor. Bu konuda hükümet kararlı. Fazla ısrarcı olmaya gerek yok.

 

Sn. Ali HOROZ; Dün çok sıkıntılı bir gün geçirdin. Dört tane Avukata meram anlatmak hiç de kolay değil. Diğer yandan da iki buçuk milyonluk ceza seni hayli yordu. Kırk beş gün arazide boşuna mı didindin.? Sanırım en iyisini Özçelik yapıyor, bakandan gelen talimatlar dışında hareket etmez. Eletrik kesip bağlamak zor olmasa gerek.

 

Sn.Salih TODDS; Dün sabah trafiğin tersine giderken görüldün. Hayırdır sabah sabah herkes Mersin’e sen tersine?

 

Sn.Yahya KURT; Gökdeleni ne pahasına olursa olsun yapacayım demek biraz fazla olmadı mı? Ortalık zaten kalktı oturdu.

 

Sn. Hocam; Bugün o işle ilgilenirsen çok mutlu olacağım. Altı ay oldu daha bir haber yok!

 

Sn.İrsen KÜÇÜK; Siyaset deneyiminize co-pilotluğu da eklemişsiniz. Maşallah on parmağınızda on marifet.

 

Sn. Asaf ŞENOL; Son zamanlarda bir oto galeride görünmen bazılarının dikkatini çekiyor. Yoksa sende mi galerici oluyorsun?

 

Sn. Mehmet ÖZKARDAŞ; Londra’dan davet edip on gün Otelde misafir ettiğiniz konuğunuz amma ağır bir konukmuş ha! Onu ziyaret edenlerin haddi hesabı yok. CTP’li başkan adaylarından tutun da bürokrat gazeteci ve iş çevreleri onu yalnız bırakmadılar. Bir de taytılı olsa bakalım neler olmazdı!

 

Sn. Kubilay ÖZKIRAÇ; Zamanı durdurma olayı az kaldı gerçekleşsin. Gerçi yıl, gün ve saat  senin için yoktu. Ama yine de büyük geçmiş olsun.

 

Sn.Dr.Faiz SUCUOĞLU; Doğru zamanda doğru hamleleri atmanız siyasete çok erken ısındığınızı gösteriyor. Bu kadar sıkıntılı bir dönemde bu kadar memnuniyet getirilmesi performansınızı gösteriyor zaten. Bu arada dün akşam Surlariçi örgütü ile yaptığın bilgilendirme toplantısında, örgüt başkanları ile Cuma günü yeniden görüşme kararı aldığını öğrendim. Toplantıya bir tepsi baklava göndereceğini duyan Garga’larımın da canları baklava çekti. Keşke bizim de böyle bir ilçe başkanımız olsa dediler. Kim bilir kaç yıldır baklava yemediler.

 

Sn.Ersin TATAR; Ferdi bey ile yaşanan diyalog sizi falzasıyla üzmüş. Basına birebir bilgi vermenizde doğru ve yerindeydi.

 

Sn.Deniz DEMİRCİOĞLU; Sanayi bölgesinin altyapı sorununa biran önce el atılması için çalışma başlatılması gerektiğini söylüyormuşsunuz. Bu konuda sizce geç kalınmadı mı?

 

Sn.Şerife ÜNVERDİ; Kamu çalışma saatleri konusunda ince eleyip sık dokursanız iyi olur. Karar sağlıklı olursa her kesimin desteğini almış olacaksınız.

 

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Yerel Yönetimler Müdürünü İskele'den getireceğinizi duyduk. İskele'den gelmesi şart mı?

 

Sn.Ahmet KAŞİF; Gıda denetimleri konusunda ilgili kurumlarla büyük bir operasyon yapmanız bekleniyor. Zira organic-inorganic diye diye millet kanser olmaya devam ediyor.

 

Sn.Şaziye GÜVENLİ; Arkadaşına bu kadar sinirlenmene gerek yok. Sen sen ol her zaman temkinli ol.

 

Sn.Hasan TAÇOY; Yıllardır arabada telefonda konuşmaktan usanmadın galiba. Seni arabada ne zaman görseler telefon kulağında diyorlar. Bluetooth kullanırsan hem kolun uyuşmayacak hem de kurallara uymuş olacan.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31