Belediye Emekçileri Sendikası (BES)başkanı Birtan Aktolga başkanlığı devretmeye hazırlanıyor. Son günlerde Lefkoşa Türk Belediyesi’nde sendika ile ilgili yaşanan hareketlilik Aktolga’nın yeniden başkan olmayacağını gösteriyor. Şöyle ki; sendikada genel sekreter olan Ayça Soygür Çıralı’nın daha aktif olduğu ve başkanlığa getirilebilecek en güçlü aday olarak görülüyor. Gelen bilgilere göre; başkan Aktolga toplu iş sözleşmesine çalışanların haklarını korumak için bir çok maddeyi koyarak başarılı bir dönem geçirmiştir ancak, Aktolga şube amiri olduktan sonra geri adım attığı söyleniyor. Çalışanlar daha aktif ve haklarını her zaman savunabilecek birini istiyorlar onun da Ayça Soygür Çıralı’nın olabileceği görüşündeler.

Edindiğimiz bilgilere göre; Çıralı hem UBP, hem de CTP kökenli bir isim Çalışma sosyal ve Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi Çıralı’nın teyzesi oluyor. Bu arada Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs’a yaptığı son ziyaretinde KTAMS’a asılan pankart sonrası tutuklanan iki kişiden biri Ayça Soygür Çıralı’dır. Belediye çevrelerinden gelen bilgilere göre; Çıralı’ya karşı rakip aday çıkabilir, şu sıralar Savaş Beyit’in adı geçiyor ancak Çıralı’nın kazanma şansı daha yüksek. Elde ettiğimiz bilgilere göre; seçim 21 veya 28 Ekim tarihinde. Uzun lafın kısası Belediye Emekçileri Sendikası (BES)önümüzdeki günlerde hareketli bir döneme girmeye hazırlanıyor. Sendika ile ilgili gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz.

 

ETİ MİLLETVEKİLLİĞİNİ SEVMEDİ

UBP Mağusa Milletvekili Ahmet Eti’nin vatandaş’a karşı aksi davranışları hakkında daha önce yine yazı yazmıştık. Halen UBP ilçe başkanlığını da yürüten Ahmet Eti’nin göreve geldiği ilk günlerde UBP Mağusa ilçesinde kendini ziyarete giden UBP’li vatandaşlara karşı akresif ve sinirli tavırlar sergilediğini duyurmuştuk. Bu konuda uyarılarımızı alan ETİ belli ki, kendine çeki düzen vermişti uzunca süredir bu konuda şikayetler gelmiyordu. Ama geçtiğimiz gün Meclis’te yaşanan bir olay Eti’nin yeniden uyarılmak istediğini gözlemledik.

Mağusa’dan kendisini meclis’te ziyarete giden bir vatandaşımıza yaptıkları hiç de hoş değildi. Kendisinden iş isteyen vatandaşımızı nerdeyse dövecekti. Bir milletvekiline yakışmayan bir davranış sergiledi. Vatandaşımızı dövmedi ama meclisten kovdu. Hem UBP’li olacaksın, hem de ilçe başkanı sonrada senden gelip iş isteyenlere çok kötü davranacaksın. Öyle şey olmaz, hiç olmazsa ilçe başkanlığını başka birine devretsin. Anladık milletvekilliğine ısınamadı ama bu ülkede ilçe başkanı demek vatandaşın derdini dinleyip çare üretmektir. Ahmet Eti’yi Garga haber merkezi olarak yeniden uyarıyoruz. Size oy verip meclise sokanlara daha kibar davranın Ahmet bey, aksi taktirde sizin gibi sinirli birileri çıkarsa sonuç olarak hiç de hoş olmaz!

 

ÇALUDA’NIN KUYUSU

Şimdi bir de bu çıktı! Hepsi bitti Çaluda’nın kuyusu ile uğraşacaklar. Olan bize oluyor, onlar birbirlerini yiyecek diye bizi de rahat bırakmıyorlar. Şaka şaka! Çaluda da olmasa biz ne yaparız.? Garga sayfasının renkli isimlerinden birisi, her zaman o bizim sayfamızın müdavimi. Garga sayfasında illa ki, Çaluda ile ilgili mutlaka birşeyler çıkacak! Üstelik bu sefer her iki Çaluda ile ilgili haberimiz var. Milletvekili Çaluda bu sefer kardeşinden daha masum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı özel kalem müdürü olan Aytaç Çaluda, Ahmet Çaluda’ya fark attı. Aytaç Çaluda su kuyusu izni ile Yeşilyurt’ta günün kahramanı oldu. Sorun esasında Aytaç Çaluda ama gelin görün ki, Ahmet Çaluda milletvekili olmasa Aytaç da su kuyusu izni alamaz. Dün Yeşilyurt’ta 300’e yakın imza toplandı, Aytaç Çaluda’nın su kuyusu izni iptal olsun diye. Öyle anlaşılıyor ki; bu tartışmalar daha çok sürecek. Su Birliği Başkanı Uğur Kaşot bu işin peşini bırakmak niyetinde değil. Yeşilyurt’taki gelişmeleri Garga’larımız takibe aldı gelişmeleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Ha bu arada unutmadan hatırlatalım; UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan da gelişmeleri yakından takip ediyor, o da Çaluda’ların karşısında 300 imza toplandı 301’inci de o...

SUCUOĞLU GAZETECİ OLUYOR

Olduk olası şu siyasi partilerin gazetelerinden hiç hoşnut olamadık. Bu ülkede siyasi partilerin kendi insanlarına faydaları yok. Kaldı ki; gazeteleri nerden faydalı olacak? Yıllarca hep topluma realiteden uzak parti çıkarları doğrultusunda haberler pompaladılar. Gazetecilik partilerle bağdaşmamalı her neyse; ne demek istediğimizi anladınız. Gelelim konumuza; UBP Lefkoşa ilçe başkanı Faiz Sucuoğlu partideki olumlu performansından sonra kendisine bir sorumluluk daha verildi. Gelen bilgilere göre; Sucuoğlu UBP’nin yayın organı olan Güneş gazetesi’nin başına geliyor. Bundan böyle Güneş gazetesinin patronu Faiz Sucuoğlu olacak. Ne diyelim; KKTC’ye de bu yakışır, doktor da olsa önce parti çıkarları hade hayırlısı olsun.

 

BUZLAR ERİDİ

UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük ile UBP genel sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu geçen akşam Hamitköy’de bir restaurantta bir araya geldiler. Parti genel başkanı ile genel sekreterinin bir araya gelmesinden daha doğal bir şey olamaz. Ancak; meclis başkanlığı seçiminden önce bir araya gelmeleri öyle anlaşılıyor ki; büyük bir önem taşıyor. Hele hele bu buluşmada Erdoğan Mani ile Turgay Konti’nin de olması hiç de hayra elamet değildir. Mani ile Konti partide sorun çözen bir ikili haline geldiler. Başbakan’la kimin sorunu varsa aracı mutlaka onlar oluyor. Neticede; Hasipoğlu DP’den UBP’ye geçerken UBP’lilerin kara kaşı veya kara gözü için geçmedi. Gelen bilgilere göre; Hamitköy’deki yemekte buzlar eridi. Yakında bu toplantının kokusu çıkar. Onlara sorarsanız örgütlerle ilgili görüştüklerini söylerler yine de takip edin gerçeği yakında öğrenirsiniz.

TAÇOY’UN İLÇEYE UĞRAMASI KONU OLDU

UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, sanki UBP’li değilmiş gibi bazı UBP’li çevreler son zamanlarda Taçoy’un UBP ilçe binasına gitmesine hayret ediyorlar. Oysa; Taçoy yıllarca UBP Lefkoşa İlçe başkanlığı görevi yaptı. UBP’de Hasan Taçoy’a karşı başlatılan karalama kampanyası çerçevesinde Taçoy’un ilçe binasına gitmesi adeta konu oluyor. Garga haber merkezine gelen haberlerden biri de bu. Hemen hemen her gün Taçoy’un ilçe binasına sık sık gidişi konu oluyor. Ne yani Taçoy UBP milletvekili değil mi? Kaldı ki; onu bu şekilde yıpratmaya çalışanlar günden güne Taçoy ‘a güç veriyorlar. UBP ilçe binasına Taçoy gitmeyecek da kim gidecek Allah aşkına!

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. Cem PİŞMİŞ; Eskiden parti işlerinde daha aktif görüntü çizerdin. Şimdi geri planda duruyorsun. Hayırdır birileri seni gücendirdi mi ki bu kadar pasif kaldın.?

Sn. Ersan SANER; Metehan yolundaki çift şerit ne zaman bitecek? diye soruyorlar. Trafik orada işkenceye döndü ve biran önce bu çift şeritin tamamlanması beklenir. Sizden önceki bakan 2009’da göreve geldiğinde 6 ay içinde bitecek sözü verdiğini hatırlatalım.

 Sn. Kemal KEREM; Eşinin elini kırması ile ev işlerinin büyük çoğunluğunu uzunca bir süre üstlendiğini söylüyormuşsun, İyi de yapıyorsun. Bu işin ayıbı yok, iyi günde kötü günde derler ya evlenirken, işte öyle birşey....

Sn. Seçil RİNTER; Geçenlerde The House’da doğum günü kutlarken görüldünüz. Yakın arkadaşınıza süpriz yaptığınız söyleniyor. İyi de yapmışsınız.

Sn. Savaş ATAKAN; Perşembe günü arabanı Maliye’nin önüne öyle bir park etmişsin ki, trafiği aksatmışsın. Üstelik araba da jeep olunca dar olan yol iyice sıkışmış diyorlar. Gördüğün gibi Garga’lar anında haberi uçurdu.

 Sn. Veli HAKKI; Avcılık Atıcılık kulübüne verdiğiniz destek avcıları mutlu ediyor. Tecrübeli bir abileri olarak onları yönlendirmenizden de hoşnutlar haberiniz olsun.

Sn. Soner YETKİLİ; Geçen yaz açamadığın barı bu kış açacakmışsın diyorlar. ALMAHARA isimli bardan beklenti çok, zira geçen sene kimse tadını alamadı. Herkes kış sezonunu bekliyor. Hazırlığınızı ona göre yapman gerekebilir.

 Sn. Hüseyin TANTURA; Bu Girne sevdan nedir ben de anlamadım.? Her gün Girne’den çıkmaz olmuşsun. Bir de dükkan açma hazırlığı içine girdiğin söyleniyor. Kolay gelsin.

Sn. Cemal ESEMEN; Sana geçen hafta örgütte mangalları yak ki siyasiler gelsin dedim. Dinlemedin. Bak çarşamba gecesi Kaymaklı mangalı yaktı örgüt doldu taştı. Perşembe gecesi sen Taşkınköy’de mangal yakmayınca 5 kişi kuru kuruya oturdun. Ne zaman mangalı yakarsan o zaman Garga’nın haklı olduğunu anlayacan. Biz de yazacağız.

 Sn. Erkan ÇELİKER; Geçen seçim kaybettin diye örgütleri çok boşlama. Girne’lileri da unutma. 2012 yılında her şey olabilir.

Sn. İbrahim ÇAKIRDAĞ; Her programa mantıklı katkı koymanızdan dolayı vatandaş da sizi tanıdı artık. Bir gün programa da çıkın ki yüzünüzü da görmüş olsunlar.

Sn. Mehmet Ali ÖNDEROL; Yakın arkadaşın Kemal Dürüst’le bu aralar niye gezmiyorsun diye Güzelyurt’lular soruyor. Eskiden yapışık ikizler gibi gezerdiniz. Yoksa sen de kırgınlardan mısın?

Sn. Kemal DÜRÜST; Güzelyurt vekilleri sana sitemkar. Sadece Güzelyurt’da vekil sizmişsiniz gibi hareket etmenizden rahatsızlar haberiniz olsun. Bu arada Lefkoşa’lıları kırmamaya bak zira onların Güzelyurt’daki çevresi başını ağrıtabilir.

Sn.Yusuf TAÇOY; Dün gece evlilik yıl dönümünüzün 55.yıl dönümünü kutladınız. Her evliliğe bir yastıkta 55 yıl nasip olmaz. Sizi kutluyorum, herkes sizi örnek alsın..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31