Hani bir lâf var ya; besle gargayı da oysun gözünü. Güzelyurt belediyesi müdürü Süleyman Aldağ’da tıpkı o gargalardan. Sakın yanlış anlamayın bizim gargalara hiç benzemez. Bizim gargaların böyle bir huyu asla olamaz. Aldağ belli ki Güzelyurt belediye başkan adaylığı için start verdi.

Önceki akşam Kumköy yani Yayla köyünde muhtar Murat Rüstemoğlu’nun evinde idi. Yemeğin amacı bir yerde Aldağ’ın adaylığı ile ilgili idi. Öyle adaylıklar kolay değil. Bu işin mutlaka bir yatırımı olacak. Eğer 2014’te yerel seçimlerin seçimi olacaksa şimdiden hazırlık yapmak lazım. İşte Aldağ da bu formülü denedi. Önceki akşam Kumköy’de geç saatlere kadar muhtarın evinde süren yemekte Hüseyin Mavideniz, Ahmet Erdenay ve Mehmet Emin Yılmaz’ın katıldığı yemekte gece boyunca hep belediye başkanlığı seçimleri konuşuldu. Yani besle gargayı da oysun gözünü misali; hazrılıklar yapıldı. Özçınar’a karşı Aldağ operasyonu gerçekleşti.

Sizin anlayacağınız; Mahmut Özçınar’ın beslediği ve müdür yaptığı Süleyman Aldağ, Özçınar’ın gözünü oymak için faliyete geçti. Eğer bu konuda yanıldığımızı iddi ediyorsa Sayın Aldağ hemen bir açıklama yapsın ve desin ki; ben belediye başkanı adayı olmayacağım, biz de onu yayınlayalım. Kısacası; Aldağ bize kızmasın. Bu haberimiz yalansa bir açıklama yapsın ve kamuoyunu aydınlatalım.

 

FAİZ MAĞDURLARI BULUŞUYOR

Hükümet faizler konusunda çalışma yapsa da yapmasa da bir gerçek var ki; bu ülkede faiz mağdurları vardır. Hem de faiz mağduru deyip geçmeyin. Birçok insanımzın yuvası hatta hayatı yok olmuştur. Son günlerde faiz mağdurları harekete geçip faizlerle ilgili hükümetin çalışma yapmasını istedi. Nitekim bunda da başarılı oldular. Birkaç haftadan beridir faizler konusunda olumlu sinyaller geliyor. Yani; faizler bir şekilde değişecek. Çünkü işin ucunda tefecilik var, özellikle bazı bankalar bankacılık değil tefecilik yapıyor.

Aldığımız bilgilere göre; faiz mağdurları Cuma günü Girne Pia Bella Otel’de saat 17:00’de bir araya geliyorlar. Hem de 60-70 kişilik bir grupla. Mağdurlar artık bir çatı altında buluşup mağduriyetlerini gidermek için kavga verecekler. İşte bu da ilk toplantıları. Kısacası; faiz mağdurları artık bir çatı altında toplanıp, haklarını arayacaklar. Üstelik bir de ofisleri var. Genç işadamı Bulut Akacan da başı çekiyor. Eee daha ne olsun..? Gaileyi bankacılar çeksin.  

 

RAHMİOĞLU DAHA NEYİ BEKLİYOR?

Bankacılar bir tarafta faiz mağdurları bir tarafta. Hepsi de faizlerin yüksek olduğundan muzdalip. Grek bankacı, gerekse bankalardan faiz alanlar. Ama Bankalar Birliği Başkanı Yunus Rahmioğlu acaba kimi temsil ediyor.? Herkes rahatsızsa onun artık istifa etmesi gerekiyor. Zaten ona da bunu söylediler. Gerek Kooperatif Merkez Bankası, gerekse İktisat Bankası, gerekse diğer yetkililer. Hepsi ona istifa et çünkü faiz yasası konusunda yanlış yapıyorsun dediler. O hala daha diretiyor. Ama kimin hakkını savunuyor.? Bankacılar da karşı, bankadan kredi alanlar da. Son bankalar birliği toplantısında Yunus Rahmioğlu’na daha istifa etmeyi düşünmüyor musun? Dediler. O hala daha istifa etmiyor. Biz de bugün ona soruyoruz hala daha istifa etmiyor musunuz?

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Müge DENKTAŞ;Küçük bir operasyon geçirdiğinizi duyduk. Geçmiş olsun der acil şifalar dileriz.

Sn.Hüseyin SIDDIK;Kayınvalidenizin vefatından dolayı başınız sağolsun. Allah geride kalanlara sabırlar versin.

Sn.Süleyman ALDAĞ; Seninle ilgili birşeyler yazmak istemiyoruz ama sen de maşallah yazmamış için hiç boş durmuyorsun. Anladık kafanda adaylık var ama bunu şimdi açıklamana hiç gerek yoktu. Sen de biliyorsun ki yerin kulağı var.

Sn.Ali VOLKAN;Voltranı oluşturup teknik direktörlüğe dönmeyi planladığınız söylüyorlar. Cullisine bile olsa ligde kalitenin yükseldiği kesin. Sen de çıtayı biraz yükseltebilin.

Sn.Turgay AVCI;Siz anlaştık iş bitti diyorsunuz ama Tahsin bey net birşey yok diyor. Hanginizin dediği doğru anlayamadık? Daha yolun başında farklı konuşacaksanız bu siyasi evliliğe hiç girmeyin zira o zaman tam fiyasko olabilir.

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Bugün ne olur güne başlarken bir zeytin dalı al ve tütsülen. Dün akşam ki belediye meclis üyeleri ile alınan bütün kararlar aylar sonra oy birliği ile geçti. Bu Lefkoşalı için güzel bir gelişme. Hele hele yeni seçilen BES yönetimi de toplantıya katıldı. Toplantının daha da önemi arttı. Demek ki; Lefkoşa için birşeyler yapılmak isteniyorsa yapılabiliyor. Dünkü toplantı bizi bir anlamda mutlu etti. Bu tür toplantıların devamını diliyoruz.

Sn.Salih TODDS;Sana ne yazsam ne söylesem boşuna, 3 yaşındaki çocuk bile senin yaptığını yapmaz.Madem doktoru da çileden çıkardın artık ilçeden sana hayır yok bilesin.

Sn.Sami OSMANLI;Futbol turnuvası düzenlemek iyi güzel de gençlere yönelik eğitimlere ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz. Bizim bildiğimiz gençlik kolları sadece sosyal aktivite değil eğitim amaçlı aktiviteler de yapar.

Sn.Mustafa ÇOBANOĞLU; Sigaralar konusunda gümrük olarak bu satten sonra bir önlem alamazsınız çünkü atı alan Üsküdar’ı geçti. Birçok market sigaraları pahalı satıyor veya sigara yok diye vatandaşa sigara vermiyor. Siz gümrük olarak bu konuda tedbirinizi alın. Çünkü vatandaş eninde sonunda sigarayı bile gidip Güney’den alacak.

Sn.Ünal ÜSTEL;Turizmdeki bu yıl yakalanan başarı bir tarafa çevreyle ilgili bir o kadar da başarısız olduğunuz kesin. Övünmeye gelince iyi güzel de çevreyle ilgili ne yapacağız çok merak ediliyor. Yoksa gelen turiste pislikten geçilmeyen ve kokan çevremizi mi göstereceğiz. Madem turist gelmeye devam edecek, hiç olmazsa turistin gezeceği yerleri olsun temizletseniz de en azından turiste karşı mahçup olmasak.

Sn.Ersin TATAR;Sadece bütçeyi dengelemeye odaklanmanız iyi güzel de biraz da halka refahına yönelik projeler üretmenizi isteyenler çok. Unutmayın ki vermeden almak allaha mahsustur.

Sn.Osman KORAHAN;Sizi arayanlar içerde bulamayınca meraklanmışlar ama hasta olduğunuzu öğrenmişler. Hastalık havaları başladı unutmayın. Geçmiş olsun.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

 Sayın Harun DENİZKAN’nın ,‘‘GARGA’DAN AL HABERİ’’ Köşesine Yanıt:

26 Ekim 2011 tarihli  “Gargadan Al Haberi”  köşesinde yer alan  " Bakan hazır değil, yasa nasıl hazır olsun‘’ başlıklı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’yi hedef alan yazı nedeniyle,  gözden kaçtığına inandığımız çalışmalara dikkat çekmek üzere bu açıklamayı yapmak gereği hasıl olmuştur.

Sayın Şerife Ünverdi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine geldiği ilk günden itibaren, çalışma yaşamı başta olmak üzere, toplumumuzun her kesiminden sivil toplum örgütü  ile biraraya gelmekte, taleplerini ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm yolları üretmeye büyük gayret sarfetmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife  Ünverdi, diyalog ve uzlaşı kültürü içinde, farklı meslek gruplarına dahil bir çok oda, birlik ve dernek ile  görüş alışverişinde bulunarak, toplumun her kesiminin sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmış ve bu yönüyle de bir çok meslek grubunun büyük takdirlerini kazanmıştır.

Sayın Bakan’nın böylesine yoğun temaslar yürüterek başarılı çalışmalar ortaya koyduğunu görmezden gelip, Bakanlık görevine ayak uyduramadığı ve bu görevi benimseyemediği yönündeki iddialarınız gerçeği yansıtmamaktadır.

Ulusal Birlik Partisi’nin ilk kadın bakanı olma sıfatını taşıyan Şerife Ünverdi,  görev ve sorumluluk alanı  bakımından en zor bakanlıklardan biri olan Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini layikiyle yerine getirmek üzere büyük çaba ve özveri ortaya koymaktadır. Sayın Bakan çok yönlü sosyal kişiliği nedeniyle, Bakanlık çalışmaları yanısıra,  sosyal çalışmalara da zaman ayırarak, halkımız yararına dönük çalışmalara katılmaya büyük önem vererek katkı koymaya özen göstermektedir. Sayın Bakan Şerife Ünverdi, çalışma yaşamı, sosyal sigortalar, sendikal yaşam ve sosyal hizmetler alanında  gereken önlemleri almak ve bu sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmalarını, yine halk yararına etkinliklerle bir bütünlük  içinde titizlikle yürütme konusundaki kararlılığını muhafaza etmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Basın ve Halkla İlişkiler Birimi*

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31