Bu yazının başlığı çok daha ağır bir başlık olabilirdi ama şu makamlara saygımız var ya frene basmamıza yetip te artıyor bile...

Bugün konu yine KKHY konusu!

Devletin beceriksizliğinden dolayı bir türlü kurulamayan bir şirket var ortada...

Kızgın, aç sefil olan  KTHY çalışanları bir yanda, parasını kaptırmaktan korkan hissedarlar diğer yanda, söz verdiği tarihte uçakları uçuramayan devlet hantallığı ve pısırıklığı başka bir yanda...

Hissedarlar bu işten bezdikleri ve inançlarını yitirdikleri için, bir de paraları güme gitmesin diye doğal olarak yatırılan paraların Vakıflar Bankası’nda açılan devlet hesabından çekilip, kendilerine verilmesini talep ettiler.

Biz de tam bunu araştırırken geçtiğimiz Cuma günü bir etkinlik için gittiğimiz Lefkoşa Merit Otel’de bir tesadüf olarak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’e rastladık.

Tabi ki hemen ona yanaştık ve hissedarlar konusunu sorduk.

“Paralarını geri mi istiyorlar” diye sorarak...

Hiç teredddüt etmesi sayın bakan...

“Doğrudur, vadesiz hesapta faiz alamadıkları için paralarını geri verdik” dedi!

O anda yanımızda bulunan ülkenin iki tanınmış kişisinin yanında, ki gerekirse bu isimleri de açıklarız.

Biz de aldık bu haberi dünkü köşemize, sevgili Rasıh da gatetenin manşetine taşıdı...

Dün, gün boyu bu haber konuşuldu hem Lefkoşa’da hem de Ankara ve İstanbul’da...

Ama bizdeki yansıması çok etkili oldu.

Herkes bir tedirginlik ve panik içine girdi.

Sonra dün bu sayfayı hazırlarken, tamamen bay şans olarak Bakan Saner’in açıklamasını duydum bir kanalda.

Hissederların paralarının geri alması diye bir şey söz konusu değildir diyordu.

İşte o anda beynimde şimşekler çaktı!

Cuma günü bu haberi doğrulayan bakan, dün kendi kendini yalanladı ve deyim yerindeyse kusura bakmasın ama kıvırdı.

Sonra yine dün 17.00’de Bakan Saner ve hissedarlardan Günay Çerkez apar topar BRT ekranlarına çıkarıldı.

Bir de canlı yayında  onları izleyince bir kez daha çıldırdık.

Çünkü bu sefer de söz konusu paranın devletin hesabından çekilip, hissedarlar adına Çerkez ve Çağıner’in hesabına yatırıldığını açıkladı bakan...

Günay Çerkez de teyit etti...

Yani bizim dünkü manşeti her ikisi birden doğruladı!

İşin daha da komiği, bakan konuşmasında bu tür haberlerin üzerlerindeki hazzı kaldırdığını söyleyiverdi...

Yani, biz bu yazıyı manşet yapınca, içlerinde bu şirketi kuracak hazzı da kaldırmışız!

İşte o an ağlayalım mı yoksa gülelim mi karar bile veremedik!

Ve bir kez daha devlet ciddiyetinin nasıl ayaklar altına alındığına şahit olduk...

Allah mustahakınızı versin iyi mi sayın Saner?

Size şimdilik söyleyecek başka bir söz bulamıyoruz!

Ve son söz;

KKTC’de bu komedi yaşanırken, olayı HABERDAR’ın manşetinden öğrenen THY yönetim kurulu İstanbul’da ‘acil’ gündemiyle toplandı.

Böylelikle Bakan’ın niçin kıvırdığı ve panik yaşadığı da öğrenilmiş oldu...

 

Okur Görüşleri

“İki elimiz yakalarında..”

“Sevgili Levent Özadam,

Ülkede ekonomik bir kriz var, Maliye Bakanı sürekli ek bütçe yaratmak için memurdan kesiyor. Hatta eşel mobili bile kaldırdı. Peki toplum olarak herşeyden fedakarlık etmemiz beklenirken acaba neden Gelir ve Vergi Dairesi ile Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne yeni bir bina yapılıyor. Bu ülkede okullar yetersiz kalırken, engelli gençlerimiz için hiç bir eğitim kurumu yokken bu yeni bina çok mu gerekli? Ayrıca iddia edildiği gibi binanın yapımı için Lefkoşa’nın simgelerinden Sanayi Holding binasının yıkılacağı duğru mu? Toplum olarak bunlara cevap bekliyoruz ve iki elimizin yakalarında olduğunu da unutmasınlar istiyoruz!..”

(Songül AÇIKALIN)


“İçi boş bir söylem!..”

“Sayın Levent Özadam,

Görkemli bir açılışla 1. Turizm Fuarı’nın açıldığını izledim. Düşündüm ki bu fuarı kendileri kurdele kesip show yapsın diye değil bizler ziyaret edelim diye açılmışlardır. Çünkü açılışta Blue Exhibition Ltd. Direktörü Erdinç Şoföroğlu, 2 salonda açılan turizm fuarında 42 firmanın 62 stantla temsil edildiğini belirtti. Ancak hevesim kısa sürdü hüsrana dönüştü. Çünkü gittiğim zaman beni kırık kilitli bir kapı ve çöpler karşıladı. Sizin aracılığınızla yeni bakanımıza soruyorum “acaba bu viyonla KKTC’de turizm nasıl lokomatif bir sektör olacak?

Yoksa herşey gibi bu da içi boş bir söylem mi olacak, saygılar...”

(Bir turizm emekçisi)

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Ersan SANER, vallahi de billahi de pes doğrusu. Cuma günü kendi ağzınızla KKHY hissedarları paralarını geri aldı dediniz sonra tepki toplayınca çark edip bunun doğru olmadığını açıkladınız. Dün de BRT’de bizi doğruladınız.

...

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, bir üreticinin rakip firmada işe girdi diye daha önce yanında çalışan birisine şerh koyması olayını aydınlatıp gerçekleri gün yüzüne çıkardığınız için size teşekür ederiz. Amme fesatçılığı yapanlar hakkında  suç duyurusunda bulunmanızı da bekliyoruz.

...

Sayın Halil ORUN, dünkü mesajımızı dikkate alıp tehlikeli kavşağa trafik aynası koyma kararınızdan dolayı teşekkür ederiz. Vatandaşın isteklerini size buradan iletmeye devam edeceğiz.

...

Sayın Ersin TATAR, son günlerde size nazar değdi galiba. Gözünüzde yine arpacık çıktığını acısından kıvrandığınızı öğrendik. Kendinizi şöyle güçlü bir hocaya okutup üfletseniz diyoruz. Acil şifalar dileriz...

...

Sayın İsmail BALCI, siz devletin hukukçusu musunuz yoksa aile fertlerinin menfaatlerinin mi? Kulağımıza gelenler hiç hoş iddialar değil. Bu işin sonuna kadar takipçisiyiz haberiniz olsun.

...

Sayın Eriş ÇOBAN, Hayvancılık Dairesi’nin onayladığı bir üreticinin önünü kesmek sizin gibi bir birlik başkanına yakışıyor mu? Başkalarının gazına gelip bakanlık bakanlık koşturmanız hiç bir fayda sağlamayacak bilesiniz!

...

Sayın Seyfullah GÜNGÖR, Dipkarpaz’da açık Pazar olarak ayrılan araziye bina inşaa etmeye başladığınızı öğrendik. İnşaat izniniz var mı, sonra başınız ağrımasın sakın!

...

Sayın Kudret BALCI, bu memlekette arıcılık sadece sizin tekelinize mi kaldı? Siyasilere baskı yapıp başkalarını engellemeye çalışmanız nedeniyle sizi kınıyor ve adil olmaya çağırıyoruz.

...

Sayın Mehmet DEMİRCİ, Karpaz Milli Parkı’nda istihdam edilen eşek bekçilerinin görevlerini savsaklayıp başka işlerde çalıştıkları yönünde ciddi şikayetler geliyor. Konuya duyarllık göstermenizi bekliyoruz.

...

Sayın Perihan AZİZ, Halkın Adalet Konseyi basın açıklamalarını ve etkinliklerini izlemediğinizden yana şikayetlerini bildirdiler. Konuyu araştırırsanız memnun oluruz.

...

Sayın Bumin PAŞA, Ziyamet İlkokulu’nun son 10 yıldır boyanmamasının ardında neler yatıyor. Karpaz’a devlet eli niçin çok az ya da hiç ulaşmıyor?

...

Sayın Teoman TURAN, yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni Volkan gazetesi yılların deneyiminden çok fayda sağlayacaktır. Müdürlüğü en kısa sürede ıslatmamız lazım değil mi?

...

Sayın Mustafa GÖÇER, dün ofiste kuru fasülye partisi varmış. Ancak kalabalık bir davetlinin olduğu ofis az kalsın havaya uçuyormuş. Bundan böyle tüp gazı bir kere değil, bir kaç kere kontrol etmekte yarar var değil mi? Hem afiyet hem de geçmiş olsun...

...

Sayın Habil TÜLÜCÜ, bu sıralar Vadili belediye Başkanı Adahan ile tam manasıyla yapışık ikiz gibi hiç ayrılmıyorsunuz. Bir de şu çöp konusunu hallederseniz kankalığınızı ilan edebilirsiniz.

...

Sayın Niyazi AYDEMİR, hafta sonu tavla maçlarında bir kez olsun yenilmeyerek eşe dosta iyi hava atmışsınız. Tezel Mercan iki yenilgiden sonra dün evden dışarı bile çıkmamış. Tecrübe konuşuyor değil mi?

...

Sayın Güner ÖZKARATAŞ, sizin yumurta tavukları bahçeyi talan edip kara enginarların hepsini yiyince, onları bir dostunuza verip kurtulmuşsunuz. Organik yumurta macerası da böylece bitmiş oldu değil mi?

...

Sayın Biray DELİCEIRMAK, dün bir restorantta Osman Uzun ve Osman Yıldızer ile görülmüşsünüz. Bu ittifakı acaba neye borçlusunuz?

...

LM 934 plaka nolu aracın sürücüsü, dün 07.45 sularında hatalı şerit değiştirerek Dr.Fazıl Küçük Bulvarı’na çıktınız ve başka araçları tehlikeye attınız. Hayırdır bu ne acele böyle, yoksa paşaya kelle mi yetiştiriyordunuz?

 

Günün Fıkrası

Varoluş

Çocuğun biri babasına sormuş :
-Baba biz nasıl olduk?
Baba cevap vermiş; maymunlar türeye türeye biz olduk demiş...
Tabi çocuk babasının lafına inanmamış.
Annesine biz nasıl olduk demiş?
Annesi, Allah Adem babayla Havva annemizi yaratmış, nesilden nesile biz olmuşuz demiş.
Çocuk demiş ki ama babam maymunlar türeye türeye biz olduk dedi
Anne cevap verir:

-O babanın sülalesi bizi ilgilendirmez

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31