Demek oluyor ki devleti tahta kurdu gibi içten içe kemirenleri toplum katlarında ayazlatıp ipliklerini pazara çıkarmak için; UBP gibi iktidarda olan bir parti Başbakanının, muhalifleri tarafından ısırılarak canının acıtılması gerekiyordu!

Yoksa nereden bilecekti bu ahali:

BİR: Memlekette UBP üzerinde asalak olarak yaşayan canlıların olduğunu.

İKİ: Bu asalakların UBP’yi kemirerek ve sömürerek gelişip semizleştiklerini.

ÜÇ: Bu eylemlerini “kendilerine özgü yaşam boruları” ile gerçekleştirdiklerini.

DÖRT: Fakat Başbakan olduktan sonra İrsen Küçük’ün bu “asalak” denilen canlıların partiyi kemirip sömürme organları olan “yaşam borularını” keserek avantalarına son verdiğini…

Gördünüz mü? Haftalardır “halkı UBP’nin Kurultay’ı ile meşgul edip memleket sorunlarından uzaklaştırırken pasif duruma sokuyorlar” dediğimize nazire, meğer bu Kurultay ne kadar faydalı imiş!

*********

DEVLET HER DEVREDE SÖMÜRÜLDÜYDÜ

İrsen Küçük’ün canını acıttıkları için Lefkoşa’daki İlçe Kongresinde yaptığı konuşmanın cümleleri arasına sıkıştırdığı ve “ben kimin ne yaptığını, bu partiyi kullanarak nasıl avantalarla ekonomik kazanımlar elde ettiğini çok iyi biliyorum” hatırlatması, tabi ki sadece Başbakan’a özel bilgiler değildir…

1974’den beridir herkes herkesi, işte bu “siyasi iktidar partilerine” dayanan çıkarlar silsileleri içindeki avantaları, sömürüleri, devlet ihalelerindeki hama humaları, siyasi yetkilerini kullanarak kaptıkları sattıkları… İle çok iyi bilmektedirler!

O yüzden her devrede söyledikti: “Bu devletin mayasına ganimet ve ranttan dolayı hırsızlık karıştı! Bu pisliği temizlemeden, aklayıp paklamadan “hukuğun üstünlüğüne dayalı devlet” oluşturamazsanız! ,

Ha şimdi diyor ki İrsen Küçük, “ben bu asalakların yaşam borularını kestim.”

ALLAH İNANDIRSIN. Yani kesti de haberimiz mi olmadı! Artık kimseler “devletin ensesinden toprak alıp toprak satmıyorlar mı? Evkaf’a ait arazileri örgütsel amaçları uğruna kapmıyorlar mı? İhalelerde hatirigos gönüligos olmuyor mu?

Yahu her Allah’ın günü gazeteler bu haberlerle dolu çıkıyorlar. Kaldı ki “parti üzerindeki asalakların yaşam borusu kesildi” ama bir yandan da devlet üzerinden devam eden avantalarla ihaleler, teşviklerle kredilendirmeler sürdürülmekte! Yani devlet dediğiniz hâlâ deniz, yemeyen domuz!

İŞİN KISASI ŞU: Başbakan İrsen Küçük öteden beri yazdığımızca bu memleketin geçmiş en şaibesiz ve “temiz” olan politikacılarından birisidir. İcraatlar yönünden eleştirebilirsiniz ama “özele ait hayatına” tek olumsuz fiske konduramazsınız…

Zaten pervasız ve cesur davranmasının bir nedeni de bu olmalıdır. Politikacının alnı açık, vicdanı sızısız oldu mu günü geldiğinde böylesi konuşma hakkını da bulur cesaretini de…

Ancak hep gecikmişliğince: Çünkü bu neşter Başbakan olduğu gün gün vurulmalıydı. Halka bircik bircik olaylar anlatılmalı, en azından dolaylı anlatımlarla halk, “bildiklerini” hükümet başkanının da bildiğini öğrenmeliydi…

Şimdi olagelen açıklama ve konuşmalar tutun ki Kurultay nedeniyle atılan çığlıklardır. Zaten ötesine de gitmezler çünkü çoktan birbirlerine gebe kaldılar, vefa borçlarını ödüyorlar! Kaldı ki:

**********

HALKIN YAŞAM BORUSUNU KİM KESTİ

Gide gele anladıkkk! Evet bu memlekette “asalaklar” vardır, devletle bütünleştiği için UBP’nin üzerinden haksız kazançlar elde etmektedirler. Dolayısıyle servetleri de işleri de şaibelidir. Ve anladık ki İrsen Küçük bu asalaklardan bazılarının gırtlaklarını sökerek avantalarına taş koymuştur…

YA HALK: Anladık ki tepede kavga sürüp giderken bazı ekabirle kalantor burjuvanın gırtlakları sökülmüş, pasifize edilmişlerdir. Ya halk?

Asgari ücretli yahut maaşlıdır! Çiftçidir, hayvancıdır! Bakkaldır esnaftır… Pekala kim söktü bu insanların gırtlaklarını? Ki sadece bu yılın ilk dokuz ayında 14 kişisi canlarına kıyarak intihar ettiler. Çoğunluğu altından kalkamayacağı borcundan harcından dolayı!

Bu KKTC için büyük bir olaydır. Nitekim Reşat Akar “bayrakları yarıya indirelim” dedi! Olayın fecaatını vurgulamak için söylenmiş de olsa evet, olay o kadar vahimdir!

Ki bu memlekette asalak olmadıkları için gün işleyip gün kazanan on binlerce insan, insafsızlığın dik alâsındaki dolaylı vergiler altında ezilmektedirler. Kredi kartları ile bankalara olan borçları yüzünden mahvolmaktadırlar! İşyerleri kapanmakta iflas etmektedirler! Ve sonuçta bu insanlar kendi gırtlaklarını kendileri koparmaktadırlar! Hem ne için bilir misiniz? Böyle bir memlekette artık “yaşamamak için!” Asıl büyük olay da budur işte! Birileri asalak olmuş yedikçe şişinmekte, tabandaki halk ise artık soluk alamadığı için intihar etmekte!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31