Kim ne derse desin; ülkemizin en önemli sorunlarından bir olan ve onbinlerce insanı ilgilendiren faiz yasası meclisten geçerse bu yasa UBP’nin bugüne kadar yapmış olduğu bütün yanlışları bir anda silip süpürecek. Faiz yasası şu anda mahkemelerde olan 11 bin insanımızı kurtaracak. Nüfusa vuracak olursak 100 bin insanımızı ilgilendiren bir yasa olacak. Bu yasa için UBP Girne milletvekili Mehmet Tancer adeta gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Maliye Bakanı Ersin Tatar deseniz o da uğraş veriyor.

Ama gelin görün ki; UBP’de bu yasanın geçmesini istemeyenler de var. Dış İşleri Bakanı Hüseyin Özgürgün ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun bu yasanın geçmesine karşı. Onlara göre bu yasa geçerse bazı bankalarımız batacak. Oysa; bu yasa ile ilgili önümüzdeki günlerde Türkiye’den üç uzman geliyor. Uzmanların da ortak görüşü faiz yasası geçerse KKTC ekonomisi nefes alacak. Önümüzdeki günlerde meclise gelecek olan faiz yasası muhalefet partilerinden de destek görmesi bekleniyor. Gelen bilgilere göre; şu anda mahkemelerde yaklaşık 11 bin yurtaşımız faizlerden dolayı mağdur durumda. Bir o kadar daha mahkemelere intikal etmeye hazırlanıyor. İşte bu yasa çıkarsa onbinlerce insanımız büyük faiz yükünden kurtulacak. Tabi UBP’li iki bakanın bu konudaki düşünceleri de çok merak ediliyor. Acaba yüksek faizleri nasıl savunacaklar çok merak ediliyor.?

ATAKAN ERKEN SEÇİM İSTEDİ

UBP meclis üyesi eski milletvekili Savaş Atakan, erken seçim istedi. Önceki akşam UBP’nin Lefkoşa’daki ilçe binasında çok önemli bir toplantısı vardı. UBP Lefkoşa ilçesi ile parti meclisinin bir toplantısı idi. Bu toplantıda hükümetteki sorunlar ve UBP’nin içinde bulunduğu durum enine boyuna tartışıldı. Toplantının en flaş isimlerinden biri hiç kuşkusuz Savaş Atakan’dı. Atakan; toplantıda adeta esti yağdı. Özellikle parti meclisinin hiç toplanmadığını ve bunun böyle devam edemeyeceğini söyledi. Ayrıca UBP’nin biran önce seçim kararı almasını istedi. Erken seçim kararı alınmazsa UBP’nin kan kaybedeceğini iddia etti.

Özellikle parti içerisinde kavganın büyüdüğünü ve bu kavgadan günün sonunda muhalefet partilerinin fayda göreceğini dile getirdi. Sizin anlayacağınız; Atakan gerçekleşen toplantıda içini döktü ve kendi partisine yüklendi. Tıpkı futbol takımlarında yedek kulübelerinde oturan 12. adamlar gibi o da muhalefet yaptı. Siz de biliyorsunuz ki; futbolda da bu böyle. Takıma giremeyen ve yedek kalan futbolcu yedek kulübesinde oyuna girinceye kadar hep takımı ve antrönerini suçlar. İşte Savaş Atakan da UBP Lefkoşa ilçesinde kendi partisini suçladı. Eğer bugün Atakan bir milletvekili veya bir bakan olmuş olsaydı acaba böyle konuşur muydu. İşte siyaset yapma böyle birşey. Ne dersiniz?

DORATLI ATUN’A YÜKLENDİ

UBP Lefkoşa ilçesinde parti meclis üyeleri ile gerçekleşen toplantıda, UBP’liler adeta biribirlerinden intikam almak için pusuda bekliyorlardı. Hani derler ya; yarası olan gocunur diye. Yarası olan resmen kendini gösterdi. Demek ki; seçimlerde UBP’liler biribirlerinden intikam alacaklar. Mesela; UBP parti meclis üyesi olan Aygün Doratlı toplantıda Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’a yüklendi. İyi ki Atun o toplantıda yoktu.

Diyeceksiniz Doratlı’nın Atun ile ne alıp veremediği var.? Elbette bir alıp veremediği vardır. Kalkınma Bankası biliyorsunuz Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na bağlıdır. Bundan bir süre önce Sunat Atun Kalkınma Bankası yönetim kurulunda olan Aygün Doratlı’nın oğlu Münür Doratlı’yı görevden aldı. İşte o yüzden Doratlı her fırsat bulduğunda Sunat Atun’a verip veriştiriyor. Geçen akşam Doratlı adeta geceye damgasını vuran isimlerden biri idi. Belli ki; o da UBP içerisinde hesaplaşmaya gidileceğinden birilerinden hesap soracak kişilerin başında gelecek.

BULUTOĞLULARI YENİ YÖNETİMİ KABUL EDECEK

Belediye emekçileri sendikası (BES), Savaş Bozat başkanlığındaki yeni yönetim kurulu bugün Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile göreşecek. Bulutoğluları; uyum içerisinde çalışan bir yönetim kurulunu her zaman arzu etmiştir.

O bakımdan yeni seçilen yönetime de aynı mesajı vermiştir. Bugün saat 08:30’da gerçekleşen olan toplantıda da Bulutoğluları yeni yönetime aynı mesajı vermesi bekleniyor. Uyum içinde çalışmak bize göre çok önemlidir. Eğer bir iş yerinde uyum olmazsa çalışma da olamaz. Yeni seçilen BES yönetimi her ne kadar da Bulutoğluları ile uyum içerisinde olamayacak görüntüsü veriyorsa da, biz inanıyoruz ki; o uyum mutlaka sağlanacaktır. Çünkü Bulutoğluları da çalışan emekçileri yapısı ve mizajı gereği her zaman korumuştur. Bugünkü toplantının da samimi bir ortamda geçmesi bekleniyor. İlk toplantı bize göre çok önemli. Doğrusunu isterseniz bu toplantıyı bizde merak ediyoruz.? Hade bakalım hayırlısı olsun...

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ahmet ÇALUDA; Güzelyurt’da halk kanalizasyondan şikayetçi diyorsan Mahmut ÖZÇINAR’a  söyle ki bu işleri yağmurlar düşmeden halletsin. Ama gördüğüm kadarı ile zor haleder çünkü bu iş daha çok sürer. Kaldı ki, Süleyman bey kanalizasyon konularında daha yetkili.

Sn.Ayça Soygür ÇIRALI; Çok üzülmene gerek yok. Nerde hata yaptım diye düşünme zira hatanın büyüğü başkalarında. Next time.

Sn.İrsen KÜÇÜK; Şu elektrik borcu olanların elektrikleri kesilmeye başlayacağı duyulunca hemen ödeme derdine düşmüşler. Verdiğiniz talimat yerinde olmuş zira düzenli ödeyenin vatandaş bu işten memnun kalmış.

Sn.Aysel TÖRE; Bakıyorum Pazar’ları bile Dereboyu’ndan ayrılmıyorsun. Akşamüstü arkadaşlarınızla muhabbet yaparken görüldünüz. Afiyet bal şeker olsun.

Sn.Kadri FELLAHOĞLU; Şu BES seçimlerinde gerek partiniz gerekse siz oldukça aktif çalıştığınız söyleniyor. Gelgelelim sizin destek verdiğiniz aday seçimi kaybetti. Nerde hata yaptık diye düşünmenize gerek yok, seçim artık 2 sene sonra.

Sn. Göktürk ÖTÜKEN; Her sabah işe gitmeden önce mutlaka kuaföre gidiyormuşsunuz. Arkadaşlar soruyor acaba saçlarınıza hangi kremi sürüyorsunuz da bu kadar çok yakışıklı olursunuz . Vallahi bir mahsuru yoksa sürmüş olduğun kremin markasını bize de bildir de bizde senin gibi yakışıklı olalaım.

Sn.Savaş ATAKAN; Geçen geceki toplantıda açık kartla oynaman en azından şeffaf olmak adına iyiydi. Birbirimize sağ gösterip sol vurmaktan siyasi arenaya güven kalmaması da bundan dolayı olsa.

Sn.Oya ERTUĞRULOĞLU; Siyasetten çok sosyal sorumluluk alanlarında aktif olmanız gözlerden kaçmadı. Birşeyler üretmek ve sunmak buna derler. İlla ki siyaseten aktif olunacak diye birşey yok.

Sn.Birtan AKTOLGA; Sendikal yaşamını noktaladığını söylüyorsun ama gün gelir yine kapın çalınır. Sen yine kapıyı açık tut.

Sn. Umut ŞEN; Kırk yılda bir senden Gocagari istedik işimizi halletmedin. İyi ki, gocagari istedik de başka bir şey istemedik!

Sn. Ümit HANSEL; Nerelerdesin? Çoktandır görüşemiyoruz kendini özlettin. Çık çık çık çık çık çık  ortaya çık. Her şeyi görüşelim gel de açık açık!

Sn. Mustafa YALINKAYA; Vermiş olduğun mücadele hiç de kolay bir mücadele değildir. Seni kutlar yeni görevinde başarılar dilerim. Her çalışanı sevgi ile kucakladığınız müdetçe hiçbir kuvvet size engel olamayacaktır. Daima sevgiyi eksik etmeyin sevgiyle kalın.

Sn.Önder ECESOY; Geceleri herkesi restaurant’a davet ediyorsun ama gelen dostların seni içerde bulmayınca morallerin bozulmuş haberin olsun. Sen sen ol davet ettiklerinle gelecekleri geceyi da anlaş ki gelenler seni bulsun.

Sn.Tahir HOCA; Pasif duruşun nedeniyle insanların kafasında soru işareti oluşturdun. Yoksa sen de Kubilay gibi sendikacı bilinin haberin olsun.

Sn. İrfan Paşa ÖZAKALIN; Dün telefon dairesi çalışanlarından iki personeliniz bizim mahallenin telefon dolabında uğraşıyorlardı. Bende araba ile yanlarından  geçerken onlara selam verdim ve selamlaştık. Akşam üzeri eve döndüğümde evimin telefonu çalışmıyordu. Benim ev telefonumu arayanlar Derviş Koncay isimli vatandaşın evini arıyorlardı. O selam verdiğim arkadaşlar demek ki, benim telefonumu Derviş Koncay’ın evine kotladılar.  Arkadaşları bir uyarırsanız çok makbule geçecek.

Sn. Serap GÖZENLER; Cumhurbaşkanlığı’nda müdürün gözüne girmeyi başardınız. Duyduğumuza göre yakında saraya eski işinize döneceğinizi söylüyormuşsunuz hade hayırlısı.

Sn.Mehmet ÖZÇELİK; Bu defa telefonlara bakmaman işe yarayacak zira elektiriğinin kesilmesini istemeyenler seni arayacak kesin. Kubilay’a da söyle ikiniz da telefonlara bakmayın sakın.

Sn.Ayhan KALAYCILAR; Sana kazanacan dedim bak kazandın. Artık daha aktif bir rol seni bekliyor.Hayırlı olsun. Bol şanslar.

Sn. Caner ASPAVA; Maşallah harıl harıl çalışıyorsun. Anlaşılan Nisan ayında Güney Afrika’da Ireon Man olmaya kararlısın.

Sn.Aygün DORATLI; Bakana bu kadar yüklenmen kişisel sebeplerden dolayı diyorlar. Sen sen ol konuları kişiselleştirme ki o zaman söylediklerin anlam bulsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31