Yukarıda gördüğünüz başlık dün bana gelen okur mektuplarından sadece bir tanesinin başlığı. FEMA Başkanı Doğuş Derya için kullanılanlardan bir tanesi.“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Şerife Ünverdi, görevini icra etmek yerine “Küçük Hanımefendi”nin “Sayın Çantası” misali balo ve kokteylleri geziyor”  diye bir açıklama yaptı. Derya tarafından seviyesizce yapılan sözlü saldırının ardından birçok okurum bana mail attı. Elbetteki sayfamda hepsini yayınlayacak halim yok sadece bir tanesini, en ağır olmayanını  yayınlıyorum. Doğuş Derya için neler yazdılar neler. Neticede bir bayan ve terbiyem bunları yayınlamaya müsait değil. Tarzımda değil zaten.

 FEMA bir feminist kadın örgütü. Kendi gibi düşünmeyen insanlara sert eleştiriler ve ağır sözlerle saldırarak kadın savunuculuğu yapan bir örgüt. Doğrusu Doğuş Derya’nın  kadın bir siyasetçiye intikam alırcasına saldırması hiç yakışmadı. Ahmet Derya’nın kızına  yakıştırmadım. Ahmet Derya değer verdiğim siyasetçilerdendir. O da CTP mağdurlarındandır. Doğuş Derya  imzalı “Sayın Çantası” açıklaması umarım kendisine aittir. Zira bundan sonraki süreçte çok yıpranacak.  Başkası için yıpranmasın diyorum.

Bana göre bu açıklama eşcinsel bir erkek tarafından hazırlandı. Ben kimin hazırladığını da tahmin edebiliyorum çünkü yazılış üslubundan çıkarabiliyorsunuz ama isme gerek yok. Kimseyi teşhir etmeylim bize yakışmaz. Neticede imza Doğuş Derya’ya ait.

 Kadına sahip çık gel bizde sana yardım edelim. Kadına sahip çıkma kadına saldırarak yapılmaz. Eğer eleştiri yapacaksanız bunun bir adabı vardır. Bir siyasetçiyi beğenmeyebilirsiniz, yaparsınız eleştirinizi olur biter. Sert eleştirilerde yapabilirisiniz hatta.  Ancak hiç kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok. Doğuş Derya “ben sosyalist ruhluyum siyaset yapacağım” diyorsa; bu sayfa da siyasiler çok hırpalanır bunu da peşinen söyleyim. O nedenle herkes işini yapsın derim.

İşte okur mektubu

“Feminist  Atölye diye adlandırılan (FEMA)’nın yaptığı bir açıklamayla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye yönelik aşağılayıcı söylemleri, bu sözde kadın örgütüne yakıştıramadım ve şiddetle kınıyorum. Kadın haklarına sahip çıkma iddiasıyla ortaya çıkmış olan FEMA’nın bu yaklaşımı ilkeleri ile bağdaşmayan bir kadın olan Ç.S.G.B  Şerife Ünverdi’ye karşı takınılan hasmane bir tutumun ifadesidir.

FEMA’yı oluşturanların sahip olduğu siyasi ve ideolojik görüşün iktidarı döneminde yapılanları unutanlara,  bazı hatırlatmaları yapmakta yarar görmekteyim. İktidar dönemlerinde KTHY’ yi sözde yöneten ve Türk Hava Yolları’ndan kopartarak iflasına sebep olanlar sefalete sürükledikleri kadın- erkek onca insanın hakkını arayıp sordular mı? Bıraktıkları enkazı temizlemeye KTHY çalışanları istihdam ederek ortada bıraktıkları bu insanlara istihdam olanağı yaratan UBP iktidarıdır. FEMA zihniyetinin iktidarı döneminde Hristofyas’ın çantacılığını yapan, K.K.T.C devletinin egemen varlığına karşı öylem ve eylem yapan yoldaşlarını bizler unutmadık. Dün haklarımızı Rum’a peşkeş çekmeye çalışan zihniyet, bugün belli ki bir hafıza tutkunluğu yaşıyor. Kendi geçmişleri ve icraatlarını unutmuşa benziyorlar.

Feminist Atölye (FEMA) olarak, bir kadın olarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini yürüten Şerife Ünverdi ile gurur duymaları, ona yardımcı olmaları gerektiği inancındayım. Ancak feminizmden nasibini alamamış, hırs ve ideolojilerine yenik düşmüş FEMA’cılar sergiledikleri bu yaklaşımla adete kadın düşmanlığı yapıyorlar.

Ülkemizde yaşanılan kriminal olayların sorumluluğunu Şerife Ünverdi’ye yüklemeye çalışarak sadece kendi egolarını tatmine çalışıyorlar. Kendi siyasi düşüncelerinin iktidarları döneminde siyasi çıkar hesaplarından başka, hangi sosyal sorunu çözüme kavuşturdular? Bugün K.K.T.C Başbakanı İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük’ün sosyal aktivitelerde bulunmasından daha doğal ne olabilir. Çalışma Ve Sosyal Güvenlikten sorumlu Şerife Ünverdi’nin görev, yetki ve sorumluluğunda olan sosyal etkinliklerde bulunması, katkı koyması elbette görevidir. Bir kıskançlık histerisiyle Şerife Ünverdi’ye çantacı yakıştırması yapanları şiddetle kınıyor, kadınlarımızı ve kadın haklarını savunma misyonlarına kuşku ile bakıyorum.

Kendi siyasi geçmişleriyle ilgili olarak, bir hafıza tutulması yaşayan femolara, geçmişleriyle yüzleşme ve KKTC halkının sosyal sorunlarının çözümü yönünde bugüne kadar hangi olumlu katkıyı yaptıklarını sorgulamaya davet ediyorum”.

*******************

NEDİR BU DÜŞÜNCELİ HAL SN KAŞİF?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Cuma gün Fuar alanında oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşen 1. İşbulma fırsatları gerçekleşti. Bir gazeteci olarak o kadar birçok malzeme çıktı bana ki anlatamam. Fotoğrafta kabinenin  başarılı bakanları kategorisine giren 3 bakanımızı görüyorsunuz. Yalnız bu fotoğrafta bir iş var. Bakan Üstel ile Bakan Tatar konuşmaları dinliyor ama Bakan Ahmet Kaşif derin bir düşünce içinde. Ne düşünüyor, ne planlıyor bilinmez. Bana bir röportaj borçlusunuz Sn Kaşif, hala bekliyorum. Bilmem anlatabildim mi?

******************

BAKAN AMCAOĞLU YALOVA DA KRALLAR GİBİ AĞIRLANDI

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin  Amcaoğlu, Yalova da krallar gibi ağırlandı. Gerçekleşen bu gezinin ardından  yine Alihan Pehlivan çıktı.  Alihan bu yurt dışı gezilerini hakikaten iyi organize ediyor. Amcaoğlu 2 büyük koli hediye de geri dönmüş. Dostlar bu hediyelerden zırnık bir şey alamamış ama..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31