Salı günü Başbakan’ın bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyurmuştuk. Bir yıllık icraatları içeren bir basın toplantısı. Edindiğimiz bilgilere göre; Başbakan son bir haftadır basın toplantısına hazırlanıyor. UBP hükümetinin bir yıl içerisinde yapmış olduğu icraatlar anlatılacak.

Başbakan’ın anlatacakları arasında Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun CTP döneminde yapıldığı iddia edilen usulsüzlüklerin tespit edildiği ve savcılığa yedi dosya verildiği söylenecek. Başbakanlık Denetleme Kurulu usulsüzlüklerle ilgili aylardır gerek ülkemizde, gerekse Ankara’da incelemeler yaptığı ve bu incelemeler sonucunda usulsüzlük tespit edildiği söyleniyor. Merakla Başbakan’ın usulsüzlükler konusunda anlatacaklarını bekliyoruz. Bugüne kadar hiçbir hükümet döneminde usulsüzlüklerin üzerine gidilmedi. İlk kez gidildiğini duyacağız ama sonuç ne olur bilemeyiz.?

SÜMER AYGIN’A GİRNE DAR GELİYOR

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’a artık Girne dar geliyor. Aygın, seçildiği bu dönemde Girne’de bir gün bile durmak istemiyor. Herhalde Belediye başkanlığının son dönemini seyahat ederek geçirmek istiyor. Nasıl olmasa; dünyaya bir daha gelmeyeceğiz dercesine; fırsat bu fırsat diyerek sürekli dış gezilere katılıyor. Dubai’den gelir gelmez, şimdi de İngiltereye gitti. İşin formülünü de öğrendi, başı ağrımasın diye her gideceğinde yanına bir kaç mualif belediye meclis üyesi alıyor. Aygın bu gidişle eski Lefkoşa Belediye Başkanı Kutlay Erk’in rekorunu da kıracak. O da hatırlayacağınız gibi; hiç memelekette durmuyordu, seyahatleri yüzünden seçim kaybetmişti. Aygın Erk’ten daha akıllı çıktı, Erk gibi başkanlığının ilk döneminde bu hataya düşmedi. Gördüğünüz gibi; seyahatlere son döneminde ağırlık verdi. Dubai’de ne işin var? veya İngiltereye ne yapmaya gitin? diye sorsalar da cevap hazır. Ben yalnız gitmedim yanımda belediye meclis üyeleride vardı der. İngiltere’ye Limasol’luların balosuna katılmaya gittiler. Daha ne yapsınlar!?

CANGİL İŞLERİ BÜYÜTTÜ

Onun için UBP’nin Girne valisi demiştik hoşuna gitti. Mehmet Cangil geçen gün Pia Bella Otel’de Başbakan’ın katıldığı bir yemekte arkadaşlarına, ballandıra ballandıra bana vali derler diye anlatıyordu. Biz zaten boşuna onun için UBP’nin Girne valisidir dememiştik. Resmi de olmasa o bizim için UBP’nin Girne valisi. Nasıl ki; UBP’nin Güzelyurt’ta da valisi var, Cangil de Girne nin. UBP’lileri görevlendiren, atayan, görevden alan, terfi veren hep o. İş yeri nasıl olmasa UBP’nin karargahı gibi, oto elektrik işleri yanında valilik işlerini de yürütüyor. Girne’den aldığımız son haberlere göre; Mehmet Cangil işleri büyüttü. Valilik işlerini gece de yürütüyor, gece ile gündüzün farkı nedir? diye sorarsanız; gece oldu mu mangal da yanar. Bütün UBP’li dostları ile birlikte yeme içme operasyonuna geçerler. Gündüz alınan kararlar yeyip içerken onaydan geçer. Mesela; Cuma akşamı mangal yandı, gündüz alınan kararlar kebap yerken onaylandı. Cuma akşamı mangal partisinde gündem Başbakan’ın Girne ziyaretiydi. Cangil üç duble içdikten sonra az kalsın Başbakan’ı da görevden alıyordu!

TAHİR SOYDAN UBP İLE FLÖRTE

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, partiye katılımlarla uğraşa dursun ama DP’li belediye meclis üyesi Tahir Soydan UBP yolcusu. Doğan Türk Birliği’nin eski futbolcusu DP Girne belediye meclis üyesi Tahir Soydan, geçtiğimiz Perşembe akşamı UBP’lilerin Pia Bella Otel’deki kokteyline katıldı. UBP’liler dışında göze çarpan bir tek DP’li o idi. Edindiğimiz bilgilere göre; Soydan UBP’lilerden birşey istemiş ve istediği de olmuş. O yüzden o gece onu kutlamaya gitti. Tahir Soydan Girne belediye meclis üyesi, üstelik de DP’li olduğu için o kilit adam pozisyonunda. Sürekli olarak Sümer Aygın’a destek veren birisi. Ancak UBP’den beklentisi gerçekleşti diye geçtiğimiz Cuma günü ilk kez Sümer Aygın aleyhinde oy kullandı. Tahir Soydan UBP’den ne istedi? diye sorarsanız; onu da sizlere bırakın yarın anlatalım.

ÖZEREM BAŞBAKAN’A GİTTİ AMA BOŞUNA

Spor Dairesi Müdürü Metin Özerem görevden alınmaması için son çırpınışlarını gerçekleştiriyor. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile yıldızı bir türlü uyuşmayan Özerem, geçtiğimiz günlerde ikinci kez Spor Dairesi Müdürlüğü görevinden Çavuşoğlu’nun talimatı ile alındı. Başbakan İrsen Küçük görevden alınmasını onaylarken, ikinci kez Cumhurbaşkanlığında görevden alınma yazısı bekletilirken, Özerem de fırsattan yararlanarak geçtiğimiz Cuma günü Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret etti. Özerem derdini Başbakan’a anlattıysa da Başbakan kafasına takmış bir kere görevden aldığı için bakarız tamam diyerek Özerem’i gönderdi. Yani sizin anlayacağınız; Metin Özerem’in işi hayli zor. Çünkü daha önce Kaymaklı UBP örgütü de uğraşmıştı ancak hiç birşey yapamamıştı. Yine de Allah’tan ümit kesilmez demek lazım.

TATAR SARHOŞA DA MERAM ANLATTI

Bu ülkede Bakan olmanın nasıl ki avantajları var, dezavantajları da çok. Sefasını çeken cefasını da çeker. Kolay değil, köy köy gezip insanlara dert anlatacaksınız. Hele bir de o dert anlattığınız kişiler arasında da alkollü birileri varsa işleri daha da zor. Geçtiğimiz Çarşamba akşamı UBP Lefkoşa ilçesinin Minerali köyde toplantısı vardı. Bu toplantı gayet güzel giderken, bir anda sarhoş birisi Maliye bakanı Ersin Tatar’a çıkıştı. Tatar ağzının payını vermekte geç kalmadı ama düşünün ki orada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de vardı. Küfürlü konuşmalar bayanların olduğu yerde de olunca işler değişiyor tabiki. Kısacası; yeniden seçilmenin maliyeti gerçekten ağır. Sarhoş da meram anlatmak lazım. Nitekim de Tatar onu yaptı. Neyse ki; daha kötüsü yaşanmadı.    

GARGA’YA MEKTUP VAR

1 Nisan’da yayınladığımız “Isgarta girecek, birinci sınıf muamelesi görecek” başlıklı yazımıza avukat İbrahim Ürcan’dan bir açıklama geldi. Cypfruvex’in avukatı olan Ürcan, haberimizin gerçeği yansıtmadığını söylüyor. Üstelik de Milletvekili ismi vermediğimiz halde söz konusu Milletvekili’nin kayın pederinin vefat ettiğini söylüyor. Bizim yayınladığımız yazı ile birlikte Avukat’ın göndermiş olduğu yazıyı yayınlıyoruz.

ISGARTA GİRECEK, BİRİNCİ SINIF MUAMELESİ GÖRECEK

Sakın ola takvim yaprakları sizleri yanıltmasın. Bugün 1 Nisan diye, Garga Nisan 1 şakası yaptı demeyin. Sizlere sunduğumuz haberler her zaman olduğu gibi gerçek. Rutin bir şekilde etraftan toparladıklarımızı sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün anlatacağımız konu; Güzelyurt’ta meydana geldi. Üstelik de bakanlık bekleyen bir Milletvekilimizle ilgili. Laf aramızda; bakanlık bekleyen bir milletvekilimizin kayın pederi Cypruvex’e 50 tonluk bahçeden 120 ton üzerinden rapor verditti. Normal raporda bahçenin %30’u ısgarta, %40’ı küçük boy,  % 30’u da orta boy olarak tesbit edildi. Ancak  Cypfruvex genel müdürü ile görüşen milletvekili  raporu değiştirdi. Rapora portakalı birinci sınıf yazdırttı. Yani tonu 200 liradan satması gerekirken, 370 liradan gösterdiler. Dokuz dönümlük bahçenin 120 ton üzerinden avans verilmesine karar verdiler. Fabrikada işciyi meşgul edecek olan bu olay Güzelyurt’ta konuşuluyor

 

Müvekkilimim Kıbrıs meyve sebze (Cypfruvex) işletmecilik Ltd’den almış olduğum bilgi ve talimat ışığında;

Sahibi bulunduğunuz Haberdar Gazetesi’nin 01.04.2011 tarihli 452 sayılı baskısının 27 sayfasında Sn.Harun Denizkan tarafından “Isgarta girecek, birinci sınıf muamelesi görecek” başlığı ile yazılan haber gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu haberde bahsi geçen bahçelerin sahibi olduğu iddia ettiğiniz Millletvekili’nin kayın pederi vefat etmiş bir kimse olup, narenciye bahçelerinin mal sahibi bahsi geçen Milletvekili’nin kayın validesidir. Müvekkilim tarafından satın alınan narenciye ürünleri ile ilgili olarak tutulan raporla ilgili herhangi bir değişiklik yapılmış değildir. Söz konusu narenciye ürünlerinin iddia edildiği şekilde sıkma niteliği taşıyan portakal olmadığını, %80’nin paketlenebilir nitelikte olduğunu ve narenciye ürünün makul piyasa ederinin de en az 370 TL olduğunu belirtirim. Söz konusu narenciye ürünleri ile ilgili olarak da üreticiye herhangi bir avans verilmediğini ve/veya verilmesi hususunda herhangi bir anlaşma yapılmadığını bilginize getiririm. Yanlış bilgi alarak yayınlamış olduğunuz haberi, yayınlandığı sayfadan, yukarıdaki belirttiğim doğru bilgiler ışığında yayınlanarak düzeltilmesini rica ederim.

Saygılarımla,

İbrahim Ürcan

Avukat

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31