Bir aksilik olmazsa diyoruz çünkü konferanslar ve seminerler bazı parti başkanlarının bu toplantıya katılamayacağını gösteriyor. Bu toplantı ne toplantısı diye soracak olursanız; KTHY personeli ile ilgili. Bugün saat 11:00’de parti başkanları ile başbakan Kıbrıs Türk Hava Yolları personelinin durumunu görüşecek. Tabi eğer bir aksilik olmazsa.

Sönmez’i ödenekli izne gönderdiler

Kıbrıs Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu’na istifa çağrısı yaptık. Bizi yanlış anladılar. Görevinden alınan ve mahkeme kararı ile dün göreve dönen banka genel müdürü Aytaç Sönmez’i 14 gün idari izne gönderdiler. Yani; yapmış oldukları yanlışlar dolayısı ile istifa edeceklerine banka genel müdürünü izne gönderiyorlar. Olacak iş mi? Neymiş efendim; yanlış yapmamak için böyle bir karar almışlar. Üstelik de bütün yönetim kurulu üyeleri buna onay verdi. Hatırlanacağı gibi; Aytaç Sönmez’i limit aşımında bulunduğu gerekçesi ile görevden almışlardı. Mahkeme Sönmez’in suç işlemediğine karar vermiş ve dünde mahkeme kararı ile görevine dönmüştü. Bu arada Sönmez’in banka genel koordinatörü tarafından odasına da el kondu. Sizin anlayacağınız; Kıbrıs Vakıflar Bankası’nda yönetim bir usta bir memleket.! Ne diyelim; istifa mekanizması olmadıktan sonra...

Üstel babasının, Ünverdi’de annesinin derdinde

 Günlerce yeni kabinede bakan olacaklarını duyurduk. Ünal Üstel’in Turizm ve Çevre Bakanı Şerife Ünverdi’yi de Sağlık Bakanı olarak yeni kabinede yer alacaklarını yazmıştık. Her ikisinin de beklentileri sürüyor. Ancak her ikisi de son günlerde telaşlı. Hem de öyle bir telaş ki; bakanlığı düşünemeyecek kadar moralmen çökmüş durumdalar. UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel’in babasının yoğun bakımda olduğunu yazmıştık. Dün de Şerife Ünverdi’nin annesinin rahatsız olduğunu öğrendik. Ünverdi mecliste telaş içerisini tedavi etmek için uğraş verdi. Bir yanda anne, öte yanda baba. Her iki milletvekilinin de tadı kaçık. Bir an önce anne ve babalarının iyileşmesini arzuluyorlar. Ne diyelim; bizde Garga servisi olarak acil şifalar diliyoruz.

Polis barkotları inceliyor

Kaçakçılığın merkezi Serbest Liman demiştik. Gümrük Dairesi memurlarının son günlerde ele geçirdikleri kaçak sigaralarının Mağusa Serbest Liman bölgesinden kaçırılmış olabileceğini duyurmuştuk. Dün polis 5 bin 150 karton kaçak sigaranın barkotları ile Mağusa Serbest Liman’da bulunan sigaralarının barkotlarını karşılaştırmaya çalışıyordu. Garga’larımızın Mağusa Serbest Liman bölgesinden elde ettikleri bilgilere göre; polis dün akşam saatlerine kadar limanda barkot karşılaştırması yapıyordu. Haberimiz üzerine ayrıca Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Serbest Liman’daki müdürlerine kaçakçılıkla ilgili talimat verdiği de öğrenildi. Sigara kaçakçılığının Serbest Liman’dan yapılıp yapılmadığı polis soruşturmasından sonra ortaya çıkması bekleniyor.

Akdoğan’lı esnaf örgütleniyor

Akdoğan esnafının da bir dernek çatısı altında örgütleneceğini duyurdu Garga’larımız. Bildiğiniz gibi her yerde Garga’larımız var. Sizlere haberi yetiştirmek için hiç boş durmuyorlar ve gece gündüz haber uçurtuyorlar. Dün Akdoğan’dan arayan bir Garga’mız Akdoğan’daki esnafın sorunları çözmek için dernek kurmaya karar verdiklerini bildirdi. Önceleri belediye başkanı Adem Ademgil ile sorunu çözmeye uğraşan esnaf, sorunlarının çözülemeyeceğini anlayınca dernek kurmaya karar verdiler. Yakında Akdoğan Esnaf ve Zanaatkarlar Derneği kurulmuş olacak. İlgililere önemli duyurulur.

Akdeniz’de arsa dağıtımı

UBP hükümetinin gençlere yönelik kırsal kesim arazi dağıtımı sürüyor. Geçtiğimiz hafta İskele ilçesinde kırsal kesim arazisi dağıtan hükümet, bugünde Girne ilçesine bağlı Akdeniz köyünde kırsal kesim arazisi dağıtacak. Edindiğimiz bilgilere göre; Akdeniz köyünde yaşayan 21 gencimize bugün törenle arsaları dağıtılacak.

Jenaratör sesinden uyuyamaz oldular

Kermiya’da bulunan Devlet Sosyal konutlarında yaşayan vatandaşlarımız, son günlerde jeneratör sesinden rahatsızlar. 19.blokta bahçe sokakta bulunan Levent Baysal’a ait dairede her akşam jenaratör çalıştırılıyor. Biriken elektrik borcundan dolayı elektiriği kesik olan Baysal, çareyi jenaratör çalıştırmakta buldu. Ancak mahalle sakinleri jenaratör sesinden rahatsız oldular. Bu durum karşısında mahalle sakinleri çaresiz kime şikayet edeceklerini bilmiyorlar. Çevre dairesi ne mi, yoksa polise mi? Bir türlü karar veremiyorlar. Onlar karar verene kadar biz kararımızı verip haberi yaptık. Daha ne yapalım.?

 GARGA’DAN AL HABERİ

Mehmetçik Belediyesi 1

Sn.Harun Denizkan;

Öncelikle sana halkın sorunlarına değer verip haberlerini tarafsız yayınladığın için çok teşekkür ediyorum Harun bey. Günlerdir Mehmetçik Belediyesi’nde yaşanan olaylardan belde halkı olarak bıktık. Umarız ki en erken zamanda bu tartışmalara son verilir. Belediyede yaşanan ilginç ama çok önemli bir olaydan bahsetmek istiyorum. Mehmetçik belediyesi başkanı hafta içi bugüne kadar reklam tabelalarının yıllık kirasını hiç ödemeyen Asbaşkanın reklam tabelalarının yıllık kira bedelini belirlemek amacı ile tabela boyutlarını ölçmek için zabıtaları görevlendirmiş. Bunu duyan asbaşkan küplere biniyor,  verilen görevi yerine getirerek ekmek parası kazanmaya çalışan zabıtaları telefonda arayarak, sonrada belediyeye giderek neden gidip tabelaları ölçtüler diye bir güzel fırçalıyor. Beldede yaşayan bir kişi olarak soruyorum Sayın Asbaşkana, tüm beldeye örnek olması gereken Asbaşkan büyüklük gösterip neden gidip vermesi gereken Senelik reklam ücretini  ödemiyor?? Yoksa cebinden paramı çıkacak??  Sayın Belediye Başkanı maaşları ödemekte zorluk çekiyoruz dediğinde Sayın Asbaşkan Allah büyüktür deyip Ellerini havaya kaldırıyormuş. Vergileri yükseltiriz başkan diyormuş. Biz umuyoruz ki bu kavgalar bitsin, halkın hizmet için seçtiği kişiler halka hizmet etsin!!  Kendi çıkarları için hareket etmesin teşekkürler.  

 

Mehmetçik Belediyesi 2

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın belediye personellerinden kesilip yatırılmayan Sosyal Güvenlik yatırımları hakkında net tavrını açıklamışken, bu net anlaşılmamış olacak ki; Mehmetçik Belediye Başkanı maliye memurunun ve idare amirinin imzası olduğu halde sosyal sigorta yatırımlarını askıya aldığını açıkladı. Sn. Başkan ekmek paralarından sonra personelin sağlık ve gelecekleriyle mi oynanmaya başladınız????

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Kamil KAYRAL; Bakıyorum da hergün sabah Garga’yı okumadan işe başlamıyorsun. Dikkat et Garga bağımlılık yapar. Bu arada seninle ilgili herkese en çok yardımcı olan müsteşar diyenler var. Daha ne desinler.?

Sn.Bülent SÖZALP; Başkanı olduğunuz Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği Göçmenköyü 2-1 döverken, 5-2 yenilmeniz olacak gibi değil .!

Sn.Fuat Namsoy; Bugün Akdeniz köyünde gerçekleşecek olan arsa dağıtım törenine seni davet ettiler mi.?

Sn.Aziz KALÇAY; Havalar düzeldi, denizde tam balık avlamaya müsait. Bu aralar tekne ile balığa çıkmamanız birilerinin dikkatini çekiyor. Balığa çıkacağında haber verinde meraklarını giderelim.

Sn.Mustafa TARZAN; Ceyn nerede? diye sormayacağım. Soracağım tek şey Çanakkale maçlarında neden görünmüyorsunuz.

Sn.Kamil KAVİS; Yeni iş yeriniz hayırlı uğurlu olsun. Duyduğuma göre İzmir’de şampanya patlatarak kutlamışsınız.

Sn.Hasan CURCİOĞLU; Mağusa Serbest Liman’da oto galerisi açılmış ve buda bir ilktir. Ne dersin.?

Sn.Ramadan ÖZÇELİK; Geçen Perşembe arayıp Cuma günü öğle yemeği için bilgi verecektin. Yemekten vazgeçtim, iyi olup olmadığını merak ediyorum. İyiysen bir Alo de sesini duyayım...

Sn.Mustafa CANCURİ; Yaptığınız doğru ve cesaretli açıklamalar işadamları tarafından takdir edildi.

Sn. Çetin ALKAN; Lefkoşa yolundaki yeni inşaatınız hayırlı olsun.

Sn.Güneş GÜNEŞOĞLU; Hedef belli. Dumlupınar’ın çıkması için süper prim açıklayacakmışsınız.

Sn.Caner ASPAVA; Memlekete hoşgeldin. Bir alo de de buluşalım. Arjantin maceralarını konuşalım. Buluşmuşken 5-10 km’de koşarız.

Sn.Mehmet KAYA; Cep telefon satış mağazalarını çoğaltmışsınız. Hayırlı olsun. Ne varsa cep telefonlarında var zaten.

Sn.Cafer GÜRCAFER; Mağusa Limanı’ndaki geminizin akıbeti ne olacak.?

Sn.Ahmet ÖZKAYALAR; Yürümekle yolların aşınmadığını biliyorsunuz herhalde. Yine de siz yürüyüşlere devam edin çünkü sağlık yürümekten geçer.

Sn.Beran BERTUĞ; Mağusa Kaymakamı olarak köy ziyaretlerini hiç aksatmıyormuşsunuz. Doğrusu da bu zaten. Kaymakamlıkta oturup zaman öldürmek kimseye fayda sağlamaz.

Sn. Kemal Deniz DANA; Hafta içerisinde ararım demiştin. Öylesine bir hatırlatmak istedim. Gerçi sen unutmazsın ama...

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31