İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu çıktı Devlet televizyonunda Cumhurbaşkanı Eroğlu hem Kıbrıs Türk Halkının hem de UBP’nin lideridir ifadelerini kullanmış.

Tüm gazeteler bu söylemi ön sayfadan ya da iç sayfalardan verdi.

Bir tek Güneş gazetesi Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamasının bu kısmını kullanmadı.

Öyle inanıyorum ki (!), Sn Çavuşoğlu bir nezaket icabı bu cümleyi kullanmıştır ama UBP’nin tavanını rahatsız etmeye yetti.

Başbakan İrsen Küçük dün verdiği özel bir röportajda “UBP’nin liderinin belli olduğunu da kesin bir ifade ile dile getirdi ve Herkes kendi görev ve sorumluluklarını yaptığı sürece bir sıkıntı yaşamayız” dedi.

BÖYLE GİDERSE KAVGA BÜYÜYECEK?

Yani Başbakan Küçük birkez daha ses vermek durumunda kaldı.

Şimdi gelin bir senaryo çizelim; adı üstünde senaryo ama fotoğraftaki tesadüfler zincirini izleyelim.

İlk adım Cumhurbaşkanı eroğlu’nun Hükümet erken seçime gitmelidir sözleriyle atıldı ve ani bir tansiyon yükselmesi yaşanara Başbakan Küçük tarafından “14 ay Başbakandın sen ne yaptın” denilerek sert şekilde  cevaplandı.

Ardından SARAY reddetse de ortaya bir anket atıldı ve bu ankette UBP’nin oyu ile İrsen Küçük’ün seçilme sırası gerilerrde gösterildi.

İrsen Küçük bana yaptığı özel açıklamada “anket doğruları göstermiyor, bizde anket yaptırıyoruz durumumuz tahminimizden iyi” diye cevaplandırdı, bende bunu yazdım..

Şimdi üçüncü adım atıldı ve UBP içinde güçlü milletvekilleri arasında yer alan İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Devlet televizyonunda bir programa katıldı.

BRT, Sn Çavuşoğlu’nun genel çerçevede nasıl bir soru sorulması belli olmaksızın sadece şu kısa ifadeyi öne çıkardı “Cumhurbaşkanı Eroğlu hem Kıbrıs Türk Halkının hem de UBP’nin lideridir”..

Altını çizerek söylemek istiyorum belki bu söylem tamamen Çavuşoğlu’nun Eroğlu’na duyduğu nezaketten dolayı söylenmiş bir sözdür ancak tüm kamuoyuna Devlet Televizyonu aracılığıyla UBP’nin liderinin aslında İrsen Küçük değil Derviş Eroğlu olduğunu duyurdu.

KADİFE DEVRİM DERLER BUNUN ADINA!!!

İletişim fakültesi okuyan herkes bilir; Medya her zaman bilinç altına mesaj gönderir ve belli kavramların yerleşmesini sağlar.

Buna propaganda sanatı da diyebilirsiniz..

Ortaya bir anket atılarak İrsen Küçük Başkanlığındaki UBP’nin başarısız olduğu ve UBP Parti Başkanının olası bir seçimde geri sıralardan seçileceği algısı yaratıldı, bunun ardından da UBP’nin Lideri İrsen Küçük değil Derviş Eroğlu’dur algısı taze tutulmaya çalışılıyor. 

Aralık 2012 Kurultayına hazırlık yapılıyor desek yeridir.

Buna bir tür kadife devrime hazırlık da diyebiliriz.

UBP Milletvekilleri cümlelerini kurarken bunun başkaları tarafından kasıtlı bir şekilde kullanılabileceğini unutmamalılar.

UBP’NİN LİDERİ KİM?

Bu sorunun cevabına gelince hepimiz cevabını biliyoruz ki Başbakan İrsen Küçük.

Çünkü Partinin de Genel Başkanlık görevini yürütüyor.

Kim ne derse desin İrsen bey bu işi de iyi yapıyor.

Parti içi nezakete dikkat edip birçok müdürü müsteşarı görevden almıyorsa ya da bakanları görevden almıyorsa bence bu pasiflik olarak algılanmamalı.

Dünkü röportajında “Kimse parti üzerine oyun oynamaya kalkmasın.

Herkes kendi görev ve sorumluluklarını yaptığı sürece bir sorun yaşamayız” derken “alırım paçanızı aşağı dikkat edin” demeye getiriyor..

Halkın lideri kim diye sorarsanız o da Derviş Eroğlu; çünkü Devlet Başkanı sıffatını taşıyor.

Bu kadar basit..

Başbakan İrsen Küçük Aralık 2012 kurultayına giderken atması gereken adımları atmayıp bir şey olmaz derse beklenmedik sürprizlerle karşılacak; zira karşı taraf profesyonel bir şekilde, göstere göstere geliyor…

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31