Şu Kıbrıs sorunu da olmasa ne konuşacağız çok merak ediyoruz. Sorun bizim ama gelin görün ki bu sorunu çözmek elimizde değil. Kıbrıs sorunu bir süreçtir günü geldiğinde çözülecek yine de 40 yılı aşkın süredir devam eden Kıbrıs sorunu dün akşam yine geceye damgasını vurdu. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun basın mensuplarına yönelik  Merit Otel’de düzenlemiş olduğu yeni yıl resepsiyonu çok kalabalık bir basın yayın mensubunun katılımı ile gerçekleşti. Böyle bir resepsiyonda Cumhurbaşkanı ne konuşabilir ki? O da eski Cumhurbaşkanları gibi geleneğe uydu. Cumhurbaşkanı Eroğlu gecede yaptığı konuşmada sadece Kıbrıs sorununa değindi. Aslında Eroğlu hazır medya mensublarını bulmuşken, Kıbrıs konusunda yeni mesajlar vermek istedi. Bize göre; bunda da başarılı oldu bir yerde resepsiyon bahane oldu.

 

ADEM, YORGANCIOĞLU’NA ÖFKELENDİ

Dün bütçe görüşmeleri sırasında CTP’liler arasında yaşanan olay bizlere CTP’de de büyük sorunların olduğunu gösterdi. 'Kimse CTP’de sorun yok' demesin. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesi görüşülüyordu. CTP Mağusa Milletvekili Sonay Adem, CTP döneminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu için dünkü görüşmelerde söz alıp konuşmak istedi. Ancak CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Sonay Adem’den erken davranınca Adem’in bir anda tepesi attı. Adem, Yorgancıoğlu’nun bu davranışından dolayı genel kurulu terk etti, hatta meclis dışına çıktı. Ancak onu ikna etmek için CTP’li milletvekilleri Adem’in peşine düştü. Yorgancıoğlu’nun sadece 5-6 dakika konuşma yapacağını söylediler. Yaklaşık yarım saat Adem’i ikna etmek için uğraştılar ve sonunda da başarılı oldular. Bu konuda kim haklı diyeceksiniz.? Parti genel başkanı Yorgancıoğlu mu, yoksa eski Çalışma Bakanı Sonay Adem mi? Kim haklı olursa olsun Sonay Adem’in genel kurulu terk etmesi aralarındaki husumeti gösteriyor. Yani; geçmişe dayalı sorun olduğu bir gerçek. Yine de yorumunu size bırakıyoruz.

 

YEKTAOĞLU MİKROFONUN AZİZLİĞİNE UĞRADI

CTP’li Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Yektaoğlu, önceki gece meclis genel kurulunda başkanlığı devralırken meclis kürsüsündeki mikrofonunun azizliğine uğradı. Yektaoğlu, gece yarısına yakın meclis başkanlığını devralırken belli ki meclis içerisinde gördükleri onu rahatsız etti. Kürsüye çıkarken bu rahatsızlığını da dile getirdi ama o mikrofonun kapalı olduğunu sandı. Edindiğimiz bilgilere göre; mecliste milletvekilleri bazı odalarda sofralar kuruyorlar. Gece uzun, bunu fırsat bilen bazı vekiller geceyi yeme içmeye çeviriyorlar. Zaten gördüğünüz gibi genel kurulda oturumu izleyenlerin sayısı bir elinin parmak sayısından az. Yektaoğlu başkanlık kürsüsüne çıkarken şöyle dedi; “usandım artık bunların elinden, her gece yemeler içmeler. Bu işin tadı kalmadı.” dedi ve bu söyledikleri meclisin hoparlörlerinden genel kurulda yankılandı. Genel Kurul'da bulunanlar Yektaoğlu’nun bu sözleri üzerine uzun süre güldüler.  

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

Harun bey,

Öncelikle merhaba; ben Gönyeli'de ikamet eden sağduyulu bir vatandaşım. Bu yazıyı sizin de duyarlılık göstereceğiniz için paylaşmak istedim.


İki gün önce sayın Gönyeli Muhtarı Ömer Menderes'i makamında ziyaret ederek K.K.T.C kimliğimi ve su faturasını belirttikten sonra İkametgah Belgesi aldım. Bunun karşılığında ise 5 TL ödedim. Yenikent'te ikamet eden bir arkadaşım ise aynı belgeyi sayın Yenikent Muhtarı Salahi Karpuzcu'dan 10 TL'ye aldığını söyledi. Önce ben arkadaşımın aynı belgeden 2 tane almış olduğunu düşündüm sonra ikimiz de bu çelişkiden dolayı hayrete düştük ve kaymakamlıktan bilgi aldım. Yasal alınması gereken ücret 5 TL iken Sayın Yenikent Muhtarı'nın vatandaşa verdiği cevap ben bu paraya çalışırım oldu. Aynı kentin farklı iki mahallesinde yaşanan bu uygulamayı sizinle üzülerek paylaşırken çalışmalarınızda başarılar diler yarınlarda daha da güzel bir Gönyeli temenni ederim.

20 Aralık Salı günü HABERDAR Gazetesi'nin size ait 29. sayfasında Garga'ya Mektup Var bölümünü üzülerek okudum. Ben Mehmetçik beldesi ve belediyeden yakınen ilgim olan bir okuyucu olarak doğruluğu ve dürüslüğü ile tanınan bir kişiliğe sahip Şübe Amiri için yanlış ve yalan olan bu yazıların Belediye Başkanı ve yandaşları tarafından yazıldığına inanmaktayım. Benimle birlikte yazıyı okuyan belde halkının da ayni düşüncede olduğunu görmekten mutluluk duydum. Herkes tarafından bilinen bir gerçek var’ki Belediye Başkanı Şübe Amirini bir yıldan fazla bir zamandır asılsız iddialarla karalama ve onu bıktırıp emekliye çıkmasını istemektedir. Amacı da yeğenini Şübe Amiri yapmak istemesidir. Bildiğim Kadarıyle Şübe Amiri yaşı dolmadan emekli olmayacağını ve doğrulardan da sapmıyacağını bilmekteyim. Onu bu konuda tebrik ederim.
 

Sayın okuyucumuz gazetede Şübe Amiri'nin görevini yapmasını, işçiler arasında ayrımcılık yapmamasını ve Meclis Üyelerini kışkıttığını yazmaktadır. Bildiğim kadarıyle şübe amiri ve diğer yetkili memurların görevlerini yapmasını engellememesi için İçişleri ve Yerel Bakanlığı’ndan yazılar ve bu konuda belediye meclis kararı olmasına karşın görevlerini yapmalarını engelleyen Belediye Başkanı olduğunu bilmeyen yoktur ve bu durumu sağır sultan bile duymuştur.
 

Personel ile birlikte personelin hakkını arayan ve mücadelesini baskılara rağmen hiç bırakmayan şübe amirinin personel içerisinde ayrımcılık yapması mümkün değildir.Personel arasında “Bu bana yakındır, bu benden değildir” diyerek ayrımcılık yapanın Belediye Başkanı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Okuyucu Meclis Üyelerini Şübe Amiri yönlendiriyor diye yazdı. Bu konuyle ilgili meclis üyelerini hade birini veya hade ikisini yönlendiriyor. Sekiz meclis üyesinden yedisi’ni de mi yönlendiriyor. Bildiğim ve gördüğüm kadarı ile meclis üyelerinin birileri tarafından yönlendirmeye ihtiyacı yoktur. Sayın okuyucumuzun da bu meclis üyelerinden özür dilemesini beklemekteyim.


Bir Belediye Başkanı Meclis üyeleri, çalışanı, bölge yatırımcısı, halkı ve hükümetiyle kavga içerisinde ise ve kavga ederse Şübe Amiriyle kavga etmesi normaldır. Sayın Başkandan Belde halkının beklentisi, yalan ve yanlış yere çalışanını karalamaması, sahip çıkması, meclis üyeleri ile iyi geçinmesi, onların aldığı ve alacağı kararlara saygılı olması alınan kararları uygulaması, bölge yatırımcısı ve hükümet yetkilileri ile iyi geçinmesini beklemektedir. Bir belediye başkanına yakışan’da budur. Sayın okurumuzdan ricam yakınen iyi gittiği belediye başkanına bu nasihatları yapmasını beklemekteyim. Tabi bu tür iyimser nasihatları inat etmez ve dinlerse. Saygılar.

 

Bir vatandaş

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Hüseyin ÖZGÜRGÜN;Birilerinin size çamur atmaya çalıştığı iddiaları konuşuluyor.Oysa; sizi bilenler ne kadar bekar bile olsanız bu işlerde olmayacağınızı iyi biliyorlar. Gerçi herkes bu topu kimin size attığını fısıltı halinde konuşuyor ya o da ayrı bir konu....

Sn.Bulut AKACAN; Dün akşam Cumhurbaşkanlığı basın resepsiyonu belli ki ağır bastı. Sen bir tarafta yeyip içerken, diğer tarafta da Murat sizlere ömür. Başın sağolsun...

Sn.Sait ERKMEN;İşten durdurulan personelin bir kısmının sizin bölümünüzden olduğu ve 3 aya kadar sizin de ayrılacağınızı söylediğiniz söyleniyor. Yeni ufuklara yol açacaksanız size şimdiden bol şanslar.

Sn.Hüsnü ENGÜR;Ne zaman Maliye’ye gitseler bir şekilde seni oralarda görüyorlar. Hayırdır tayinin oraya mı çıktı diye soruyorlar. Söyle ki yazalım.

Sn.Serden HOCA; Dün akşam basın resepsiyonunda iştahcığın da maşallah açıktı. Afiyet bal şeker olsun ama fazla kilo da iyi değil.

Sn.Özkan YORGANCIOĞLU;Her yıl geleneksel CTP piyangosundan 2 tane aldım ve geçmişe oranla hediyelerin daha zengin olduğunu gördüm. Ne kadar bize çıkmaz desek de yine de şans işte...

Sn.Taner ULUTAŞ;Pala’nın programında sizi çileden çıkartmışlar diyorlar.Siz sakin ve ortayı bulan biri olarak bilinirdiniz. Bir de yanında Kartal olsaydı nolacaktı hiç düşündün mü? Kartal iyi çocuktur ama senden daha keskindir bilin.

Sn.Hasan SERTOĞLU;Transfer için getirilen Nijerya’lılara izin verdirmemeniz yerinde bir karardı. Bizim çocuklarımız varken 18 tane Nijeryalıya ne gerek vardı değil mi? Zaten cullisine bir ligde 3-5 kuruş alınacaksa bizimkiler alsın. Tebrikler

Sn.Eray VUDALI;Sana bugün mesaj yok ama yakında gelebilir. Hazırlıklı ol Sami’ye da selam söyle.

Sn.Göktürk ÖTÜKEN;Mavi gömlek,kırmızı kravat tarzımdır dediğin kesin. Arada siyah kravat da takabilin iyi yakışacak.

Sn.Mustafa EMİROĞLULARI;Ne olur konuşmaları biraz kısa tut. 10 dakikadan sonra söylediklerin direk delete edilir. En azından insan doğası.

Sn.İrsen KÜÇÜK; Şu bedelliyle ilgili yasa hayata geçerse inanın tahmininizin ötesinde kaynak yaratmış olacaksınız. Tıpkı Türkiye’deki gibi. Kolay gelsin.

Sn.Dr.Sait KENAN;İyi kolestrol sadece balıkla mı yükselir yoksa başka bir formülü de var mı?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31