CTP Mağusa Milletvekili Dr.Arif Albayrak, dün Meclis Genel Kurulu'nda baygınlık geçirdi. Albayrak'ın beklenmedik bu ani rahatsızlığı üzerine vatandaş gün boyu yorum yaptı. Yine telefonlarımızın hiç susmadığı günlerden biri idi dün.

Öyle vatandaşlarımız var ki; telefon açıp bir şeyler anlatıyorlar, ardından da deşarj olur gibi bir hâl alıyorlar. Vatandaş içindekilerini dökmezse rahatlamaz. Dün gelen telefonlar arasında yorumların bir çoğu Meclis'te baygınlık geçiren Dr. Albayrak’a yönelikti. Dile kolay Meclis Genel Kurulu'nda tam 16 tane doktor var. Hastaneye gitseniz bu kadar doktoru bir arada bulamazsınız. İşte bu manzara karşısında bizi arayan birçok vatandaş “bayılacaksan Meclis'te bayıl” dediler. Anında doktorlar baygınlık geçiren Dr.Albayrak’a müdahale ettiler ve teşhis hastanede değil anında Meclis'te kondu. CTP Mağusa Milletvekili Dr.Arif Albayrak’ın tansiyonunun düştüğü ve bundan dolayı baygınlık geçirdiği söylendi.

Garga Haber Merkezi olarak Albayrak’a geçmiş olsun diyoru;z ama vatandaşın da gün boyu yapmış olduğu yorumu da unutmamamız gerekiyor. Bayılacaksan Meclis'te bayıl. Tabi işin espirisi bu ama bir de düşünün ki hiç doktor olmayan bir yerde başınıza böyle bir olay gelse acaba ne yapardınız.? Öyle sanıyoruz ki; Dr.Arif Albayrak bu konuda biraz şanslı. Anında doktor arkadaşları müdahelede bulundular.

BOZER’E CTP’LİLER SAHİP ÇIKTI

Meclis Başkanı Hasan Bozer’in dünkü seçimde yeniden Meclis Başkanı seçilmesi Bozer’i hem sevindirdi hem de kafasında soru işaretleri bıraktı. Bozer’e göre; CTP’lilerden büyük bir destek aldı, sadece iki CTP’linin oylarını yaktığını düşünüyor. Ama kendi partisinden bazı arkadaşlarının kendisine oy vermediklerini tahmin ediyor. Gelen bilgilere göre; Bozer, UBP Meclis Grubu'ndan beş veya yedi kişi kendisine oy vermedi. Dünkü Meclis birleşimi sonrasında Bozer, bu konuda şüphelerini bazı arkadaşlarına anlattı. Bozer’in düşüncesine göre; Girne’den bazı milletvekillerinin kendisine oy vermediğini tahmin ediyor ama yine de biz Bozer’in ilk turdan 38 oy alarak çıkmasını büyük bir başarı olarak görüyoruz.

 

ORTAKÖY SPOR KULÜBÜ DE TESİSLEŞMEYE GİDİYOR

Ne yalan söyleyelim Ortaköy Spor Kulübü’nün kaçıncı ligde olduğunu bilmiyoruz. Zaten kaçıncı ligde olduğu hiç de önemli değil. Amaç amatör ruhla spor yapmaksa ligin hiçbir önemi yok. Bir zamanlar Ortaköy Spor Kulübü’nün 1. Lig'de olduğunu ve çullisine oynanan futbolda milyonlar harcadığını biliyoruz.

Ne zaman ki para harcamaktan vazgeçtiler Ortaköy’ün adı bile duyulmadı. Tıpkı şimdi olduğu gibi. Ama Ortaköylüler de Metehan Spor Kulübü gibi tesisleşme kararı aldılar. Zamanında birileri Ortaköy Lemar yanında geçliğin hizmetine verilmesi için bir arazi hibe etti, işte o arazi şimdi ortaya çıktı. Ortaköylüler de tesis yapma kararı aldılar, hem de çok amaçlı tesis kararı. Gelen bilgilere göre; Lemar yanında bulunan araziye savcılık da olumlu görüş belirtti. Bu konuda yakında ihaleye çıkılacak. Konu ile ilgili Ortaköy Spor Kulübü Asbaşkanı Cengiz Tuğcan çalışmaların olumlu geçtiğini söylerken, yakında Ortaköy gençliğine güzel bir tesis armağan edeceklerini duyurdu. Hedeflerinin gençliğe hizmet olduğunu söylüyor. Biz bu gelişmeleri olumlu görüyoruz. Futbol takımlarına ve transferlere milyonlar harcanacağına kulüplerin tesisleşmeye gitmesi olumlu bir adımdır. Keşke bu şimdi yapılanlar yıllar önce yapılsaydı ve ülkemizde kaliteli gençler yetiştirseydik. Bizde kulüpler tamamen futbola yöneliyor, sanki futbol dışında başka spor dalı yokmuş gibi. Alt tarafı kulüpler şampiyon da olsa karşılaşmalar sonuçta çullisine oynanıyor.

Dileğimiz bütün kulüplerin tesisleşmesidir, futbol yanında birçok spor dalını yaygınlaştırıp gençliğin hizmetine sunmaktır. Tesisleşmeden sonra kulüplerin süratle antrenörleri devreye sokmalıldır ve geçnleri istedikleri spor dalında eğitmelidirler. Son zamanlarda özellikle Metehan Spor Kulübü tesislerini hizmete koyduktan sonra Kermiya bölgesinde 1. Lig takımları da arazi istedi. Ama Ortaköy Spor Kulübü diğer kulüplerden daha şanslı çıkarak hibe edilen arazi üzerine tesislerini kurmaya hazırlanıyor.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Kemal DÜRÜST; Öğretmen arkadaşlardan bir mesaj aldık. Şöyle diyorlar; geçen ders yılı SBS’de görev yapan öğretmenler hâlâ daha ödenmedi. Acaba tam gün eğitime nasıl geçilecek, diye soruyorlar.

Sn.Zübeyir AĞAOĞLU; Geçen gece Dereboyu’nda gençlerin uğrak yerlerinden birinde görüldünüz. Gece geç vakit de olsa görünmeniz acaba Zübeyir Bey geç yemek mi yiyecek dedirtti.

Sn.Ertuğ KADER; Sana da önce dedim Başbakan arkanda diye ama gelgelelim bir atak daha yapman gerekecek zira biraz pürüzün var gibi.

Sn. Nuri ERHAT; Şener Levent’in demesine göre sonunda bizi de dava ettin. Oysa programda deneyimli, temiz ve dürüst olan Avukat Boysan Boyra’yı bu işler için yanıma almıştım. Avukatı olan tek program GAK TV programıdır. Bildiğin gibi ayni kişileri geçen yıl yine konuk etmiştik dava eden olmadı. Ne değişti ki?

Sn.Ayça SOYGÜR ÇIRALI; Yine de en güçlü adayın senin olduğunu söylüyorlar. Sen yine de önlemini al, zira insanlar her adaya destek mesajı verir.

Sn.Alparslan BOZKURT; Sonunda sen de sendika seçiminde taraf olmuşsun. Seçilip seçilmeme önemli değil ama ille de katkı koyacağım diyorsan o başka.

Sn.Özkan YORGANCIOĞLU; Biz Garga servisi olarak ne duyarsak onu yazıyoruz, iyi şeyler partiniz için duyarsak onu da yazacağımızdan emin olun. Gelgelelim şu CTP’nin ne yapmak istediği konusunda halk hala partinizi samimi bulmuyor haberiniz olsun zira iktidarda başka muhalefette başka olmuyor.

Sn.Turgay AVCI;Tam da cenazede seni göremediler diyeceklerdi ki TV’nin köşesinde göründün. Bu kadar kalabalıkta farkedildiysen ne ala.

Sn.Mustafa BATIBENİZ; Önceki gün Şefir Duke eve geldi ve bayan Lora’ya evden sesler geldiğini söyledi. Bayan Lora da evde herhangi bir ses olmadığını söyledi. Sizin kasabada şerif ve arkadaşları Amerikan filmlerini aratmıyorlar. Kasabaya gelince şerif Duke ile tanışmak isterim. Bayan Lora şerif Duke’nin görevine sadık olduğu söylüyor.

Sn.Ahmet ATANER;Senin durumun hala belirsizliğini koruyor zira her taraftan bastıran çok bilesin. Ne olacak bu 2 aylık zaman herşeyi gösterecek.

Sn.Savaş ATAKAN; Bir şarkı var bilirmisin? Çık çık çık çık çık çık çık çık çık ortaya çık, kaçma benden köşe bucak çık ortaya çık...Senin durumun da aynen böyle.

Sn.Dr.Faiz SUCUOĞLU; Artık siyasetin içine girdin telefon trafiğin patlamış anlaşılan.Telefonların sürekli meşgul çıkmasından sana ulaşamayanlar var haberin olsun. Biraz görüşmeleri kısa tut ki daha çok insana ulaşasın. Bu arada evlilik yıldönümünüzü unutmayıp ailece kutlamışsınız. Nice senelere.

Sn.İrsen KÜÇÜK;11 Ekim partinin kuruluş yıldönümünü Hidden Garden’da yapma kararı aldığınız söyleniyor. Ne kadar da iktidar eleştirilse de emin olun o gün tıka basa dolacak. İnsanların iktidar ve iktidarın gücünden yana olduğunu yıllardır gördük. Bu defa da öyle olacağı kesin.

Sn.Süleyman DOLMACI; Şu Çetinkaya’ya arada uğrayın. Geçen gece masada konunuz geçmiş ama siz olmadığınız için konu yarım kalmış.

Sn.Mustafa ARABACIOĞLU;Senin için 100 kere daha seçime girsen 100’ünde da kazanın diyorlar. Mecliste marka isim olduğunu söyleyen halk var. Size bizden bravo demek düşer. Sakın siyaseti bırakacağım demeyin çünkü marka olmuş dürüst insanlar da bu siyasetten çekilirse halk kime inanıp oy verecek.

Sn.Hüda AKSOY;Cumartesi sabahı ciğer mi yenir. Ama gel gör ki yiyen yer. Bir de soğan yanında ne de iyi gider değil mi? Ciğerci Ahmet’e söyle bu defaya yanında garga suyu versin.

Sn.Nazım BERATLI;Frankfurt’a hareket için bavullarını toplamışsın. Kitap fuarı sence biraz uzun değil mi? Bizim bildiğimiz fuarlar 3 gün sürer 1 hafta değil.

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Cumartesi sabahı gargalarım sizi Bellapais civarında gördü. Siyasi arena sabah kahvaltısını lefkoşa’da yaparken sizin Girne’de çıkmanıza şaşırdı gargalarımız haberiniz olsun.

Sn.Selim GÖKBÖRÜ;Şu akıllı sayaç ihalesi ne zaman sonuçlanır. Dikkat edin birçok insan sessiz de olsa bu konuya hassasiyet göstermekte. Gerçi siz işinde hassas ve dürüst çalışan bir bürokratsınız.

Sn.Mehmet HULUSİOĞLULARI;Şu Dilekkaya görünüşe göre zayıf diyor futbolseverler. Pek izlemesek de puan durumuna bakınca durum pek de iyi değil. Arada transfer yapman gerekecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31