Belediye başkanlarının artık canlarına tak etti.  Para olmadan üstelik de borç batağında olan belediyeleri çevirmek kolay değil. KKTC’de 28 belediye var, hemen hemen hepsi de batmış durumdalar. Maaşlar gününde ödenmiyor, çalışanların hakları yatırılmıyor. Belediyelerin gelirleri belli, aldıkları ile verdikleri biribirini karşılamıyor.

Dün bakanlar kurulu toplantısı vardı, bakanlar kurulunun üç tane süpriz konuğu vardı. Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara. Üçü de UBP’li. Etkili olurlarsa ancak onlar olabilir. CTP’li belediye başkanlarının da bakanlar kurulu toplantısına katılacak halleri yok herhalde.! Neticede üç belediye başkanı yaklaşık iki saat kendi sorunlarını tartıştırdılar. Bakanlar kuruluna belediyeler için yeni bir yasa çıkması yönünde baskı yaptılar. Belediyelerin gelirlerini artırıcı bir yasa. Bu yasa ne? diye soracak olursanız; belediyeler su kuyularını ve vatandaşa sundukları aydınlatma ücretlerini direk olarak vatandaştan tahsilini istiyorlar. Elektrik Kurumu devre dışı bırakılarak belediyelerin Elektrik birimi oluşturulmasını istiyorlar. Diyeceksiniz çöp ve aydınlatma vergileri zaten alınıyor. Ama bu sundukları tamamen farklı. Belediyeler yetki istiyorlar. Yani; Elektrik Kurumu’nun yanında başka bir elektrik kurumu gibi hizmet vermek istiyorlar. Elektrikten alacakları gelirlerle bütçeyi denkleştirmek istiyorlar. Tam da gereksiz elektrik zamının yapıldığı bir dönemde üç belediye başkanı da elektriği can kurtaran gördüler.

 Sizin anlayacağınız; olan yine vatandaşa olacak.!Çünkü iki saat süren elektrik muhabbetinden sonra belediye başkanları ile bakanlar kurulu üyeleri mutabakata vardılar. Belediyeleri kurtarmak için bir çalışma başlatıldı. Ve bunun da elektriğe bağlı bir anlaşma olduğu da kesin gibi. Elektriğe zam yapıldı bunun acısını birkaç gün sonra faturalar geldiğinde vatandaşlar çekecek. Bir de belediyeleri kurtarmak için yeni elektrik vergileri de  yakında belediyelerden gelecek faturalara yansıyacak. KKTC çöplükten geçilmez, dünyanın en pis ülkelerinden bir haline geldi. 28 belediyemiz var ama neredeyse hepsi batakta. Bunları kurtarmak halkın elinde. Yeni vergilere hazır olun...

TUGAY BUGÜN GİDİYOR, SAN HAFTAYA GELİYOR

KKTC Merkez Bankası Başkanı Ahmet Tugay dün son veda ziyaretlerini yaptı. Edindiğimiz bilgiye göre; Tugay dün Maliye Bakanı ersin Tatar’a veda ziyaretinde bulundu. Hatırlanacağı gibi Ahmet Tugay’ın görev süresi Şubat ayında doluyordu ancak görevden alındığı için erken ayrılmak zorunda kaldı. Gelen bilgilere göre; Tugay bugün Türkiye’ye dönüyor. Yeni Merkez Bankası Başkanı kim olacak? diye soracak olursanız; dün onun adını da öğrendik. Türkiye Merkez Bankası Denetleme Kurulu üyesi olan Bilal San KKTC’nin yeni Merkez Bankası Başkanı oldu. Garga haber merkezimize gelen bilgilere göre; San önümüzde hafta içerisinde KKTC’de olacak. Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında San’ın Merkez Bankası müdürü olarak atanması onaylandı.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ahmet ETİ; Mağusa’daki UBP’liler size karşı hayli kırgınlar. Partili olmayanları işe aldığınız yetmezmiş gibi bir de sağda solda Resmiye Eroğlu aleyhinde konuşuyormuşsun. Dikkatli olun çünkü yerin kulağı var.

Sn.Hulusi HARPER; Müteahhitler Birliği ile ilgili yazmış olduğum yazı hiç hoşuna gitmedi. İllaki o yazıdan mana çıkartmaya çalışıyorsun. Senin de derdin acaba o yazının yazılmasında kimin parmağı var? Kusura bakma ama bu ülkede herkes görevini tam yapsa hiçbir sorun olmaz. Bırak da görevimizi yapalım. Müteahhitler Birliğinde sorun yoksa birileri çıksın açıklasın.

Sn.Yücel ATAKARA; Belediyeleri kurtarmak için belediyelere yeni haklar tanınsın istiyorsunuz. Örneğin; Elektrik Kurumu’ndan sonra belediyeler de Elektrik Kurumu gibi vatandaştan elektrik parası alsın istiyorsunuz. Hiç kusura bakmayın ama belediyelerin görevi vatandaştan vergi toplamak değildir. Vatandaş zaten gerekli olan vergilerini ödüyor.

Sn.Kezban HANIM; Arkadaş geçen gün saat 11:00’e kadar bekledi. Ne bir telefon, ne de bir haber alamadığından yakındı. Onu bir görseniz ağzını adeta bıçaklar açmıyordu. Ne olur üstüne gitmeyin çünkü bugünlerde kafası çok bozuk.

Sn.Sadık GÜRSES; Kusura bakma ama kestane gördüğümde veya aldığımda ister istemez aklıma sen geliyorsun. İlk defa geçen akşam güzel bir kestane yedim, kestane fırında. Şömine yine yanıyordu ama kestaneler bu kez fırında piştiler. Tavsiye ediyorum, galiba da bu gidişle pabucun dama atılacak. J

Sn.Faiz SUCUOĞLU; Bazı milletvekilleri sizden ürkmeye başladılar. Lâf aramızda geçen gün bir milletvekili bir toplantıda sizi çekiştiriyordu. Sucuoğlu kendine çalışır diyordu. Önümüzdeki seçimlerde milletvekili olmak istiyor, o bakımdan kendine çalışıyor diyordu. Sanki o kendine çalışmıyormuş gibi konuşuyordu.  

Sn.Betül HASTAN; Duyduğuma göre; çok fena hasta olmuş, yatak yorgan yatıyormuşsunuz. Geçmiş olsun. Özellikle bu mevsimde hareketsiz olan ve egzersiz yapmayan kişiler daha çok hastalanıyorlar. Yani; nerede hareket orada bereket.

Sn.Gökhan ALTINER; Hayırlısı olsun, dünkü Bakanlar Kurulu’nda Şerife hanım Maliye Bakanı’na seninle ilgili evrakları gönderdiğini söyledi. Artık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bir basın danışmanısın.

Sn.Salih COŞAR; Öyle sanıyorum ki; telefon trafiğiniz işe yarıyor. Hala daha Ercan’a yazıyı tebliğ etmediler. Biraz daha uğraşırsanız 11’ine kadar atama yapamayacaklar. Ha gayret...

Sn.Caner ASPAVA; Özlettin kendini, bir ALO de de 5-10 kilometre koşalım...

Sn.Umut ŞEN; Senin de bu ara işlerin başından aşkın galiba. Allah versin iş olsun ama arada bir de bizi unutma.

Sn.Gürkan KARA; İşleri ayırdığın zaman kadar kendi sağlığına da zaman ayırsan daha doğru olacak. Sağlık herşeyin başında gelir. KKTC’de sayım yapılacak diye helak oldun. Hastalanıp hastaneye yatınca umarım bu sana ders olmuştur. Ne olur artık kendine bak.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

EŞLER FERYAT EDİYOR

Sevgili Harun Denizkan,

Geçen gece bir televizyon kanalında Mazbata borcundan dolayı cezaevinde olan bayanların eşlerini izledim....

Gerçekten içim acıdı herbirinin ayrı ayrı hikayesi vardı. Ama tek noktaları MAZBATA onları biraraya getirmişti....

İzlerken etkilenmemek, duygulanmamak mümkün değil.

Cezaevinde şuanda bir Doktor var. Devlete hizmet verirken gece nöbetinden çıkarken etrafı polislerle cevriliyor ve götürülüyor. 45 günden fazla cezaevinde kalırsa işini kaybedebilir bu konuda ne yazılabilir ki?????

Cezaevinde bulunan Polis memurunun eşi ağlıyor,'' En anazından eşim dışardeyken çalışıyordu...ekmek, süt alacak paramız vardı. Bu ay ev kiramı da ödeyemedim. Hergün çocuklarıma ne yedireceğimi düşünüyorum????!!!! Ben işsizim. Bu borç o cezaevindeyken nasıl ödenecek faizlerle büyüyor, Eşim içerde bizden daha kötü intihar edecem diyor.'' sesi titremeye başlıyor ve ağlamaya başlıyor.....

Başka bir bayan başlıyor konuşmaya '' Benim eşim terörist miydi'' İşyerinin etrafını polisler sardı. Camları kapıları kırdılar, onu yakaladılar, elerini kelepçelediler. götürdüler. Komşular toplandı sordular suçu ne? Mazbata dedim o da ne dediler? Çok ağır bir suçmu ki böyle davrandılar sandık ki PKK'lılar kalıyordu burda hücre evi burası??????!!!!!!

Polis emri yerine gtirir biliyoruz. Güvenliği sağlar. Kurunun yanında yaşda yanmasın insana nasıl davranacağını bilen polis memurlarıda var amarçok defa Mazbata olaylarında tanık oluyoruz ki yakaladıkları kişiyi ve ailesini çok aşağılayıyorlar!!!!! Herhalde Mazbatanın anlamını bilmiyor bu polis arkadaşlar.

Yine bir başka arkadaş yakalanışını anlatıyor. '' Ön kapı deli gibi çalınıyor, kırılacak gibi. Kapı gözünden bakıyorum , 3, 4 tane polis arkadaş. Mutfağa koşturuyorum sivil polisler evin etrafını sarmışlar. Bir ses geliyor kulağıma, pencereye koşturuyorum POLİS ARABASI SİRENLERİ DÖNEREK bizim eve yaklaşdı ve durdu. Komşular balkonlara koşuşturuyor. Cinayet mi işlendi diyerekten!!!!!! ve ellerimi kaldırıyorum teslim diyorum kapıyı açıyorum.... ellerimi kelepçeliyorlar....mahalle bana bakıyor ve polis aracına alıp gidiyorlar...

Programı izlerken sunucu arkadaş Sn. Pervin Gürlerin hakkını yememek gerek diyor. Vatandaşa zaman veriyor, anlayışlı davranıyor. Evet doğru. Bir aile dostumun anlattığına göre onlara da çok iyi davranmış zaman vermiş. Burdan kendisine Teşekkürler ve Saygılar.

Polis arkadaşlarımızda verilen emri yerine gtirmekle yükümlüdür....Ama daha kibar olabilirler.....


Ama acilen bu yasanın değişmesi gerekiyor...

BİZ HİÇKİMSEDEN MADDİ YARDIM BEKLEMİYORUZ. MANAVİ DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ....

CEZAEVİ OLAYI KALKSIN EŞLERİMİZ İŞLERİNDE ÇALIŞSIN BORÇLARINI ÖDESİNLER....


SN. CUMHURBAŞKANIM, SN. BAŞBAKANIM, SN. BAKANLARIM, SN, MİLLETVEKİLLERİMİZ VE EŞLERİ......


LÜTFEN ARTIK BU SESLERİ DUYUN !!!!!!!


SAYGILAR...

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31