Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığında görev değişimi. Daha önce de duyurduğumuz gibi; Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Tahsin Berk  görevden alındı, yerine Mustafa Ziyayettin getirildi. Ziyayettin müşavirlikten müdürlüğe terfi ederken, Berk de müdürlükten müşavirliğe geçiş yaptı.

ATUN, CELLATOĞLU’NDA ISRARLI

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu’na atanacağı sırada UBP Güzelyurt ilçesi tarafından veto edilen Akın Cellatoğlu için Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun devrede. Gelen bilgilere göre; Atun Güzelyurt Milletvekillerine Cellatoğlu’nun göreve getirilmesi için yardımcı olamlarını istiyor. Bilindiği gibi; UBP Güzelyurt ilçesi Cellatoğlu’nun KIB-TEK yönetim kuruluna atanmaması için topluca imza koymuşlardı.

SIRADA ÖZGÜNALP VAR

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, ikinci kez görev aldığı bakanlığında görev değişiklikleri yapmakta kararlı görünüyor. Dürüst Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürünü görevden aldıktan sonra, şimdi de Denetleme Değerlendirme ve Yönlendirme Başkanlığında müdür Ömer Özgünap’ı görevden almaya hazırlanıyor. Özgünalp’ın yerine kim gelecek? diye merak ediyorsanız; onu da yarın öğrenirsiniz.

UBP’LİLER SAYIŞTAY ÜYELİĞİ İÇİN MEHMET ÇİLEM’İ DESTEKLEYECEKLER

İki haftadadır mecliste sayıştay üyeliği seçimi erteleniyor. İşin tuhaf tarafı sayıştay üyeliği için tam yedi aday bulunuyor. Üstelik de adayların yedisi de UBP’ye yakın isimler değil. Ama UBP’liler kendilerine en yakın olanı seçmeye karar verdiler. Gelen bilgilere göre; UBP’liler sayıştay üyeliği seçiminde Mehmet Çilem’i destekleyecekler. Geçtiğimiz Pazartesi günü ertelenen sayıştay üyeliği seçimi Perşembe günü veya önümüzdeki Pazartesi günü seçilecek.

ZEKİ ÇEKTİRİLDİ, HASİPOĞLU DESTEKLENECEK

Sayıştay üyeliği seçimi gibi mecliste bir de adliye kurulu seçimi yapılacak. UBP’lilerin iki adayı vardo, bunlardan biri Osman İlter Zeki diğeri ise Hasan Hasipoğlu. Gelen bilgiliere göre; UBP’liler Osman İlter Zeki’yi ikna edip adaylıktan çektiler. UBP’nin adayı Hasan Hasipoğlu oldu. CTP’nin adayı Ezer Özsoy ile seçime katılacak ve günün sonunda adliye kurulu seçiminin galibi belli olacak. Bilindiği gibi adliye kurulunda şu anda Ezer Özsoy üyelik yapıyor.

ETİ PARİS’TEN GELİP NORVEÇ’E GİDECEK

UBP Mağusa Milletvekili ve ilçe başkanı Dr. Ahmet Eti meclisin en çok yurt dışı yapan isimleri arasında. Üstelik de Eti’nin gittiği ülkeler hep Avrupa ülkeleri. Eti şu sıralar Fransa’nın başkenti Paris’te bulunuyor. Gelen bilgilere göre; Eti Perşembe akşamı Paris’ten gelip AKHPA toplantısına gidecek. UBP Mağusa İlçe başkanı olan Ahmet Eti’nin sürekli olarak yurt dışında olması, Mağusa’lı UBP’lileri de rahatsız ediyor. Çünkü ilçeye gidenler ve ondan yardım bekleyen UBP’liler onu bulamıyorlar. 

ÇALUDA YURT DIŞINA GİTTİ KOMİTE TOPLANAMADI

Bilmem dikkatinizi çekti mi? UBP’li vekiller genelde Pazartesi’nden sonra yurt dışına kaçıyorlar. Pazartesi günü mecliste yasaların geçtiği bir gün, o bakımdan Perşembe günü meclise gitmeseler de olur mantığı ile Pazartesi’nden sonra yurt dışına gidiyorlar. Dün mecliste İdari ve Sosyal İşler Komitesi toplantısı vardı. UBP Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda, yurt dışına gittiği için İdari ve Sosyal İşler Komitesi toplanamadı.

KABAK FESTİVALİ EKSİKTİ

Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan, diğer beldelerden esinlenmiş olacak ki; o da görevinin ilk yılında köyünde festival yapma kararı aldı. Adahan Belediyenin simgesi olan Yonca’yı es geçip, Vadili köylülerine lakap olarak takılan Kabak’ın festivalini yapmaya hazırlanıyor. Vadili de kabak meşhur değil ama civar köyler Vadili’lere kabak lakabını taktılar ve Vadili’lere kabakcı derler. Yani; Adahan Vadili’lerin Kabakcı olduğunu tescilemiş olacak.

Kısacası; Vadili’de pek kabak yetişmesede bundan böyle Vadili Kabak festivali ile adını duyurmaya çalışacak. Adahan Belediye’nin Yonca simgesini Kabak’a çevirir mi? bilemeyiz ama Vadili Kabak Festivaline hazırlanıyor. Sizin anlayacağınız; bir Kabağımız eksikti onun da festivalini yapıyoruz.

GARGA’YA MEKTUP VAR

Akdoğan kütüphanesinde sorunlar bitmiyor. UBP hükümete sorunları çözmek için geldiyse bu sorunu da çözmek zorundadır. Kütüphanede 2 psuvar var. Biri arızalı diğerinin çeşmesi bozuk ama birini kullanıyoruz. Tuvalet alaturkadır.

Bir de lavabo vardır. 37 yıldır bu böyledir. İki bayan personel geçmişte tuvaletin kapısına yalnız personel girebilir yazdılar bende o yazıyı söktüm. Tuvalet kütüphaneye gelen herkes içindir. Temizliği de personele aittir. Bazen gelen çocuklar sıkştığında personelden tepki gördükleri zaman panayır yerindeki o berbat tuvaletlere veya ilkokul avlusuna, çok sıkışırlarsa futbol kulübü arkasına yapıyorlar. Belediye tuvaletleri ise 200 metre uzakta köyün otrasında bulunuyor. CTP iktidara geldikten sonra kütüphanede tek erkek personel olarak ben vardım.kütüphaneyi herşeyi ile tek başıma çeviriyordum temizliği de dahil.

Yalnız tek sorun vardı izine çıkamıyordum. Dönemin iktidarı CTP. Kütüpaneye torpilli bir aktarma bir de giçici personel gönderdi. Hem de ne torpil, firavun familyasından kendi tükürüğünden tiksinen iki bayan. Dönemin Kültür Dairesi müdürü Mustafa Hastürk kütüphaneye gelmiş ve bizlere şöyle demişti. Arkadaşlar bu kütüphaneye 3.kişi çoktur. Bu nedenle kütüphane temizliği de size aittir, sizlere hademe vermiyorum dedi. Ama nafile Kleopatra ile Nefertiti kimseyi takmıyordu. Ne müdür nede müdürcük. Arkalarında torpil değil, Cruse ve Tomahawk füzeleri vardı. 7 yıl kütüphanede sorun var ve hala devam ediyor. Kültür Dairesi müdürünün kafasında öyle sopalar duruyor ki; adama ne şevk bıraktılar ne heves. Bize birileri birşeyler söylesin. Tuvalet ihtiyacı olanları yakınımızdaki iş yerlerinemi gönderelim.

Selam Harun kardeş. Benim bildiğim Kıbrıs’taki Garga’ların cinsi Loggara(Katsigudalla),Katsigorona ve Mağusa Garga’sı (fındık Gargası'dır.) Bizim Kıbrıslı’lar genel olarak bunlardan hangisine girer.
                                                                                                                                                                                     MESAJI OLAN ALSIN  

Sn.Birtan AKTOLGA; BES'in personel arası ayırım yaptığı doğru ise yakında başınız ağrıyabilir. Şu konuyu biran önce netleştirip herkese eşit muamele yapın ki beklenen davranışı sergileyesiniz.

 

Sn.Erol VARDAN; Desene ofisi yakında yeni parti binasına taşıyacaksın. Bu işlere girdin artık kaçarın yok.Kolay gelsin.

 

Sn. Osman IŞISAL; Personelinizden sürekli olarak şikayetler alıyorum. Sendika konusunda onlara yardımcı olun çünkü sonra başınızı ağrıtacaklar.

 

Sn. Tahsin BERK; Hiç üzülmenize gerek yok. Her olmayan bir işte hayır vardır mutlaka. Bakan Dürüst’ün bir bildiği vardır elbette.

 

 

Sn.Ömür CANATEŞ; Taşkınköy örgütüne gitmediğinden arkadaşların sana sitem ediyor bilmiş olasın. Arada görün ki özlemesinler..

 

Sn.Mehmet KASTAMBOLLU; Yeni üyelikler var mı yakında. Her zaman olacağını söylüyorsun ama 100 dersen 20 çıkıyor. Gerçi partin 20'yi de kabul eder bilesin.

 

Sn.Ayça Soygür ÇIRALI; Dünkü Lefke Belediyesi'nde belirttiğiniz sosyal haklar çalışanların hakkı ise niye size bağlı bazı Belediyelerde herkes ayni hakka sahip değil anlamadık.

 

Sn.Türker TÖRÜN; Sen de her gün Haberdar Gazetesi alıp bugün Garga ne yazdı? diye bakıyormuşsun. İlgine teşekkürler.

 

Sn. Mehmet TANCER; Dün seni Lara Beach’te beklediler bir türlü gitmedin. Komitede olunca gitmemek daha mı doğru olur.?

 

Sn.Önsay AKTOLGA; Sen metroyu eline alma. Daha 180 günün var. 100 günün kalınca alacan. Hatırlatmış olalım.

 

Sn.Ayhan HALİT ACARKAN; Cuma Gecesi aile düğününe hazırlandınız mı? Ne de olsa aile düğünü dört dörtlük olsun diye uğraşıyormuşsun.

 

Sn.Osman NAZLI; Baban tığ gibi delikanlı ama sen maşallah kilocukları alıyorsun. En iyisi seni Survivor'a gönderelim bak Taner 14 kilo birden vermiş.

 

Sn.Faruk TAŞKINÇAY; Size de büyük geçmiş olsun dileriz. En erken zamanda sağlığınıza kavuşmanız en büyük arzumuz.

 

Sn. Gürkan KARA; Bakalım daha kaç kez Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’i Girne Limanı’nda gezdireceksin. Girne Limanı gezmekle düzelmez!

 

Sn.Ersan NURİ; İşlerinin yoğunluğundan hiçbir yere gitmediğin söyleniyor. Arada ortalara çıkasın dediler. Biz iletmiş olalım.

 

Sn Mehmet CANGİL; Geçen gün İlker Ertemel’le kulaklarını çınlattık. Mangalı yakacağınızda beni de çağıracağını söyledi. Sanırım artık mangal zor yanar.

 

Sn. Ahmet BAĞZIBAĞLI; Hiç olmazsa Dünya Sigarasız gününde sigara içmeseydin. 31 Mayıs’ta inadına daha çok sigara içmişsin, inan ki üzüldüm. Madem ki; artık Kermiya Spor Kulübü ile ilgili güzel işlere imza atıyorsun. Sporculara örnek olmak için sigarayı kes.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31