Kooperatif şirketler mukayitliğine bağlı olan köy kooperatifleri sanki birilerinin malıymış gibi yönetilmek isteniyor. Partizanlık aldı başını gidiyor kooperatifte parası olan UBP’yi de arkasına alarak  Kooperatiflerde istediğini yaptırmaya çalışıyor. Eğer yaptıramazsa kooperatif şirketinde olan parasını çekeceğini söyleyerek tehdit yağdırıyor.

Bilindiği gibi; koopertif’ler başbakanlığa bağlı işin içinde siyasi oldu mu? Mutlaka siyasilerden birşeyler istenir. Beyarmudu’nda da öyle oldu. Laf aramızda; Kooperatif’te yüklü miktarda parası olan Ahmet Tanverdi isimli köy sakini, gelinini Kooperatif’e koyduramadığı için Salı günü parasını çekmeye hazırlanıyor. Tanverdi ailesinin Kooperatif’te yaklaşık iki buçuk milyon sterlini varmış. Beyarmudu köyünde konuşulan bu. Beyarmudu Kooperatif kredi şirketinde yıllarca hizmet veren müdür Ahmet Alptuğ emekli oldu. Emekli oldu olmasına ama Tanverdi ailesi illaki gelinlerini Kooperatif Şirketi’ne istihdam ettirecekler.

Güya birilerinden söz almışlar ama verilen söz yerine getirilmedi. Geçen hafta iki kişinin Kooperatif’e istihdamı için sekiz kişi sınava girdi. İki kişi başarılı oldu ve yakında Kooperatifte işe başlayacak.  Ahmet Tanverdi gelinini Kooperatif’e koyduramadı Beyarmudu köyünde duymayan kalmadı.  Onu işe almadıkları için o da Salı günü Beyarmudu Kooperatif Kredi Şirketi’nde olan parasını çekmeye gidecek. Aldığımız bilgilere göre; Tanverdi ailesi bu parayı çekse de Kooperatif dimdik ayakta olur. 2,5 milyon sterlin az bir para değil ama Kooperatif Şirketi’nde mevduat çok. Ahmet Tanverdi kimlerden söz aldı bilemeyiz ama bu işler böyle olmaz. Parası olan hem hükümeti hemde kooperatifi tehdit ederse yandık. Şimdi bizde Beyarmudu köylüleri gibi merak ediyoruz acaba Salı günü Tanverdi parasını gerçekten çekecek mi? Ne dersiniz?

GARGA’DAN AL HABERİ

BAŞBAKAN 17 MAYIS’TA BASIN TOPLANTISI DÜZENLİYOR

Başbakan İrsen Küçük 17 Mayıs Salı günü bir basın toplantısı düzenleyecek. Edindiğimiz bilgilere göre; Başbakan Küçük göreve geldiği  bir yıllık süre içerisinde hükümetin yapmış olduğu  icratları analatacak.

Gelen haberlere göre; Başbakan’ın basın toplantısı Lefkoşa Merit Otel’de gerçekleşecek. Toplantı öncesinde basına bir de kokteyl verilecek. Küçük; hükümetin yapmış olduğu icraatları yanında, önümüzdeki dönem içerisinde de nelerin yapılacağını anlatacak. Son günlerde basın toplantısı ile ilgili bakanlıklarla toplantılar düzenleyen Başbakan, dün de İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, müsteşar ve müdürleri ile birlikte Başbakanlıkta iki saate yakın bir toplantı gerçekleştirdiler. Aldığımız bilgilere göre; vatandaşlıklar konusunda bir çalışma başlatıldı ve daha çok vatandaşlıklar üzerinde duruldu.

 

SANER MÜSTEŞARINI AMERİKA’DAN GETİRTİYOR

Bayındırlık ve Ulaştırma bakanı Ersan Saner müsteşar arayışlarını sonlandırdı. Saner iki haftaya kadar müsteşarına kavuşacak. Bilindiği gibi UBP iktidara geldikten sonra yani Nisan 2009 yılından bugüne kadar Bayındırlık ve Ulaştırma bakanlığına bir türlü müsteşar atanamadı.  Aldığımız bilgilere göre bakan Saner iki haftaya kadar müsteşarına kavuşacak. Hem de Saner’in müsteşarı Amerika’dan gelecek. Gelen bilgilere göre Amerika’dan gelecek olan müsteşar elektronik mezunu şu sıralar istifasını verdi ancak daha işten ayrılamadığı için adını açıklamıyoruz istifası kabul edilir edilmez sizlere adını da açıklayacağız.

BAŞBAKAN İŞİ SIKI TUTUYOR

Kabine değişiminden sonra kabineye tepki koyan milletvekillerinin kısa süreli başkaldırılarının ardından, Başbakan İrsen Küçük partideki hakimiyetini iyice hissettirmeye başladı. İlerlemiş yaşına rağmen Başbakan’ın enerjisi ister istemez dikkatimizi çekiyor. Gece-gündüz demeden çalışan Başbakan, partisindeki sorunları tek tek çözüp hükümet sorunlarını da çözmeye yöneldi. Başbakan İrsen Küçük kabine dışında kalan Milletvekillerinin toplantı yeri olan Girne Pia Bella Otel’de dün akşam 100’e yakın partilisi ile birlikte idi.

Örgüt Başkanları, Muhtarlar, Belediye Başkanları, bölge Milletvekilleri ve Bakanlar akşam saatlerinde bir kokteyl ile biraraya geldikten sonra ve daha sonra yemek yiyerek partideki birlik ve beraberliği pekiştirdiler. UBP’liler Başbakan İrsen Küçük’ün çabaları sonucunda sorunları aşarak UBP’de sorun olmadığını bir kez daha ispatladılar. Gecede genel sekreter Ertuğrul Hasipoğlu’nun da oluşu genel sekreterle Başbakan arasında bir kopukluk olmadığını da böylece göstermiş oldular. Uzun lâfın kısası; Girne Pia Bella Otel’de daha önce Başbakan’a karşı yapılan toplantılar artık yerini birlik beraberlik toplantılarına dönüştürdü.

MECLİS OLAYSIZ GEÇMİYOR

Artık her meclis birleşiminde, mutlaka Milletvekilleri arasında büyük tartışmalar yaşanıyor. Dün de muhalefette olanlar biribirlerine girdiler. ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ile DP Lefkoşa Milletvekili Dr.Mustafa Arabacıoğlu arasında sert tartışmalar oldu. Hükümet ile muhalefetin kavgasını anlıyoruz da muhalefettekilere ne oldu?

Hatırlanacağı gibi; akılda kalan son tartışmalara şöyle  bir bakacak olursak; Başbakan İrsen Küçük ile TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın tartışması vardı. Ardından geçtiğimiz Pazartesi günü CTP Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ile Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın “Köpek” tartışmaları vardı. Dün de Avcı ile Arabacı’nın İmam Hatip Liseleri ile tartışmaları yer aldı. Haftaya Pazartesi günü ne olur bilemeyiz ama mecliste artık yumrukların konuşmasına az kaldı. Bu gidişle yakında yumruklar da konuşursa hiç şaşmayın.!

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ali KANSU; Surlariçi örgütlerini toparlama konusunda çok emek sarfettiğinizi ve oluşabilecek tepkileri önlediğinizi duyduk.

 

Sn. Ahmet ÇALUDA; Önceki gün bir yerel kanalımızda seninle ilgili söylenenler. Arkadaşların tarafından duyurulmaya çalışılıyor. Daima düşmanlarını uzakta arama. Unutma! UBP’lilerin en büyük rakibi UBP’lilerdir.

 

Sn.Ahmet ESENYEL; Tango To Budda'da samba gecesi ne zaman olacak. Bir de Türk gecesini bekleyen çok.Haberimiz olsun ki gelebilelim...

 

Sn.Buran ATAKAN; Eylemden beklediğinizi bulamadığınızı açıkladınız. Eninde sonunda bu iş çözülecek demeniz beklentileri yükseltmedi mi?

 

Sn. Gürkan KARA; Cratos Otel gücüne güvenerek denizin içini doldurmaya çalışıyor. Kaymakam olarak umarım bu konuda gerekli tedbirleri aldınız. Manolya Otel’e göz açtırmadınız şimdi sıra Cratos Otel’de.

 

Sn.Metin BIÇKICIOĞLU; Senin bölgede 2004'ten işten atılan var mı üniversite mezunu? bulamadıysan kontenjanına talip çok bilesin...

 

Sn. Cemal BULUTOĞLULARI; Kermiya’da Metehan apartmanları bölgesinde bulunan yeşil alana el atacağınız için bölge halkı çok mutlu oldu. Lefkoşa’ya bırakacağınız eser yıllarca hep konuşulacak. O bakımdan yeşil alanların değerlendirilmesi artık kaçınılmaz oldu. Parklar kentlerin vitrinidir.

 

Sn.Ertan ÇINAR; Dün gece yine Köşklüçiftlik örgütüne gittin mi? Zira her Perşembe oradan geçmeden eve gitmiyormuşsun...

 

Sn.Ahmet BAĞZIBAĞLI; Ortalarda yoksun. Kadir’e bir geçmiş olsun dedin mi?

 

Sn.Ayça SOYGÜR ÇIRALI; Anlaşılan o ki sendika başkanlığına aday çıkacan. Artık her demeci sen veriyorsan böyle olacağını söyleyebilir misin.

 

Sn. Sadık GARDİYANOĞLU; Duyduğuma göre; ilçe başkanını hiç yalnız bırakmıyorsun. Hele bir de Milletvekilliğine aday olursa gece gündüz karşılksız onun için çalışacağını söylüyorsun. Sanırım buna gerek kalmayacak çünkü doktoru UBP’liler bağrına bastılar bile. UBP’de tansiyonu düşüren adam ilan edildi. Üstelik de kimseye yapamayacağı iş için söz vermiyor.

 

Sn.Ulus BASRİ; Son zamanlarda hiç ortalarda görünmediğini söylüyorlar. Seni bilenler partide veya çarşıda görürdü. Kendini bu kadar özlettirme...

 

Sn. Doktorum; Doğum günü kutlamaları nasıl gidiyor. Yeme içme maşallah iyi gidiyor aman arada birde şekeri kontrol et!

 

Sn.Akın AKTUNÇ; Partin sana yeni görevler vermeyi düşünüyor. Bak yine iş başa düştü. Deneyimlerini aktarma zamanı. Kolay gelsin...

 

Sn. Ümit HANSEL; Bu aralar pek görüşemiyoruz o yüzden kutu meselesine bir türlü giremiyoruz. Havalar ısınsın da sekiz numaralı kutuyu açtıralım.

 

Sn.Nazım BERATLI; CTP'liler senin için şansı yok diyor. Durum böyleyse hala ısrarcımısın...

 

Sn. Caner ASPAVA;  Önceki akşam çok muhteşem bir açılış yapmışsın haberlerini aldık. Yakında inşallah görüşürüz hayırlısı olsun.

 

Sn.Erman ÇİTİM; Seni sevenler yeni iş yerini bilmediklerinden hiçbir yerde görmediklerini söylüyorlar. Biraz daha aktif olmanı söylüyorlar zira onları alıştırmışsın...

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31