Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Akça, gazete haberlerinin öğrenci ailelerini olumsuz yönde etkilemesi yönünde yaptığı açıklamadan dolayı kısmen haklıdır.

KKTC’yı bir suç batağı olarak gören ana-babalar buraya öğrenci göndermekte endişe duyabilirler.

Buradaki kumar ve fuhuş sektörü de öğrenci akışını olumsuz olarak etkileyebilir…

Üniversitelerin haddinden fazla pahalı oluşu, ev sahipleri ile esnafın aç gözlüğü, halkın öğrenciye önyargılı davranışları da bu etkenler arasındadır.

Ama asıl büyük tehlike terör tehlikesidir.

Ana babalar her şeyi görmezden gelebilir, taviz verebilir ama konu terör oldu mu, bir anda karar verir.

Dün YDÜ’de yaşanan öğrenci kavgası ne ilktir ne son olacaktır.

Türkiye’nin teröre çok sayıda şehit vermesi herkesi çok daha hassas ve asabi yapmış, insanlar patlamaya hazır bomba haline gelmiştir.

Dün YDÜ’de yaşanan öğrenci kavgası da sadece birkaç kişinin tahrik eden hareketleriyle meydan gelmiş ve büyümüş, Allah var ki kimsenin burnu kanamamıştır.

Ama asıl dikkat edilmesi gereken bundan sonradır.

Çünkü dün polis yetkililerinden aldığımız bilgilere göre olaylar ansızın saman alevi gibi parlayabilir istenmeyen şeyler yaşanabilir.

KKTC, söylenenlerin aksine dünyanın bir çok ülkesinden daha sakin, daha huzurlu ve güvenli bir ülkedir.

Dünyanın neresine giderseniz gidin, tehlikeli bölgeleri vardır hele de gece belli bir saten sonra o semtlerin yakınından bile geçmek imkansızdır.

Evet, bizde de son günlerde adli suçlarda önemli bir artış vardır ama, ister Güney Kıbrıs olsun, isterse Türkiye, ya da dünyanın başka bir ülkesi ile kıyaslandığında devede kulak gibi kalır.

Üniversite sektörünün son yıllarda, diğer tüm sektörleri geride bırakarak ülkeye en fazla girdi sağladığını bilmeyen yok.

O zaman her türlü aksaklık ve sorunlara rağmen bu sektöre toplum olarak sahip çıkmak, herkesin ortak görevidir.

Okul yönetiminden tutun, hocalara, emniyet güçlerinden sokaktaki her bireyin bunda sorumluluğu vardır.

Eğer bu ülkede, 1974 sonrası hiç bilmediğimiz, yaşamadığımız terör denen illet peydah olursa ve bunun da merkezi üniversiteler olursa, bu sektörü de birkaç yıl içinde kaybetmek içten bile değildir.

 

Düzoğlu su tankerlerine dikkat!

Sürücü değil sanki cellat gibiydi.

Adam öyle bir hızla tozu dumana katarak gidiyordu ki plakasını bile alamadım.

Sadece su tankerinin yanında Düzoğlu Su Servisi yazıyordu.

Dün saat tam 14.30’da, Yenişehir ışıklarının olduğu kavşakta, hem de kırmış ışık ihlali yaparak, bırakın adam kendi canını o kavşakta bulunan çok sayıda sürücünün de hayatın tehlikeye attı.

Bunu gören okuyucu değil, bu kez bendim, ve de şikayetçiyim!

İnsan hayatını bu kadar tehlikeye atan bir sürücü ancak cani olabilir.

Bunların içimizde dolaşmasına daha ne kadar müsaade edeceğiz?

 

Bir bayrak da siz asın…

29 Ekim’e daha bir hafta var, her zaman olduğu gibi coşku ile kutlayacağız.

Buradan bu satırları okuyan herkese çağrıda bulunuyorum.

Gelin 29 Ekim’i beklemeden evlerimizin balkonuna, pencerelerine, dükkanlarımızın önüne ay yıldızlı bayraklarımızı asalım.

Ama bunu şoven ve sahte milliyetçi duygularla değil, yürekten yapalım ki, sadece iki gün önce terör kurbanı olan 24 şehidimiz için değil, geçmişteki tüm şehitler için yapalım.

Yetim kalan bebeler, eşsiz kalan bacılar, evlatsız kalan analar babalar için yapalım.

Vatan için canını verenlere en azından bunu esirgemeyelim.

Ne dersiniz? 

levvv.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Derviş EROĞLU, Cumhurbaşkanlarının hukuken dokunulmazlıkları olmadığı için perde gerisinde bazı şeylerin hesapları yapılmaya başlandı. Hiç gecikmeden hem mal varlığınızı hem de harcamalarınızı ilk ağızdan açıklamanız kamuoyu tarafından beklenmektedir.

Sayın Kemal DÜRÜST, yapılan sınavlarda 600 puanın altında alan ve 42’nci sıra yer alan Melike Kayıkçı adlı bayana Girne’de bir okulda görev verildiği iddiaları diğer adaylar arasında infialle karşılandı. Bu konuda bir açıklama yapmanız bekleniyor.

Sayın Mehmet BOKSÖR, bazı mesai arkadaşlarınızdan kulağımıza bir şeyler fısıldanmaya başladı. Eğer dedikleri doğruysa, bu işin sonu iyiye gitmez. Siz anlamışsınızdır değil mi?

Sayın Serhan TERKAN, Arap şirketinin buradaki planları deşifre olunca liman eylemlerine katılmaktan vazgeçtiğinizi duyduk. Madem ki sonunda doğruyu buldunuz, şimdilik diyeceğimiz bir şey yok.

Sayın Hasan BOZER, vekillerin mecliste bulunan mal bildirim zarflarının açılıp kamuoyuna açıklanması konusunda tam yetkili olduğunuzu biliyorsunuz değil mi? Kamuoyunun kafası daha fazla karışmadan bu konuyu gündeme getirmeniz bekleniyor.

Sayın Talip ATALAY, Din İşleri Dairesi’nin bulunduğu bölgedeki esnaftan şikayetler gelmeye başladı. Bir görevli hiçbir esnafın aracının bölgeye park etmesine izin vermiyormuş. Konuya duyarlılığınız bekleniyor.

Sayın Sezai SEZEN, bölgede petrol söylentileri son günlerde uykularınızı kaçırmaya başlamış. Yakında petrol kralı olursanız hiç şaşırmayın, bundan bölge insanı yararlanır şimdiden hesaba kitaba başlamanızda yarar var.

Sayın Özer BOYACI, sizi ziyarete gelen misafirleri ağıldaki ofisinizde büyükbaş hayvanlar arasında ağırlamanız gayet ilgi çekiyormuş. Köy hayatı herkesin herkesin özentisi ve beklentisi oldu değil mi?

Sayın Olgun AMCAOĞLU, olası bir erken seçimde sizi vekilliğe hazırlamakta olanların bulunduğunu biliyor muydunuz? Sizin gönlünüz biliriz yerel yönetimlerde ama, siyaset bu ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz.

Sayın Mert BÖLÜKBAŞI, sizin gibi tepeden tırnağa bir yetenek nasıl olur da işsiz kalır anlamam mümkün değil. Birlikteki göreviniz yakında bitiyormuş, ama umarız ki sizdeki cevheri mutlak bir gün birileri görecektir.

Sayın Hilmi KIRGIN, ÖRP-DGP buluşmaları en fazla sizi memnun ediyormuş. Biraz zor gibi görülüyor ama olursa bir taşla iki kuş vuracaksınız değil mi?

Sayın Ertan BİRİNCİ, son günlerde sizden daha şişman olanlarda sık sık görüldüğünüz ve böylelikle moralinizi yükselttiğiniz gözlemleniyor. İyi bir taktik doğrusu. Hep deriz sizi işinizi bilirsiniz diye.

Sayın Eda ÖZBEK, bahçe işleri ve doğayı sevdiğinizi bilirdik de aracınızla başkasının evinin bahçesine girmenizi beklemezdik doğrusu. Verilmiş sadakanız varmış, büyük geçmiş olsun.

Sayın Şahap AŞIKOĞLU, Res-Bir’den sonra sonra diğer sektör temsilcileri de artık şikayetlere başladılar. Bu konuda köprü vazifeniz olduğunu sakın unutmayın.

Sayın Sefa KARAHASAN, hadi bıyık ve top sakalı anlarız da kirli sakal nereden çıktı onu anlayamadık. Bu kadar fazla imaj değişikliği yanlış anlaşılabilir, haberiniz olsun.

Sayın Mahmut KUŞ, sizin sesiniz de kesildi ya başkası ne yapsın? Yoksa Hamsi mevsimi açıldı diye yalnız mı tüketim yapmaya başladınız. Müslüman malı ortaktır bilirsiniz değil mi?..

Sayın Ahmet TOLGAY, bitkilerdeki ilginç küf için karınca tozunu deneyebilirsiniz. Epey etkili oluyor ve bitkileri yeniden hayata döndürüyor.

Sayın Fevzi TANPINAR, ikizler için artık günleri hatta saatleri saymaya başlamışsınız. Bu arada evdeki bütün çamaşır, bulaşık ve temizlik işleri de sizin başınıza kalmış. Artık o kadar olsun, anne adayımız biraz nazlı değil mi?

Sayın Doğan ŞAHALİ, Süleyman Ergüçlü ile bazı dostlarınızın dedikodusunu yaparken yakalanmışsınız. Erkekler dedikodu yönünde bayanları çok geride bıraktı değil mi? Hele de emekli olup başka yapacak iş bulamayınca…

Sayın Çise KURTOĞLU, iş stresi nedeniyle mideyi fenayı halde deldiğinizi öğrendik. Acil şifalar dileriz. Nasihatlarımı dinleyip zengin bir kısmet bulsaydın şimdi evde keyif yapıyor alacaktınız…

 

Günün Fıkrası : Karavana

Teskere zamanı yaklaşmıştır. Aynı tertip askerlerden bazıları oturup karar alırlar. Bir daha saf asker Mehmet'e ayak işleri yaptırmayacaklardır. Kararı Mehmet'e açıklarlar. Bu habere çok sevinen Mehmet yine de doğrulatmak için tek tek sorar :

-Sen Ali, ayakkabılarını bana boyattırmayacaksın değil mi?

-Evet.

 -Sen Osman, benim sigaralarımdan otlamayacaksın değil mi?

-Otlamayacağım.

-Sen Hasan, çoraplarını bana yıkattırmayacaksın değil mi?

-Yıkattırmayacağım.

Herkesten gerekli yanıtı alınca Mehmet :

-İyi, bundan sonra ben de karavanaların içine işemeyeceğim

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31