Demek ki; bu toplumdan hiçbir şey olmuyor, aldığım yorumlara da bakacak olursak gerçekten de öyle mi?. Dünkü yazımda “Benim ne partim var nede liderim” başlığı ile Kıbrıslı’ları, Kıbrıs’ı ve Kıbrıslı’lığı savunacak bir lidere ihtiyacımız olduğunu yazdım bana yorum yazanlar böyle bir lideri bulmak imkansız dediler. Hani bir tek ölüme çare yoktu!

Bir Toplum lideri bulmak bu kadar mı zor? Yani benim liderim olmayacak mı? Anladık bugüne kadar gerçek anlamda bizi savunan bir liderimiz olmamıştır ama bu demek değildir ki; hiçbir zaman olmayacak. Eğer biz istersek neden olmasın!

Ama tabi ki; herkes isterse! Bana yorum yazan arkadaşlarıma da katılmamak elde değil. Rumun malını alıp kendi malıymış gibi satan, ganimet düzeninde beslenip zengin olan, çalışmadan para kazanan, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen. Kısacası; bu düzenden nemalanan ve memnun olan lideri sap gibi ortada bırakmaz mı?

Bakın ne diyor Kenan Asioğlu isimli vatandaşımız; “Bireysel çıkarlarını herşeyin üstünde tutan, sinili vaziyette duran ne olacak da ona göre hareket edeyim diyen bir halka lider olunmaz. O lider büyük ihtimalle, bu halktan birşey alamayacağını anlamış kendini kurtarmakla meşguldür. Japon halkı vs. Ona benzer bir halk olsaydı ancak ona biri çıkar liderlik yapsın. Sen burda liderlik yapsan ne olacak karşındaki güçlerin milyar dolarlık paraları var hepsini satın alır senin lider sap gibi ortada kalır.

Asioğlu’nun bu yorumu gerçekten de çok önemli, teşhisi güzel koydu. Zaten insanlarımızın hala daha siyasi partilerin arkasında koşmaları Asioğlu’nu haklı çıkartır. Bakasanıza yapılan anketlerde hala daha UBP birinci parti. Yarın seçim olsa yine tek başına iktidara gelir. Benim gibi sandığa gitmeyecek olanların oranı ne olur?

İnsanımız gör beni göreyim seni politikaları ile yetişti. Bir zamanlar umut partisi olan CTP’ye AK parti gibi bir fırsat düşmüştü ama o da yüzüne gözüne bulaştırdı. Resmen UBP’nin kopyası olmuştu halk da, aslı varken kopyasını ne yapalım dedi ve görevden almıştı.

Artık toplum olarak öyle bir hale geldik ki; Biz mi lidere güvenelim yoksa lider bize mi güvensin? Asioğlu’nun dediği gibi lideri sap gibi ortada bırakırsak. Toplumun mayası bozuk mal mülk veya para için anasını satan çok. Bir anda milliyetçi veya Avrupalı olabilen bir zihniyetten korkulur. İşimize geldiğinde KKTC’li işimize geldiğinde de Kıbrıs cumhuriyeti kimliğinebürünürüz.

Hatırlarsanız; 2004’te inşaat patlaması ile son ganimetleri yediğimizde piyasaya o kadar çok para akmıştı ki; rumlar Annan planına hayır dedi diye anlaşma da istemedik. Rumların yüzüne bakmaz olmuştuk, onlardan daha zengin görüyorduk kendimizi. Ama kimin malı ile hava atığımızın hala farkında değiliz. Söyleyin böyle bir yapı lider kaldırır mı? Zavallı Akıncı’nın arkasında kaç kişi durdu askere rest çekip bakanlıktan giderken nerdeydik? ire ona benzer bir halk olsa ancak ona biri çıkar liderlik yapsın sen burda liderlik yapsan ne olacak karşındaki güçlerin milyar dolarlık paraları var hepsini satın alır senin lider sap gibi.

 

GARGA’DAN AL HABERİ

ÖZEREM GÖREVDEN ALINDI AMA DAİREDEN ÇIKMIYOR

Öyle anlaşılıyor ki; Metin Özerem de iş aşkı var. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu imzayı atıp onu görevden almasına rağmen Spor Dairesi’nden çıkmıyor. Edindiğimiz bilgilere göre; Özerem hemen hemen hergün makamında oturmasa bile Spor Dairesi’ne gidiyor. Konuyla ilgili olarak dün Cumhurbaşkanlığında olan bazı kişiler Özerem’in hala görevde olduğunu söylediler. Bize gelen bilgilere göre; Özerem müşavirliğe pek sıcak bakmıyor. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün onu kütüphaneye atayacağı söyleniyor. Bilindiği gibi Metin Özerem dönemin bakanı Nazım Çavuşoğlu ile ters düşmüştü ve onu görevden aldırmak için de varını yoğunu ortaya koymuştu. Sonuçta da Çavuşoğlu’nun istediği olmuştu.

 

TANCER’İN MÜDÜR OLMA HAKKI YOK MU?

UBP Girne Milletvekili mehmet Tancer’in eşi olan Müge Tancer Sağlık Bakanlığı’na özel kalem müdürü oldu bazı UBP’liler bundan rahatsız oldu. Hep deriz ya; UBP’nin rakibi UBP’dir diye. Bazı UBP’liler muhalefetin kalemşörlerine haber saldılar onlar da mal bulmuş mağrubi gibi ucundan saldırıyorlar.

Bu saatten sonra Müge Tancer müdür oldu diye kimin dil uzuatmaya hakkı var. Bizde siyaset böyle yürümüyor mu? Bugüne kadar eş, dost, ahbap, çavuş ilişkileri ile yönetilmedi mi bu toplum? Eşini dostunu müdür yapanların sayısı o kadar çok ki saymakla bitmez. Mehmet Tancer’in eşi Üniversite mezunu, üstelik de kimyager. Madem ki bu düzende bu işler böyle yürüyor varsın onun da eşi faydalansın. UBP’de istihdamlar konusunu defalarca yazdık. Milletvekilleri ve örgüt başkanları yakınlarını işe koydurmak için mücadele veriyorlar. Tancer’in eşi olunca kötü mü olur? Burası KKTC.! Madem ki geçmişte örnekleri çok varsın Müge Tancer de müdür olsun.

Kimbilir belkide hakkı idi.? Çıngar koparmaya hiç gerek yok, biz zaten müdür olacağını defalarca yazmıştık. Bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün hükümetler aynı yöntemi uygulamıştır. Bu ne ilktir ne de son olacaktır.

 

 

MESAJI OLAN ALSIN

 

Sn.Raziye KOCAİSMAİL; Organic Tarım'ın uygulanması konusunda dernek olarak arazi talep edip gençleri organic tarıma teşvik etmeniz düşünce olarak çok güzel. Zaten siz yapmazsanız organic tarımı gerçek anlamda yapacak biri yok. Dediğiniz gibi kanser ne yazık ki her eve girmeye başladı.

 

Sn.Ersan SANER; Elini mi çatlattın yoksa incittin mi? Kaç gündür sarılı gezdiğini söylüyorlar. Sakın masaya yumruk atmış olmayasın!!!

 

Sn.Dağhan FELLAHOĞLU; Şirketin içinin sürekli karışık olduğu duyumları personelden geliyor. Dikkat et, bu işler şirket dışına çıkarsa şirketin imajı için hoş olmaz.

 

Sn.Hülya KÜÇÜK; Hiçbir organizasyonda olmadığın gibi elini ayağını çektin mi diye soruyorlar. Bu işlerde küsme olmaz, unutma ki doğa boşluk tanımaz.

 

Sn.Önol AKTOLGA; Cemal başkanla bu aralar aranızdan su sızmadığı söyleniyor. Doğru mu?

 

Sn.Cengiz TUĞCAN; Bu kadar işleri yürüyerek hallettiğini söylüyorlar. Bu sıcaklarda nasıl dayanın o da ayrı bir konu. Üstelik astımın da varken. Biraz dikkat.

 

Sn.Doğan ŞAHALİ; Allah muhabbetinizi artırsın bakarım da hoca ile güzel planlar yapıyorsunuz. Düşmanımın düşmanı dostumdur misali.

 

Sn.Özel KADIOĞLU; Hasipoğlu dün Mağusa’ya ağzı kulaklarında gitti. Kusura bakma tavla maçının rövanşını da yazmak durumundayım maçı 9 -1 kazandı geçmiş olsun!

 

Sn.Nihat Reyhan(CİMİ); Sen sebep oldun da Taner Survivor’dan elendi. Yarışma gecesi Taner’in arkasında oturuyordun seni ekrandan görenler Taner’e SMS atacaklarına sana SMS attılar. İzleyiciler bütün gece seni seyrettiler. Maliye bakanının şöförü olduğun için seni da tanımayan yok. Taner’e Dominik’te kimse engel olamadı ama Artemis’te elinden kurtulamadı.

 

Sn.Salih TODDS; Bu akşam düğünün var, gündüz iyi dinlen ki akşama bayağı yorulacan bilesin...

 

Sn.Kemal Dürüst; Size ne kadar teşekkür etsem azdır. İletişim fakültesini bitiren Ahmet Bilgili’yi kabul edip onunla ilgilenmeniz beni çok mutlu etmiştir. En kısa zamanda ihtiyacı olan bilgisayarı da hediye ederseniz dünyalar benim olacak. İlginizden dolayı ailesi çok mutlu oldu.

 

Sn.Merin ATAKAN; Yaz geldi havuz başında kadın kollarına havuz başı çay içmeye davet etmişsin. İyi da yaptın bu sıcaklarda kapalı yerde toplantı falan da olmazdı.

 

Sn.Cemal ULUNAY; Bu sıralar Metropol arkasındaki kasisleri gördün mü? Kasislikten çıktı kontrol etmekte fayda olacak.

 

Sn.Ahmet BARÇIN; Partide aktif görev aldın ama fiiliyatta ortalarda yoksun. Gerçi partin de ortalarda yok ya...

 

Sn.Mustafa ÇOBANOĞLU; Hani bir lâf vardır dost acı söyler diye... Ne olur beni bir dost olarak kabul et, bu yazacaklarımı ciddiye al. Personeliniz sizden şikayetçi. Gümrük Dairesi’nde memuriyetten gelen biri olarak sizler de gümrük personelinin sorunlarını iyi biliyorsunuz. Hatta göreve gelmeden önce onlara söz verip sorunlarını çözeceğini söylemiştin. O kadar çok sorunları var ki; hangisinden başlasam bilemiyorum. Gümrüğe gelen tırların zorluklarını mı, yoksa haftanın en az 3-4 günü Gümrük Dairesi’nin sularının akmadığını mı? Ne olur personelinizle ilgilenin. Sizi Bakanın gölgesi olarak görüyorlar. Sanki müdürlük değil de bakanlık yapıyormuşsunuz gibi Ersin beyi özellikle hafta sonları yanlız bırakmıyorsunuz. Ersin beyle görüşmeyin demiyorum ama ne olur personelinizle daha yakından ilgilenin.

 

Sn.Hasan İNCE; Daü'nün okul öncesi eğitim kurumlarına Mağusalı iş adamları olarak talip oluyorsunuz da bu işin astarı yüzünden çok daha pahalıya gelecek haberiniz olsun...

 

Sn.Derviş CANALTAY; Survivor finalini beğendin mi?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31