Belediye Emekçileri Sendikası (BES) seçimlere odaklandı seçimlere on gün kala Lefkoşa Türk Belediyesi’nde BES üyelerini heyecan sardı. İki adayın yarışacağı sendika seçiminde adaylardan Savaş Bozat’ın listesi netleşirken diğer aday Ayça Soygür çıralı’nın listesi henüz ortalarda yok.

Aldığımız bilgilere göre; Bozat ve ekibi sendika seçimini çok ciddiye almış olacak ki, BES üyeleriyle teke tek görüşme yapıyorlar. Özellikle Lefkoşa Türk Belediyesi’nde konuşulan tek konu 15 Ekim’de yapılacak olan  sendika seçimidir.  Tabi sendikanın Lefkoşa Türk Belediyesi dışında Esentepe Belediyesi, Tatlısu Belediyesi, Büyükkonuk Belediyesi, Dipkarpaz Belediyesi, Lefke Belediyesi, Serdarlı Belediyesi ve Yenierenköy Belediyesi de BES’e bağlıdır yanılmıyorsak BES’in toplam 1253 üyesi bulunmaktadır. En çok üye Lefkoşa Türk Belediyesi’nde bulunuyor.

Elde ettiğimiz bilgilere göre; Lefkoşa Türk Belediyesi’nde 877 üye bulunuyor. Seçimi belirleyecek olan Lefkoşa Türk Belediyesi’dir. işte o yüzden adaylar Lefkoşa Türk Belediyesi’nde çalışma yapıyorlar. Garga’larımız dün gün boyu Lefkoşa Türk Belediyesi’nde seçimin nabızını tuttular. Son bir kaç gündür Savaş Bozat ve ekibinin daha aktif çalıştığını tesbit ettiler. Özellikle Bozat’ın yönetim kurulu adayları listesi girişimci olarak kabul gördü. Ayça Soygür Çıralı’nın listesi ise henüz tamamlanıp üyelere sunulmadı. O bakımdan; Bozat ve ekibinin daha ciddi çalıştığı gözlemlendi.

Buna göre; Bozat’ın yönetim kurulu adayları listesi şu isimlerden oluşuyor. Gamze Aybar, İbrahim Taşarkan, Mustafa Yalınkaya, Salih Ozanoğlu, Fehim Şemmedi, Ulus Arpalıklı, Ayhan Kalaycılar, Hüseyin Zabit, Rifat Şadın, Ali Doymuş, Necati Akpur. Tüzüğe göre 15 Ekim’de yapılacak olan sendika seçiminde nisap sağlana bilmesi için 627 üyenin hazır bulunması gerekiyor eğer nisap sağlanmazsa seçim 22 Ekim’ tarihine ertelenecek. Bu günlük sendika seçimi ile ilgili haberimiz bu kadar gelişmeleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

WESLEY CLARK, WASHINGTON İZİN VERSEYDİ DÜN KKTC’DE OLACAKTI

Wesley Clark,2004 ABD Başkanlık seçimleri'nde Demokrat Parti'den aday adayı olan, ancak umduğu desteği bulamadıktan sonra yarıştan çekilen NATO eski başkomutanı emekli orgeneraldir. Clark, yaklaşık 15 gün önce Başbakanlığa bir yazı göndererek 4 Ekim’de özel uçağı ile KKTC’ye geleceğini bildirdi. Bunun üzerine Başbakanlık gizli titiz bir çalışma ile Clark’ın gelmesini bekledi. Ancak son anda Washington yönetimi Clark’ın KKTC’ye gelmeisni engelledi. Gerekçe ise Kıbrıs’ta petrol ve doğal gaz aramaları gerginlik yarattı. Bu yüzden ortam müsait değil dendi. Gelen bilgilere göre; Wesley Clark’ın KKTC’ye gelişi petrol ile ilgiliydi.

Uzun lâfın kısası; 4 Ekim’de çok önemli bir isim KKTC’ye gelecekti ancak Clark’ın gelişi engellendi. Gelen bilgilere göre; Clark’ın gelişini rumlar engelledi. Her ne kadar da Başbakanlık gizli bir çalışma yaptıysa da rumların bir şekilde kulağına gitti. Önce Brüksel’e, ardından da Washington’a bildirildi.

ERTUĞRULOĞLU UBP MİLLETVEKİLLERİ İLE YEMEKTE İDİ

Dün akşam Girne’de Grand Center Butik Otel’de DGP genel başkanı Tahsin Ertuğruloğlu ile UBP Girne milletvekilleri Ergün Serdaroğlu ile Nejdet Numan yemek yediler. Diyeceksiniz onların yemek yemeye hakkı yok mu? Elbette var... Biz zaten sadece yemek yediklerini yazıyoruz. Herhangi bir pazarlık yaptıkları konusunda bir iddiamız yok. Ancak dikkatimizi çeken bu yemeğin 25 kişi ile olmasıdır. Özellikle UBP’de kızağa alınan Adnan Altan, parti arayışı içerisinde olan DP Girne belediye meclis üyesi Tahir Soydan gibi arayış içerisinde olan iisimlerle birlikte olmaları dikkatlerden kaçmadı. Tabi bu yemek kararı Mehmet Cangil’in iş yerinde alındı. Neticede gizlisi saklısı olmayan bir yemek niteliğinde idi. Kaldı ki; Cangil de vardı. Ama biz yine de haberi yazalım dedik. Yorumunu size bırakıyoruz.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Mehmet Ali ÖZGÜRGÜN;Birkaç haftaya kadar kapın çalınacak demiştim. Bak yaprak dökümü başladı. Mehmet Bolkan OUT, Altay hoca IN oldu. Sen de her an IN olabilin.

Sn. Hakkı HAKTANIR; Eskiden cep telefonlarına cevap vermediğinde müdürdür işi var normaldir deyip geçiştirirdim. Ama yeni kurulan parti kurucuları arasında yer aldıktan sonra normaldir diyemiyorum. Sen artık parti rozeti taşıyorsun cep telefonlarına cevap ver varsın benim aradıklarıma cevap verme!

Sn.Mustafa BAŞAY;Abinizin vefatından dolayı başınız sağolsun der, geride kalanlara sabırlar dileriz.

Sn. Ahmet BAĞZIBAĞLI; CTP’den belediye meclis üyeliğini kazanıp da beni CTP ile bağdaştırmayın demen bir çok kişinin hoşuna gitti. Parti rozetini kenara koymak en doğrusudur, çünkü sen doğruya doğru yanlışa yanlış demekle mükellefsin. Parti tutmak ülkemizde yavaş yavaş tarihe kavuşacak, yakın bir gelecekte de vatandaş daha önce tutmuş olduğu partiyi söylemekten çekinecek. Ciğeri peş para etmeyen uzaktan kumandalı siyasi partilerimize sahip çıkan pek olmayacak!

Sn.Günhan ALP; Bankadan emekli olan karı koca 1 trilyonun üzerinde ikramiye alıyorsa bunda bir eşitsizlik yok mu sizce. İhtiyat sandığı-sosyal sigortalar batma noktasından kurtulmaya çalışırken sizin bankadaki ihtiyat sandığı yatırımlarının %22’lerde olması sizce adaletli mi?

Sn.Girgün ÇOBANOĞLULARI;Şu Has-Der ile yaşanan sıkıntılardan bunaldığınız ve bir an önce konunun çözülmesi için çaba sarfettiğiniz söyleniyor. Eee insan çuvaldızı önce kendine sonra başkasına batırmalı.

Sn.Ayhan KALAYCILAR;Desene eski kurtlar sahneye çıkıyor. Sonunda sendikacı olmaya karar vermişsin. Gelen bilgiler de şansının iyi olduğu yönünde. Sevenin de çokmuş diyorlar. Bir de Cemal Başkanı arkana alırsan senden iyisi yok. Bol şans.

Sn.Seyfi KOÇ;Şu Teknecik’in havası bu kadar AB standartının altındaysa biran önce birşeyler yapmak gerekecek. Yıllardır Teknecik’te çalışanların özveri ile nasıl bu kadar dayanabildiklerini doğrusu biz de merak etmiyor değiliz.

Sn.Mehmet TEZCAN;Her hafta şu Galatasaray stresi çekilir mi dediğini duyar gibiyim. Sen hiç canını üzme en iyisi Fenerliler gibi yap bak o zaman ne stres kalır ne da başka birşey.

Sn. Ertan BİRİNCİ; 25. Yılınızda  gümüş yılınız kutlu olsun. Yarın akşam dostlarınla birlikte güzel bir Chinise Restaurantında kutlama yapacak olmanız günün anlam ve önemine ayrı bir renk katacak. Nice nice 25 yıllara...

Sn.Ahmet RAMİZ;Şu çarşambaları Ortaköy’de ne var da bu kadar kalabalıktır anlamış değilim. Viski muhabbetini arada rakıya da çevir ki monoton olmasın. Bu defaya çerezleri size birileri süpriz gönderebilir. Benden söylemesi.

Sn.Betül HASTAN; Tanınmış kişilerin doğum günleri bir çok insan tarafından bilinmektedir. Bu 5 Ekim yeni yaşına merhaba diyecek olanlardan biri de sensin. Doğum günün kutlu olsun sana nice mutlu, sağlıklı, güzel yıllar dilerim. Herşey dilediğin gibi olsun...

Sn.Hüseyin CİVELEK;Karpaz ve siyaset denince aklıma gelen isimlerden birisin. Ne kadar da deniz sezonu bitti deseler bile futbol sezonu başladı. Gördüğün gibi biri biter diğeri başlar Takımın Trabzon da yine eskisi gibi. Bol şanslar.

Sn.Hamit EMMİ;Şu muhtarla ne alıp veremediğin var anlayamadık. Çevren da anlamadı haberin olsun. Bizim bildiğimiz küçükler büyüklere önce saygı gösterir. Unutma ki su küçüğün söz büyüğün.

Sn.İsmail ABİDİN;Cage’in yazlığı kapandı ama kış için bir organizasyon olmayacak mı? Yeni kışlık yerler müşterileri kapmaya başladı. Elinizi çabuk tutmazsanız bu kış eğlence Cratos’da daha sönük geçebilir.

Sn.Arif ÇOCUK;Hamitköy’deki Fatsa geceni duyduk. Afiyet bal şeker olsun da bu geceye davet edilmeyenler sana sitem etti haberin olsun. Bildiğin gibi UBP büyük aile gerçi birini çağırsan diğerini da çağırman gerekecek ya. Sen de haklı sayılın. Bu defaya bıldırcın gecesi yaparsan herkes gelecek bilginde olsun.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

Sevgili Harun bey;

Mesleğinizde başarılısınız ve bu başarınızın bir ömür süreceğiniden hiç şüphemiz yoktur.Yerel bir tv mizde Mehmetçik belediye başkanı ve Çayırova muhtarının konuk olduğu bir prorama gözüm ilişti, bu bölgenin insanından biriyim birkaç kişi yayına bağlandı kimimsi ismini verdi kmisi vermedi.

Ne başkanın ne de muhtarın tarafındanım gerçeklere gelince belediye başkanının söylediği çok asılsız şeyler vardır, o kadar usta bir polotikacı oldu ki tam sıfatına yakışır, çayırova muhtarına gelince çevresi tarafından sevilen hiçbir menfaat düşünmeden köylüsü için çaba gösteren bir kişidir, belediye demek hızmet demek çağdaşlık demek fakat görüyorum ki hiçbir bölge halkı hakettiği hızmeti alamıyor size küçük bir örnek vermek istiyorum Bafra’ya denize gitmeye kalksanız denize inene kadar insanın ruhu açılacak hiçbir yer göremezsiniz pislikten başka, bu görev benim değil herhalde belediyenin olmalı, ilk izlenim çok önemlidir ama malesef Mehmetçik dahil tüm belediyeye bağlı köyler ilk izlenimden sıfırı alan köylerdir lütfen sayın başkan, kurtlar vadisini izlemekten artık vazgeçin o size tabanca çekmiş bu size bomba atmış, gerçek hayata dönün çünkü biz sizi hızmet için seçtik...

 

Sayın Harun Denizkan

4 Ekim 2011 Tarihli Haberdar gazetesinde köşe yazınızda çıkan habere

Benim UBP ile hiçbir sorunum yoktur. İstifa etmem de söz konusu değildir. Sayın ali çınara gelince belediye meclis üyeleri arasında en saygı duyduğum bir kişidir. Bunu kendisine de söyledim. Sayın Ali Çınar bir polis subayı emeklisidir konuları iyi biliyor konuşursam çok kötü olur. Beni konuşturmaya mecbur etmesinler

Belediye meclis üyesi

Arif Aktaş

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31