Memleketteki kamu düzenini bertaraf eden en başta bir kısım kamu öğretmeninin öğrenci ayartarak dersanelerle ortak çalışması, büyük bir kısım doktorun da kamu hizmetine paralel hastaları kliniklere taşımalarıdır.

 

Herkesin bildiği bu acı gerçeği bu devletin en tepesinde oturanlar, Cumhurbaşkanı, Başbakan bilmiyor mu ? Ki belki de Cumhurbaşkanı Eroğlu bu ülkede kamu doktoruyken klinik açmayan tek doktordur. Peki bu sorun nasıl olur da devletin üstüne kadar çıkarak yıllarca çözümsüz kalır. Eski Bakan Çavuşoğlu öğretmenlerin dersanelerde çalışması, evlerde ders vermelerinin önüne geçebilmek için yürekli bir kavga başlattı ama çok gitmeden kendini başka bir bakanlıkta buldu. Yeni Bakan Dürüst bu kavgayı sürdürecek mi ? yoksa yeniden filizlenen dersanelere öğrenci taşıma işi artarak devam mı edecek ? Sağlık Bakanı Kaşif anayasa ve yasalara açıkca aykırı olan bu özel klinikli kamu doktorları konusunda ilelebet sessiz mi kalacak ? Yazının başlığına bakarak sizi daha fazla merakta bırakmıyalım..Yeni TC Büyükelçisi sayın Akça’nın KKTC’nin iç düzenine ilişkin etkı ve tepki yaratan açıklamalarına gelecek olursak. Bugüne kadar olmayan bu teamülü giden Büyükelçi Türkmen başlatmıştı. Ve bizce de iyi yapmıştı. Yeni büyükelçi de iyi yapıyor. Kapalı kapılar ardında konuşmaktan iyidir sorunları açıkca dile getirmek. İşte bu nedenle diyoruz ki; “ Sayın Büyükelçi, bugüne kadar bizi yöneten siyasiler her ne hikmetse “ kamuda ikinci iş yasağının” önüne geçemediler. Yasama ellerindeydi, yürütme kendilerindeydi. İktidardılar ama bir türlü muktedir olamadılar. Bu konuda referandum yapıp halka sormayı da akıl edemediler.

 

O halde siz TC hükümetinin buradaki en üst düzey temsilcisi olarak bize daha doğrusu bugünün hükümetine ve Meclisine söyler misiniz. BU KAMUDAKİ İKİNCİ İŞ YASAĞI NASIL ÇÖZÜLECEK ? GENÇLERİMİZ İŞSİZ GÜÇSÜZ DOLAŞIP YURT DIŞINA KAÇARKEN BİR KISIM ÖĞRETMENLER, DOKTORLAR , TEKNİK HİZMETLİLER , BASINCILAR , GETİRGÖTÜRCÜLER HEM DEVLETTEN MAAŞ VE MESAİ ALACAKLAR HEM DE İKİNCİ ÜÇÜNCÜ İŞ YERLERİNDEN PARA KAZANMAYA DEVAM MI EDECEKLER ?? TÜRKİYE HÜKÜMETİNİN BU KONUDA BİR ÇÖZÜM FORMÜLÜ VARSA BUNU BİZ DE HALK DA MERAK EDİYOR”
 

  

GARGA’DAN AL HABERİ

 

TABAN TAVANDAN ÖNCE DAVRANDI

 

UBP çalkantılı günleri yavaş yavaş geride bıraktı. Partide herkes kendi işine bakınca, her kafadan bir ses çıkmayınca, bakanlar milletvekilleri ve örgüt temsilcilerine ters düşmeyince işler yoluna girmeye başladı. UBP de suların durulması biraz da Genel Sekreter Dr. Hasipoğlu’nun tabana yönelik gayretleriyle oldu. Hasipoğlu ipleri eline almış durumda.

UBP nin toparlanması bu kez parti tabanından başlayarak yukarı çıktı. Tavan kendini toparlayınca tabandakiler çıkar çekişmelerini şimdilik bıraktılar. Bu görüntünün elbetteki nedenleri var. En önemli neden muhalefetin dağınıklığı. CTP iç hesaplaşamayı geciktirince yıpranmışların da toparlanmasıyla kaosa doğru sürüklenmeye başladı. TDP ve DP nin seçimi kucaklayacak örgütleri henüz yok. O nedenle geri duruyorlar. ÖRP de durum daha da vahim. Gökmen hoca ile Avcı karar verene kadar parti tabanı onlardan önce kararını verip UBP ye geri dönmeye başladı.

İşte bu tabloyu yukardakilerden önce gören ve bu memlekette erken seçimin normal seçimden en fazla 6 ay önce olabileceğini yaşayarak gören UBP tabanı partiyi toparladı. Tavandakilere de bu durumda kıskançlığı bırakıp “ bekle ve gör ” politikasına uymak kaldı....

 

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

 

Sevgili Harun Denizkan,

 

Bugünki yazınızın bir bölümünde, bana yer ayrmışsınız. Bana atfen yazdığınız haberde Narenciye Üreticiler Birliği seçiminde başkan adayı olduğumu ve bana rakip çıktığı için olağan genel kurulu ertelettiğimden bahsettiniz. Olayın gerçek olmadığını seçime gitmem durumunda da kaybedeceğim korkusunu yaşadığımı yazmışsınız bunlara verebileceğim tek cevab gülmektir. Ve çıkardığım sonuç beni hiç tanımamış olmanızdır.
 

Olağan Genel Kurul’unun ertelenmesinin tek sebebi tüzüğe aykırı olmasıydı. Olay şöyle geşiti: 28.04.2011 tarihinde tüzüğü okudum ve tek aday olmama rağmen şu andaki başkan olan Sn. Aybar’a bu işin kanunusuz olduğunu tüzüğe göre ertesi gün genel kurul yapılamacağını ve benimde böyle bir genel kurul olması durumunda itiraz edeceğimi söledim. Sn. Başkan da bana çağrıyı artık yaptıklarını ve itirazı ertesi gün divana yapmamı rica etti. Bu konuşmanın olduğu saate kadar herhangi bir 2. aday yoktu. Olay günün ise 18 :00’de başlayan genel kurulla 17:50 civarında yaklaşık 80 civarında benim 3 veya 4 taraftarda değerli arkadaşım Ali Alioğlu’nun (diğer aday) lehine orda bulumasına rağmen ben itarızımı yeniledim. Sn. Başkanda bana dilekçeyi genel kurulda divan başkanlığına sunmamı rica etti. Bu arada oyu olmayan bazı CTP’li ve DP’li arkadaşların nezaretinde bir kısım üretici daha salona geldi. İtarızımı yaptıktan sonra genel kurul hukuken aykırı bulunup tüzük gereği Ağustos ayına ertelemiştir.
 

Bazı siyasilerin birlik içerisine mifak sokmaya çalışmaları beyhudedir. Seçimi kazansamda kaybetsemde rakibim olan Sn. Alioğlu benim çok değer verdiğim bir kardeşimdir.


Birlik başkanı olma isteğim yılda Güzelyurt’lu üreticiye 100 milyon dolar daha kazanç sağlayabileceğime Narenciye yasasını merclisten geçirebileceğime Türkiye’den gelen suyun çalışılması durmunda Güzelyurt’ta da verilebileceğine Güzelyurt aküferisinden gasb edilen yıllık 20 miyon ton suyun önlenebileceğine gübre ve zirai ilaç maliyetlerinin yarıya indirilebileceğine ve bunun gibi yaklaşık 20 projeyi daha gerçekleştirebileceğime olan inancımdır...Bu projelerimi ileriki günlerde kitapçık haline getirerek canlı yayında üretici kardeşlerimle paylaşacağım.Derdim şahsi kaprislerm değil üreticimin menfaatleridir...
 

Sevgilerimle

Abdullah İŞKEY

 

  

MESAJI OLAN ALSIN

 

Sn.Göktürk ÖTÜKEN; Pikniğe yeni şapkanızla gelince sizi tanıyamayanlar olmuş.Tanıyanlar da yakıştığını söylüyor....

 

Sn.Coşkun SERHAT; Yaş sınırı 65 olması sizi çok sevindirmiş. Hayırlısı olsun...

 

Sn.Canan ÜZÜMCÜ; Kadın Kollarında bir kaç eksikten de biri sendin diyorlar pikniğe katılamayan.Her zaman olacak diye de birşey yok değil mi?

 

Sn.Serap ULUÇAY; Hastanenizde bir doktor hasta olmayan bir devlet memuruna hasta raporu vermiş. Ortalıkta konuşulan budur bilginiz olsun. Doktorları ikaz edin hasta olmayanlara rapor verilmesin.

 

Sn.Ersin TATAR; Gece Cratos'da sabah piknik'te,akşam da örgüt gezisinde.Maşallah enejinize deycek birşey yok.Sabahları da 06:00'da kalkıp spor yaptığını duyuyoruz.Partililer ne saat uyun diye soruyor.

 

Sn.Aykut SATVET; Bir arkadaşınız çeklerinizle ve resmi evraklarınızla oynamış geçmiş olsun.

 

Sn.Mehmet TARPAZ; Partiye geçen 1000 kusur kişinin üyelik pusulalarının hazır halde sizin yanınızda olduğu bilgisi geliyor.İrsen Bey'i ikna edip basına açıklarsanız iyi olacak zira bu kadar kişi Fuar'da UBP'ye geçmemiş yorumlarına neden oluyor..

 

Sn.Ali NAZİF; Beklenen bir durum vardı ve oluyor. Haberini herhalde aldınız, derin bir ohh çektiniz umarız.

 

Sn.Dr.Halil Hızal; Sen de hafta sonu Cratos'da Candan Erçetin'i yakın dostlarınla izleyerek geçirmişsin.Konseri beğendiğini de her fırsatta söylüyormuşsun...

 

Sn.Ali KIRMIZI GÖÇMEN; Lütfen personellerinizi uyarın çok sürat yapıyorlar haberiniz olsun.

 

Sn. Dr.Mustafa GÜVENİR; Cratos'da aile dostunuz Ali Kösezade ile Candan Erçetin'i izlerken oldukça eğlendiğinizi söylüyorlar.Arada dinlenmek de lazım değil mi. 

 

Sn.Ali DANA; Dikkat ettik dükkanınızda hep yanınızda iki kişi devamlı oturuyordu. Ama artık arkadaşınızın birisi yok dikkatimizi çekti.

 

Sn.Dr.Erol ŞEHERLİOĞLU; Sizi uzun zamandan sonra Gak TV'de izleyenler bıyıklı halinize şaşırmışlar. Bıyıklı halinizin sizi daha yaşlı gösterdiğini iddia edenler var. Bizden söylemesi...

 

Sn.Bülent CANCURİ; Arjantin’de hergün mangalın başında durup sevdiğiniz yerleri ayırıp afiyetle bol bol yemişsin. Arkadaşlar soruyor Tango da yaptın mı?

 

Sn. Serdar DENKTAŞ; Biz sizi kot pantolon ve gitarla görmeye alıştık.

 

Sn.Günay OZAN; Son zamanlarda kumarhane baskınlarının arttığını ve birçok Kıbrıs'lı vatandaşın yakalandığını duyuyoruz. Siz bu yasanın yeniden düzenlenmesi için siyasilere baskı yapmanız en iyisi zira her baskında olan Kıbrıs'lılara oluyor.Siz de bilirsiniz ki huylu huyundan vazgeçmez...

 

Sn.Günay ÇERKEZ; KKHY konusunda biraz daha ılımlı yaklaşmanız ve empati kurmanız en doğrusu olacak.Bizim ülkede bürokrasi yavaş işleyebilir ama Sn Bakan bu işi sonlandıracak görünüyor..

 

Sn.Ünal ÜSTEL; Turizm konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti çevreye göstermediğiniz duyumları geliyor.Çevreye de el atmanızı özellikle size iletmemizi isteyenler var...

 

Sn.Kutlay ERK; Lefkoşa ve Güzelyurt oyları bölüneceğine göre Mağusa ve İskele örgütleri galibi belirleyecek diyorlar.Bu tarafta işi sıkı tutarsan hedefe ulaşabilirsin...

 

Sn.Hüseyin LORDOĞLU; Doğu mesaryada o kadar çok seviliyorsun ki UBP yönetimi senden daha fazla aktif olman için sana görev vermeyi düşünüyor...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31