Dün olağanüstü toplanan Meclis'te kürsüye çıkıp saatlerce konuşan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TDP’nin Meclis'teki varlığını ilk kez hissettirdi. Bize göre; Çakıcı geç bile kaldı. Bu dönem eleştiri yapma, daha doğrusu muhalefet yapma yetkisi ilk kez TDP’ye verildi. Çünkü gördüğünüz gibi CTP istese de muhalefet yapamıyor.

CTP hükümette iken UBP’nin kopyası oldu, halk aslı varken sahtesini ne yapalım deyip alaşağı etti. Demek ki; muhalefet yapılacaksa denenmemiş partilerle yapılacak. Meclis'te sandalyesi bulunan en uygun parti de bize göre TDP’dir. Çünkü CTP’nin gerçek anlamda alternatifi olabilecek tek parti de TDP görünüyor. Ama eğer TDP de bunun farkına vardıysa.!

Dün olağanüstü toplanan Meclis'te dikkatler elbette muhalefet yapacak kişi ve partilerin üzerinde idi. Ama dediğimiz gibi CTP muhalefet yapamayacağına göre; ilk kez TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı iyi bir zamanlama yaparak muhalefet yapma görevini yerine getirdi. Biz defalarca Çakıcı’ya rakibinin CTP olduğunu vurguladık.

Yani; sadece hükümet eden UBP’ye değil, UBP’nin kopyası olan CTP’ye de yüklenmesi gerektiğini duyurmuştuk. Dün Çakıcı ilk kez CTP’ye yüklendi. Bize göre; doğru da yaptı, çünkü Meclis'te geçirilmeye çalışılan yasaların altına CTP de imzasını attı. Özelleştirmeyi ilk kez CTP hükümette iken Türkiye ile protokol yaptı. Yani; CTP’nin UBP’yi eleştirecek yüzü yok.

Kaldı ki; sendikaların önceki gün fiyasko ile sonuçlanan grev ve eylemleri CTP sayesinde bu hale gelmiştir. Çalışanlar kim gelirse gelsin aynıdır kanısına CTP’yi tanıdıktan sonra vardılar. Bugün eğer onca yanlışa rağmen UBP hala daha ayakta durabiliyorsa ve birinci parti durumunda görünüyorsa, bunun da sebebi CTP’dir.

Çakıcı dün CTP’lilere yüklendi. Bize göre; dozajını artırmalıdır. Eğer farklı olmak istiyorsa ve halka bir alternatif parti olduklarını göstermek istiyorsa, dün başlatmış olduğu etkili muhalefetini sürdürmelidir. Bundan böyle kürsüde değil beş saat her meclis birleşiminde saatlerce söz alıp hem CTP’yi hem de UBP’yi eleştirmelidir.

Zaten Meclis kürsüsüne Sonay Adem veya Ferdi Sabit Soyer söz alıp çıksa da artık inandırıcı olamazlar. Halkın umutlarını tükettiler popülizmden başka birşey yapamazlar. Hiç olmazsa Çakıcı ve onun partisine mensup milletvekilleri meclis kürsüsüne çıksın ve daha inandırıcı olduklarını göstersinler. UBP istediği yasaları er veya geç meclisten tek tek geçirecek. Bu yasalar geçerken, Meclis'te CTP değil TDP konuşsun.

 

GARGA’DAN AL HABERİ

FAİZ MAĞDURLARI TEK TEK ORTAYA ÇIKIYOR

İyi ki Maliye Bakanı Ersin Tatar ön ayak oldu da faiz yasası gündeme geldi. Dileriz 2012’ye girmeden meclisten faiz yasası da geçer. Hemen hemen hergün faiz mağdurları ile ilgili yeni yeni haberler alıyoruz. Bankalardan pardon tefecilik yapan sözde bankalardan borç alan ve bu ülkede iş yapmaya çalışan birçok işadamımız, fahiş faizler yüzünden battı. Kimisi batarken ömür boyu ödeyemeyeceği faizlerin kurbanı da oldu. Gelen telefonlar arasında vatandaş sürekli olarak bizlere birilerini anlatıyor ve bazı bankaların acımasız bir şekilde faiz talep ettiğini anlatıyorlar. Geçen gün sizlere eşi ölen bir vatandaşımızın başına gelenlerini anlatmıştık. Adam öldü ama şu sıralar eşi bankalarla cebelleşiyor. Kadın eşinin öldüğüne mi yoksa bankaların rezilliğine mi üzülsün. Bu konuda Maliye Bakanı Ersin Tatar da huzursuz. Çünkü konu ona da aktarıldı, bazı bankalar eşinin borcunun faizlerini silerken, bir banka ısrarla faizleri de istiyor. Faiz derken aldığı paranın kat kat fazlasını... Artık buna bir son verilsin, çünkü ülkemizde bu durumda olan pek çok vatandaşımız var. Hepsi de faizlerden muzdarip..

 

MESAJI OLAN ALSIN

 

Sn.Ersin TATAR; Bakıyoruz da sabahları işe gitmeden kahveye uğrayıp vatandaşla sohbet etmekten çok zevk alıyormuşsunuz. Vatandaşın nabzının kahvede attığı bir gerçek. Siz arada başka kahvelere de uğrayın ki değişik nabız alasınız. Özellikle kahvehanelerde faiz mağduru çok faiz yasasının bir mimarı olarak faizzedelerle sohbet bir başka olur.
 
Sn.Günay CAYMAZ; Göçmenköy'deki yeni dükkanlarda sizi görünce Günay bey dükkan mı açıyor dedirtti. Ticarete atılmaya karar verdiyseniz söyleyin ki biz de destek olalım.
 
Sn.Öktem EMRE; İyi bir gitarist olduğunu bilirdik de sendikacı yönünü duymamıştık. Seni sendikal faaliyetlerde görenler hem şaşırmış hem sevinmiş. Kolay gelsin.
 
Sn.Zafer ALTINTAŞ; Gerçek rallide beklenirken klasik araba rallisinde çıkman ralli severleri üzdü bilesin. Herkes seni gerçek rallilerde bekliyor. Ama sen klasik ralliden tatmin oluyorsan o başka.
 

Sn.Hasan TOZDUMAN; Geçen gece bir kez daha anladım ki; atlar seni çok sever. Ponicik polisi şaşkına çevirdi neredeyse itfaiyeyi çağıracaklardı ama at seni görünce resmen mutlu oldu. Bunu ben değil, seni yukarıdan pencereden izleyen de gördü. Atın halinden gerçekten Tozduman anlar... 


Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Avdan av bulamamaktan yakınmışsınız. Yoksa karavana attınız da bize mi söylemiyorsunuz. Sen bu defaya daha hazırlıklı git ki elin boş dönmeyesin.
 
Sn.Savaş BOZAT; Bakıyorum da mitinglerde aktif rol almaya başladın ama belediye çalışanlarından çok katılım olmadığı söyleniyor. Sen biraz da belediye çalışanların beklentilerine odaklan bakalım ne olacak.?
 

Sn.Bulut AKACAN; Ali Akarsu Kenan’ın danışmanı oldu. Soner Aylin’e yalvarmaya başladı. Bütün bunları bekliyordum da Kenanlar’ın iki tane olacağını hiç düşünememiştim. Acaba senin Kenan ile Ali Akarsu’nun Kenan’ı arasında bir fark var mı?


Sn.Salih TODDS; Oy birliği ile birçok görevin elinden alınmasına çok üzülme. Bundan sonra daha dikkatli ol. Giden görev olsun!
 
Sn.Mehmet ÇAKICI; Dün mecliste saatlerce konuşmanız halkın büyük ilgisini çekti. Özellikle CTP’lilere de saldırıp onları UBP ile aynı kefeye koymanız takdir edildi. Ne olur bundan böyle UBP ile CTP’yi aynı hedefinize koyun. Bugün UBP ne ise dün de CTP öyle idi. Halkın alternatif partisi olun. Eğer muhalefet yapmak istiyorsanız CTP’yi dilinizden düşürmeyin. Sizin rakibiniz UBP değil, illaki CTP’dir. O bakımdan her fırsatta CTP’ye yüklenin.

Sn.Hasan ECER; Sana büyük geçmiş olsun. Allah korumuş diyorlar.

Sn. Ertuğrul HASİPOĞLU; Meclisi eskisi gibi yönetemiyorsunuz. Dün rapor okunurken sendikacılar protestoda bulundu hiç birşey olmamış gibi devam ettiniz. Sanki geçecek olan yasadan sizde hoşnut değildiniz.

Sn.Ömer TORUN; Bu iş mahsende kalmaz demiştin, gerçekten de öyle oldu. O zaman sıra mahsenin rövanşına geldi. Tarihini sen belirle...
 
Sn.Kartal HARMAN; Sorumluluğun bilinciyle yavaş yavaş toparlanmaya çalıştığın gözlemleniyor. Gördüğün gibi hayat böyle. Sana bundan sonraki süreçte bol şanslar.

Sn.Aslan BIÇAKLI; Cumartesi günü seni uyarmıştım, bu CTP ile olmaz demiştim. Gördüğün gibi CTP eninde sonunda sendikaları da bitirdi. Boşuna eylem yapacaksınız demiştim. Her zaman olduğu gibi yine haklı ben çıktım.
 
Sn.Mehmet AVCI;
Allah aşkına birileri bize nerde hata var açıklasalar ne iyi olur. Söyleyin yollarda mı hata var yoksa hatanın büyüğü sürücüde mi? Bu konuda ortak hareket etme kültürünü hayata geçirmek için size büyük görev düşüyor. Gördüğünüz gibi öyle arada bir demeç vermekle de bu işler olmuyor. Ortak akıl ve stratejiyle trafikle ilgili ne eksiklik varsa yapılmalı. Sizden de bu konuda öncülük beklenir. Basına düşen birşey varsa da söyleyin destek olalım.
 
Sn.Mustafa YALINKAYA;
Be cool please.

Sn. Kemal DEVECİ; İskele ilçesinden milletvekili seçileyi başaramadın duyduğuma göre bu sefer şansını Girne ilçesinden deneyecekmissin. İyi güzel de Tözün hoca da Girneyi istiyor hangi biriniz seçilecek!
 
Sn.Necdet NUMAN;
Size işleri olsun diye baskı yapıyorlar ama siz onlara söyleyin biraz sabırlı olmayı öğrensinler. Bu işler hop demekle olmuyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31