Daha önce de belirtiğimiz gibi sanki hükümetten UBP gitti de yerine başka bir parti geldi. Böyle şey olamaz, UBP’li müdür ve müsteşarlar bakanlar değişti diye tek tek görevden alınıyorlar. Adeta kabine değişiminin kurbanı oldular. Müdür ve müsteşarların başarılı olup olmadıklarına hiç bakmaksızın göreve gelen yeni bakanlar kendi bölgesindeki bürokratları atıyorlar. Birkaç günden beridir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müsteşarı Nilgün Şefik’in değişebileceğini yazmıştık. Dün en nihayet bakanlar kurulunda düğmeye basıldı ve bakan Şerife Ünverdi, Nilgün Şefik’in yerine Mehmet Metçaoğlu’nu atadı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müsteşarı bundan böyle Mehmet Metçaoğlu. Nilgün Şefik de müşavirler ordusuna katıldı.

KAYRAL İHTİYAT SANDIĞI YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

Özay Andıç’tan boşalan İhtiyat Sandığı yönetim kurulu başkanlığına İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı müsteşarı kamil Kayral getirildi. Daha önce Mustafa Sertçelik’in bu göreve getirildiğini yazmıştık ancak yönetim Kurulu üyeliğine atanan Ödül Muhtaroğlu’nun müdür olması nedeni ile Sertçelik’in şube müdürü olmasından dolayı İhtiyat Sandığı yönetim kurulu başkanlığına atanması uygun görülmedi. Bilindiği gibi Birkan Ongan Akşit Altan ve Ödül Muhtaroğlu’da ihtiyat Sandığı yönetim kurulu üyeliklerine atanmışlardı.

BOZKURT’UN YERİNE KARADERİ ATANDI

Uzunca bir süreden beridir Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Koral Bozkurt’un yerine Asım Karaderi atandı. Edindiğimiz bilgilere göre; Karaderi önceki gün Kooperatif Merkez Bankası yönetim kurulu üyeliğine atandı. Karaderi’nin daha önce KIB-TEK yönetim kurulu üyeliği bulunuyordu. KIB-TEK yeni yönetim kurulu üyeliğine atanması beklenirken, Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

MEHMETCİK, MEHMETCİK YİNE MEHMETCİK

Bir gazeteci için herhalde konu bulmak çok önemli. Okuyucularına haberler vermek ve onları konu hakkında bilgilendirmek gazetecinin ana ve temel görevi. Biz Garga servisi olarak her zaman aldığımız bilgileri yorum katmadan ve bize gelen bilgileri aynen size aktarmayı kendimize prensip edinerek bu görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.

Başlığımızda da yazdığımız gibi gün geçmiyor ki; Mehmetcik ile ilgili basına bir haber düşmesin. Basına düşen haberler de pek olumlu ve umut verici olmuyor. Gerçek şu ki; artık Mehmetçik’te bıçağın kemiğe dayanmasını bir yana bırakın galiba kemik de kırılacak bu gidişle.Belediye başkanı çalışanlar ve meclis üyelerinin birbirleri ile olan kısır çekişmeleri halkın menfaatı yönünde olmaktan çıkmış, kişisel bir yarış haline dönmüş. Bir yanda maaş alamayan personel, diğer yanda bir araya gelemeyen belediye başkanı ve meclis üyeleri, yapılmayan bütce, turizm bölgesi olan belediye sınırlarında hizmet aksaması ve çözüm yerine her geçen gün kargaşaya ve kaosa sürüklenen bir dizi uygulama. Bölge halkının beklentilerinin çok ötesindeki gelişmeler bölge halkınıda bıktırmış artık. Halkın ne Başkana, ne meclis üyelerine sempati ile bakması mümkün değil.

Garga’larımızın verdiği haberlere göre; Belediye başkanı geçtiğimiz gün belediye sınırları içerisindeki muhtarları, azaları ve her köyün ileri gelenlerinden oluşan bir grubu toplantıya çağırarak bir toplantı yapmış. Bu kez toplantıda Kaya Artemis'e işletme izni konu olmuş. Belediye başkanı toplantıda belediyeye verilmesi beklenen arazinin Artemis Otel’e verilmek istendiğini ve belediyeyi işletme izininin verilmemesi durumunda sahili elinden almakla tehdit ettiklerini söylemiş. Anlıyacağınız yeni bir kaos yaratılırken halkın sorduğu bir soru var ki; bunun cevabını henüz kim verecek merakla bekleniyor.

Bu belediye başkanı ve meclis üyelerini kim çalıştırtacak. Kim bu kötü gidişe dur diyecek. Cevap da yine halktan geliyor ve bunu yapması in Nazım Çavuşoğlu olarak ortaya çıkıyor.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn Hilmi CAN; Bakıyorum da bankanın iş yoğunluğundan kendi işlerine bakamıyorsun. Gerçi sen planlı çalışmaya dikkat ediyorsun ama gördüğün gibi banka yeteri kadar zaman alıyor.

Sn. Yücel ATAKARA; Köy içerisinde Ankara caddesinde kasis olmadığı için sürücüler süratli araç kullanıyorlar. Sürekli de kazalar meydana geliyor. Önceki akşam yaşlı bir adama araç çarptı az kalsın hayatını kaybediyordu. Belediye meclis üyeleri sizi sürekli olarak kasis konusunda uyarıyorlar ancak kasis koymaktan kaçınıyorsunuz. Birilerinin ölmesini mi bekliyorsunuz.

Sn.Osman IŞISAL; Yonca kavşağı yakınlarında UNOPS’un katkılarıyla yapacağınız eğitim kompleksine bizlerde destek veriyoruz. UBP’li belediye meclis üyeleri sorun çıkarsada yolunuza devam edin bizler yanınızdayız.

Sn.Kadri FELLAHOĞLU; CTP’liler hala daha seni tanıyamadılar. MYK üyeliğini sana çok gördüler. Oysa; bir kedi gibi seni dördüncü kattan da aşağı atsalar dört ayağının üstüne düşeceğini bilmeleri gerekiyor. 16 . sıradan kazanmayı başaran birisi MYK üyeliğini kazanmasa ne olur.

Sn.Nilgün ŞEFİK; Gördüğünüz gibi ben yine yanılmadım. Kötü günlerin habercisi gibi ilk kötü haberi benden aldınız. Bu siyaset işte böyle, siyasi atama ile göreve getirilenler her an gidecekmiş gibi hazır olmalıdır. Umarım Şerife hanım artık rahat eder. Boş verin müşavir olmak bence daha güzel. Nasıl olmasa KKTC’de çalışan da kazanır çalışmayan da.

Sn.NAZIM ÇAVUŞOĞLU; Geçtiğimiz günlerde Karpaz Meslek Lisesi mezunlar Derneği’nin Tepe Restorant’ta verdiği yemeğe katılmışssınız. Eski öğrencilerinizle felekten bir gece geçirmişssiniz. Öğrencilerinizle bol bol sohbet etmiş halay çekmişssiniz. Hala bu öğrencilerin size bu kadar bağlı olmalarının sırrını öğrenemedik. Politik olmadığını düşünüyoruz, öğretmenlik mesleğinin kutsallığından mı dersiniz. Merak ediyoruz sizi bu kadar seven öğrenciler varken öğretmenliğe dönmeyi hiç düşündünüz mü?

Sn.Sunat ATUN; Elektrik Kurumu’na borç denildiği kadar varsa  ve bu borcun tahsili durumunda hazineye iyi para girecek diyorlar. Sence de öyle mi? Bu arada dün Bakanlar Kurulunda Başbakan’ın size verdiği KIB-TEK yönetim kurulu listesini de bir an önce ata.

Sn.Ulaş GÖKÇE; Daü’deki gelişmeleri yakınen takip ediyoruz. DAÜ-SEN olarak çabalarınızı taktir ediyoruz. Laf aramızda 21 -31 Temmuz tarihlerinde Güney Amerika’da bir seminere ailece katılacağınızı söylüyorlar. Ercan Hoşkara ve Hasan Altıok da eş ve çocukları ile katılacak olması Mağusa da konu oldu. Üstelik o tarihlerde idari izin kullanmak istediğiniz de konuşuluyor. Bu konuda bir açıklama yapın da herkes ileri geri konuşmasın.

Sn.Ali BAŞMAN; Mustafa Yaşinses’in Rum tarafında bir takıma transfer olmasına sizin engel koyacağınıza inanmıyorlardı. Değişik duyumlar gelse de siz bir futbolcunun kariyerine engel olmazsınız diyenler var. Oysa ne bilsinler ki; ölüme çare yok.

 Sn.Erçin TEKAKPINAR; Gelen duyumlar doğru olacağını gösteriyordu ama son gün ne olduysa oldu. Yani; sonuçta Sigortalar’dan kurtulamadın.

Sn.Vural TÜRKMEN; Generkurmayın özel davetlisi olarak 25 kişilik kafile ile Ankara ve Çanakkale’ye gidiyormuşsunuz. İyi ziyaretler dileriz.

Sn.Salih RUSO; Sen de artık Metin Özerem konusunu sineye çektin görünüyor. İyi de yaptın aksi takdirde ortada kalacaktın.

Sn.Hasan SERTOĞLU; UEFA’ya veya FIFA’ya gidilse ne olur ki sonuçta onlar bizi tanımıyor.

Sn.Arif ÇOCUK; Ne yapıp edip örgüt listesine 50 yaşında birini istihdam edilsin diye yazdırdın. Ama bu kadar genç varken sence doğru mu yaptın?

Sn.Yıltan TAŞÇI; 100 Yüz isimli fotoğraf sergisinin gelirini Kanserliler Vakfına bağışlıyor olmanız çok anlamlıydı.Tüm kesimlere artarak örnek olması en büyük dileğimiz.

Sn. Mehmet CANGİL; Dün akşam yine mangal yandı. Girne’deki Restaurantların neden çalışmadığını şimdi daha iyi anlamaya başladım. Laf aramızda; Nejdet’i de uyar, öyle bağrı açık oturmasın. Bir milletvekliline yakıştırmadılar. 

Sn.İsmet AKİM; CTP haysiyet divanı sence toplanır mı? Toplanırsa ne zaman olur?

Sn.Hüseyin ÖZGÜRGÜN; Seni zaman zaman eleştirseler de meyveli ağaç taşlanır derler. Dışişleri bakanlığının son projesi gençler arasında beğenildi. Bugüne kadar hiçbir üniversite öğrencisine temsilciliklerde staj hakkı tanınmamıştı. Tanındıysa da biz hatırlamadık...

Sn.Kemal ATAMAN; Kooperatif Merkez Bankası ATM’sinden günlük para çekimini 1000 TL’den 1500 TL’ye çıkartmanız kart üyelerini memnun etmiş. En azından sık sık ATM’ye gitmelerine gerek kalmaz.

Sn.Cengiz ERÇAĞ; Geçen gece yine müsteşarla Gönyeli’deki bir meyhanede göründünüz. Her zaman da aynı meyhaneye sık sık gittiğiniz ve uzun sohbetler yaptığınız söyleniyor. Kritik kararları burda konuşuyorsanız dikkat edin zira sağınız solunuz Garga dolu....

Sn.Sümer AYGIN; Kanalizasyon suları limandaki denize akıyorsa Girne gibi turistik bir yerde nasıl böyle bir uygulama olur diye vatandaş soruyor. İki farklı görüşten dolayı Girne’lilerin kafası karışık bilesin...

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31