Vallahi de billahi de hiçbir art niyetimiz yok…

Bizimkisi sadece merak!

Meraklıyız ya işte, elçilik müsteşarının çantasındaki mücevherleri bir türlü aklımızdan çıkaramıyoruz.

Tamam, elçilik mensupları aranamaz, hesap sorulamaz…

Bilmem 1961 yılında imzalanan Viyana anlaşmasına göre KKTC’de de geçerli olan bilmem kaç sayılı yasanın bilmem kaç maddesi esasına göre diplomatik dokunulmazlığı olanların bir takım hakları var…

Hepsini anlarız, saygı da gösteririz!

TC Elçiliği bu konuda müsteşarına sahip çıktı ve gerekeni yaptı.

Uzunca da bir açıklama gönderdi basına, en azından bu konuda bilgi sahibi olduk.

Ama sanırız elçilik şunu anlamamış;

Burada konu diplomatik bir takım haklar filan değil!

O çantada çok miktarda mücevher var mıydı yok muydu?

Doğrusunu isterseniz yapılan açıklamada biz asıl bunu aradık, ama bulamadık…

Bir diplomat, çok özel olarak çeşitli evrakları, bilmem kuryeyi, ya da başka bir şeyi elbette ki kendi hakları ve yasalar çerçevesinde kontrol ettirmeden geçirebilir, buna da kimse bir şey diyemez…

Ama VİP’den geçirilen mücevher olunca işin rengi biraz değişiyor!

Müsteşar beyin her ne kadar, diplomatik bir takım hakkı olsa da, bu haklar arasında bol miktarda mücevher geçirme hakkının olduğunu hiç sanmıyoruz.

Türkiye-KKTC ilişkilerinin çok tartışıldığı bir süreçte böyle şeyler yanlış şeylerdir…

Zaten halk galayanın eşiğine gelmiş, öfkesi her geçen gün büyürken, bir de kafasında mücevher soruşu oluşursa, bunun adına da diplomatik hak denilirse, bir de üstüne gariban bir polis memuru suçlu bulunursa, bu tahrik değildir de nedir?

Ve DAÜ olayı;

Hani şu başbakanın basından okuduğu, ilgili bakanın da bilgisi dışında gelişen ve cinlerin perilerin işi!

Bakanlar Kurulu son kararını verdi, DAİ ve DAK resmen Doğa’nın oldu!

Vatana ve millete hayırlı uğurlu olsun…

Bu konuda da hükümet bir kez daha sınıfta kaldı…

Daha da doğrusu bu olayla birlikte siyasetçiye ve siyasi kurumlara güven biraz daha aşağılara düştü.

Bir ülkede bir başbakan ve bir bakanın bilgisi dışında ülkenin bir kurumu cinlerin ve ruhların istemiyle bir başkasının oluyorsa, buna kimse inanmaz!

Bu haberin yayılmasıyla birlikte hepimiz birer Doğa Koleji düşmanı oluverdik!

Oysa asıl suçlu kendi içimizde ve hem de halkın gözünün içine baka baka yalan söylüyor…

Yarın bir gün bunların, Kop Süt’ü de, Kıb-Tek’i de Telefon Dairesi’ni de bu yöntemle elden çıkaracağından artık kimsenin kuşkusu yok!

Delikanlı ortaya çıkıp, kendi karar ve irademizle bunu yaptık deseler içim gam yemeyecek!

Ama bir başbakan ve bir bakan haberimiz yok derken, yine aynı kabineden bir başka bakanın ‘bal gibi de haberleri vardı’ demesi, işin vahametini de gözler önüne seriyor…

Bundan sonrası tufan, artık hiç kuşkumuz kalmadı!

 

 

Okur Şikayeti

 

“Kıb-Tek araçları görev dışı kullanılıyor”

 

“Sn. Özadam merhaba

Yazılarınızı her gün dikkatlice takip ederim. Sizi gündeme taşıdığınız yazılarla takdir etmekteyim.

Kıb-Tek'te çalışan odacı (ismi Savaş) her gün Güzelyurt bölgesindeki evine kurum arabası ile gidip gelmekte, kurum müdür muavinleri de buna göz yummaktadırlar.

Bu konuda köşenizde değinirseniz belki utanırlar da ki bu gibi devlet üzerinden kişisel menfaat sağlayan memurları önlersiniz

Saygılarımla. Başarılı çalışmalarınızı izlemeye devem edeceğiz.

(Hatice)

 

Avcı: Sosyal patlamalara gidiyoruz!

 

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, ülkenin sosyal patlamaların eşeğinde olduğunu söyledi.

Tacizlerin, tecavüzlerin, uyuşturucu ve diğer kriminal suçların geçmiş yıllara göre arttığını ve hükümetin bu konuda hiçbir politikasının olmadığını ifade eden Avcı, hükümeti bu konularda önlem almaya davet etti.

Partisinin UBP’ye katılacağı yönündeki haberleri de eleştiren Turgay Avcı, bu haberlerin gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

 

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın Ersin TATAR, borcunu tahsil etmek için Maliye’ye gelen bazı esnaf kesimi aylardır ‘önce memuru ödeyeceğiz, sonra sizi’ cevabı alarak çileden çıkıyormuş. Yakında dairede memur-esnaf kavgası çıkarsa sakın şaşırmayın. Hele de elektriği kesilen esnaf burnundan soluyor.

Sayın Hakan ÇALIK, bir çanta dolusu mücevher ile elçiliği nasıl zora soktuğunuzu gördünüz mü? Görünüşte size sahip çıktılar ama sizden de bunu hesabının sorulacağını herhalde biliyorsunuzdur değil mi?

Sayın Şerife ÜNVERDİ, kamu çalışanlarının askerlik süreleri emeklilikten sayılırken, sigorta çalışanlarının askerlik süreleri niçin emeklilikten sayılmıyor ve onların bunun için para ödemesi isteniyor? Yeni hazırlanan yasayı bir kez daha gözden geçirmekte yarar var.

Sayın Tekin SÖYLEMEZ, Halk İçin Adalet Konseyi en çok konuşması gereken bir zamanda

Biraz sessiz kalmadı mı? Hele de bir hukukçu olarak sizin söyleyeceğiniz çok şey olmalı değil mi?

Sayın Mehmet TANCER, bundan birkaç ay önce eşinizin özel kalem müdürlüğü hakkında çıkan söylentilere şiddetle karşı çıkmış ve böyle bir şeyin asla olmayacağını açıklamıştınız. Peki şimdi ne olacak söyler misiniz acaba?

Sayın Sunat ATUN, dün ansızın nöbetçi bakan ilan edilince bütün randevularınızı iptal etmek durumunda kalmışsınız. Çömez olmak zor zanaat değil mi? Elbet bir gün siz de ustalar arasında yer alacaksınız.

Sayın Sümer AYGIN, Girne’de Mehmet Kambur sokakta yıkılan kasisin tüm ihbarlara rağmen yapılmadığından şikayet var. Eğer orada bir öğrenci kaza kurbanı olursa başınız çok ağrıyacaktır bilesiniz.

Sayın Dimağ ÇAĞINER, hafta sonu oğluyla Acapulco’ya serinlemek için gelen bir baba ve oğlu güvenlik çalışanları tarafından geri çevrilmiş. Sizin bu konuda haberiniz olmadığından eminiz. Talimat verip olası olayların önüne geçmenizi salık veriyoruz.

Sayın Barış BAŞEL, Sosyal Riskleri Önleme Vakfı başkanlığından ayrıldığınız yönde haberler alıyoruz. Sessiz sedasız gitmeniz çeşitli söylentilere de neden oldu. Bunun arkasında siyasi gerekçeler olduğu söyleniyor doğru mu?

Sayın Ali Çetin AMCAOĞLU, bir defada 60 ton donmuş et ithaline izin vermenize hayvan üreticilerinden tepki geldi. Bu işin de arkasında siyasi talimatlar olduğu iddia ediliyor, açıklama yapmak ister misiniz?

Sayın Suzan ÖZDİLEK, meslek hayatınız boyunca ilk kez dün başınıza böyle talihsiz bir olay gelmiş. Geçmiş olsun diyoruz. Allah beterinden saklasın…

Sayın Tahsin ERTUĞRULOĞLU, kızınız Peri İngiltere’de Hukuk Fakültesi’nden hem de şeref listesinde mezun olmuş ve siz de valizleri toplamaya başlamışsınız bile. Ne mutlu size hayırlı yolculuklar dileriz.

Sayın Zorlu TÖRE, siz de oğlunuzun diploma törenine katılmak üzere İstanbul yolculuğuna hazırlanıyormuşsunuz. Ülkemiz yeni bir opera sanatçısı kazandı tebrik ederiz…

Sayın Hüseyin KAVAZ, KKTC’nin FİLA üyelik hakkı kazanmasında büyük pay sahibi olduğunuz söyleniyor. Yeni başarılarınızın devamı dileğiyle tebrik ederiz.

Sayın Melih EYÜPOĞLU, Kıbrıs Türküne mal olmuş bir markayı yeniden hayata geçirdiğiniz için tebrik eder, hayırlı işler, bol kazançlar dileriz.

Sayın Turgay AVCI, siz de İngiltere biletini almış diploma törenine gitmeye hazırlanıyormuş. Oğlan hukuku, kız ortaokulu bitirdi ne mutlu size Özlem hanıma. Allah onların kötü günlerini göstermesin.

Sayın Yunus ÖZTÜRK, yeni çiğ köfte dükkanınız hayırlı ve uğurlu olsun, şu bizim siyasilere en acısından yaparsanız toplum adına hayırlı bir iş yapmış olacaksınız.

Sayın Alihan PEHLİVAN, son zamanlarda zeytin fidanı dikmedik yer bırakmamışsınız. Hayırdır ansızın bu çevrecilik hevesi de nereden geldi?

Sayın Mehmet AVCI, demek ki vatandaşı trafik konularında uyarmak için ne gerekiyormuş? Bakalım bundan böyle Acun Ilıcalı’dan sonra sırada kim var? Bu iş size biraz pahalıya mal olacak gibi görülüyor. Dağhan beye müracaatta yarar var.

 

Günün Fıkrası

 

Papaz

 

 Papaz pazar ayininde vaaz veriyormuş. Vaazın konusu zinaymış. Papaz :
- Sakın zina yapmayın bu çok büyük günahtır, zina yaparsanız yer gök titrer!
Ancak bu vaazı verirken ön sıralarda oturan bir körpeye de gözü takılmış.
Bir kaç gün içinde kızı yatağa atmayı başarmış. İşi bitirdikten sonra kız :
- Papaz efendi, Pazar ayininde zina yaparsanız yer gök titrer dediniz, oysa ben
dikkat ettim az önce ne yer titredi ne gök bu nasıl iş?
Papaz sırıtarak :
- Sen bilmezsin kızım, erbabı yaparsa yorgan bile titremez!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31