Başbakan Küçük’ün işi bir hayli zor;

Zira UBP’nin içinde işler hiç de iyi gitmiyor.

Ülke menfaatlerini bir yana bırakan bazı bakanlar, şahsi menfaatleri ve ‘bir daha nasıl seçilirim’ kaygısını ön plana çıkarınca, parti içinde huzursuzluklar da ardından geliyor.

Cumartesi günü yapılan UBP grup toplantısında bir süredir sinirleri bir hayli zayıflamış görülen İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu terör estirerek, hem bazı bakanlara hem de bazı parti gazetesi yazarlarını yaylım ateşine tuttu.

Grup toplantısına elinde Güneş Gazetesi ile gelen Çavuşoğlu, arazi mafyalarını ön plana çıkaran yazısıyla Ezcan Özsoy’a hakaretler yağdırırken, elindeki gazeteyi parçaladı ve bu eleştirilerden yazarın sürekli yanında bulunduğu Maliye Bakanı Ersin Tatar da nasibini aldı.

Tatar’a, “24 saat yanında gezdirdiğin bir kişi nasıl böyle yazılar yazar’ diye sitem eden Çavuşoğlu, tepkisini ortaya koyarken, kendi parti gazetesinde çıkan yazılara bile tahammül edemediğini göstermiş oldu.

Grup toplantısında bir diğer gerginlik ise faiz yasası görüşülürken oldu.

Yeni yasayı bir an önce geçirmek isteyen Maliye Bakanı Ersin Tatar, yasanın hayati önemi olduğunu anlatırken, Hasan Taçoy bu yasaya karşı olduğunu ve eğer bu yasa geçerse bazı yerel bankaların kapanacağını ve tefecilerin hortlayacağını söyledi.

Taçoy’un bu sözlerine sinirlenen Tatar, bu kez sesini yükseltti ve sinirlenerek tepkisini ortaya koydu.

Bu arada UBP kaynakları Başbakan İrsen Küçük’ün partiden daha çok kendi kişişel menfaatlerini ön planda tutan ve kabinede huzursuzluğa neden olan bazı bakanları önümüzdeki günlerde şok bir kararla değiştirebileceği iddia ediliyor

 

Kemal Dürüst’e açık mektup…

“Levent Bey, sizi dikkatle takip eden biz öğretmen adaylarının sorunlarına da köşenizde yer vermenizi önemle rica ediyor ve aşağıda geçen konuyu sayın eğitim bakanına iletmenizi özellikle rica ediyoruz.4 yıllık lisans öğrenimi içerisinde pedagoji alanlara da katkı puanının verilip sonradan bu belgeyi tezsiz yüksek lisans kapsamında alan bizlere bu katkı puanının verilmemesini Anayasal haklar temelinde bir adaletsizlik olarak görmekte ve bu durumu Eğitim Fakültesi Fen-edebiyat Fakültesi ayrımcılığı olarak yorumlamaktayız. Kaldı ki K.K.T.C Anayasası Eşitlik Maddesi 2. Fıkrasında ''Devlet organları ve yönetim makamları, bütün işlemlerinde yasa önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek ve ayrıcalık yapmamak zorundadırlar.'' maddesinin nasıl yorumlanacağını size sormaktayım.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gençliğinin yer alacağı eğitim kurumları ve onların kaliteleri açısından düşünüldüğünde, seçilecek öğretmenlerin alanlarında en iyi, en liyakatli olmalarına karşın birtakım katkı puanları sebebiyle saf dışı kalması düşündürücü ve üzücüdür. Türkiye’de yapılan KPSS sınav sistemi ile birçok Avrupa ülkesindeki mevcut uygulamalar, bireyin son sınavda gösterdiği başarısını esas alarak muhtemel hak kayıplarının önüne geçmektedir. Nitekim bu da evrensel insan hak ve özgürlüklerinin temel felsefesi açısından zorunluluk arz etmektedir.Sonuç itibariyle toplumsal adalet bakımından siz sayın Özadam'ın bu sorunsalı toplumla paylaşmanızı ve bu durumu bakanımıza iletmenizi, sayın Eğitim Bakanımızdan da bu haksızlığın giderilmesi yönünde gereken adımları atmasını ve Anayasamızda açıkça yer alan fırsat eşitliğinin uygulanması yönünde gerekli girişimleri başlatmasını talep ediyor, katkı puanlarının ya herkese verilmesini ya da hiç kimseye verilmemesini, bu son sınavda gerçek başarıyı yakalayanlara da haklarının bilahare de olsa teslim edilmesini Tezsiz yüksek lisans yapan biz öğretmen adayları olarak talep ediyoruz. Bilgilerinize saygıyla arz ederiz.

Saygı ve selamlarımızla…”

(Bir Grup Öğretmen Adayı)

 

Universal Bank’a büyük tepki!

2 milyon sterlinlik arazinin Universal Bank tarafından faiz mağduru vatandaştan 800 bin sterline alınmak istemesi dün Girne’de büyük gerginliğe neden oldu.

Bankaya borcu olan ve arazisi yok pahasına alınmak istenen Bilal Yıldırım adlı vatandaş dünkü açık arttırmada çıkan hengame sonrası kalp spazmı geçirerek hastaneye kaldırılırken, faiz mağdurlarının oluşturduğu komitenin baskısı sonucu dünkü açık artırma tamamlanamadı ve banka yöneticileri geri adım atmak zorunda kaldı.

Yine aynı banka geçtiğimiz haftalarda Beylerbeyi’nde 12 dönüm Türk arazisini açık artırma ile 155 bin TL’ye satın almış ve halkın büyük tepkisine neden olmuştu.

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, biz sizi böyle bilmezdik, sıradan bir vekil iken gayet sakin ve hoşgörülüydünüz. Ne oldu da bu kadar sinir ve stres içine girdiniz anlamak mümkün değil. Koltuk sevdası nelere kadirmiş değil mi?

Sayın Ahmet ETİ, Cumartesi günkü grup toplantısında Ahmet Zengin’i meclisteki yakışıksız hareketi nedeniyle epey hırpalamışsınız. Ağzınıza sağlık diyoruz. Bu arada Paşabahçe ülkeye bardak ihracatını durdurmuş diyorlar, bilesiniz.

Sayın Necdet NUMAN, siz Cumartesi günkü toplantıya mazeretsiz katılmadınız ama arkanızdan ne dedikodular yapıldı bir bilseniz, arabaya atlar Lefkoşa’ya koşardınız. Çiftlik işleri parti işlerinin önüne geçtiyse işiniz zor demektir.

Sayın Şemsi KAZIM, faiz mağdurlarının arazilerini yok pahasına alma girişimleriniz devam ederse, eylemler bu kez bankalarınızın önlerine taşınacak bizden uyarması. Biraz elinizi vicdanınızın üstüne koymanız gerekiyor.

Sayın Ali TEKMAN, dün gün boyunca arazi açık arttırmasında bulunduğunuz için tepki mesajları aldık. Yazılarınıza hayran olanlar sizi orada görünce bir de buna banka yanlısı tavırlarınız eklenince deliye dönmüşler. Hayırdır, bunun bir açıklaması vardır değil mi?

Sayın Derviş EROĞLU, parti içinde CTP ile işbirliği yapıp gücünüzü zayıflatmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Hele de bazı basın danışmanları bu ilişkilerde öncü rolü oynamaya başladı haberiniz olsun.

Sayın Alican KABAKÇI, bir çiftli kardeşimiz mesaj göndermiş. Şu anda hükümetten yana şikayet etmeye hakkınız olmadığını düşünüyor. Zira geçen aylarda yapılan eylemin niçin ansızın bitirildiği daha su yüzüne çıkmamış.

Sayın Aslı EROĞLU, ha keşke Saray’a alınan mefruşatı bari yerli firmalardan tercih etseydiniz, en azından bu kadar sansasyon yaratılmazdı. Peki faturaların kimler tarafından basına sızdırıldığını merak ediyor musunuz? Onu da bildiğinizden adımız gibi eminiz.

Sayın Dağhan FELLAHOĞLU, sizin de personel 10 günlük tatilden epey memnun olmuşa benziyor ki teşekkür mesajları göndermişler. Devleti bu konuda geçtiniz ya ne mutlu size…

Sayın Turgay AVCI, istifalar hiç moralinizi bozmasın, partiniz iktidara gelir gelmez yine kuzu kuzu geri döneceklerdir, hiç şüpheniz olmasın.

Sayın Ramazan ÖZÇELİK, sizin Büyükkonuk’taki tesislerde çalışan birkaç kişi aradı bazı sıkıntıları varmış. Bir an önce hallederseniz iyi olacak, bu hayat şartlarında yaşamak artık her geçen gün zorlaşıyor.

Sayın Tahsin GÜL, kulağıma fısıldadılar hala konuşmaya devam ediyormuşsun. Yakında bütün görevlerinden alınacaksın ve seni bakanın bile kurtaramayacak haberin bile yok. Bu arada Mossad’dan sana çok selam söylediler.

Sayın Hüseyin ALANLI, biraz geç oldu ama temiz oldu değil mi? Nasıl da vekillik kokusu aldınız ve saffınızı değiştirdiniz böyle…Ancak evde oturarak vekil olunmaz bu kez sizin bölgede seçilmek çok daha zor hale gelecek. Hesabınızı kitabınızı ona göre yapın.

Sayın Şener ELCİL, şu anda mecliste Kıbrıs Türklerinin iradesine hizmet edecek bir siyasi oluşum sizce var mı? Siz en iyisi kendi partinizi kurun da görelim bakalım irade sahibi yönetim nasıl oluyor.

Sayın Ceyhun NAMİ, İtalyan mutfağını Lefkoşa’ya getirmeniz özellikle kilo sorunu olan bayanlar arasında biraz sıkıntı yaratacak gibi görülüyor. Yeni işyeriniz hayırlı ve uğurlu olsun. Diyetisyenler saç baş yolacak.

Sayın Ezcan ÖZSOY, sadece bir bakanın peşinden gidip diğerlerine yüz vermezseniz olacağı da buydu zaten. Demek ki bu arazi işlerinde bir bit yeniği var desenize. Bu sıralar aforozcu bakanlara aman dikkat!

Sayın Ahmet ZENGİN, halen özür dilemediğiniz yetmezmiş gibi, dayaktan kötekten bahsediyormuşsunuz. Karadeniz insanına hiç kaba kuvvet yakışır mı? Bu sıralar sakinleştirici almanızda yarar görüyoruz.

Sayın Alkın GEDİKOĞLU, disiplin kuru ile bu sıralar başınız fena halde dertte diyorlar. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Spor kamuoyunun büyük bir kesimi arkanızda hiç meraklanmayın.

Sayın Serhat AKPINAR, okulun kirasında bulunan arazinin elinizden alınma gayretinden sonra çok ciddi bir şekilde hukuk savaşı başlattığınızı öğrendik. Bunu duyanlar ise geri adım atmak zorunda kalmışlar. Kolaylık ve sabırlar dileriz.

 

Günün Fıkrası : Lütfen giydirin 

Trenin kompartımanında bir erkekle bir kadın karşılıklı oturuyorlardı.
Erkek, gözlerini bir türlü güzel kadından ayıramıyordu.

Tren, istasyona yaklaşırken kadın dayanamadı;
- Beyefendi. Uzun bir süredir beni, bakışlarınızla soydunuz. Lütfen giydirin artık, inmek üzereyiz…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31