Spor Dairesi Müdürü Metin Özerem, Nazım Çavauşoğlu’nun elinden bir türlü kurtulamadı. Çavuşoğlu bakanlığı değiştirdi ama Özerem’i görevden aldırmayı ihmal etmedi. Aldığımız bilgilere göre; yeni bakan Kemal Dürüst Başbakan’ın talimatı ile Özerem’i görevden aldı. Çavuşoğlu Özerem’in görevden alınması için Başbakan’a ya o ya ben dediği bildirildi. Bilindiği gibi; Nazım Çavuşoğlu Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı iken Spor Dairesi müdürü olan Metin Özerem’i kendi okuluna fondan para aktardığı gerekçesiyle görevden almıştı. Ancak cumhurbaşkanı Eroğlu imzalamamıştı. Özerem yetkisiz bir şekilde bugüne kadar görevini sürdürdü. Nazım Çavuşoğlu İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na atanınca Özerem derin bir nefes almıştı hatta birkaç gün önce Süleyman Göktaş ile barıştırılmıştı. Aldığımız bilgilere göre; Özerem,  Nazım Çavuşoğlu aleyhinde konuşmaya devam edince Çavuşoğlu Başbakan’a resti çekti ve Başbakan Özerem’in görevden alınma yazısını yazdı. Şimdi yine iş Cumhurbaşkanı Eroğlu’nda bitiyor. Bu sefer Eroğlu’nun imzalaması bekleniyor.

 

GEÇİTKALE MEZARLIĞININ SORUMLUSU KİM?

Ülkemizde canlılara ne kadar değer veriliyor ki; ölüleri düşünelim diyeceksiniz. Demesine deriz de; bu söylem mezarlıkların kapısını içeri girdikten sonra asla geçerli olmuyor. Olmuyor çünkü atalarımız büyüklerimiz eş dostun bulunduğu yerlerin bakımsız ilgisiz olması bizi hemen manevi yönden önemli derecede etkiler ve bu konuda tepki duyarız.
Önceki gün  Anneler Günü nedeniyle mezarlığa giden bazı vatandaşlarımız, mezarlığın giriş kapısından tutun da, mezarlığın içindeki mezar boyu kadar otları gördüklerinde büyük bir rahatsızlık duydular. Orda yatan atalarımız adına mahcub oldular. Koskoca belediye dünya kadar işçi, onlarca ot biçme makinesi ve mezarlığın bu hali onları çok üzmüş. Tam bir saatte tüm mezarlığın içi, mezar araları otlardan temizlenebilir. Bırakın temizliğin görüntüsünü, orda yatanların ruhlarının huzurlu olması bakımından bu vijdani bir sorumluluktur. Her şeyden önce belediyenin asli sorumluluğu arasındadır. Orda yatanların tümü de yaşadıkları sürece bu belediyeye vergilerini de kuruşuna kadar ödemiş insanlardır. Genelde mezarlıklar büyük yoğunlukla bayramlarda, babalar gününde, anneler gününde yoğun bir ziyaretci akınına uğrar. En azından görsellik ve temizlik bakımından belediyenin buraya önem vermesi mezarlığın düzenlenmesi gerekir. Umarım bu konuda belediye başkanı, belediye meclis üyeler bundan sonra daha duyarlı davranırlar. Asli görevlerini ertelemez veya ihmale getirmezler.

 

MEHMETÇİK BELEDİYESİ İŞTEN ATILAN 3 İŞCİYE İŞBAŞI YAPTIRDI

Garga’larımızın Mehmetçik’ten verdiği haberlerde, işten atılan 3 işcinin göreve çağrıldığını bildirdiler. Bildirmesine bildirdiler de, akla bir soru geliyor. Madem alacaktın niye çıkardın? Hala daha bütçe yapılmamış, hala daha bütçe onaylanmamış ve belediye çalışanları hala tam maaşlarını alamamış.
Garga’larımızın verdiği habere göre; İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu bu konuda çok sert çıkmış ve konunun çözülme süresinin aşıldığını taraflara bildirerek konuyu yakın takibe almış.
Garga’larımız Mehmetçik’te suların durulmadığını, grev süresince söylenmemesi gereken sözlerin taraflar arasında derin bir uçurum açtığını, halkın da bundan mağdur olduğunu ve bütçenin onaylanmaması nedeniyle hizmetlerin aksadığını bildiriyor. Anlayacağınız; Çavuşoğlu konuyu ivedi olarak çözmeli, yoksa en sonunda zararı ona da dokunacak.

 

MESAJI OLAN ALSIN


Sn.Sunat ATUN; Elektrik Kurumu'nun ilgili firmaya borcu olduğu söyleniyor. Pazar akşamı elektriklerin kesilmesinin nedeni bundan dolayı diyorlar.

 

Sn.İrsen KÜÇÜK; Parti içinde tepkiler derinden artmaya başladı. Size belki söyleyemiyorlar ama durum pek iyi değil diyen partili çok.Biz iletmiş olalım...

 

Sn. Ali ÇAĞINER; Cuma akşamı kriz masasını oluşturdunuz ve Azerbeycan’dan gelecek kafilelerle ilgili çok ciddi bir karar almışsınız. Kutlu ile Gürkan katkı koymak için gece boyunca not almışlar. Keşke Fahri da not alabilseydi.

 

Sn. Ahmet KAŞİF; Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlara mesai ödemek için büyük bir çaba sarfettiğinizi görüyorum. Ama temel sağlık dairesi personelinizden bir tanesi Pazar günü Gemi girişi olmasına rağmen gelmedi üstelik de gelmiş gibi mesaisini yazdı devletin hesabına. Bu kadar da olur mu?

Sn. Nazım ÇAVUŞOĞLU; Girne’deki gökdelen tartışmalarına son noktayı koydunuz ama benim kafamda soru işaretleri vardır. Şöyle ki; Mart 2010’da bakanlar kurulunun onaylamış olduğu Girne emirnamesi 21 Aralık 2010 tarihinde şehircilik dairesi tarafından iki maddesi değiştirildi. Mart 2010 emirnamesine göre dört taraftan tanjant uygulaması istenirken Aralık 2010 da çıkarılan emirnameye göre tek taraftan tanjant uygulaması istenmektedir böyle olduğu zamanda 10-11 kat yükseklik yapılabilirken son düzenleme ile 20 kat’a kadar inşaat yapılabilirdi. Kasım ayında gökdelen müracaatı yapıldı Aralık ayında iki önemli madde değiştirildi. Değiştirilmiş şekli ile 21 kat’a kadar inşaat izni verilebilirdi. Bu maddeleri değiştirenden hesap sormayacak mısınız?

 

Sn.Kemal DÜRÜST; 2. İş yapan öğretmenler konusunda adım atmamanız bir kısım öğretmeni rahatsız ediyor. Öğretmen özel ders vermeye devam edecekse bari yasayı değiştirip kayıt altına almak gerekmez mi.? Zira özel ders veren bürokrat eşleri olduğu gibi özel ders alan Bakan çocukları da var...İsimleri bizde kalsın.

 

Sn. Metin ÖZEREM; Yani kusura bakma ama bu sefer Derviş bey de seni kurtaramayacak. Çavuşoğlu başbakan’a rest çekti ya o ya ben dedi. Hiç ağzın durmamış sürekli olarak aleyhinde konuşuyormusun gözünün yaşına bakmayacak.

 

Sn.Dilek TAÇOY; Cumartesi yapılan UBP Kadın Kolları Anneler Gününe özel özel çay partisinde İrsen bey'in salona gelmesi ile sizin ve bir arkadaşınızın ayağa kalkmadığı söyleniyor. Gördüğün gibi hemen farkeden bayan gargalarımız bize bir şekilde ulaştı...

 

Sn.Caner ASPAVA; Çarşamba akşamı yapacağın muhteşem açılışa gelmek isterdim ancak yurt dışında olduğum için gelemiyorum. Duyduğuma göre; İskele güzel olmuş. En yakın zamanda mutlaka ziyaretine geleceğim. Bir havaii fişek da benim için atarsan sevinirim!

 

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Cumartesi günü Dereboyu esnafı ile Lefkoşa halkını sevindirdin. Yapılan etkinlik o kadar güzel geçmiş ki; hep vatandaş eğlendi, hem alışveriş yaptı...

 

Sn.Ali KOFALI; TV'de yapacağın evleri reklamlarda izleyenler reklama hangi bölgede olacağını da söylemeni istiyorlar.

 

Sn. Mehmet İTİMAT; Binanıza asmış olduğunuz reklam panosu rakiplerinizi hayli rahatsız etmiş.

 

Sn.Özge TAŞKER; Bu günlerde işlerinin yoğunluğundan gereğinden fazla çalıştığını söylüyorlar. Ne de olsa önümüz yaz vatandaş yaz öncesi kilo verecek...

 

Sn.Boysan BOYRA; Cumartesi gecesi programı gayet güzel yönettin. Tşk.

 

Sn.Turgay DENİZ; Seni havaalanında görenler yine Avrupa'ya mı yoksa Uzakdoğu'ya mı diye sordular.

 

Sn.Meral EROĞLU; Kermes'te size oldukça ilgi olduğunu söylediler. Partili partisiz herkesi kucaklamışsınız...

 

Sn.Halil İbrahim AKÇA; Zaman herşeyi nasıl da değiştirmeye başladı. Bazı vatandaş bize 1 değil 5 Akça lazım demeye başladı.

 

Sn.Zerrin AKINCI; GEZA isimli tasarım ve satış yeriniz hayırlı ve uğurlu olsun.Bayanlara farklı ve yeni tasarımlar sunacak olmanız sektöre farklılık getirecek diyorlar...Şimdiden başarılar..

 

Sn.Ertuğ KADER; Yazlık evin tamiratına başladığını ve yaza yetiştireceğini söylüyorlar. Kolay gelsin...

 

Sn.Günay ÇERKEZ; Siz da olmasanız ortalık karışacak deniyor. Ağırlığınızı birçok konuya koyduğunuz gibi herkesi sukünete davet etmeniz de güzel diyorlar.

 

  

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31