Daha göreve başlamadan CTP’li olduğu gerekçesi ile UBP Güzelyurt İlçe Yönetimi Akın Cellatoğlu’nun görevden alınmasını kararlaştırdılar. Dün Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu olağanüstü toplantı. Toplantının gündem maddesi KIB-TEK Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Akın Cellatoğlu’nun görevden alınması idi. UBP Parti Melis Üyeleri ve Güzelyurt İlçe Yönetimi’nden yaklaşık 15 kişinin bir araya geldiği bu toplantıda Akın Cellatoğlu ile ilgili partili olmadığına dair ve geçmişte CTP’ye çalıştığı yazısı toplantıda herkes tarafından okunup imzalandı. Yani bir yerde göreve daha başlamayan Akın Cellatoğlu’nun ipini çekmiş oldular. Bu durumdan sonra Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ne yapar bilemeyiz ama Güzelyurt UBP ilçesi bu konuda kararlı.

DP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN TIS YOK

DP’li dört Belediye Başkanı’nın partilerinden her an istifa edebileceklerini yazdık. Hiçbirinden de tıs çıkmadı. Yeni Erenköy belediye başkanı Özay Öykün, Esentepe Belediye Başkanı Erdal Barut, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçam ve Mehmetçik Belediye Başkanı Beyazit Adalıer’in Girne bölgesinde bir araya geldiklerini ve partilerindeki sorunları tartıştıklarını yazdık. Hatta bazılarına telefon açıp istifa edip etmeyeceklerini sorduk cevap alamadık. DP Genel Başkanı Serdar Denktaş; onlardan daha cesur davranıp yaşadıkları sorunları anlattı. Dün gün boyunca DP’li dört belediye başkanınından da açıklama bekledik ama herhangi bir açıklama gelmedi. Yazmış olduğumuz haberin gerçeği yansıtmadığını söylemelerini bekledik.

ÖZAY ANDIÇ GÖREVDEN ALINDI

İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu Başkanı Sendikacı Özay Andıç görevden alındı. Andıç’ın görevden alınma sebebi; görev süresi dolduğu gerekçesi ile görevden alındığı söyleniyor. Bize gelen bilgilere göre; Özay Andıç’ın yerine Özgür Arıkan atanıyor. Andıç’ın görevden alınmasına bazı UBP’liler tepki koyarken, bunun UBP içerisinde bir hesaplaşma olduğu yorumu da yapıldı. Bakalım; Andıç’ın görevden alınmasına daha ne gibi tepkiler olacak.?

VATANDAŞLIK VE BEYAZ KİMLİK KONUSUNDA PARTİ BAŞKANLARI BİR ARAYA GELİYOR

Vatandaşlık bekleyenlerin sayısı hayli çok. Hükümet vatandaşlık vermek istemiyor ama yasalarımızdan dolayı bir yerde de çaresiz. Günlerdir hükümetin gündeminde olan vatandaşlık ve beyaz kimlik konusu ilk kez siyasi partilerin genel başkanları ile de tartışmaya açılacak. Edindiğimiz bilgilere göre; Çarşamba günü İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu hükümeti temsilen mecliste parti başkanları ile bir toplantı yapacak. Beyaz kimlik ve vatandaşlık konusunda bilgi alış verişinde bulunacaklar.

GÜNGÖR ÇÖPLÜĞÜ ÇOK BAŞ AĞRITACAK

Dikmen çöplüğünden biranönce kurtulalım derken  başımıza Güngör çöplüğünü derdini aldık. Olaya bir an önce AB yardımını alalım gerisi allah kerim mantığıyla bakan bazı bürokratlarla, “ benim üniversitemin başından bu sorun gitsin bana ne memleketten” zihniyetindeki bazı bilim insanlarının yanlış yönlendirmesi görünen o ki hükümeti zorda bıraktı. Oysa bu konu zor karar verilecek, öyle karmaşık bir konu değil.

Düz mantıkla düşünelim, bizim ülkemiz bir İtalya bir Almanya değil, oralarda evlerde işyerlerinde çöpleri ayrıştırarak topladıkları gibi her ev ve işyerinde bir de çöp öğütme cihazı var.  Çöplerin yüzde 90’dan fazlası da geri dönüşümde değerlenir. YA BİZDE ? biz hala daha en geri kalmış çöp toplama ve depolamadayız. Bizim İtalya’nın yarısı kadar bile olabilmemiz için 100 milyon euronun üzerinde yatırım gerekiyor. Belediyelerin çöp toplama araçları falan bu rakamın dışında. Bu durumda AB den alacağınız 6.5 milyon euroluk yardımın ne faydası olacak ? Memleketin ve bir üniversitemizin başındaki bela memleketin ve başka bir üniversitemizin başına taşınacak. Bir zaman sonra Dikmen den değil Güngör’den dumanlar Mesarya’yı saracak . Yarım buçuk işlerden medet umarak çok hatalar yapıldı ama belli ki ders alınamadı...

Güngör çöplüğü konusunda daha epey kalem oynatacağız bu belli de benim anlayamadığım Karpaza iğne düşşe ayağa kalkan çevreci sivil toplum örgütleri (ki kalksınlar kalkmasınlar demiyorum) bu konuda sus pus oldular.Ortaya bilimsel görüş de koyamıyorlar hareket de edemiyorlar. Yoksa “ dert benim başımdan gitsin de nere giderse gitsin hastalığına mı yakalandılar???

Anlaşılan odur ki; Güngör Çöplüğü çevreci gönüllü örgütler için de önemli bir sınav teşkil edecek.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Hüda HÜDAVERDİ; Bankacılık ve yönetimi konusunda söylediklerinizin hepsi doğru da bizim ülkede niye bür türlü sistem oturamıyor, onu da konuşmak lazım...

Sn.Dağhan FELLAHOĞLU; Bir Mercedes çekilişine bu kadar aboneleri rahatsız etmek sizce doğru mu? Her gün için abonelere baskı yapılmasından rahatsızlık var bilesiniz.

Sn.Ahmet ULUBAY; Siz de sakın ola çekiliş yaparsanız Turkcell’in yaptığını yapmayın deriz. Zira aboneler her gün gelen mesajlardan usanmaya başladı.

Sn.Muharrem ÖZSEYFİLER; Hadi yine iyisin takımın sonunda şampiyonluğa ulaştı. En büyük Fener!!!

Sn.Kaan KANER; Takımlar transfer bombalarını patlatırken Yenicami’den ses yok diyorlar. Biraz acele etmek iyi olabilir.

Sn.Ersin TATAR; Gümrük kapılarında yapılan kontroller bazı vatandaşın canını sıksa da hiç sorun etmeyin bizce. Zira devletin kontrol etmesinden daha doğal ne olabilir ki.

Sn.Yakup LATİFOĞLU; Değirmenlik Belediyesi’nde BES’e kaptırdığınız sendika temsiliyetini BES’e bağlı diğer Belediyelerde kazanmaya çalıştığınızı duyduk. Durum böyleyse hazırlıklara başlayın deriz.

Sn. Caner ASPAVA; Vuni antrenmanlarımız iyi gelmiş olacak ki; dün hızımı alamadım ve parkuru artırdım. Demek ki; arada bir Vuni’ye çıkmak iyi geliyor. Keşke benim de buralarda bir Vuni’m olsa...

Sn.Mehmet CANGİL; Köstebek aramaya devam etsen de köstebeği asla bulamayacaksın. Mekan değiştirsen de Garga’larım seni rahat bırakmayacaklar. Geçtiğimiz Cumartesi günü otelde buluştuğunuzu bildirdi Garga’larım. Nerede buluşursanız buluşun siz her zaman takip altında olmaktan kurtulamayacaksınız. Bu arada unutmadan söyleyeyim; artık Facebook’ta da biliniyorsunuz. Arkadaşlarınız fotoğraflarınızı Facebook’ta paylaştılar. Yani kebap partinizi artık bilmeyen kalmadı.!

Sn.Tamay SOYSAN; Tel-Sen olarak Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesi konusunda bakanla yaptığınız görüşme sizi memnun etti mi? Unutmayın ki özelleşme kararı alınmışsa on kere de görüşseniz değişmesi zor. Sonuçta kararı hükümet alıyor.

Sn.Süleyman ATAMTÜRK; Kürkçünün dönüp dolacağı yer kürkçü dükkanıdır. Sen de yıllardır bıraktığın baskete geri dönmüşsün. Eee artık tecrübeni sahalara yansıtman beklenir.

Sn. Ümit HANSEL; Pazartesi sendromu seni de etkiledi. Oysa; bizim gibi insanların saati, günü, haftası, ayı, yılı olamaz. Mesela; bugün günlerden Salı diyorlar ama ben hala daha farkında değilim...

Sn.Hüseyin REİS; GG hariç Lefkoşa takımlarının hepsi 1. ligde. Necati Tilki hoca ile anlaşma yapıp hedefi koymuşsun. Arada Ali Volkan hoca’dan da yararlanmayı düşünürmüsün zira Ali hoca bizim bildiğimiz iyi bir GG’cidir.

 Sn.İrsen KÜÇÜK; Türkiye Jokey Kulübü’nün katkılarıyla KKTC’ye hipodrom yapılması konusundaki düşünceye çok sevindiğinizi duyduk. Siz de iyi bir at sever olduğunuza göre hipodrom yakında hayata geçer artık.

Sn.Vakur KAYA; Kıbrıs Dosyası AB için yüzkarası demeniz çok doğru ama gelgelelim AB bunu böyle yorumlamıyorsa bu işte bir yanlış var.

GARGA’YA MEKTUP VAR

UBP YENİBOĞAZİÇİ ÖRGÜTÜ EL ELE

 

Dünkü yazınızda şahsım ben Savaş Mercan (UBP Yeniboğaziçi örgüt başkanı), Yeniboğaziçi UBP örgütü ve de Kuşaf ailesi hakkında asılsız bir haber çıktı.  Bahis konusu yazınızda belirttiğiniz gibi Yeniboğaziçi UBP örgütü darmadağın değil, aksine daha da birlik ve beraberlik içerisindedir. Tüm yönetim kurulu ve UBP'liler istişare içerisinde çalışarak ortak kararlar almaktayız.Partimizin daha da güçlenmesi için çalışmalar yapmaktayız.

Kuşaf ailesi konusuna gelince, onlar çok büyük bir ailedirler. Yeniboğaziçi UBP örgütünün kurucuları ve yöneticileri arasında bu ailenin bireyleri de vardır. Hatta ilk kez yapılan Yeniboğaziçi belediye başkanlığı seçimine  UBP'nin belediye başkan adayı Kuşaf ailesindendi.  Yine yıllarca UBP'den belediye başkanlığı ile UBP örgüt başkanlığı yapan ve hala Yeniboğaziçi UBP örgütünün yönetim kurulunda görev yapan Sn. Ertan Akbelli,  Kuşaf ailesi ile birinci dereceden akrabadır.  Yani aynı ailedirler. Bu nedenlerden dolayı dün yayınlanan asılsız haber beni ve Yeniboğaziçi örgütünü üzmüştür. Yayınlanan asılsız haberi düzelttiğiniz için size teşekkür eder, bu bilgileri tüm halkımıza arz ederim. Saygılarımla...  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31