UBP parti meclisi toplantısı belki de ülkenin önünü açacak, radikal kararlar alınmasına da öncülük edecek kadar önemli söylemlerle doludur.

 

 

Kabinenin değişmesiyle yaşanan kargaşalar UBP’yi bağlar...

Ama açıklamalar üzerinde durulmayacak iddialar değildir.

Başbakan’a küskün ve kızgın olabilirler ama kendini başbakanın yakını olarak tanıtıp, ülke insanını, yatırımcıyı ve iş adamını haraca bağlayanlar konusu, basında deşifre olduğu halde yalanlanmadığına göre de artık doğruluğundan kimsenin kuşkusu olmaması gerekir.

Bu çeteler Eroğlu döneminde de vardı, ama işlerini daha ustaca yaparlar ellerine yüzlerine bulaştırmazlardı.

Sayın Küçük’ün çevresini sarmalayanlar ise belli ki daha sabırsız ve kısa zamanda çabuk köşeyi dönme telaşı içindeler.

Ne zaman ülkeye yeni bir yatırımcı gelse, nerede bir ihale olsa, ne zaman devlet kaynakları söz konusu olsa bir elin parmaklarını sayısını geçmen sayıdaki aynı isimler çıkıyor karşımıza!

İçlerinde partili olan var olmayan var...

Ama Başbakan üzerinde etkili oldukları kesin!

Zaten bunlara parti içinde de ‘çete’ denmese de ‘iş bitirici’ diyorlar ve bunlar başbakanda da, bakanlardan da daha nüfuslu kişiler...

Yeter ki işinizin takibini bunlara verin, yapamayacakları bağlantı, çözemeyecekleri sorun olamaz!

Yine işin asıl sıkıntısı siyasetin kendinde yatıyor;

Devlete çöreklenen bu simsarlar yeni mi türedi, tabi ki hayır!

Yıllardan beridir vardırlar ve siyaset bu kalitede kaldığı sürece de olmaya devam edeceklerdir.

İşin garibi, bunların dillendirilmesinin bakanlık elden gittikten sonra ya da bakanlık alamadıkları için yapılmasıdır.

Yani hükümet içinde herkesin keyfi gıcır olsa, isteyene bakanlık isteyene bilmem ne kadar istihdam kontenjanı verilmese, çeteler dile getirilmeyecek ve çürümüş sistem devam edip gidecektir.

UBP’nin son parti meclisi toplantısını iyi okuyabilirsek bundan yararlanmak, yapılan hataları görmek ve çarpık sistemi yeniden inşa etmek olasıdır.

Ama sırf siyasi erk uğruna yaşanan çete ve haraç düzenine göz yumulmaya devam edilirse, bunun da sorumlusu buna çanak tutanlar olacaktır.  

 

 KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay:

“Amacımız kavga değil şirket menfaatini korumak”

 

“Levent Bey,

Bugün (dün) şahsıma hitaben yazdığınız mesaja istinaden bir açıklama yazma ihtiyacı hissettim.

Göreve ilk başladığım günden itibaren, abonemize ve Kıbrıs Türk halkına karşı gizli bir ajandam olmadı. Hep açık ve şeffaf iletişimden yana oldum. Basın toplantısını da, yine bu yaklaşımla düzenledim. KKTC'de ilk kez ve daha uygunu olmayan tarifeyi hizmete sunmamıza rağmen, diğer operatörün "en avantajlı biziz" ilan ve mesajlarını sürdürmesi ve aboneye sunduğu paket rakamlarının dışında, paylaşmadığı 3 TL sabit ücret uygulaması ile halkı yanıltması üzerine şeffaflık adına bir açıklama yaptım. Bu yaklaşımımın sizin tarafınızdan, kavga başlatmak adına algılanması, benim açımdan üzücüdür. Çünkü benim sizi tanıdığım kadarıyla, siz, etik değerlere önem veren ve halkın yanıltılmasına en karşı olan gazetecilerin başında geliyorsunuz.

Bu nedenle, benim diğer operatöre yönelik olarak, temsil ettiğim şirketin ve bu şirketin genel müdürü olarak haklarımızı korumak ve halkın yanıltılmasını önlemek adına yaptığım açıklamaların, sizin tarafınızdan amacına uygun olarak algılanmasını dilerim.

Konuyu bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim...”

Ahmet ULUBAY

GENEL MÜDÜR

 Okur Görüşü

“24 Nisan iradesi mi kaldı?”

 “Sayın Özadam,

CTP ve TDP’nin 7 sene önceki 24 Nisan iradesini ayakta tutmak için yapacakları miting kararını duyunca hayretler içine düştüm.

Sözüm Soyer ile Çakıcı’ya dır. Kıbrıs Türkünün artık 24 Nisan iradesi diye bir ruhu kalmamıştır.

Miting yapacaksanız da gidip Rum kesiminde yapmanız ve önce onları razı etmeniz gerekmektedir.

Lütfen gülünç duruma düşmeyin, bizi de düşürmeyin”

(Hasan ARISOY) 

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın Ali Çetin AMCAOĞLU, süt üreticilerinden şikayet mektubu geldi. 5’nci faturalarını gönderdikleri halde henüz bir ödeme alamamışlar. Birçoğunun artık yem alacak parası da kalmamış. Artık ziyaretlere ara verip üreticilerin sorunlarına yönelirseniz fena olmayacak.

...

Sayın Ahmet KAŞİF, Mağusa’da berberlik yapan bir esnaf devlet hastanesinden AIDS’li, özel hastanede de normal rapor almış. Artık bu tür aksaklıklara ne zaman son vereceksiniz, vatandaş kime inansın şaşırmış durumda.

...

Sayın Özdemir TOKEL, dün tırlar dolusu araç plakası malzemesi getirdiğinizi duyduk. Gümrük memurları bile malın çokluğunu görünce şaşırmışlar. İşler epeyi iyi desenize, hayırlı işler bol kazançlar dileriz.

...

Sayın Ceyhun ÜMİTER,  önümüzdeki günlerde Partiniz CTP ve TDP’nin yapacağı Referandumun yıldönümü  dolayısıyla yapacakları miting için çok sayıda işçi ve memurdan şikayet gelmektedir. Onları odanıza çağırıp zorla mitinge gitmeleri için baskı yaptığınız söyleniyor, kimseye baskı yapmayın sonra ters teper.
 ...
Sayın Ahmet ETİ, partide sular duruldu diye dün Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde idiniz ve yüzünüz hep gülüyordu bu suların durulmasında sizin de katkınız olduğu söyleniyor her halde ileriki yıllarda bir bakanlık beklersiniz değil mi?
... 

Sayın Hasan Kemal SESİGÜZEL, Mormenekşe takımı ile ilgili medyada son zamanlarda hep yeme içme şampiyonluk kutlamaları haberleri çıkıyor ama son günlerde bazı futbolcular paralarını aldıkları bazı  futbolcuların paralarını alamadıkları şikayetleri geliyor ya tamamını ödeyin ya da çifte standart yapmayın gizli işler tez ortaya çıkar bilin
...

Sayın Ersin TATAR, bir kurumumuz bakanlara özel bir anket çalışması yaptırdı ve en başarılı bakan olarak siz gösterildiniz. Eğer izin verirlerse önümüzdeki günlerde tam listeyi yayınlayacağım ve bütün bakanlar en azından vatandaşın gözündeki yerini bilecek.

...

Sayın Hüseyin AKYÖN, İhtiyat Sandığı çalışanları infial içinde. Sizden daha fazla sorunları ile ilgilenmenizi içeren sayısız mesaj göndermişler. Çizmelerinizi giymenizi salık veriyoruz, zira batabilirsiniz...

...

Sayın Faiz SUCUOĞLU, özel ders veren devlet öğretmenlerin soruşturmalarının kaldırılması için sizin de devreye girdiğinizi öğrenince kulaklarımıza inanamadık. Geleceği olan bir siyasetçi olarak işin başından sisteme kendinizi kaptırırsanız kendinize yazık edersiniz.

...

Sayın Şerife ÜNVERDİ, makam odanızın orkide bahçesine döndüğünü öğrendik. Burada bayan olmanın avantajlarını görüyorsunuz. Ama artık, vitrine oynama zamanı geçti. Şimdi sıkı icraatlarınızı bekliyoruz.

...

Sayın İsa NURÇİN, yeni dönemde bakanlıkta öncelikle kantinlere el atmış ve çalışanlara kıyafet zorunluluğu getirmişsiniz. Başlangıç için iyi olabilir ancak bakın bakalım içlerinde kayıt dışı çalışan var mı?

...

Sayın Serdar DENKTAŞ, iki gazeteciye genel seçimlerde milletvekili adayı olması için teklif götürdüğünüz söyleniyor. İki meslektaşın da çalıştıkları yerde üst düzey yönetici olduğunu öğrendik. Çıtayı epey yüksek tutuyorsunuz desenize...

...

Sayın Özkan YORGANCIOĞLU, eğer yeni bir aday olmazsa şu anki duruma göre bir adım önde görülüyorsunuz. Yüzünüzü asmadığınız sürece sorun çıkmaz. TV programlarında olaylara hakim olmanız da sizin için büyük avantaj.

...

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, Belediye meclis üyelerinden bazılarına sağlık gideri verildiği yönünde ihbarlar geliyor. Bu konuda bir açıklama yapmanızı ve kamuoyunu bilgilendirmenizi bekliyoruz.

...

Sayın Ozan CEYHUN, her geçen gün faaliyetlerini arttıran Halkın Adalet Konseyi’nin yeni bir siyasi oluşuma gideceği yönünde haberler yayınlanmaya başladı. Bir an önce vatandaş olmaya bakın sizi de ülkede siyasetin içinde görmek isteriz.

...

Sayın Suphi HÜDAOĞLU, vatandaşın büyük bir kesimi de sizin gibi miting enflasyonunu artık son bulmasını istiyor. Vatandaş tepkisini pek ala başka şekilde daha etkili olarak gösterebilir değil mi?

...

Sayın Mustafa CANDEMİR, akşam yürüyüşlerini son günlerde aksattığınız yönünde şikayetler geliyor. Son günlerde artan kilolarınızın nedenini biz de çok merak ediyorduk, şimdi gerçeği öğrenmiş olduk.

...

Sayın Aydın AKKURT, gazetenizin yeni yazı işleri müdürü hayırlı ve uğurlu olsun. Çok yakında da tam renkli olacağınız ve sayfa arttıracağınızı duyduk. Hayırdır define mi buldunuz yoksa?

...

Sayın Fatma DEMİREL, Katar’daki el işleri sergisinin büyük beğeni ile izlendiğini öğrendik. Tebrik eder başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Günün Fıkrası

Hapis cezası

Kadın, gece yarısı yanından kaybolan kocasını bulmak için kalkar. Evde yalnızlık içinde, aşağıdan bir ses duyar. Aşağı iner ve tekrar dinlemeye başlar, ama kocasını bulamaz.

Biraz daha aramak için aşağı depo'ya iner, orda kocasını dizleri üstüne çökmüş, duvara dönmüş ağladığını görür... Ve merakla sorar:

- "Kocacığım, neyin var, ne oldu ?" Kocası:

- "Hatırlıyor musun, Baban bizi beraber yakaladığında bir soru sormuştu, ya evlenirsin ya da 20 yıl hapis çekersin."... Kadın şaşırarak:

- "Eeee ne oldu?" Adam:

- "Bugün, hapisten çıkmış olacaktım"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31