Art arda yaşanan seçimler nedeniyle ülkede yaşanan sıkıntıları hasır altı edip popülizm yapmayı yeğleyen UBP hükümetinin önümüzdeki süreçte ülkeye nereye götüreceği merak konusu.

Çünkü nereye gidiyoruz diye soranlar yalnızca sokaktaki vatandaş değil, partili partisiz herkes!

Yolda görüp de selam verdiğiniz kişinin ilk sorusu ‘ülke nereye gidiyor’ oluyor!

Yine birkaç kişi bir araya gelip de ülke sorunlarını tartışanlar birbirine ‘gidişat nereye’ diye soruyor ama bunun cevabını veren ise olmuyor.

Ama herkesin inandığı, biraz da korktuğu 12 Haziran tarihi de kafalarda büyük endişeler yaşanmasına neden oluyor.

Çünkü büyük çoğunluk, 12 Haziran’daki seçimlerden sonra AKP, eskisinden çok daha güçlü iktidara gelecek ve KKTC’de alınmaya başlanan önlemler çok daha sert olacak.

Özel bir kuruluş geçtiğimiz hafta içinde ülkenin önde gelen ve bu sektöründe en güvenilir olan bir kamuoyu araştırma şirketine yaptırdığı çalışmada ülkenin siyasi nabzını da tuttu.

Anket sonucuna bakıldığında halkın büyük çoğunluğunun erken genel seçimden yana olduğu ortaya çıktı.

Önümüzdeki dönemde hükümetin oluşumunun sorulduğu çalışmada ortaya çıkan sonuç şöyle;

Erken seçim isteyenler : % 43

UBP tek başına kalsın : % 33

Koalisyon yapsın :% 18

Başka parti iktidar olsun :% 9

Fikri yok : % 2

Yüzde 18’lik başka parti ile koalisyon yapılsın seçeneğinde ise parti ismi sorulduğunda da şöyle bir tablo ortaya çıkmış;

CTP ile koalisyon : % 43.8

DP ile koalisyon : % 28.6

ÖRP ile koalisyon : % 23.4

TDP ile koalisyon : % 4.3

Anket sonuçlarına bakıldığında görüleceği üzerine her ne kadar bir erken genel seçimde, sistem değişmediği taktirde bir şeyin değişmeyeceğine inanların sayısı fazla olduğu halde, belki olur düşüncesiyle her geçen gün insanlar erken seçimi zikretmeye başlamıştır.

 

AKP’YE de GÜVEN AZALIYOR

Yine aynı ankette KKTC halkının AKP hükümetinin yaklaşımına bakış açısı sorulmuş.

AKP’nin Kıbrıs Türk halkına yaklaşımını nasıl buluyorsunuz sorusuna ise yapılan ankette şöyle bir sonuç ortaya çıkmış:

Çok olumsuz : % 35.8

Olumsuz : % 27.1

Olumlu : % 17.8

Çok olumlu : 15.0

Fikri yok : 4.3

 

Ergün: Sadece görüş belirttim…

 

“Sevgili Levent ÖZADAM,

19/5/2011 tarihli köşenizde," şahsımla ilgili Ercan'ın özelleştirmesi konusunda adımın sıkça bahsedildiği ve bazı şirketlere de aracılık ettiğim söylendiği" yönünde mesajınız var.Lütfen cevap hakkı olarak açıklamalarımı yayınlayın.Konuyla ilgili çok net durum şöyle;

  1-Ekonomist bir meslektaşımla birlikte,bir süre önce Ercan'da duty-free işletmecilerinin talebi ile kendilerine profesyonelce havalimanın özelleştirilmesi ile ilgili bir rapor hazırladık.Uzaktan yakında Ercan'ın özelleştirmesine ne tarafım, ne de ilgim var.

  2-Ekonomi Bakanı ATUN,özelleştirme yasası ve strateji belgesi ile ilgili,bir grup ekonomist ve iş dünyası örgütü temsilcisi ile bir-kaç kez toplantı yaptı.Bendeniz de bu toplantılara katıldım ve Ercan dahil genel olarak özelleştirmelerle ilgili görüşlerimi ilettim.

Durum bundan ibaret, bilginize .

Saygılar…”

(Necdet ERGÜN)    

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın Kemal DÜRÜST, okul önlerinde bedava hat dağıtan GSM şirketleri konusunda soruşturma başlatacak mısınız yoksa yine görmemezlikten gelip, ne şi yansın ne kebap mı diyeceksiniz? Velilerin tepkileri büyüyor bilesiniz…

Sayın Aşkan Cemal EFE, Pazartesi günü iş başı yapmak için hazırlanıyormuşsunuz. Ne olur ne olmaz deyip yanınızda birkaç koruma ile belediyeye gideceğiniz söyleniyor. Şu sahte imza meselesini bir açığa çıkarsanız diyoruz. Sahte imzayı atanı öğrenmek isterseniz bize bir kahve ısmarlamanız gerekiyor.

Sayın Halil ORUN, Exotic Hotel karşısındaki sahilde beton dökme işini mercek altına aldığınız için teşekkür ederiz. Madem ki belediyenin tamirat çalışması var bir şey diyemeyiz. Ama o betonun üstüne ansızın bir gecede bir bina biterse anında haberimiz olur bilesiniz.

Sayın İrsen KÜÇÜK, bakan ve vekillerinize acilen bir talimat verip bu sıralarda casınoların eğlence gecelerine katılma yasağı getirmenizde yarar var. Bu süreçte oturup evde mangal başında kalsalar bir yerleri eksilmez değil mi?

Sayın Özdemir TOKEL, yeni haber siteniz hayırlı ve uğurlu olsun. Moda haline gelen internet haberciliği merakınız iyi de, yazılarını kullandığınız yazarlardan bari izin isteseydiniz daha etik olmaz mıydı? Benim avukata talimat verdim gereğini yapacak…

Sayın Fuat NAMSOY, konu Lapta değil de başka bir belediye olsaydı şimdiye kadar çoktan bir açıklama yapar ve kendini savunurdu. 333 bin TL’lik ihalesiz iş konusunda halen bir açıklama bekliyoruz.

Sayın Ömer KALYONCU, perde gerisi kulisleri hızlandırmanız gerekiyor. Biraz daah gecikirseniz ilk ikiye girememe sıkıntınız olacak. Değil ilk turdan bitirmeyi, ikinci tura kalamazsanız hiç şaşırmayınız.

Sayın Buran ATAKAN, iş ve emek mücadeleniz her kesim tarafından taktirle karşılanıyor ancak sizin de bu mücadele sürerken eğlence mekanlarında fazla gözükmemeniz gerekiyor. Bazı canlı yayınlarda bu konuyu gündeme getirenlerin sayısı artıyor.

Sayın Özel KANLI, kurumun bir çok yerini elinize sağlık tertemiz ve göze hoş görülür yaptınız. Ancak bazı görülmeyen odalar var ki 10 yıldır fırça değmediği, tavanlardan sıvaların düştüğü şikayet ediliyor. Bir düşünün bakalım şimdiye kadar hangi odaya girmediniz…

Sayın Tahsin ERTUĞRULOĞLU, DP’den üst düzey bir ekip bir kez daha sizinle görüşmek için kapınızı çalmayı bekliyor. Bu kez ön yargısız olarak görüşme masasına oturmanız bekleniyor.

Sayın Faiz SUCUOĞLU, Lefkoşa, Girne ve Güzelyur’tan bir grup UBP’li gencin Cumartesi günü DP Gençlik Kolları Başkanı ile yemekte buluştuğunu biliyor muydunuz? Yakında toplu istifalar olacağı iddia ediliyor, bizden uyarması…

Sayın Şener ELCİL, Mehmetçik İlkokulu’nda ki iddialar için duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Elimize veli ve öğretmen ismi geldiğinde ilk haber vereceğimiz siz olacaksınız.

Sayın Pervin GÜRLER, sizin müdür olduğunuz bir dönemde bayan basın mensuplarına polisin kötü davranışı hoş olmadı. Bu konuda en kısa zamanda acil tedbir üretmenizi bekliyoruz. Zira önümüzdeki günlerde ortalık ana baba günü olacak gibi görülüyor.

Sayın Kutlay ERK, parti içinden bazı rakipleriniz fısıltı gazetesi kanalıyla genel başkan adaylığından çekileceğinizi yaymaya başladı. Bu konuda bir açıklama yaparsanız yanlış anlaşılmaları da önleyebilirsiniz.

Sayın Şahin SAPSIZOĞLU, oğlunuzun düğünü için sokak sokak, kapı kapı davetiye dağıtırken görülüyormuşsunuz. Elinizi çabuk tutun çünkü haftaya kavurucu sıcaklar geliyormuş. Genç çifte şimdiden mutluluklar dileriz. Umarız en kısa zamanda size dede olma fırsatını verirler.

Sayın Serdar DENKTAŞ, DP kurulurken kurucu üye olmamak için evini ziyaret ettiğiniz bazı üyeler arka kapıdan kaçarken, şimdi göğsünü gere gere basının önüne çıkıyorsa, bunun bir anlamı vardır değil mi?

Sayın Raziye KOCAİSMAİL, şu İngilizler ne kadar vefalı ve yardımsever insanlar değil mi? Siz hiç bizim insanımızın bir çırpıda 51 bin TL’lik yardım topladığını görmüş müydünüz? Helal olsun onlara…

Sayın Rıfat SİBER, yaz sonu 2500 dünyaca ünlü göz doktorunun KKTC’ye seminer için geleceğini ve çalışmalara şimdiden başladığınızı öğrendik. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz.

Sayın Harun DENİZKAN, son günlerde çilek bahçelerinde fazlaca görülmeye başlanmışsın. Hayırdır bu çilek merakı da nereden geldi böyle? Yoksa reçel sektörüne de mi giriyorsunuz?

 

 

 

Günün Fıkrası

 

Kamu mantığı!

 


Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak, 500 TL maaşla, bir bekçi işe almaya karar verir. 


Bir süre sonra düşünülür ;   
" Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak" 
Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750’şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.   
Bir süre sonra
" İşleri yapıp  yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz" diye düşünülerek, 1.000’er TL maaşla, iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri raporları yazar . 
Bir süre sonra
" Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek " diye tartışılır ve 1.500’er TL maaşla, bir muhasebeci şefi, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.   
Bir süre sonra ;
" Peki bunlardan kim sorumlu olacak. " Diye düşünülür ve 5.000 TL maaşlı bir müdür ve 3.000’er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.
Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31