Kıbrıs sorununun çözümü bugüne kadar sol partilerin özellikle CTP’nin yıllarca en büyük silahı olmuştu. CTP çözüm sayesinde hem cumhurbaşkanlığını, hemde hükümet görevini elde etme şansı yakalamıştı.  

CTP’nin Kıbrıs sorunu politikası 2007 yılına kadar sürebilmiştir. Annan Plânı sonrasında CTP’nin” çözüm” politikası zirve yapmıştı  ama daha  sonra siyasetimizdeki gerçekler ortaya çıkınca, CTP’nin çözüm politikaları iflas etti. Talat’ın cumhurbaşkanı iken Denktaş’tan farksız olduğu, CTP’nin de hükümette iken UBP’den farksız olduğu ortaya çıkınca, hem Talat hemde CTP kaybetmiştir. Gerek  Talat, gerekse CTP  bugün bakıyoruz yine aynı yanlışla  halkı galyana getirmeye çalışıyor. Kıbrıs sorununu tek çözebilecek veya çözüm isteyen bir tek onlarmış gibi politika yapıyorlar. Son yapılan Annan Planı referandum yıldönümü şöleninde de gördük. “Çözüm isteyenler meydana” tehdit vari bir şekilde çağrı yapmışlardı bu yanlışlarından dolayı onlara olan öfke dinmediği için şölen fiyasko ile sonuçlandı. TDP’de CTP’nin yolunda TDP’de Kıbrıs sorununu çözecek havalarında.

Oysa; halk artık daha bilinçli. Kıbrıs sorununun çözümünü istemeyen yok ama, Kıbrıs sorununun çözümü CTP ile TDP’nin elinde değil. Dolayısı ile “çözüm” politikaları iflas etti. CTP ile TDP politikalarını gözden geçirsınlar. Bir yerde UBP o yüzden hep kazanan taraf oluyor. Garga söylemedi demeyin!

GARGA’DAN AL HABERİ

MAĞUSA BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA YUMRUKLAR KONUŞTU

Belediye meclis üyeleri son günlerde basınımızda konu oluyor. Geçtiğimiz hafta Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan tartışma ile gündeme gelmişlerdi. Geçen akşam Mağusa Belediye Meclisi toplantısında yaşananlar, Lefkoşa belediyesinde yaşananların on misliydi. Meclis toplantısında koskocaman masa havada uçuştu.

Tabi yumruklarda boş durmadı. Bir saate yakın kavga oldu, olaya Mağusa polisi müdahale etti ve gece karakolda noktalandı. Önceki akşam Mağusa belediye meclis toplantısı saat 20:00’de başladı ve toplantının gündeminde şirket tüzüğü vardı. Yani; Mağusa belediyesinin bünyesinde bir şirket kurulma tüzüğü onaylanacaktı. UBP’li belediye meclis üyeleri tüzüğe altı madde eklemekte ısrar edince, CTP’li belediye meclis üyeleri buna karşı çıktı. Sekiz CTP’li belediye meclis üyesi ile dört  UBP’li belediye meclis üyesi karşı karşıya geldiler. CTP’li belediye meclis üyesi Saffet Mehmetalioğlulları, UBP’li belediye meclis üyelerinin üzerine masayı atınca olanlar oldu.

Daha sonra CTP belediye meclis üyesi Ali Yakar ile UBP’li belediye meclis üyesi Tuçe Kirişoğlu biribirlerine girdiler. Belediye başkanı Oktay Kayalp ayırmaya çalıştı ancak çabaları sonuçsuz kaldı. Bir saate yakın süren kavga polisin müdehalesi ile karakolda sonuçlandı. Polis bazı belediye meclis üyelerinin ifadelerini alıp serbest bırakırken, biribilerinden şikayetçi olan Tuçe Kirişoğlu ile Ali Yakar’ı tutukladı. Gelen bilgilere göre; Yakar hücrede fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Kirişoğlu ise sabah 09:00’a kadar hücrede kaldı.

KONURALP İSYANLARDA

Eminiz Hüseyin Konuralp’in yerinde sizde olsaydınız bugün sizde Konuralp gibi isyan ederdiniz. Ortada fol yok yumurta yokken görevden alındı diye isyan ediyor. Kendisine ve yönetimine defalarca istifa et dendi, istifa etmeyince görevden alındı. (KIB-TEK) Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu başkanı Hüseyin Konuralp, önceki akşam UBP Taşkınköy örgütünde UBP’li dostlarına dert yanıyordu. Görevden alındığını bir türlü kabullenemiyor. Yıllardır UBP saflarında yer aldığını, görevden alınma gerekçesinin ne olduğunu bilmediğini anlatan Konuralp, resmen isyanlardaydı. Birileri Konuralp’i rahatlatması gerekiyor ama kim?

EROĞLU İŞİNİ BİLİYOR

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu önceki akşam basın mensuplarını saraya davet ederek sarayda birinci yılını değerlendirdi. Ustaca düşünülmüş ve yerinde bir kararla Eroğlu düzenlemiş olduğu geceden dolayı bizden on puan almıştır. Bizler geceye katılmasak da aldığımız izlenim Eroğlu’nun işini bildiğidir. Bütün medyayı saraya davet etmeyi başaran cumhurbaşkanı Eroğlu, basın mensuplarına sarayda geçirmiş olduğu bir yılı değerlendirdi. Bu fısattan istifade ederek ulusa seslenişte de bulundu. Bir taşta iki kuş mu? dersiniz ne derseniz deyin. Eroğlu saklısı gizlisi olmadığını bir kez daha ıspatlamış oldu. Bunu ne Denktaş, nede Talat başaramamıştı. Halkla paylaşım buna derler. Ben çözeceğim en iyisini ben bilirim deyenler kaybetmeye mahkumdurlar. Eroğlu  Kıbrıs sorununu ben çözeceğim iddiasında değil. O’da geçmişteki Cumhurbaşkanları gibi Ankara’dan aldığı talimatı uguluyor. Geçmiştekilerden tek bir farkı var; mütevazi oluşu ve onlar gibi Kıbrıs konusunda bilmişlik tasarlamaz.

GARGA GARGA GAAK DEDİ

HÜKÜMETLERİN YAPAMADIĞINI BULUTOĞLULARI YAPIYOR

Çok değil, bu ülkede Cemal Bulutoğluları gibi bir kaç kişi daha olsaydı bu ülkenin durumu çok farklı olurdu. İnsana değer veren, insan sevgisi olan, kimileri için “DELİ” olan ve radikal kararlarla ileriyi görerek iş yapabilen tek kişidir.

Kimse kusura bakmasın ama Lefkoşa Türk Belediyesinin hükümet ve siyasi partilerden daha fazla saygınlığı vardır. Bügüne kadar hiçbir siyasinin veya hiçbir hükümetin cesaret edip yapamadığını o yapıyor. Ona daha çok imkanlar verilse daha bir çok şeye imzasını atar. Hatırlayacaksınız; CTP hükümeti döneminde sosyal konut projesi engellendi  ama o yılmadı, UBP hükümeti döneminde bunu başardı. Belediye evleri için namus sözüdür demişti ve sözünde durduğunu ıspatladı. Dün bir televizyon kanalında belediye evlerinin reklamını gördük, inanın Bulutoğluları ile bir kez daha gurur duyduk. Birinci etap evlerin  bittiğini, ikinci etap evler için müracaat kabul etmeye başladıklarını duyurdular. Tabi reklamda dikkatimizi çeken en önemli nokta İngiltere’de yaşayan yurtaşlarımızın ev sahibi olmaları için müracaat  kabul ettiklerinin önemine değinmek istiyoruz. Bu ülkenin en önemli sorunlarından biri hiç kuşkusuz göçtür, insanlarımız sürekli göç ediyorlar, yerlerine yabancı nüfus taşınmaktadır.

Bugüne kadar hiçbir hükümet veya siyasi yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türkler’e çağrı yapmamıştır. Bulutoğluları yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türkler’i vatanlarına dönmeleri için çok ucuza ve uzun vadeli ev sahibi yapmaya çalışıyor. Ne yazık ki; bugüne kadar bunu kimse başaramamıştır. Kendi insanımıza sahip çıkma buna derler işte. Güney Kıbrıs’ta Bulutoğluları’nın yaptığı bir devlet politikasıdır. Rumlar zamanında İngiltere’deki rumları Kıbrıs’a getirtmek için her aileye 10 bin pound vermişti.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Pervin GÜRLER; Vatandaş gerekli gereksiz kasislerden dolayı arabalarının arıza yapmasından şikayet ediyor. Bu işe bir el atsanız iyi olacak...

 

Sn.Dağhan FELLAHOĞLU; 3G  kampanyasından memnuniyet getirenler yoğunlukta. Ayda 30 TL'ye 18 ay boyunca 4 GB internet üstelik de modem hediyeli, gerçekten kampanya ucuz diyenler çok....

 

Sn.Sami OSMANLI;Tüm partiyi Gençlik Kolları olarak 1 Mayıs'ta Boğaz'da toplama fikri güzel. Ama unutmayın ki; pazarları piknik alanı zaten dolu üstelik de 1 Mayıs, önceden yer rezervasyonu yapmak gerekecek...

 

Sn.Ünal ÜSTEL;Cumhuriyet  Parkı baharın gelmesi ile yoğunlaşmaya başladı. Işıklandırma ve çevre temizliğini bir gözden geçirirseniz iyi olacak zira bölge halkı parkın temiz olmamasından rahatsız...

 

Sn.Erhan BAŞAY; Seni görenlere kilo verdim diyormuşsun ama en az 10  kilo da vermen gerekir diyorlar. Ne de olsa önümüz yaz...

 

Sn.Hürrem TULGA; Ara eleman yetiştirme kurslarının oldukça verimli geçtiğini ve oda olarak memnun olduğunuzu duyduk. Bakanın sizi ziyaret etmesinden de ayrı bir memnuniyet getirmişsiniz...Kolay gelsin..

 

Sn.Ersin TATAR; Ara eleman ihtiyacı konusundaki açıklamalarınız gerçekten yerinde. Esnaf ve Zanaatkarlar odasını ziyaret edip destek belirtmeniz olumlu karşılandı. Desteğin fiilen de sürmesi beklentisi çok...Bizden iletmesi...

 

Sn.İlker ZÜĞÜRT; Uzun zamandır seni yürüyüşte göremeyenler sporu bırakıp bırakmadığını soruyorlar..

 

Sn.Hüda AKSOY; Bu şekilde devlet yönetilmez diyen partililer çoğunlukta. Ülkeyi yasaların yönettiğini unutmayın aksi takdirde hizmet alımları gibi birçok konuda başınız ağrıyabilir...

 

Sn.Mehmet ÇAĞLAR; Başkan adayları arasında akademik kimliğiniz ve duruşunuz beğeniliyor.Unutmayın ki parti içi teşkilat biraz farklı işler..Şu an delegenin sizi benimsemesi herşeyden önemli...

 

Sn.Hüseyin KONURALP; Partilier soruyor sizi Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden alan hükümet bunu neye gerekçeyle yaptı. Zira siz dürüst ve efendi kişiliğinizle tanınan yılların UBP'lisiniz.Bu konuda sizin de oldukça rahatsız olduğunuz duyumları geliyor....

 

Sn.Mehmet UYSAL; Sizin gibi yılların UBP'lisi ve parti teşkilatını iyi bilen birisinin bazı konulardaki yanlışlıkların yapılmaması için daha aktif olmasını bekleyen partililer var. Zira siz İrsen Bey'e yakın biri olarak biliniyorsunuz.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31