Annan Plânı referandum yıldönümü şöleni fiyasko ile sonuçlanınca, CTP ile TDP suçlu aramaya başladı. Fatura kime kesilecek bilemiyoruz ama böyle bir şölenin fiyasko ile sonuçlanacağı biliniyordu.  CTP’liler ile TDP’liler sandılar ki; sendikal platforumun  iki büyük mitingi gibi  kalabalık bir miting gerçekleştirecekler. Hazır rüzgar esmişken rüzgarı arkalarına alacaklarını tahmin etmişlerdi.

Oysa; Sendikaların siyasi partilerin önünde olduğunu defalarca duyurmuştuk. Sendikalar olmazsa mitingler fiyasko ile sonuçladır. Bunun nedenini anlatacak olursak halkın siyasilere güveninin kalmadığını örnek olarak verebiliriz. Hele hele CTP gibi bir partinin iktidarda iken yapmış olduğu hatalardan dolayı halkın CTP’ye olan öfkesinin dinmediği bilinen bir gerçek. Dün gün boyu suçlu aranıyordu. Faturayı Sendikal Platform’a çıkartmaya çalışıyorlar. Bu saatten sonra suçlu da arasalar, halk CTP ile TDP’yi yaptıkları ortak mitingten dolayı benimsemedi. Şimdi otursunlar ve kara kara düşünsünler. Nerede hata yaptıklarını tespit etsinler ve suçlu aramayı bıraksınlar.

ŞANSIZLIK SANER’İN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’in şansızlık bir türlü peşini bırakmıyor. Yeni kurulan ve bir türlü uçamayan hava yolu şirketi adeta başına dert oldu.  Türk Hava Yolları yönetim kutulu başkanı Hamdi Topçu ile birlikte THY’nin iki yönetim kurulu üyesi, dün KKHY’nın akıbeti için adamıza geleceklerdi.

Ancak özel uçakları arıza yapınca gelemediler. THY yönetim kurulu başkanı  Topçu toplantıya tarifeli uçakla asistanını göndermek zorunda kaldı. Neyse ki; asistanı saat 10:30’da bakan Saner başkanlığında Acapulco’da ortaklarla bir toplantı gerçekleştirdiler. Saat 13:00’e kadar süren toplantıda bilgi alış verişinde bulundular. Önümüzdeki hafta toplantının neticesi değerlendirilip ne yapılacağı kararlaştırılacak. Gelen bilgilere göre; Acapulco’da gerçekleşen toplantı olumlu sonuçlandı.

HAK’TAN ERTUĞRULOĞLU’NA DESTEK ARAYIŞI

Kısa adı HAK olan Halkın Adalet Konseyi’nin bazı üyeleri geçtiğimiz Pazar günü Mağusa’da kahvaltılı bir toplanlantıda bir araya geldiler. Bu toplantıda tanınmış isimler arasında Özdemir Gül, Ozan Ceyhun ve işadamı Ali Özmen Safa vardı. 8-10 kişiden oluşan kahvaltıda Tahsin Ertuğruloğlu’nun kuracağı yeni parti konuşuldu.

Gelen bilgilere göre; Ertuğruloğlu’nun partisinin desteklenmesi konuşuluyordu. AK parti hükümetinin bir istenci olduğu söylendi. Ayrıca vatandaşlıklar konusunda vatandaşlıkların bir an önce gecikmeden verilmesi de tartışıldı. Kısacası; Halkın Adalet Konseyi önümüzdeki günlerde neden kurulduğu daha belirgin bir şekilde kendini gösterecektir. Ülkede yeni bir oluşuma ihtiyaç olduğu bilinen bir gerçek. O bakımdan; Kıbrıs kökenli bir parti başkanının çatısı altında siyasete girilecekse, o da herhalde Ertuğruloğlu olur. Belli ki; Ertuğruloğlu’nun oluşturacağı partide TC kökenliler ağırlıkta olacak. Gerçekleşen kahvaltılı toplantıda işadamı Ali Özmen Safa’nın UBP’li bazı milletvekileri ile temasda olduğu gelen bilgiler arasında.

UBP’YE KATILIM KOKTEYLİ

Muhalefet partileri bu başlığı iyi okusunlar sayelerinde, UBP gücüne güç katıyor. UBP hükümette başarısız ama muhalefet güven vermiyor. O yüzden vatandaş güçlünün yanında olmayı tercih ediyor.  Bizim için acı ama gerçek. UBP’liler Cuma akşamı Lefkoşa fuar alanında kokteyl düzenliyorlar. UBP Lefkoşa ilçesi Başbakan İrsen Küçük’ün de katılacağı bir kokteyl düzenliyor. kokteylin yapılma amacı UBP’ye katılımlar olacak. Gaileyi güvenini yitiren muhalefetteki sol partiler çeksin!

ÇAVUŞOĞLU KAFETERYA ÇALIŞANLARINA DA EL ATTI

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde Bakanlığa gelen vatandaşların yanına giderek işlemleri konusunda yardımcı olmaya çalıştı. Sıra bekleyen vatandaşların sıra beklememeleri için gereken kolaylığın yapılmasını istemişti. Dün aldığımız bir bilgiye göre Çavuşoğlu bakanlık kefeteryasında çalışan personele de attı. Gelen bilgilere göre; Çavuşoğlu bundan böyle servis yapacak olan kefeteryadaki personelin beyaz gömlek siyah pantolon giymelerini istedi.

SERDAROĞLU ÇATALKÖY KAHVESİNDE KÖYLÜLERİ İLE DERTLEŞTİ

Aslen Evdimli olup, Girne’de ikamet eden UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu, Evdimli’lilerin yoğunlukta olduğu Çatalköy’de köylüleri ile kahvehanede buluşarak siyasetten konuştular. Dün Çatalköy’e uğrayan Serdaroğlu köy kahvehanesinde UBP’de yaşanan son olayları anlattı. Gelen bilgilere göre; köylüleri hükümetin gidişatının iyi olmadığını söylediler. Serdaroğlu’da bu konuda haklı olduklarını söyledi. Yani sizin anlayacağınız; Serdaroğlu Çatalköy’de köylüleri ile sohbet etti, UBP’nin gidişatının da iyi olmadığını dile getirdi.

EROĞLU İLE KÜÇÜK’ÜN KEYFİNE DİYECEK YOK

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan İrsen Küçük’ün dün haftalık görüşmeleri vardı. Cumhurbaşkanlığı sarayında saat 13:00 civarında gerçekleşen toplantıda, Cumhurbaşkanı ile Başbakan önce birlikte bir yemek yediler. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı sarayının bahçesinde saat 14:30’a kadar oturup sohbet ettiler. Bahçede kahvelerini yudumlarlarken keyifli oldukları görüldü. Cumhurbaşkanlığı sarayından bildiren Garga’larımız; Eroğlu ile Küçük’ün aralarının gıcır olduğunu söylediler.

   

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.İrsen KÜÇÜK; Birçok sıkıntılara rağmen Cuma akşamı partiye katılımlar olacağı ve bunu fuar'da düzenlenecek kokteyl ile partiye katılanlara rozet takılacağı söyleniyor. Ne de olsa yılların teşkilatçılarındansınız değil mi.

 

Sn.Turgay AVCI; Geçen gece seçim sisteminin değişmesi ile ilgili açıklama partili partisiz birçok kesim tarafından beğenildi. Karma sistemin kaldırılması için yaptığınız söylem kişiyi değil parti yi ve fikirlerini öne çıkartacak olması çok önemli bizce de...

 

Sn.Kamil KAYRAL; Tam da emekli olacağım derken emeklilik yaşının 65'e yükselmesi gibi bir yasa yakında meclise girecek diyorlar. Böyleyse 5 sene daha sizden bu devlet yararlanmaya devam edecek desenize...

 

Sn. Mehmet Ali TALAT; Geçen geceki şöleneden memnun kalmadığınızı söyediniz.  Kalabalık olmayışı moralinizi bozmuş, ne ektiyseniz onu biçtiniz. Koltukta başka meydanda başka söyleylemeye devam ederseniz mevcut kalabalığı da bulamayacaksınız!

 

Sn.Ersan SANER; Hani bir söz var söyleme dostuna söyler dostuna misali...Artık tarih vermek yok değil mi? KKHY en yakın zamanda uçacak demek en doğrusu olsa gerek...

 

Sn.Gülev SIDAL; Sizin de bitmek bilmeyen enerjiniz herkes tarafından takdirle izlenmekte.Tüm Belediye'de işlere koşturmaktan herkese yardım etmekten zevk aldığınız söyleniyor...Allah güç versin...

 

Sn.Tahsin ERTUĞRULOĞLU; Hadi gene sevinçli olsan gerek,ne de olsa Fener bu hafta liderliği devraldı. Siz yine de temkinli olun Denizli faciası ile geçen sene yaşananları unutmayın...

 

Sn.Metin MENEKŞELİ; Hafta sonu eski dostlarınızla mangal keyfi yapmışsınız. Allah muhabbetinizi artırsın...

 

Sn.Mehmet AMCA; Deponuzda çıkan yangından dolayı büyük geçmişler olsun. En yakın zamanda toparlanmanız en büyük arzumuz...

 

Sn.Hüda AKSOY; Kıbrıs Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu üyeleri İ Phone 4 cep telefonlarını Hüseyin Erçelik döneminde değil, Mehmet Salih Yıldırır döneminde aldılar. Kim ise size bilgiyi veren sizi yanıltmak için öyle söylüyorlar. Ben sizin yerinizde olsam bugün alınan telefonların faturasını isterdim.  

 

Sn. Caner ASPAVA; Hatırlarsan birlikte bir dükkana gitmiştik ve kapalı olduğu için istediğimizi almamıştık. Artık o dükkana gitme zamanı gelmiştir çünkü koşarken sinekler rahatsız ediyor. Ayarla bir gün geldiğinde tekrardan gidelim.

 

Sn.Osman KORAHAN; Cesur yürek diye bir film vardı.Tam da ona benzedin diyorlar.Yasa ne diyorsa o değil mi?

 

Sn.Şerife ÜNVERDİ; Sizce de bu ülkede gerçekten 40,000 kaçak var ise bir an önce bunların tespit edilip kayıt altına alınması gerekir. En yakın zamanda önlem almanız beklenmekte ve takip edilmekte...

 

Sn. Mehmet ÇAKICI; TDP’nin alternatif sol parti olmadığını geçen gece CTP ile ortaklaşa düzenlemiş olduğun miting de ıspatladın. Hani bir laf var Körle yatan şaşı kalkar diye. İşte öyle bir şey!

 

Sn.Ferdi Sabit SOYER; Çözüm misyonunu devam ettirmek CTP için bir umut olabilir ama halk çözüm olacağına ne kadar inanıyor? Amerika ve İngiltere çöz demedikten sonra çözüm olmaz diyenler çoğunlukta...

 

Sn.Oktay Kayalp; CTP çözüm misyonunu sürdürmeye kararlı,sen de Mağusa limanına Cruise'ların gelmesini istediğini her fırsatta dile getirenlerdensin ama çözüm olmazsa hayal olarak kalacak ne yazık ki...

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31