Şu siyasilerin düştükleri duruma bir bakar mısınız? CTP’li milletvekilleri sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıyorlar. Onları tanımasak bu yaptıklarını yutacaktık! Dün mecliste KTHY çalışanlarına destek verecekler diye çok komik bir duruma düştüler.

Meclise gelen KTHY personeline başta CTP Mağusa milletvekili Ferdi Sabit Soyer olmak üzere destek vermek amacı ile KTHY personeli ile birlikte ziyaretçi locasında oturdular. CTP’li milletvekilleri güya KTHY personeline sahip çıktılar görüntüsü verdiler. Güya diyoruz; çünkü KTHY’nin batmasında CTP’nin de çok büyük bir katkısı olmuştur. CTP’de hükümeteyken KTHY’yi bir çiftlik gibi kullanmıştı. Hangi yüzle KTHY personeline sahip çıkmaya çalışıyorlar çok merak ediyoruz.? Üstelik mecliste yeni bir adet çıkardılar hangi mantıkla ziyaretçi locasına gidip destek veriyorlar.? Kimbilir belki de Ahmet Derya da milletvekili seçilmiş olsaydı, o da destek verenler arasında olurdu. Biz şahsen KTHY personeli arasında olsaydık CTP’lileri aramıza sokmazdık. Bugün onlar muhalefette diye personeli kullanıp şov yapıyorlar. İşte bizim siyasi anlayışımız bu kadar.! Toplum olarak bundan dolayı kaybediyoruz. Bütün siyasileri bir kefeye koymadığımız müddetçe kaybetmeye mahkumuz.

Dün bildiğiniz gibi; KTHY’nin batışının yıldönümü idi. Bu vesile ile KTHY personeli meclise gitti. Bize göre doğru da yaptı ama CTP’lilerin onlara sahip çıkmasını doğru bulmuyoruz çünkü UBP hükümete geldiğinde KTHY’yi batıranlar batırmıştı. KTHY, UBP döneminde kapatıldı diye fatura sadece UBP’ye çıkmamalı. CTP mecliste yeni adet çıkarsa da halk kimin ne yaptığını çok iyi biliyor.

 

SERDAROĞLU APAR TOPAR BÜRÜKSEL’DEN DÖNDÜ

Daha önce de yazdık, bugün yine yazıyoruz. 2012’ye girmeden bazı yasalar meclisten illaki geçecek. Sosyal Sigortalar yasası birkaç haftadır İdari ve Sosyal İşler Komitesi’nde muhalefetin uğraşı ile askıya alınıyor. Ama artık zaman daraldı. Yasa bir an önce geçecek. İdari ve Sosyal İşler Komitesi Başkanı UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu Brüksel’e gitmeden önce Başbakan ile tartıştı.

Serdaroğlu’nun hafta sonuna kadar Brüksel’de kalacağı düşünülüyordu ama işler o kadar ciddi ki; Serdaroğlu’nun Brüksel’deki kafeterya ziyaretlerini bırakıp dönmesi gerekiyordu. Serdaroğlu dün birlikte gittiği CTP Mağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay’ı Brüksel’de bırakıp dün gece adaya döndü. Serdaroğlu bugün komitede Sivil Toplum Örgütleri’ne Sosyal Sigortalar yasası ile ilgili yasayı anlatacak. Başka da çaresi yok. Çünkü bu yasanın bir an önce meclise gelmesi gerekiyor.

 

K.PET’DE ZAMAN DARALIYOR

Kıbırs Türk Petrolleri (K.PET), ya özelleştirilecek ya özelleştirilecek.! Grev kalktı ama özelleştirilmek için de takvim işliyor. Ruçhan hakkı olan %52’lik hisse satışları için on günlük bir süre kaldı. Doğan Holding kararlı. Yerel sermaye için bu bir fırsattır diyoruz ve yerli işadamlarımızın da K.Pet’i almak için kollarını sıvamalarını bekliyoruz. Bir ara işadamı Mustafa Hacıali’den söz ediliyordu. K.Pet’e talip olduğu duyurulmuştu ancak son günlerde ondan da tıs çıkmıyor. Gelen bilgilere göre; K.Pet’in maliyeti yaklaşık 40 milyon TL. 40 milyon TL’yi bastıran K.Pet’i alacak. Yerel sermaye K.Pet’e talip olacak mı çok merak ediyoruz? Gördüğümüz kadar ile Türkiye kanadından sadece Doğan Holding devrede.

 

İKİ İSKÂN ENCÜMENİ DEĞİŞTİ

Hükümet değişmedi ama Bakanlar değişince, iki iskân encümeni de nasiplerini almış oldular. Eski İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı İlkay Kamil döneminde İskân encümenliğine atanan Mehmet Gümüşsoy ile Metin Fahrioğlu, görevlerinden alınıp yerlerine Hasan Güngör ile Hasan Baştaş atandı. Hasan Güngör, Nazım Çavuşoğlu’nun bölgesinden Hasan Baştaş ise Gönyeli’de. Yani; yeni İskân Encümenlerinin birini Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu diğerini ise Başbakan İrsen Küçük belirledi. Bilindiği gibi İskân Encümenlerinin görev süreleri 30 Eylül’de sona ermişti. Bu atamalarda bundan dolayı yapıldı.

 

SOĞUKPINAR İLE ZİYAYETTİN BAKANIN GÖZÜNE GİRMEK İÇİN YARIŞIYOR

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün eski özel kalem müdürü ile şimdiki özel kalem müdürü adeta yarış içerisine girdiler. Hangisi Dürüst’e daha şirin görünecek yarışı. Mustafa Ziyayettin, Dürüst’ün eski özel kalem müdürü. Şifa Soğukpınar ise Dürüst’ün şimdiki özel kalem müdürü. Son günlerde her ikisinde de ciddi bir yarış var.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan bildiren gargalarımız, Her ikisi de Kemal Dürüst’ün gözüne girebilmek için uğraş veriyorlar. Buna neden gerek duydular diye sorarsanız, çünkü eski özel kalem müdürü olan Ziyayettin, aynı bakanlıkta müdür olarak görev yaptığı için Dürüst’ün şimdiki özel kalem müdürünün yetersiz olduğunu görüyor. O bakımdan sürekli olarak müdahale ediyor. Müdahale derken yanlış anlamayın, bakana yardımcı oluyor. Ama olurken de ister istemez göze batıyor. Yani sizin anlayacağınız Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda eski ve yeni özel kalem müdürleri yarış içerisinde.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Kemal CONKBAYIR; İşyerinizin yanına banka gelince müşteriler sizin dükkan önüne park eder olmuş. Çok da üzülmenize gerek yok banka müşterisi de olsa bugün bankaya yarın size.

Sn. Hüda AKSOY; Size karşı olan tepkiler çığ gibi büyüyor. Özellikle bakanlar sizden çok şikayetçi. İyi ki, başbakan herşeyden vazgeçerim ama Hüda’dan asla vazgeçmem dedi. Yoksa sizi bir kaşık suda boğarlardı. Yine de İrsen beye dua edin o sizsiz yapamaz.

Sn. Savaş ATAKAN; Erken seçim konusunda hala kararlı mısın? Ona bakarsan bende KKTC’de artık seçimlerin kalkmasını istiyorum. Nasıl olmasa bizi yönetenler meclis’tekiler değil!
 

Sn.Ünal COŞKUN; Hergün boğaça ve 1 adet gazete ile güne başlaman iyi alışkanlık. En azından aç karnına işe gitmen. Arada simit da ye ki farklılık olsun.
 

Sn.Hasan GÜNGÖR; İskan Encümen üyeliğiniz hayırlı ve uğurlu olsun ama gelgelelim isminizin isim benzerliğinden dolayı Cumhurbaşkanlığı müsteşarı Hasan Güngör mü? atandı diye düşündürmedi değil. Sizin İskele bölgesinden gelen Hasan Güngör olduğunuzu öğrendik. UBP Yeşilköy örgüt başkanının kaynı olduğunuzu öğrendik. Elbet bir gün tanışacağız. Hayırlı olsun.
 

Sn.Mustafa ALKAN; Bakıyorum da TV'ye öyle bir ısındın ki sorularınla misafirlere nefes aldırmıyorsun. Bol şanslar.

Sn. Caner ASPAVA; Dün Serhat İncirli ile kulaklarımı çınlattınız. Ayarla da onu da birgün Pirgo’ya götürelim da güzel bir Kleftigo yesin. Zaten o da yarı Pirgo’lu sayılır! Let’s go Pirgo eat Kleftigo

Sn.Ömer TORUN; Elini havaya kaldıramazsan problem yok. Sağ ayağını mehter marşında olduğu gibi yürürken iki ileri bir geri at yine anlarım.

Sn. Hasan BAŞTAŞ; İskan Encümen üyeliğiniz hayırlı olsun. Bu duruma en çok Mehmet Uysal sevinmiştir herhalde. Bir kutlama yaparsınız artık...

Sn. Ahmet BAĞZIBAĞLI; Apoel takımı Porto takımı ile Portekiz’de berabere kaldı. Sende GG’nin ve TOL’un kombine kartlarını al da maçlara git. Memleket zaten hep Gombina!

Sn. Mustafa MOHAÇ; Bakıyorum da Girne’de Demokrat Parti’ye yeniden hayat verdin. Birçok UBP’liyi DP’li yaptın, DP örgütlerini çoğaltın bu durumu gören Serdar Denktaş erken seçim çağrıları yapmaya başladı. Doğrusunu istersen senden korkulur!
 

Sn.Savaş BOZAT; Sendika başkanı olduktan sonra çalışanların beklentilerini karşılamak için girişimler yaptığınızı duyduk. Gelgelelim yeni memur olanlar hala aile yardımı konusunda beklenti içinde haberin olsun. Zira eski memur olanlar aile yardımını alıyorsa yeni memur olanlar da yasal haklarını istiyorlar. Ya orta yolu bulup başkanla anlaşacaksın, ya da hiçbirşey yapamam diyeceksin. Unutma ki eski sendika aile yardımından gitti. Çalışanlar konuyu takiptedir haberin olsun.
 

Sn.Ertuğ KADER; Sana atanacan dediydim bak dediğim çıktı. Ama önünde bir sınav daha var. Ona odaklan zira rakiplerin var.

Sn. Tarık ÇERKEZ; Umarım derin bir nefes aldın. Olan hocaya oldu onu kimse kurtaramadı. Sende İlkay’ın adamı olarak bilinseydin senin de işin zor olurdu. Daima sin da gal rahmetliğin dediği gibi!
 

Sn.Genco ECER; Yeni albüm çalışmaları nasıl gidiyor? Son zamanlarda pek sesin çıkmaz oldu?

Sn. Ergün SERDAROĞLU; Apar topar Brüksel’i bırakıp yurda döndünüz. Sosyal sigortalar yasası komiteden geçmezse işiniz zor. Gerekirse Cumartesi günü de komitede çalışmanız gerekecek rötarlı uçak yolculuğundan sonra bu eziyet çekilmez ama başbakan biran evvel yasanın çıkmasını istiyor. Ne diyelim kolay gelsin
 

Sn.Mete BOYACI; Şu her haftasonu Girne'nin tozunu attığını söylüyorlar. Arada mekan değiştirdiğini gargalarımız haber uçurdu. Sen en iyisi birkaç hafta evde kal bak nasıl farkedilecen.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31