CTP’nin 23.Kurultayı ile ilgili çok önemli bilgiler elde ettik. CTP kurultayında başkanlık seçiminde 2.Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a yönelik bir tezgah hazırlandığını öğrendik. Şöyle ki; güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgilere göre sonradan aday olan Ömer Kalyoncu’nun Talat’ın isteği üzerine aday olduğu ve Özkan Yorgancıoğlu ile Ömer Kalyoncu’nun Talat’ın adayları olduğu kesinleşti. Bilindiği gibi Mehmet Çağlar, Ferdi Sabit Soyer’in adayı idi. Mehmet Çağlar’ın 2.tura kalmaması için Ömer Kalyoncu sonradan aday oldu.

Tezgahı hazırlayan Mehmet Ali Talat, Yorgancıoğlu’nun seçimi kazanıp emanetçi başkan olmasını istiyordu. Nitekim de Talat’ın hazırlamış olduğu bu tezgah günün sonunda Talat’ın lehine sonuçlandı. Talat’ın hesaplarına göre; önümüzdeki dönemde başkanlık sistemine geçilecek ve Talat yeniden görevi emaneten alan Özkan Yorgancıoğlu’nun yerine genel başkan olacak. Talat’ın hesaplarına göre yeniden Cumhurbaşkanı olma konusunda AK Parti genel başkanı ve başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan söz aldı. Talat böyle bir durumda yönlendirebileceği birini seçtirmek durumunda kaldı  Talat’ın sözünün dışına çıkmayacak biri varsa o da Özkan Yorgancıoğlu’dur.

YORGANCIOĞLU TALAT’I  KIRAMAZ

Eğer Özkan Yorgancıoğlu bugün CTP’de bir yerlere geldiyse bunu Mehmet Ali Talat’a borçludur. Eskiden Yorgancıoğlu CTP’de bir hiçdi, seçim kazanabilecek güçte değildi ne zaman ki Talat onu dıştan bakan yaptı Yorgancıoğlu’nun kısmeti açıldı. Aldığı bakanlık nedeniyle CTP döneminde yıpranmayan tek bakan olmuştu. Kısacası; Yorgancıoğlu’nu yaratan Talat olmuştur, şimdi de Yorgancıoğlu’nun Talat’a vefa borcu var. Partiyi bundan böyle Talat’ın isteği doğrultusunda emaneten Yorgancıoğlu yönetecek artık Ferdi Sabit Soyer dönemi kapandı.

BERATLI’YI DA TALAT ÇEKTİRDİ

Dr.Nazım Beratlı’nın adaylıktan çekilmesinin altında yatan neden de Talat’ın isteği doğrultusunda olduğunu tespit ettik. Güvenilir kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre; adaylığını ilk açıklayan Beratlı’ya Talat adaylıktan çekilmesini rica etmiş. Çünkü Beratlı’nın aday olması halinde alacağı oylarla Mehmet Çağlar’ın ikinci tura kalmasına sebep olabilirdi. O bakımdan Beratlı adaylıktan çektirildi.

KALYONCU ANLAŞMA GEREĞİ İKİNCİ TURDAN ÇEKİLDİ

Ömer Kalyoncu’nun ikinci turdan çekilmesini bir çok kişi taktir ile karşıladı. Neredeyse Kalyoncu’yu kahraman ilan ediyorlardı. Oysa; Kalyoncu’nun adaylıktan çekilmesinin nedeni anlaşma gereği adaylıktan çekildi. Güvenilir kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre; Mehmet Ali Talat’ın isteği üzerine aday olan Kalyoncu eğer Özkan Yorgancıoğlu’ndan daha fazla oy almış olsaydı Özkan Yorgancıoğlu çekilecekti. Ömer Kalyoncu’nun ikinci turda Özkan Yorgancıoğlu ile yarışmış olsaydı Yorgancıoğlu’na büyük bir fark atacağı kesindi. Ancak Talat’ın amacı Ferdi Sabit Soyer’in adayı olan Mehmet Çağlar’ı saf dışı bırakmaktı. Bunda da başarılı oldu.

KALYONCU’YA OY VERENLER ŞOKTA

Kurultay da Ömer Kalyoncu’nun kazanacağına kesin gözle bakan Kalyoncu taraftarları hala Ömer Kalyoncu’nun neden kazanmadığını anlamış değiller. Oysa ne bilsinler ki; Kalyoncu rol gereği aday oldu. Talat’ın isteği üzerine Yorgancıoğlu’nun önünü açmak için aday gösterildi. Hatta ona ikinci tura ikinci olarak kalırsam adaylıktan çekilecem dedirtirildi. Yani; Kalyoncu bir yerde kendine oy verenleri hayal kırıklığına uğrattı. Daha da önemlisi aldatmış oldu. Kalyoncu’ya oy verenler şok geçiriyor ama esas Kalyoncu’nun rol gereği aday olduğunu öğrendiklerinde şok geçirecekler.  

KUTLAY ERK TEK BAŞINA

CTP’nin 23.Kurultayında 37 oy alan Kutlay Erk’in tek başına kaldığı ve aldığı 37 oy partide alay konusu olurken Erk’in aldığı oyların helal oy olduğu da ortaya çıktı. Kimse Erk neden az oy aldı demesin çünkü Kutlay Erk’in arkasında ne Talat vardı nede Soyer bir partinin genel sekreterini bu hale getirenler belli. Mehmet Ali Talat ve Ferdi Sabit Soyer partililere hesap vermelidirler emanetçi başkan olmaktansa Kutlay Erk gibi 37 helal oy almak daha iyidir. Talat Beratlı’yı adaylıktan çektirdi Kalyoncu’yu aday yaptı Yorgancıoğlu’nu da emanetçi başkan yaptı.  

GENEL SEKRETER ULUÇAY OLACAK

CTP’de genel sekreter kim olacak? merağı herkesi sarmış durumda. Özellikle CTP’liler genel sekreterlerinin kim olacağını öğrenmek istiyorlar. Mehmet Ali Talat genel başkanı belirledikten sonra genel sekreteri de belirlemesi onun için kaçınılmaz oldu. Mağusa’lıların kurultayda gerçekleşen başkanlık tazgahında rolleri büyük oldu. Hemen genel sekreterin Mağusa’dan birinin olmasını istediler. Bize gelen bilgilere göre; CTP’de Mağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay’ın genel sekreter olması isteniyor. Tabi Mağusa’da Erkut Şahali’nin de adı geçiyor. Ama o Oktay Kayalp’in partideki tetikçisi olarak bilindiği için Teberrüken Ulaçay’ın genel sekreter olması daha uygun. Yani; büyük bir ihtimalle Uluçay genel sekreter olacak.

ATAKARA BURNUNA ESTETİK YAPTIRDI

Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara İstanbul’da burnundan estetik oldu. Edindiğimiz bilgilere göre; Atakara geçtiğimiz günlerde bir haftalığına İstanbul’a gitti ve özel bir hastahanede estetik ameliyatı oldu. Burnunda hafif bir eğrilik bulunan Atakara’nın estetik ameliyatından sonra eğriliğin düzeldiği bildiriliyor. Altı bin TL’ye ameliyat olan Atakara’nın burnuna gösterdiği hassasiyeti dileriz Alsancak’a da gösterir ve daha temiz bir Alsancak görürüz.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. Özkan YORGANCIOĞLU; Hiç kusura bakma ama işin gerçekten çok zor. Genel başkanlığı emanetçi başkan olarak yürütmen çok zor bir görev. Talat Ankara’nın gözüne girsin diye sana bakalım neler yaptırtacak.? Bu arada sana bir uyarı yapayım sık sık Facebook’a giriyorsun, üstelik de sohbeti açıp sohbet yapıyorsun. Dikkatli ol çünkü artık genel başkan oldun, Facebook’ta tanımadığın kötü niyetli çok insan var.

Sn.Kutlay ERK; Senin aldığın oylara ben helal oy diyorum çünkü sen genel başkanlık yarışında hileye bulaşmadın. Kimsenin göstermelik adayı değildin. Partinin genel sekreterine 37 oy verdirenler utansın. En azından sen Ömer gibi veya Özkan gibi birilerinin kumandası ile yönetilmedin.

Sn.Ömer KALYONCU; Neredeyse seni kahraman ilan ediyorlardı. Siyasette genel başkanlık koltuğuna oturmak üzereyken adaylıktan çekilen kişi olarak biliniyorsun. Bunu hiçbir siyasetçi yapmaz. Doğrudur; ne bilsinler dönen tezgahları. Ama unutma CTP’yi bu hallere düşüren Talat’tır, hala uğraşıyor bakalım daha CTP’ye ne kötülükler yapacak.?

Sn. Mehmet Ali TALAT; AK Parti’nin gözünde iyi bir lidersin. AK Partiye açık desteğini de bellirtin Ertuğruloğlu ve Avcı’dan farksızsın. 28 Ocak mitinginde Türkiye’ye karşı miting düzenleyenlerin içerisinde CTP’liler de vardı. Erdoğan seni uyardı, CTP böyle olamaz dedi. Sana söz verdi seni yeniden Cumhurbaşkanı yapacak ve CTP artık mitinglere katılmayacak. Şimdi derin bir nefes alabilirsin artık parti emrinde. Pazartesi günü Erdoğan’ı tebrik et AK Parti ile ilgili güzel demeçler de ver daha da gözüne giresin.

Sn. Mehmet ÇAĞLAR; Seçimi kaybetmene neden Mehmet Ali Talat’tır. Eğer Nazım Beratlı’yı adaylıktan çektirmeseydi sen ikinci tura kalacaktın. İlk aday olan Beratlı nasıl olur da adaylıktan çektirilir sormaz mısın?

Sn. Şevket ALPTÜRK; Çöp bidonu sebep oldu da seni tanıma fırsatı doğdu. Dün koşarken kulağımda kulaklık vardı seni duymadım ama mimiklerinden anladımki; çöp bidonu aldığını söyledin. Zaten biliyordum çünkü Pazartesi günü dışarıya çöpleri çıkrtmamışsın.

Sn. Hüda AKSOY; Jammer’in pili çok mu pahalı da yedek pil bulundurmuyorsun. Dün Jammer’in pili bitince bakanlar kurulunda cep telefonları çalmaya başladı.

Sn. Kamil KAYRAL; Önceki akşam meyhanede düğün davetiyesi dağıtırken Ali Çetin Amcaoğlu’da düğün davetiyesi dağıtıyordu. İnşallah düğünleriniz çakışmaz.

Sn. Oktay KAYALP; Bazı CTP’liler senin Ömer Kalyoncu’ya ihanet ettiğini sanıyorlar. Ne bilsinler ki; Kalyoncu’da Talat’ın emrindeydi.

Sn.Salih TODS; Düğün davetiyelerini dağıtmakta acale et çünkü aynı tarihlerde tanınmış UBP’lilerin de düğünleri var.

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Kermiya Metehan apartmanları arkasındaki yeşil alanı park yapacağın sözünü vermiştin. Greyder temizliği yaptı ama henüz daha bir icraat yapılmadı. Bölge halkı bir an önce el atmanı bekliyorlar.  

Sn. Şükrü BURAĞAN; Mesajını aldım. Bugün sana mesajım yok ama tetikte ol.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31