İnsanlarımızın artık siyasi partilerden koptuğunun bir göstergesidir. Siyasi partilere karşı heyecan yok. Özellikle sol kesimde olan muhalefetteki partilere. İki gün sonra CTP’nin kurultayı var, parti başkanlığı için dört aday bulunuyor ama memlekette kurultay havası yok. Düşünün CTP memleketin ikinci büyük partisi. Daha önce de belirttik, vatandaş artık bütün siyasileri aynı kefeye koydu. Ülkede sadece paylaşım kavgası var. Vatandaşı düşünen ülkeyi düşünen yok. Siyasiler yeniden seçilmenin kavgasını veriyorlar. Dolayısı ile artık siyasi partilere heyecan duyulmuyor.

CEZAEVİ EL İŞİ ÜRÜNLERİ

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, mahkumların cezaevinde ürettikleri el işi ürünlerini bakanlıkta sergilemeye başladı. Yolunuz İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na düşerse bakanlığın çeşitli bölgelerinde duvarlarda mahkumların ürettikleri el işi ürünlerine rastlayacaksınız. Sergilenen el işi ürünlerinin üzerinde mahkumlar tarafından yapıldığı yazılıyor. Burada amaç; mahkumların ürünlerini tanıtmak ve satıp gelir elde etmek. Elde edilecek gelir de cezaevinin iyileştirilmesine katkı sağlamak. Çavuşoğlu’nun bu çalışmasını bizlerde destekliyoruz.

BASRİ PARTİDE BAŞKA, BELEDİYEDE BAŞKA

Lefkoşa UBP Belediye Meclis Üyesi Ulus Basri, partide evet dediğine, belediye meclis toplantılarında hayır diyor veya çekimser kalıyor. Edindipğimiz bilgiliere göre; önceki gün belediye meclis toplantısı vardı. Toplantıdan önce UBP’li meclis üyeleri Başkan Bulutoğluları ile birlikte bir toplantı yaptılar. Toplantıda gündemi tartışıp mutabakata vardılar. Ancak Basri belediye meclisi toplantısında Özker Özgür heykeli konusunda çekimser kalarak UBP’lilere zor anlar yaşattı. Basri’nin çekimser oyu toplantısa 10-10 eşitliği sağladı. Gelen bilgilere göre Basri partinin kararlarına uymadığı için disipline verilecek. Ulus Basri’nin ayrıca UBP parti meclis üyesi olduğu da biliniyor.

KOOP MERKEZ BANKASI 3 MİLYONU VERMEDİ BRT ÇALIŞANLARI ÖDENMEDİ

Dün BRT çalışanları maaşlarını alamadılar. BRT bütçesine göre; 3 milyon lira bütçe açığı olan BRT’nin  Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın talimatına rağmen, Koop Merkez Bankası BRT’ye 3 milyon TL’yi vermediği için çalışanlar ödenemedi.  Yani sizin anlayacağınız; Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın sözü geçmedi.

ETİ PARİS’TEN GELİP NORVEÇ’E GİDECEK

UBP Mağusa Milletvekili ve ilçe başkanı Dr. Ahmet Eti, meclisin en çok yurt dışı yapan isimleri arasında. Üstelik de Eti’nin gittiği ülkeler hep Avrupa ülkeleri. Eti şu sıralar Fransa’nın başkenti Paris’te bulunuyor. Gelen bilgilere göre; Eti Perşembe akşamı Paris’ten gelip AKHPA toplantısına gidecek. UBP Mağusa İlçe başkanı olan Ahmet Eti’nin sürekli olarak yurt dışında olması, Mağusa’lı UBP’lileri de rahatsız ediyor. Çünkü ilçeye gidenler ve ondan yardım bekleyen UBP’liler onu bulamıyorlar. 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. Yalçın KOÇYİĞİT; Güzelyurt bölgesine 120 dairelik bir sitenin temellerini atmak için sabırsızlanıyorsunuz. Güzelyurt’a yatırım yapmanız özellikle UBP’li milletvekilerini rahatsız edecek. UBP parti meclisinde olan birisinin yatırım yapması milletvekilerini korkutur çünkü seçimlerde aday olursanız kaybetme telaşı yaşayacaklar. Dikkat et göreceksin bu günlerde sana karşı daha soğuk davranacaklar. Böyle bir yatırım yapmanı pek arzulamazlar Allah yolunu açsın.

Sn. Ali Çetin AMCAOĞLU; Tarımsal ilaçların denetimleri konusunda hassasiyetinizi memnunlukla karşılıyoruz. Aylar sonra ilk kez Çilek’te tarımsal ilaç kalıntısı bulundu. Peki KKTC’den Türkiye’ye ihraç edilen tonlarca patateste PHTORİMAEA OPERCULELLA hastalığı tesbit edilip Patatesler geri geldi. Bu Patatesler tekrardan soframıza mı giriyor? Bu konuda bilgilendirirseniz memnun kalırız.

Sn. Atilla MAHMUTOĞLU; Bana Meclis’te Süleyman Göktaş’ın Atıcılık Federasyonu’na engel olduğunu söylemiştiniz. Bende yatırım yapmanızı engellediğini yazdım, anında cevap gönderdi ve yayınladım. Sizden de bir açıklama bekliyordum ama Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü sizden daha atak davranıp, bir açıklama yolladılar. Umarım sizde yapılan bu açıklamalara cevap verirsiniz.

Sn. Ömer ÖZGÜNALP; Bugünlerde Garga sayfasını daha dikkatli okuduğunuzu biliyorum. Özellikle Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki haberleri Garga sayfasından takip ediyorsunuz. Dün sizin de görevden alınacağınızı yazmıştım. Bugün itibarı ile altı gününüz daha var, altı gün sonra Girne’de öğretmen olan birisi sizin yerinize atanacak. Küsmece darılmaca yok, siyasi atama ne zaman yapılır hiç belli olmaz! Bu işe bilerek girdiniz.

Sn. Elvan KINIŞ; Bir hata sonucu Ocak ayında kur farkından dolayı Bankanın 90 bin TL’lik küçük bir kaza atlatığını biliyorum. Bu arada kayın Pederinizin de sizi Genel müdür atamaları için UBP’ye üye olduğunu söylüyorlar. Daha yaşınız küçük bence sözleşmeli genel müdür olacağınıza müdür muavini kalın  sizin için daha hayırlı olur.

Sn. Mehmet ÇAĞLAR; Dost acı söyler boşuna canınızı yemeyin, ne siz kazanabilirsiniz nede CTP değişebilir. Bu saaten sonra ne yapsanız hiçbir şeyi değiştiremez. Kendinizi fazla kaptırmayın sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşarsınız.

Sn. Mehmet CANGİL; Nazik davetiniz için çok teşekkür ediyorum. Mangal partinize katılmayı çok isterdim ancak ben bir veceteryanım!

Sn. Ümit HANSEL; Meteoroloji Dairesi Müdürü’ne göre bugün yaz başlıyor. Yeni ektiğin patlıcanlara ve acı biberlere bundan böyle haftada üç gün içilebilir su vereceksin. Unutma!

Sn. Hüseyin ÖZGÜRGÜN; Hayırdır son günlerde örgütleri gezmeye başladın. Dün akşam surlari çinde yakında seçim varmış gibi dolaşıyordun.

Sn. Ergün SERDAROĞLU; Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Girne’den bir müdür atanacak. Bunda senin ağırlığın çok, her nekadar da Cangil ben atadım diyorsa da bu atama senin sayende gerçekleşecek. Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Başkanlığına müdür olacak kişiyi de belirlersen Cangil çatlayacak!

Sn. Mehmet ADAHAN; Festivaller artık kabak tadı vermeye başladı. Bir festival furyasıdır gidiyor, önüne gelen festival düzenliyor. Belkide Kabak Festivalini bundan dolayı yapıyorsunuz. Vadili’de Kabak mı var zaten.!

Sn.Tanyel BAYRAKTAROĞLU; Sesin soluğun bir anda kesildi. Elma dersem çık Armut dersem çıkma ELMA.

Sn. Mehmet KASTAMBOLLU; Çok iddialı konuştun. 30 Ağustos’a kadar 1500 üye diyorsun. Herkesi UBP’li mi yapmaya karar verdin.? Herkes UBP’li olursa bu işin tadı kalmaz. Gel 1499’da anlaşalım!

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

Gazetenizin 31 Mayis 2011 tarihli 29. sayfada Garga’ya mektup var da çıkan Atıcılık Federasyonu buna ne diyecek? diye başlayan yazınızda bakanlık koordinatörü Sn. Süleyman Göktaş’ın Atıcılık Federasyonu ile ilgili 550 bin Euro’luk yatırıma engel olanın kendisinin değil, kulüplerin olduğunu ve bununla ilgili size bir döküman gönderdiğini yazdınız.

Aslında yazmiş olduğunuz, altta dökümanı sunduğunuz ve kuluüplerin imzaları bulunan belgenin doğru olduğunu; sadece konunun Sn.Özer Boyacı’nın Gönyeli’de bulunan poligona yapacağı yatırım ile ilgili olmadığını hatta bu yatırıma  kulüplerin genel kurul ile onay verdiğini söyleyebilirim.

Atıcılık  Federasyonu Başkanı Sn.Atilla Mahmutoğlu’nun kulüplerin vermiş olduğu yetkiyi kendi çıkarları doğrultusunda kullandığını, kulüpler arası ayrımcılık yaptığını, kişisel zevklerini federasyon içine taşıdığını, faliyetlerinde ve yurt dışı temaslarında branşlar ve sporcular arası taraflı davrandığını, istifa eden genel sekreter ve yürütme kurulu üyelerinin 1 yıla yaklaşan sürede atamadığı ve yeni atamaların yanlı olarak tek bir kulübün çevresinden seçilmesi ne kadar yanlı ve taraflı olduğunu ispatlamıstır. Atıcılık Federasyonu Başkanı Sn. Atilla Mahmutoğlu fasıl 57 ateşli silahlar yasasında kişiye özel yasa çıkarttırmak için her türlü kılıfı denemektedir. Sn. Harun Denizkan özetle söylemek gerekirse; kulüpler sporun gelişimine sağlayacak yatırımlara karşı değildir. Sadece altından çıkan pis kokuları görüp bu işin şimdiki Federasyon başkanı Sn. Atilla Mahmutoğlu ile sürdürülemeyeceği anlamıstır. İmzalarda bunun gerçeğidir. Kulüpler Sn.Atilla Mahmutoğlu’nun istifasını istemekte ve gereğini Sn. Atilla Mahmutoğlu’ndan yapmasını istemektedir.

 

 

                                                                                   Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulubü

                                                                                                        Başkanı

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31