Bazı arkadaşlar CTP’de Başkanlık yarışının seviyeli geçtiğini söylüyor. Dört adayın biribirine karşı eleştiri yapmadığını duyurmaya çalışıyorlar. Mesele zaten orda.! Heyecanı olmayan bir seçim yaşanıyor. Hatta Başkan kimin olacağı bile kestirmek mümkün değil. Çünkü parti içerisinde heyecan olmadığı için cepeleşme de yok. Delege seçim günü adet yerini bulsun diye istediği adaya oy verecek. Küsmece darılmaca olmadan bir seçim yaşanacak. Böyle bir seçimin bize göre partiye hiçbir getirisi yoktur. Çünkü parti kurultayda gerçek liderini seçemiyor. Kaldı ki; CTP’de ruh kalmadı. Bir zamanlar umut partisi idi, halk CTP’den söylemlerini eyleme dönüştürmesini beklerken hayal kırıklığına uğradı. Hem de güvendiği parti başkanlarından.CTP kurultayında kim başkan seçilirse seçilsin emanetçi başkan olmaktan öteye gitmeyecek çünkü Mehmet Ali Talat seçim sisteminin değişmesini pusuya yattı bekliyor. Ha bu arada seçimi kazanan genel başkan olacağı için önümüzdeki dönem milletvekilliğini de garantilemiş olacak. Zaten aday olanlarda onu hayal ediyor.

ÇALUDA İLÇE YÖNETİMİNİ İKNA EDEMEDİ

UBP Güzelyurt Milletvekili ve İlçe Başkanı Ahmet Çaluda, Akın Cellatoğlu’nu Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu’na atadıktan sonra bir türlü rahat edemedi. Güzelyurt’taki UBP İlçe yönetimi Çaluda’nın istifasını isteyecek kadar ileriye gittiler. Cellatoğlu’na karşı o kadar çok tepkililer ki; Çaluda’yı ilçe başkanlığından götürmeye bile imza toplamaya hazırdırlar. Pazartesi akşamı olağanüstü toplanan Güzelyurt İlçe yönetimi Çaluda’nın tüm ikna etme çabalarına rağmen, ilçe yönetim kurulunda bulunanlar Akın Cellatoğlu’nun gitmesi için imza koydular. Bu akşam yine bir araya geliyorlar. Çauda’ya son kez uyarıda bulunacaklar. Ya Cellatoğlu, ya sen diyecekler. Bu akşamki toplantıda bölge milletvekilleri de bulunacak. Gündemin konusu Akın Cellatoğlu. Tabi bu arada Güzelyurt ilçesinin belirlediği 18 kişinin istihdamı da tartışılacak.

KIB-TEK YÖNETİM KURULU ATANAMADI

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yeni Yönetim Kurulu üyeleri dün resmi gazetede yayınlanıp resmen atanmış olacaktı. Ama Güzelyurt’luların Akın Cellatoğlu’nun atanmasına tepki koymaları Başbakan’ı harekete geçirdi ve müsteşarına haber verip atamaları durdurmasını istedi. Bilindiği gibi yeni yönetim kurulunda Başkan Hüseyin Konuralp, üyeler ise Akın Cellatoğlu, Onursal Bozkurt, Hasan Erçal, Özkan Alişan, Mehmet Terzioğlu ve Cenk Şemsettin’den oluşuyordu. Öyle anlaşılıyor ki; KIB_TEK yeni yönetim kurulu Başbakan adaya döndükten sonra resmen atanacak. Büyük bir ihtimalle Akın Cellatoğlu’nun yerine başka bir üye atanacak.  

UBP’DE İSTİHDAMLAR HUZURSUZLUK YARATIYOR

UBP’liler her ilçede örgütler nezdinde istihdam edilecek olan kişileri belirlediler. Yanılmıyorsak 250 kişi istihdam edilecek. Gelen bilgilere göre; istihdam edilecek olan kişiler arasında partili olmayanlar da var. UBP’liler partili olmayanlar için çıngar koparmaya hazırlanıyorlar. Özellikle yapılan son yerel seçimlerde CTP’li Belediye başkanlarını destekleyen bazı isimleri istihdam edilmemeleri için örgütlerde ufak ufak kavgalar çıkmaya başladı. Öyle görünüyor ki; İstihdamlar tam netleştiğinde kavgalar daha da büyüyecek. Garga haber merkezimize istihdamlarla ilgili gelen haberler bunu gösteriyor.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Mehmet CEYLANLI; İskele’li olduğunu biliyoruz da, iyiden Lefkoşa’lıları boşamışsın. Kendini özlettirme.

 

Sn. Cemal BULUTOĞLULARI; Kaçak inşaat konusunda ciddi duruş sergilemeniz taktirle karşılanıyor. Önceki gün Astro arkasında kaşla göz arasında izin alınmadan kaçak yapılan düğün salonu inşaatına el atmanız mahalle sakinlerinin hoşuna gitti. Düğün salonları mantar gibi çoğalıyor, üstelik de mahalle aralarına yapılmaya başladı. Umarız bu konuda izin vermezsiniz.

 

Sn.Ahmet BARÇIN; Kurultayda kimi destekleyeceğiniz konusunda bilgi sahibi olmayan partililer var. Biraz daha net olursanız iyi olur.

 

Sn. Akın CELLATOĞLU; Madem ki; Güzelyurt’lu UBP’liler sana karşı bu kadar çok tepkili KIB- TEK Yönetim Kurulu üyeliğini iade et. Bekleme seni görevden almalarını.

 

Sn.Aşkan CEMAL EFE; Sonunda emekliliğinizi verdiğinizi duyduk. Sizlere hayırlısı olsun der, emekliliğinizde mutluluklar dileriz.

 

Sn. Abdullah İŞKEY; Lefke de sular duruldu galiba. Çoktandır Fatmagül’den söz etmiyorsun.

 

Sn.Enver EMİN; Elma dersem çık armut dersem çıkma, Elma!!

 

Sn. Özay ANDIÇ; Öyle sanıyorum ki; üzerinden büyük bir yük kalktı. Umarım başlarından beytanbal kalsın demişsindir.

 

Sn. Dr. Faiz SUCUOĞLU; Sen ilçe başkanı olduktan sonra UBP’ye katılımlarda başladı. Genelde katılımlar seçim dönemlerinde olurdu, artık her dönem katılım var.

 

Sn.Hasan MACİLA; Hafta sonu çektiğin strese değdi değil mi. Formanı giyip Fener'in şampiyon olmasını kutlamışsın,ya olmasaydı Mehmet Tatar'dan kurtulamazdın...

 

Sn.Ercan İBRAHİMOĞLU; En büyük tebrik sana. Hadi yine iyisin...

 

Sn. Ümit HANSEL; Sıcaklar fena bastırdı,  zaman zaman da yeşil’e ara ver. Gerçi dediğin gibi buz da var ama yine de ara vermekte fayda var. Mesela; bugün yeşil’i değil de beyaz’ı tercih edebilirsin hazır arkadaş gelmişken.

 

Sn. Gürkan KARA; Dün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’le birlikte Girne çevre yolunda ışıklandırma çalışmalarını inceliyordunuz. Aman ne olur Girne limanını da ihmal etmeyin.

 

Sn.Metin ERTOP; Zümrütköy'ü bu sene şampiyon yapacak mısın.? Sen kulübe sahip çıkmazsan kim çıkacak.?

 

Sn.Mehmet Ali ÖNDEROL; Yine arabayı jet gibi kullandığını söylüyorlar. Bu kadar hıza ne gerek var. Hiçbirşey canından daha önemli değil.

 

Sn.Oğuzhan HASİPOĞLU; Tekneyi çıkarttın mı.? Turgay hoca senden haber bekliyor bilesin.

 

Sn.Memduh ÖZKAVRA; Maliye'nin bilgi işlemini toparlamak için büyük uğraş verdiğinizi söylüyorlar. Allah güç versin, kolay gelsin.

 

Sn.Nutku KARSU; Parti işlerine pek karışmadığını söylüyorlar. Bu kadar elini ayağını çekme, yarın öbürgün ne olacağı belli mi olur.

 

Sn.Yıltan TAŞCI; Seni TV'de görenler hiç yaşlanmadığını söylüyorlar. İşin sırrı gençlik aşısıysa söyle biz da yapınalım...

 

Sn.Yaşar ERSOY; Belediye'nin tiyatro günlerini bekleyenler çok. Geçmiş yıllardaki başarılı performans unutulmamış ki bu yılkini bekleyenler çoğunlukta...

 

Sn.Uğur BİLİMLİ; Nedir bu sigara düşkünlüğün kimse anlamıyor. Bu yaşta bu kadar sigara. Biran önce bırak ki ciğerlerin rahatlasın...

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

KKTC'DE SORUNLAR İTHAL SİYASETÇİLER VE MÜDÜRLERLE ÇÖZÜLÜR             
 
37 yıldır Kıbrıs Türk federe devleti  derken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olduk. Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlıklarımız ve onlara bağlı bir sürü müdürlüklerimiz oldu. Oldu da ne oldu. Başa gelen hükümetler mesayi saatlerini çalan memur ve İşçilere bir türlü dişini geçiremediler. Neden mi ? Seçimlerde
Oy kaybetme korkusundan dolayı. Müdürler görev yapacak olsa milletvekilleri, bakanlar bunu engelliyor. Öyle bir düzen oldu ki dinlediğim insanlar bana artık dairelerde müdürlerinden izin alıp mesayiden kaçan bazı işçi ve memurların ertesi gün çanta ve sepetciklerle müdürlerini ihya ettiklerini söylemektedir. Norveç'mi İsveç'mi bu ülkelerin bir tanesinde sigara içme yasağından dolayı her memurun masasında kronometre var. Sigara içeceği zaman kronometreyi çalıştırır geri döndüğü zaman durdurur. 12 sigara günde içse günde 1 saat, ayda ise 21 saat eder. Yani; 2 gün 5 saat ve devlet bunu memurun maaşından keser. Bu ülkeler fakirmi  de bu şekilde yapıyorlar. Herhalde biz KKTC refah ülkesiyiz, para gırla, tasarrufa ne gerek var versin anavatan yesin yavru vatan. Tayyip Erdoğan bize besleme demiş hadi ordan. Ama adam haklı. KKTC’deki sendikalar millet kazan kaldırmış. Ben buradan Cemal Gürsel kafa olarak sizlere buradan sizlere sesleniyorum. Bana göre devleti satanda çalanda vatan hainidir. Siz sendikalar çalışanın haklarını arıyorsunuz. güzel! mesayiye uymayan işçi ve memurlar için hiç devlete yardımcı oldunuz mu? Bu devletin personel dairesi uyuyor mu? Torpil babam torpil, yandaş babam yandaş, köylü babam köylü sistem bu mu diyorsunuz.? Bu ülkenin
yasaları, kanunları, tuzu kokmuştur. Salla külahı ye pilavı sistemi tam bize göre. Bu ülkede düzen olması için ithal siyasetçi ve müdürlere ihtiyaç vardır.

Cemal Gürsel KAFA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31