Hep söylüyoruz; öyle bir toplum olduk ki, anormal olan bir çok şeyi normal olarak algılıyoruz. Neredeyse siyaha beyaz diyecek duruma geldik. Geçen gün bir gazetenin spor sayfasında dikkatimi çeken bir haber vardı. Yazıda şöyle diyordu; “KKTC birinci liginde oynayacak 14 takım bu sezon toplam 11 milyon 620 bin TL harcayacak”.

Ne yani, bu haber tartışma kaldırmaz mı? Bu haberde bir anormallik yok mu? KKTC kulüpleri, çullisine oynanacak bir lig için bu kadar çok parayı sizce havaya atmaz mı? Ha bir açılışta havaya 11 milyon 620 bin TL’lik havai fişek attınız. Ha KKTC futbol ligi için 11 milyon 620 bin TL’lik harcama yaptınız. Söyleyin Allah aşkına, ikiside havaya gitmez mi?  Amatör bir ligde çullisine oynanan futbol karşılaşmaları için harcanacak  milyonlara yazık değil mi?

Gelin isterseniz yarın sokağa çıkalım ve yolda karşımıza çıkacak herkese tuttuğu Futbol takımını soralım. Bakalım kaç kişi bize KKTC’de tuttuğu takımı söyleyecek? Veya KKTC liglerinde en son şampiyon olan takım hangisi diye soralım? Karşımıza çıkacak vatandaşlarımıza, futbol takımlarımızın forma rengini soralım.

Daha da ileriye giderek; bizlere Takımların bir kaç futbolcusunun ismini söylesinler. En son hangi maça gittiklerini söylesinler? Eğer maça gitmiyorlarsa neden gitmediklerini soralım? Eğer doyurucu cevaplar alırsak sizden özür dileyeceğiz. Görünen köy kılavuz istemez ama yine de kabulümüzdür. Neden istatistik yapılmıyor? Paraları neden havaya atmalarına müsade ediyoruz.?

Bu durum sizce normal bir durum mu? Yoksa anormal bir durum mu? Değer mi bir takım çullisine oynanan bir ligde 1 milyon TL harcasın.? Şampiyon olsa ne yazar!  Şampiyon olan takımla ligi sekizinci bitiren takım arasında ne fark var? Veya Ligde 100 bin TL harcayan takım ile 1 milyon TL harcayan takım arasında ne fark var?

Söyleyin Allah aşkına siz hiç değeri olmayan bir şeye bol miktarda para verip satın alır mısınız? Veya değeri olmayan sırf birileri kulüpleri sıçrama tahtası yapsın diye göz göre göre milyonların havaya atılmasına seyirci kalabilir misiniz?

GARGA’DAN AL HABERİ

UBP’DE HARAÇ MAFYASI

Siyasi partilerin iktidarda iken parti içinde partinin kaymağını yiyen çeteler olmuştur her dönem. Geçmiş hükümet dönemlerinde bu uygulamayı gördük. Aslında bu bir gelenek haline gelmiştir. Partilerde Başbakan’a veya Bakanlara yakın olan isimler her dönem kendilerinden söz ettirmişlerdir. Her dönemin öne çıkan isimleri kamuoyunda yankılanmıştır.

Dedik ya; bu bir gelenek. Zaten bu işlerin mimarı da UBP. UBP’nin yıllar önce başlatmış olduğu bir uygulama. Aldığımız duyumlara göre; UBP’de görev yapan haraç mafyası partiye yardım adı altında malı götürüyor. Özellikle Turizm Bakanlığına ait araziler haraç mafyası tarafından mercek altına alınıp isteyen otellere park yeri olarak veya arazi olarak devredilip karşılığında partiye yardım adı altında haraç mafyası haracı topluyor. Son günlerde Girne’de lüks bir otelin araç park yeri haraç mafyası tarafından otele partiye yardım yapılacağı bahane edilerek haraç mafyası Girne’deki lüks otelden milyonları kaptı. UBP’deki haraç mafyası parti içerisinde Başbakan’a yakın çevreler diye konuşuluyor.

AVCI KENDİNE KAPI ARIYOR

Bizdeki sonradan kurulan siyasi partilerin süresi ne zaman biteceği hiç belli olmaz. Birkaç siyasi partimiz dışında barajı adeta sidik zoru ile geçen siyasi partiler her an lav olabilir. Lav olabilecek partiler arasında en güçlü aday Turgay Avcı’nın Başkanlığındaki ÖRP’dir. Siyasiler meclisin kapısından içeriye bir kez girdiler mi bir daha çıkmak istemezler.

O bakımdan parti kapansa da siyasiler meclise girmenin yolunu ararlar. Son günlerde ÖRP genel başkanı Turgay Avcı arkadaları ile birlikte bundan sonraki dönemde yeniden meclise girmek için formül üretmeye çalışıyorlar. Edindiğimiz bilgilere göre; ne pahasına olursa olsun, Avcı ve beraberindeki kişiler partilerini fes etmeye hazır. Yeter ki meclise girsinler her öneriye açık gözüküyorlar. Yeniden UBP’ye dönmek dahi mecliste temsil edilen diğer partilerle işbirliği yapmaya hazır gözüküyorlar. Sizin anlayacağınız ÖRP genel başkanı Turgay Avcı sonbaharda kendini sağlama almaya çalışıyor. Bakalım Avcı ve ekibine sonbahar fayda sağlayacak mı?

ERTÜRK’ÜN MÜDÜR MUAVİNLİK GÖREVİ İPTAL EDİLİYOR

Bundan birkaç gün önce devlet basımevi ile ilgili bir haberimiz olmuştu. Kimsenin haberi olmadan müdür muavinliğine atanan Nazım Ertürk dahi müdür muavinliğini beklemezken, piyangodan gelen müdür muavinliği devlet basımevinde ortalığı karıştırmıştı.

Bizim haberimiz üzerine haberi okuyan başbakan müsteşarı olan Hüda Aksoy’a derhal Nazım Ertürk’ün müdür muavinlik görevinin iptalini istedi. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre; Başbakan partideki huzursuzluklar nedeni ile Ertürk’ün müdür muavinlik görevinin iptal edilmesini istedi. Tabi bu meyanda Başbakanlık müsteşarı Hüda Aksoy da atama ile ilgili Başbakan’dan fırça yedi.

ARTEMİS’İN METEHAN AŞKI

Kaya Artemis nerede, Metahan Spor Kulübü nerede? Metehan Spor Kulübü daha bir kaç aylık kulüp.! Buna rağmen, beş yıldızlı Artemis Otel’in gözde kulüplerinden birisi oldu. Diyeceksiniz Metehan Spor Kulübü ile Artemis Otel ilişkileri nereye dayanıyor.? O konuda yorumu size bırakıyoruz ama bu aşkın öyle basit bir aşk olduğunu söylemek bize göre yanlış olur.

Metehan Spor Kulübü’nün eti budu neki önceki akşam rakı gecesi düzenlendi.? Artemis Otel gecede kulübe en çok yardımı yaparak adından söz ettirdi. Artemis Otel Metehan Spor Kulübü’ne tam 25 bin TL bağış yaptı. Edindiğimiz bilgilere göre; Metahan Spor Kulübü’nün tesisleri de yapılırken, Artemis Otel’in tesislerin yapılmasında parasal büyük katkı koydu. Spor sevdası işte öyle birşey. Diyeceksiniz Artemis nireee, Metehan Spor Kulübü nireeee.?

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Dikkat edin tehlikeli sularda adınız dolaşmaya başladı. Ucu kaçarsa hiç toparlayamayacaksınız. Dostça iletmiş olalım.

Sn.Tahir GÖKÇEBEL; Sizce sendikaların sadece eğitimi konuşması daha doğru olmaz mı? Sonuçta sendikaların misyonu belli.

Sn.Özlem YAVER; Sürekli yurt dışında bulunmandan dolayı bu sıralar yorulduğunu söylüyormuşsun. Gezi de olsa iş amaçlı da olsa yurt dışına gitmek bile insanın kafasını değiştirir.

 Sn.Ece BAŞMAN; KN 003 plakalı aracınız normalde yıkama ister ama siz beyazdır diye yıkatmıyorsunuz. Biz farkettik siz farketmediniz galiba aracınız toz topraktan kirlenmiş.

Sn.Mehmet Salih YILDIRIR; Yurt dışında ufak bir rahatsızlık geçirdiğinizi duyduk. Geçmiş olsun.

Sn.Enver KAYA; Plaj voleybolu sezonunu başarıyla bitirdiniz. Seneye daha renkli ve farklı organizasyonlar yaparsanız daha fazla seyirciyi toplayabileceksiniz. Yoksa günden güne izleyicinin azaldığının farkındasınız umarım.

Sn.Hasan SERTOĞLU; JZ 571 plakalı aracın bu sıralar her yerde karşıma çıkıyor. Maşallah iyi geziyorsun. Arada ofisinde de otur ki ziyaret edenler seni bulsun.

Sn.Serdar DENKTAŞ; Babanızın rahatsızlığına rağmen gündemi ihmal etmediğiniz gözlerden kaçmadı. Sizi biraz da kilo vermiş gördük. Kolay gelsin.

Sn.Afet ÖZCAFER; Oğlunu evlendiriyorsun ama yeterince davetiye dağıtamamaktan yakındığını söylüyorlar. Merak etme herşey olacağına var. Bu sıcaklarda size de kolay gelsin.

Sn.Ahmet NAZİF; Sen dünürün Afet hanımdan daha hızlı davetiye dağıtıyorsun o kesin. Zira ortak dostlarınıza ondan önce sen ulaşıyorsun.

Sn.Hamit EMMİ; Mesarya’ya uzun zamandır uğramadım. Oralarda havalar nasıl. Vukuat yok ki Gargalar bu sıralar haber uçurtmuyor.

Sn.Emine PİLLİ; Bazı konulara nor den peynir demen diyorlar. Arada bir insiyatif de kullanmak iyi olabilir.

Sn.Mine GÜRSES; Şu Merit’de bir protokol yemeği olsa trafik altüst oluyor. Bu yönde önlem alırsanız Lefkoşa’lının semaptisini kazanacaksınız. Zira her misafir geldiğinde trafik allem gallem oluyor.

Sn.Fikri MACİLA; Eskiden yarışırdın diye rallilere gitmek zorunda kalırdın. Artık yarışman diye seni göremiyorlar. Eski günlerin anısına daha aktif olman beklenir.

Sn.Cengiz TUĞCAN; Bakıyorum da hergün Ortaköy kulübünde kağıt oynan. Geçen gün yine oynarken görüldün. Sana selam vermek için baktılar ama kafan eğik olunca vazgeçtiler.

Sn.Mehmet ÖZÇAYLI; Bayramdan bayrama Lefkoşa’ya geliyormuşsun. Yani yılda iki kez diyorlar. Eminiz ki daha fazla geliyorsunuz ama sizi görmek isteyenlere uğramıyorsunuz anlaşılan. Dostlarınızı ihmal etmeyin.

 

Sn.Alp AYDINOVA; Siyaseti mi bıraktın? Öyle bir şey varsa söyle de bilelim. Bazı arkadaşlar yorum yaparken dikkatli olsunlar!

Sn.Cemal ESEMEN; Bir parti de örgütte sen yap. Bak herkes mangalları yakıyor. Arada yap ki protokol da gelsin. Öyle kuru kuruya 10 kişi olmaz.

Sn.Ali TAPRAZ; Sen de arabada örnek davranış sergileyip kulaklık kullananlardansın diyorlar. Bizden sana 10 puan.

Sn.Tolga ÇAĞAKAN; Banka işleri bu kadar mı yoğun da parti işlerinden kendini soyutladın. Gençler de bu işlerden vazgeçerse ne anlamı kalır. Biraz daha aktif olmanız beklenir. Biz söylemiş olalım.       

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31