Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken, artarak devam eden anket savaşları ile yaşanan etkinlikler heyecanı artırmaktadır. Bu çerçevede son zamanlarda ortaya çıkan anketler birbirinden çok farklıdır. Bazı anketlerin, bazı adayları ısrarla önde, diğerlerini geride gösterme çabası dikkati çekmektedir. Ben bu nedenle, ortaya çıkan anketlere bakmadan, sokaktaki halkın sözleriyle ve vücut diliyle verdiği tepkilere ve adaylara bakarak seçim sonuçlarını tahmin etmeye çalışıyorum.

 Adayların hepsini dinleyip kararımı çok önceden verdiğim için çok rahatım. Bu rahatlık ve güven içerisinde Sayın Mustafa Akıncı’nın yanında duruyor, onun büyük bir başarıyla önde götürdüğü seçim çalışmalarına katkıda bulunmaya çalışıyorum. Sayın Mustafa Akıncı ile birlikte halkın arasında dolaşarak, Akıncı adına düzenlenen etkinliklere katılarak, seçim heyecanını diğer “Akıncı Gönüllüleri” ile birlikte yaşıyorum.

Bugüne kadar çeşitli yerlerde yapılan pek çok etkinlikte “Akıncı Gönüllüsü” olarak yer aldım. 3 Nisan Akşamı da ACAPULCO’daki büyük dayanışma yemeğine katıldım. Bu güne kadar katıldığım hiçbir etkinlikte bu ölçüde büyük bir heyecan kasırgası ve sevgi seli görmedim. Ülkemizin en büyük salonu olarak bilinen ACAPULCO’daki Panaroma salonu, halkın “Kum atsan yere düşmez” değişindeki gibi tıklım tıklım doluydu. “Akıncı Gönüllüleri” büyük vaatlerle değil, dik durmasını bilen onurunu ve gururunu koruyacak lider olarak gördüğü Akıncı’ya yakın olmak ve sevincini paylaşmak maksadıyla; büyük bir heyecan ve umutla salonu doldurmuştu.

Yemeğe katılanlar bedava yemeye içmeye çağrılmamıştı. Onlar, yemek parasını ödeyip “CEVAP AKINCI” kampanyasında küçük de olsa bir katkı koymak isteğiyle salonu doldurmuştu. Davetli olan birkaç medya mensubu hariç herkes birer “Akıncı Gönüllüsü” olarak ülkenin her yanından tamamen kendi imkânlarıyla gelip gecenin coşkusunu artırmış, içlerindeki heyecanı ve sevgiyi birbirleriyle paylaşarak çoğaltmışlardı.

Yemeğe katılan herkes büyük bir heyecan ve sevgi doluydu. Yemeği planlayanlar, garsonlar, müzisyenler, yemeğe katılan bütün “Akıncı Gönüllüleri” ve davetli olarak hazır bulunan medya mensupları Akıncı’nın etrafında bir yumak gibi toplanmıştı.

Salonda uzun zamandır görmediğimiz umut rüzgârları esiyor, orada olanların gözlerinde büyük bir kararlılık ve inanç okunuyordu. Daha önce hiçbir siyasi içerikli toplantıda göremediğimiz kadar büyük bir heyecan ve dayanışma yaşanıyordu. Yıllardır geciktirilmiş, ertelenmiş ve hep ötelenmiş pek çok soruna ve soruya artık “CEVAP” bulunuyordu. Akıncı’nın salona girişi ve konuşması ayrı bir heyecan dalgası oluyor, salonu dolduran 1200 “Akıncı gönüllüsü,” “CEVAP AKINCI” diyerek kararlılığını vurguluyordu.

Yemeğe katılmak isteyen birçok “Akıncı Gönüllüsü” 1840 m2 genişliğindeki ACAPULCO’daki Panaroma salonunda yeterli yer olamadığı için üzülerek geri dönmek zorunda kalmıştı. Sayın Mustafa Akıncı, konuşmasında Kuzey Kıbrıs’ta daha büyük başka bir salon bulunmadığını kaydederek, yerlerin dolması nedeniyle katılamayanlardan özür diledi. “CEVAP AKINCI” diyerek 19 Nisan’da Akıncı’nın Cumhurbaşkanı seçilmesini arzu eden herkesin bu seçim yarışına katkı koymasını istedi. 14 Nisan Salı günü, Lefkoşa İnönü Meydanı’nda yapılacak “CEVAP MEYDANDA” Şöleninde yer almaya ve orayı da tıklım tıklım doldurmaya davet etti.

***

14 Nisan’da İnönü Meydanı’nda düzenlenecek “CEVAP MEYDANDA” Şöleni alışıldık mitinglerden çok farklı olacaktır. Klaksonlar çalarak, benzin fişleri dağıtılarak ve kiralık araçlarla konvoylar düzenlenerek yürütülen eski propaganda yöntemleri kullanılmayacak, ses ve görüntü kirliliği yaratılmayacaktır. “Akıncı Gönüllüleri” seçim süreci boyunca içlerinde biriken coşkuyu birbiriyle paylaşmak maksadıyla 14 Nisan’da Lefkoşa İnönü Meydanı’nda “CEVAP MEYDANDA” Şöleninde bir araya gelecek ve hemen arkasından 19 Nisan’da da Mustafa Akıncı’yı sandıklardan CUMHURBAŞKANI olarak çıkartacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31