Eğer ülkenin spor federasyonlarından bir tanesinin hasbelkader başında bulunan bir zat, işi gücü bırakıp;

Memleketin bölgeci bir anlayışla siyasi diskriminasyona sürüklenme tehlikesine dikkat çeken milletvekili ve gazetecilere, TV ekranlarından, her zaman olduğu gibi, adeta “kafayı bir şekilde bulmuş” vaziyette sataşarak laf yetiştirmeye çalışırsa;

Anlayın ki hadise “klinik bir vakaya” dönüşmektedir ve bu bakımdan acilen “profesyonel bir yardım” gerekmektedir.

Üzgünüm ama “suçluluk psikolojisi” altında ezilmenin hezeyanlarıdır bunlar… Ve bu tür hezeyanlar, genel anlamda ülke sporu ve ülke bütünlüğü için de ciddi tehdit teşkil etmektedir.

Bir spor federasyonunun başında ama boğazına kadar siyasete batmış kişinin, açıktan hedef haline getirdiği gazetecilerin güvenliği de bu vakitten sonra tehdit altındadır.

Bu bakımdan emniyet birimlerinin de dikkatini çekiyoruz. Çünkü söz konusu TV yayınında “bazı yazarların bu şekilde devam etmesi halinde çok sert tepkiler verileceğinden” de söz edilmektedir.

Nedir bu tepkiler? Görev Emniyet birimlerimizindir.

Cevap hakkı kullanma imkânı bulunmayan bir TV ekranından kendisini eleştirenlere “hisaraltı üslubuyla” saldıranların, ne spora faydası olur, ne de memlekete…

Bu tür kişisel siyasi ikbal arayışının ürünü konuşmaların sahiplerinin, bu ülkenin bir zamanlar saygınlıklarıyla bilinen kurumlarının başına gelmesini sağlayan da şu ceberut rejim değil mi zaten?

Elbette ceberut rejimin futbol rejimi de ceberut olacak. Kadroları da haliyle bunlara uygun…

Gazetecileri tek taraflı yayınlarla aşağılamaya çalışarak kimse bir yere varamaz. Bilakis konuştukça kendileri batarlar ve kendilerine has özellikleri sıralarlar aslında…

* * *

Lefke-Çetinkaya Federasyon Kupası finali de işte, federasyonu, kişisel siyasi ikbal arayışında sadece “geçici bir basamak” olarak kullanmak isteyen bir zihniyetin sporumuzda açtığı kalıcı derin yara olmuştur.

Geçici ihtiraslar uğruna, sosyal yaşamımızın hep gözbebeği olmuş bir kurumda kalıcı yaralar açmak… Bunu da başardı futboldaki Lefkoşa Dükalığı sonunda…

Ve futbolla yatıp kalkan bir büyük camianın helal kupasını, final maçında bile tribündeki taraftar sayısı 300’ü bulmayan bir Başkent kulübüne peşkeş çekti.

UBP’nin Lefkoşa Dükalığına yaranmak için bu trajediyi yaratanlar, belki bu ceberut rejimin siyasi mekanizmalarını da kullanarak günün birinde vekil veya Bakan olma amaçlarına ulaşabilirler.

Ama ya bu ülkenin kalleşçe yaralanan futbolunun hali ne olacak?

Birilerinin siyasi ikbal arayışına yem edilen ülke futbolu nasıl hayır edecek?

Lefke-Çetinkaya kupa finalindeki bir büyük haksızlık ve bölgeci diskriminasyonun açtığı derin yara nasıl kapanacak?

Hiç hakkı olmadığı halde koruyup kolladıkları bir kulübe, üzerinde başka bir takımın alın teri ve özverili emeğinin izleri bulunan kupayı vermekle, peşkeş çekmekle mi?

Rahmetli Ahmet Sami Topcan’ın adalet ve eşitlik temelinde yönetmeye çalıştığı ve bu bakımdan büyük ölçüde güven sağladığı o federasyonun çatısı altında;

Lefke TSK’nın kupasıyla birlikte aslında emeğini, alın terini ve sevinçlerini de gasbeden sözüm ona federasyon kurullarında bu vahşi infaza “dur” diyecek bir tek vicdan sahibi adam kalmadı mı acaba?

Hoop, yanlış yapıyoruz arkadaşlar, yangından mal kaçırırcasına bir kulübümüze ceza verip kupayı da hükmen diğerine vermekte acele ediyoruz, bu konu daha fazla araştırma ve değerlendirmeye muhtaçtır” deyip yüreğini konuşturacak bir tek vicdan sahibi Allah’ın kulu da yok muydu o çatı altında?

Ya Çetinkaya’nın mevcut yöneticileri ve bir zamanlar o kulübün değer verdiğim ağabeyleri?

Onlar da mı hiç vicdan azabı çekmiyorlar, gasbedilerek kendilerine peşkeş çekilen, üzerine Lefke TSK’nın helal alın teri akmış o kupayı kapıp müzelerine koyarken? Uzun yıllar sonra tekrar “hükümet takımı” etiketine sahip olmaktan hiç mi mahcup olmuyorlar?

Yazık… Federasyonun içindeki onca adam, Çetinkaya’nın eski ve yeni bir dolu yöneticisi, Çetinkaya camiası ve diğer bütün kulüpler… Bu tür haksızlıklara, hak gasplarına sessizce onay verdikçe;

Rejimin derebeyleri bu ülkeye nasıl bir felaket getirdilerse;

Milletvekilinden gazetecilere kadar herkese saldırmakla “haksızlıklarını kamuoyunda onaylatacaklarını” zanneden Futbolun Dereboyu derebeyleri de sporumuza bunun bin beterini getireceklerdir. Göreceksiniz…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31