Dağılmış ve bir türlü toplanmak bilmeyen sendikal mücadele anlayışının tükenmekte olduğu;

Birer birer çıkarlarımızı kolektif çıkarların önünde tutmaya başladığımızı;

Haklarımız budanır ve özgürlüklerimiz elimizden alınırken tıkanıp kaldığımızı;

Halka rağmen lüks ve zenginlik içinde yaşayanların standartlarında hiçbir değişim olmadığını

Ekmek kavgası derdinden, kavgamızın sesini duyurmaya çalışmaktan, bizim dışımızdakilerin koltuk ve protokol kavgası içinde olduklarını görmekten  ve söylemekten yorgunum!

Her fırsatta  boyun eğmemek için daha da dirençli olmak gerektiğini, böylesi dağılmakta olduğumuz bir dönemde yaşamak zorunda kalmak ne acı!

Yaşam artık bir zulme dönüştü. Canımızı dişimize takarak yurdumuzu ve bireysel yaşamlarımızı dert ettikçe, açlık, parasızlık, her türlü baskı, işkence ve polis ile karşı karşıya kaldıkça faşizmi ensemizde hisseder olduk.

Zulme karşı sesini çıkaran herkesi düşman gören zihniyetler kardeşlik bağlarımızı zayıflatıyor. Ve ne yazık ki bizleri daha güçsüz, kırılgan ve dirençsiz bir toplum haline getirmenin kademeli planları içerisinde…

***

Kıbrıs Türk Hava Yolları yetmedi!

Lefkoşa Türk Belediyesi uyanışı harekete geçirdi!

Bugün insan hakları ihlallerinden, çözümsüzlüğe, adaletsizliğe, sivil toplum örgütlerinin baskı altında tutulmasına kadar her şey ortadadır.

Militarist politikaların ruhunu hem Salı hem de Çarşamba günleri Lefkoşa sokaklarında hep birlikte izledik. Hakları ellerinden alınmış, yoksullaştırılmış belediye emekçilerine yapılanları reva görenler, her gün başka maskeleri takıp karşımıza çıksalar da onların zihniyetlerinin ve ruhlarının asla değişmediği artık gün gibi ortadadır. Bunu tekrardan teyit etmeye gerek bırakmamışlardır!

Kuralsız, esnek, emeğin sermaye sahipleri tarafından sömürülmesini kolaylaştıran bir çalışma yaşamı boşuna yaygınlaştırılmadı.

Ucuz istihdam muhtaçların sayısını artırmak, tutsakların onurunu kırmak için biçilmiş kaftandı: Başardılar!

Gençler gelecekten umutsuz, kadınlara karşı şiddet her geçen gün artıyor, ayrımcılıkların toplumu taşıdığı hasta durum tarif edilemez bir noktaya ulaştı. Hastanelerde iyileşmeyi umut eden yurttaşların ölümü de üstüne ekstradan ekleniyor.

Dedim ya kardeşlik bağları zayıflatılıyor. Birbirimize düşman etmek istiyorlar bizi. Ekmeğe muhtaç olduğumuz; geçim kavgasından başımızı kaldıramayacağımız bir dünya yaratmaya çalışıyorlar bizim için. Yaşanılası ne  varsa yok ediyorlar adeta…

***

Yurdumuzda yoksulluğu derinleştiren, yeni sömürü politikalarını uygulamak için baskılarını daha da arttıran bu iktidarın kurmak istediği düzene karşı koymaktır bize düşen.

'Çetin bir kavga bizi bekliyor!'

Halklar mücadele ile var olmuştur; biz de var olacağız. Var olamaya devam edeceğiz.

Halkız haklıyız. Kendi yurdumuzda ikinci sınıf ve korkak yaşamayacağız.

Kendi yurdumuzda açlık ve sefaletimiz üzerinden zenginleşenlerin karşısında çetin bir kavga vermek gerekse bile Kıbrıs sorununda çözümsüzlüğü, çalışma hayatında huzursuzluğu, öteki olana şiddeti kaldıracağız.

İnsanca bir yaşam için, artık davaların peşini bırakmayacağız. Dava belediye emekçilerinin değil, dava işçinin, memurun, öğretmenin değil! Dava hepimizin.

***

Bugüne kadar asıl suçluların, azmettirenlerin hiçbirine hesap sorulmadı; yani demokrasi hiç boy göstermedi ülkemizde.

Belediye emekçileri de, özel sektör çalışanları da, kamu çalışanları da, öğretmenler de, basın emekçileri de, ev kadınları da, öğrenciler de…eşit, özgür bir yurt yaratma mücadelesine başlamıştır. Biline!

Biz ne demokrasi ne de özgürlük dilenmeyeceğiz.

Özgürlük ve demokrasi hakkımızı yıkmaya çalışanlara hadlerini bildirmek de mücadele ile mümkündür.  Mücadele etmeye devam edeceğiz!

***

Yaşasın Lefkoşa Türk Belediyesi Emekçilerinin direnişi!

Yaşasın Kıbrıslı Türklerin uyanışı!

Yaşasın haklı mücadelenin kazandıkları!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31