Emine Karaböcü adlı Koop-Bank çalışanı Girne şubesinde çalışırken bankanın 250 bin TL’sini zimmetine geçirmiş, olay ortaya çıkınca bayanın ailesi parayı ödemiş ve olay ört bas edilmiş.

Sevgili Ekmekçi kaç gündür yırtınıp duruyor, bu nasıl adalet, bu nasıl adam kayırmadır diye!

Ah Hüseyin’im ah!

Yeter ki yandaş ol bu ülkede, sırtın sağlam, kilit noktalarda adamın olsun

Değil, 250 bin TL, 250 milyon TL götürsen, yeter ki arkan olsun da korkma!

Emine Karaböcü, Koop-Bank Girne şubesi çalışanıydı.

Bir kere bu şubenin müdürü başta olmak üzere, genel müdür, yönetim kurulu da dahil, Başbakanlık da bu olayda sorumlu ve hesap vermek durumundadır.

Neymiş efendim, burada bankanın itibarı önemliymiş!

Hadi oradan sizde, eğer gerçekten bankanın itibarın düşünüyorsanız, içindeki çürük elmaları kendiniz temizler, deşifre eder ve yargılanmasını sağlarsınız, işte itibarlı banka da o zaman belli olur


Emine Karaböcü olayı bu ülkede ne bir ilktir ne de son

Ülkede suç işleyenleri koruyan ilginç bir otokontrol sistemi yaratılmıştır.

Herkes suçu ve suçluyu bildiği halde, ne hikmettir ki üstüne gidememekte, aksine olayı ört bas etmeye çalışarak, bu tür olayların ardının kesilmemesinde öncü olmaktadır.

Bunun son örneğini geçtiğimiz ay içinde yaşadık;

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bakanlık ekibiyle birlikte Şehir Planlama Dairesi Müdürü Hasan Baytacıgil’i suçüstü rüşvet alırken yakalamış, ama her nedense, ya da emir hangi yüksek yerden geldiyse, ilgili kişi hakkında hukuki soruşturma başlatılmamıştır.

Bu zatı muhterem şimdi müşavir ordusuna katılmış olup, eğer suçu sabitse kodesi boylayacağına, devletten yüklü maaşını çekip evinde yan gelip yatmaktadır.


Yine buna benzer bir olay aylar öncesinde yaşanmıştı;

Dönemin Gümrük ve Rusumet Dairesi Müdürü Türker Vural, çeşitli şaibe ve söylentiler arasında görevden alınmış, yerine başkası atanmış, hatta müdür olduğu bir dönemde bir kaçakçılık olayı kendine haber verilmeden yapılmış ve ilgili bakana sorduğumuzda da ‘öyle uygun gördük’ diyerek, şaibeli bir isim olduğunu ima etmişti.

Yine aynı bakana bu ismi ısrarla korumanızın manası nedir diye sorduğumuzda o da ‘emir yüksek yerden’ anlamında bir konuşma yaparak, olayın ört bas edilmesinde başrol oynamıştı.

Emrin nereden geldiği bilindiği halde, bu kişinin kimin ya da kimlerin koruması altına alındığını tüm ülke bildiği halde, o da şimdi evinde oturup yüklü müşavir maaşı ile gününü gün ediyor.


Bundan yıllar önce dönemin Tapu ve Kadastro Müdürü’nün rüşvet aldığı ispatlanmış, ancak kamu haklarından ömrü boyunca yararlandırılması için kendisine sadece iki ay ceza verilmiş, bu cezayı çektikten sonra yine görevinin başına dönmüş ve sonra da emekli olarak hem yüksek bir ikramiye almış, hem de yüklü emeklilik maaşına sahip olmuştu.

Oysa bu rüşvetçi müdüre 2 ay değil, 2 ay bir gün ceza verilseydi, tüm kamu haklarından mahkum olacak, bu da ibreti aleme ders olacak ve belki de bu tür olayların önünün kesilmesine yarayacaktı.


Şimdi başa dönersek;

Emine Karaböcü adlı banka çalışanı eğer adalet önüne çıkarılırsa ne ala

Durum o ki onun da korunması için emir yüksek yerlerden gelmiş!

Peki o zaman, otursun evinde gül gibi

Ama bundan böyle, bir fukara marketten ekmek çalarsa, çaldığı ekmeği yerine koyunca suçsuz ilan edilsin!

Ülkeyi kasıp kavuran hırsızlar yakayı ele verdiklerinde çaldıklarını iade etsinler, onlar da suçsuz ilan edilsinler!

Şimdi içeride uyuşturucudan yatanlar, çıksınlar halktan özür dilesinler, sonra da salıverilsinler!

Ve ülkede suç işleyenlerin tümü, suçsuz ilan edilip evlerine gönderilsinler

Onların suçu yüksek yerlerden emir verecek, kendilerini kurtaracak bir kimselerinin olmaması mı?

 

TC anket düzenleyecek

Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın KKTC ziyaretinden sonra ülkede bir anket düzenlenmesi ve halkın sorunlarına daha vakıf olması kararı çıktı.

Bu anketin sonuçlarına göre, halkın yaşadığı sıkıntıların ortaya çıkarılacağı ve çalışmaların bu yönde yapılacağı söyleniyor.

 

Lefkoşa Surlariçi’ne sağlık ocağı

Hastanelerde kabalalık nedeniyle yaşanan sıkıntıların aşılması için kısa bir süre içinde Lefkoşa Surlariçi’ne bir sağlık ocağı yapılacağı ve burasının küçük vakalarda bölge insanına hitap edeciği söyleniyor.

Lefkoşa’da eski hastane bölgesinde bir binanın bu konuda kullanılacağı ve maddi desteğin de TC Yardım Heyeti tarafından yapılacağı öğrenildi.

levent-(2).jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Talip ATALAY, Mağusa’da sözde iki din adamının aralarında bir ‘Mevlit Çetesi’ kurduğu ve cenazelerde acılı ailelere yanaşıp mevlit konusunda iş istedikleri üzerine şikayetler gelmeye başladı. Bu konunun üzerine gitmeniz isteniyor. Aksi halde biz gideceğiz ve isimlerini burada yayımlayacağız.

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, 3 bir kişinin vatandaş yapılmasına karar verildiği yönünde çeşitli söylentiler yapılıyor. Ayrıca bunların güvenlik soruşturmasından da muaf tutulacağı, bunun da kafalarda soru işaretleri yarattığını biliyor muydunuz?

Sayın Osman SIDDIK, maşallah oğlanı müdür yaptınız, sanayi bölgesinden araciziğini ayarladınız ama örgüt de için için kaynıyor bilesiniz. Hep bana zihniyetinde olmanız önümüzdeki günlerde başınızı epey ağrıtabilir, bizden uyarması!

Sayın Mehmet DEMİRCİ, bölgenizde deniz kenarında bir orman arazisinin birilerini peşkeş çekildiği yönündeki haberler bölge insanını fena halde karıştırmış. Yakında belgeler elimize ulaşacak, savunmanıza şimdiden hazırlanmanızda fayda var.

Sayın Mustafa AKINCI, aktif siyasete artık son noktayı koyduğunuz yönündeki mesajı aldık ve biraz da üzüldük. Belli ki artık daha rahat ve sakin bir hayat düşlüyorsunuz. Bu da sizin elbette ki doğal hakkınız.

Sayın Ünal ÜSTEL, yeni sezonda İskandinav ülkelerine yöneleceğiniz sektörde heyecan yaratmış. Ancak bunu daha sessiz harflerle dile getirmeniz isteniyor, zira Rumlar bu konuda her türlü engeli koymaya hazırlanıyormuş.

Sayın İbrahim DUMAN, ayrılık vakti artık yaklaşmış ve valizleri hazırlamaya başlamışsınız. Aslında ülkeyi iyi tanıyan birisi olarak burada size bir müddet daha ihtiyaç vardı. Zira din adamları şu sıralar birkaç yere bölündü ve yakında patlayacaklar.

Sayın Kemal DÜRÜST, Yeşilköy İlkokulu yeni eğitim yılına 6 öğretmen eksiği ile başlamışlar. Okul aile birliği yöneticilerine bir dokunun bin ah işitin. En kısa zamanda eksiklikler giderilirse ne ala

Sayın Şerife ÜNVERDİ, Royal Casino çalışanlarından sürekli şikayetler alıyoruz. Bu iş yerine çalışanın haklarını araştıracak müfettişler gönderilmesi isteniyor. Zira tüm çalışanlar patronlarından ‘zalim’ olarak bahsediyor.

Sayın Koral BOZKURT, Lefkoşalı dost ve arkadaşlarınız kendilerini unuttuğunuzdan şikayet ediyorlar. Biz sizi vefalı birisi olarak bilirdik ama şartlar mı değişiyor nedir acaba?

Sayın Tözün TUNALI, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ile milletvekili adaylığı konusunda el sıkıştığınız ve yakında parti üst düzey yönetiminde görev alacağınızı duyduk. Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır sözünü boşuna söylememişler değil mi?

Sayın Mehmet SAYDAM, bir yat projesi üzerinde çalıştığınız ve yakında adaya getireceğinizi öğrendik. Öyle bir saraya da öyle bir yat yakışırdı değil mi? Bakalım kaptanlık sınavını geçebilecek misiniz?

Sayın Ünsal ECESOY, doğup büyüdüğünüz Vadili’ye el altından yardımlarınız bölge halkını derecesiz memnun ediyor. Bir de bölgeye bir yatırım yapıp istihdama katkı koyarsanız sizin heykelinizi bile oraya dikerler. Hadi bakalım hayırlısı

Sayın Osman KORAHAN, KTHY’nin satılan 3 adet Volvo aracının araştırma akıbeti soruluyor. Batan geminin malları ucuz olur ama bu kadarına da pes doğrusu. Şimdi bütün gözler sizin üzerinizde, bilesiniz!

Sayın Ramazan ÖZÇELİK, bir süreden beridir eko turizm nedeniyle araziye yoğun uğradığınız için yüzünüze renk geldi diyorlar. Yıllardır siyasetle uğraştınız da dertten sıkıntıdan başka ne yaşadınız?

Sayın Erdoğan MANİ, hafta sonu bazı iş adamları ile İskele kıyılarında balık sofrasında görülmüşsünüz. Deniz kenarından bir yazlık almayı düşünmez miydiniz acaba? Başkentin stresi insanı erken yaşlandırıyor

Sayın Halil ORUN, dünkü mesajımızdan sonra İskele Camisi’nin çevre düzenlemesi ve temizliği için operasyon kararı aldığınızı duyduk. Duyarlığınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Sayın Akın AKTUNÇ, son günlerde tavla partilerinde gelen de vuruyormuş giden de... Bu işti bir terslik olmalı, rakiplerin zarlarını incelemekte yarar var.

Sayın Cihan ERDOĞAN, Trabzonspor’un beklenmedik mağlubiyetiyle bunalıma düştüğünüzü öğrendik. Siz en iyisi bu sıralar Afrodit’den dışarı çıkmayın ve halka karışmayın. Ta ki kendinize gelinceye kadar

Günün Fıkrası : Karınca 

İşlediği bir suçtan dolayı onbeş sene hapis cezası yiyen adam, cezaevine girdiği gün yatağının kenarında bulduğu bir karınca ile çok iyi bir arkadaşlık başlatmıştı. Adam, onbeş sene boyunca karıncayı eğitmiş, onunla yoldaş, candaş, arkadaş olmuştu. Artık karınca öyle bir hale gelmişti ki, adam "dur" deyince duruyor, "yürü" deyince yürüyor, "takla at" deyince takla atıyordu. Yani konuşmak dışında adam ne derse onu yapıyordu.
Cezaevinden çıkarken karıncayı boş bir kibrit kutusuna koydu. Çıkar çıkmaz güzel bir lokantaya gitti, siparişlerini verdi. Yemeğini beklerken "Şu garsona karıncamın özelliklerini göstereyim de bir şaşırtayım" diye düşünmüş ve karıncayı çıkarıp masanın üzerine koymuştu.
Garsonu çağırdı :
- Bakar mısınız ?
- Buyurun beyefendi, diye adamın yanına gelince, adam parmağı ile karıncayı işaret ederek,
- Şu karıncayı görüyor musun ? diyerek başladığı sözünün sonunu getirmeden, garson telaşla :
- Özür dilerim beyefendi görmemiştim, diyerek başparmağı ile karıncayı ezip, masayı siler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31