Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun bu dönem işi gerçekten çok zor. Bir taraftan Cumhurbaşkanlığı görevini yürütürken, bir taraftan da UBP’deki sorunlarla  uğraşması gerekiyor. Her nekadar da Hüseyin Özgürgün Eroğlu işine baksın dediyse de olmuyor. UBP’de sorunlu günler bugün başlıyor. Kabine değişikliğine tepki koyan sekiz milletvelili, ilk tepkilerini meclise gitmeyerek bugün gösterecekler. UBP’ye zarar vermemek kaydı ile isteklerinin olmasını isteyecekler ama zarar vermeden olur mu? UBP halkın diline düşecek UBP’de koltuk kavgası büyüdü denecek. Cumhurbaşkanı Eroğlu devreye girip bu sorunu çözmezse günün sonunda fatura ona çıkartılmaya çalışılacak. Sekizleri ikna etmek Eroğlu’nun elinde. İkna etmezse Eroğlu yaptırdı denecek. Uzun lafın kısası; Eroğlu’nun devreye girip derhal UBP’deki sorunu çözmesi gerkiyor.

KAMİL’İN ŞÖFERLERİ DE GİTTİ

İlkay Kamil Bakanlıktan gidince İçişleri ve Yerel YönetimlerBakanlığı personeli allem gallem oldu. Sanki göreve gelen yeni bakan UBP’li değil de başka bir partiden. Çavuşoğlu göreve gelirken bütün adamlarını da beraberinde getirdi. Böylece yıllarca İlkay Kamil’e şöferlik yapanlar da nasibini aldı. Gelen bilgilere göre; şoförlerin biri emekli olmak zorunda kaldı, diğeri ise Sağlık Bakanlığı’na gitti. Bu duruma göre; Mehmet Arıkan emekli olurken, Osman Asilkan da soluğu Sağlık Bakanlığı’nda aldı. Daha kim bilir neler olacak?

NURÇİN ŞEFAF ODADAN İZLEYECEK

Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun özel kalem müdürü İsa Nurçin göreve gelir gelmez odasını camlattı. Gelen bilgilere göre Nurçin odasında otururken dışarıdan geçeni görebilecek dışarıdakiler ise Nurçin’i göremeyecek. Özel kalem müdürünün odası artık böyle. O bakımdan dikkatli olmakta fayda var demedi demeyin.

 

TANCER İYİLİK İSTEMİYOR

UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer eşinin müdürlük konusu ile ilgili yorumlara açıklık getirdi. Güvenilir kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre; Tancer Girne’deki UBP milletvekilerine Başbakan ile görüşme yaptığını, ancak eşinin müdürlüğü konusunda Başbakan’dan her hangi bir söz almadığını söyledi. Ayrıca eşinin laboratuvarcı olarak bölümünde müdür olması gerektiğini bu konuda iyilik istemediğini vurguladı. Tancer kabineye tepki koyan milletvekileri ile hareket edeceğini de söyledi. Sizin anlayacağınız Tancer kararlı.

SERDAROĞLU VE ÇALUDA’YA BAKANLIK

Bundan sonra böyle bir gelişme olur mu? Tahmin etmiyoruz ama yine de yazmakta fayda var. Mademki konuşuluyor bize de yazmak düşer. Dün aldığımız bazı bilgilere göre; Güzelyurt’lular Türkay Tokel’den boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı Ahmet Çaluda’ya, Girne’liler ise İlkay Kamil’den boşalan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığını da Ergün Serdaroğlu’na verilmesini istiyorlar. Ünal Üstel’e verilen bakanlığı istmiyorlar. Kabine değişikliğine tepki koyan milletvekilleri Başbakan’dan bunu isteyecekler. Ne dersiniz?

SEKİZLER

UBP’de bir anda yıllar öncesine gittik, ister istemez o günleri hatırladık. UBP’den ayrılan dokuzlardan sonra şimdi de Sekizler konuşuluyor. Demokrat partiyi kuran Dokuzları hatırlayanlarınız var.  Şimdi de gündemde Sekizler var, üstelik de bu rakam sekizlerle sınırlı değilmiş. Kabineye karşı çıkanlar öyle diyor. Onlara destek verecek çok kişi varmış. Başbakan onları ciddiye almazsa bunu ıspatlamaya da hazır olduklarını  söylüyorlar. Kim bu sekizler diye soracak olursanız işte cevabı. Ergün Serdaroğlu, Nejdet Numan, İlkay Kamil, Mehmet Tancer, Türkay Tokel, Ahmet Çaluda, Zorlu Töre ve Hasan Taçoy.

TOKMAK ALİ DAYI

Bunun bir de Yaprak olanı var, bu o değil!. Bu doğrudan Tokmak Ali dayı; UBP’lilerin Ali dayısı Dağyolunda ikamet eder yılların UBP’lisi. Ali Tokmak dendi mi, UBP’liler onu çok iyi bilirler. Dağyolu köyünde UBP’nin simgesi gibi. Yılların UBP’lisi Ali Tokmak dün akşam çok sevdiği başbakan İrsen Küçük’e mangal partisi yaptı. Nasıl olmasa anjiyodan yeni döndü, et yerse bir sakıncası olmaz düşüncesi ile Tokmak Ali dayı dün akşam mangalı yaktı. Ali dayının misafiri sadece Başbakan değildi, Başbakan’ın çok sevdiği ve değer verdiği bakanlar da yanında idiler. Kısacası; tokmak Ali dayı dün akşam Başbakan’ı ağırlamaktan mutlu oldu. Bu arada Ali dayının Garga’ya da bir yemek sözü olduğunu bu vesile ile duyurmak isteriz.  

KAYAN CASUS OLARAK GİTMİŞ

Ramadan Kayan’ın taytılı saymakla bitmiyor. Narenciye Üreticiler Birliği As Başkanı, Bostancı Kalkınma Kooperatifi müdür muavini, UBP Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu üyesi ve son olarak da Başbakan İrsen Küçük’ün casusu. Casus olduğunu kendisi söylüyor. Dün gazetemizin ön sayfasında fotoğrafı çıktı. Beni Başbakan casusluk yapmak için gönderdi dedi. Kayan; dün gün boyunca bu konuda açıklamalar yaptı. UBP Güzelyurt Milletvekilleri Türkay Tokel ve Ahmet Çaluda ile birlikte Girne’deki pia bella otele gittiler. Gazetemiz Haberdar’da fotoğrafı çıktı. Herkes ona senin orada ne işin vardı? Diye sorunca Başbakan’a casusluk yapmak için gittiğini söyledi. Yani; Ramadan Kayan’ın böylece bir taytılı daha olmuş oldu. 

DİRENÇ BİR İLKE İMZA ATTI

Eski Tarım Bakanı Zorlu Töre’nin özel kalem müdürü Tevfik Direnç bir ilke imza attı. Alkışlanacağına; ondan kuşku duyduk. Ne garip bir toplum olduk değil mi? Daha on yedi yılım var çalışmak isterim müşavir olup bedava para kazanmak istemem dedi, ön yargılı olanlar hemen yorum yaptılar. Milletvekili olacak dediler. İlk defa alkışlanacak biri çıktı ondan da şüphe duyduk, anında adamı yargıladık. Direnç’i ettik da ifade vermek zorunda kaldı. İyi ki telefon açıp bizlere kafasındakileri anlattı. Zorlu Töre bakanlıktan alınmadan bir gün önce istifa etti ki, eski görevine dönebilsin. Şu anda eski görevi olan Şehit Turgut Ortaokulu’nda müdür muavini. Sekiz ay önce de müdür muaviniydi. Emekli olmasına on yedi yıl var, beleşten para kazanmak istemiyor. Eğer onu Ali Çetin Amcaoğlu görevden almış olsaydı, o bugün müşavir olacaktı. Uzun lafın kısası; Tevfik Direnç Milletvekili olsun diye böyle bir karar almadı. Meraklılara önemle duyurulur.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. Vedat ÇAVUŞ; Kusura bakma çoktandır sana mesaj gönderemiyorum ama inan hep aklımdasın. İşler nasıl gidiyor sağlık sıhhat yerinde mi? Nasıl eskiden olduğu gibi siyasetimizi yakından takip eder misin? Analar ne evlatlar doğurur görür müsün? Bir kişi var yirmi ayda üç bakanlık değiştirdi. Bu gidişle her halde beş yılda  bütün bakanlıkları deneyip düzeltecek! Artık böyle bakanlarımız çok çalışkandırlar her bakanlığın üstesinden gelirler. Her neyse kendine iyi bak.

Sn.Cemal Bulutoğluları; Ali kaptan Cemile’yi balıkçı’ya kaptıracak mı? Ya Aylin’in durumu ne olacak.? Mete Belediye Orkestrası’nda yer alamaz mı? Bence değerlendirmekte fayda var.

Sn. Süleyman GÖKTAŞ; Gördüğüm kadarı ile yeni bakan kararlı. Ya barışacaklar diyor yada gidecekler. Devlette küslük olmazmış  e haksız da değil; Hazır Forest şampiyon olmuşken Forest’in şerfine barışın sizde. Anıları tazeleyerek bir başlangıç yapın bu ölümlü dünyada.

Sn. Ümit HANSEL; Adamın geçen gece senden bahsederdi. Dişinin arasında kalmış ne zaman buluşacağız diyor. Sana sekiz numaralı kutuyu getirmek  istiyor. Ne dersin?

Sn. Mehmet ÖZARMAN; Duyduğuma göre; çok yakında Komisyoncular Birliği olarak memnun olduğunuz Maliye Baknı’na ziyarette bulunacakmışsınız. Benden de selam götürmeyi unutmayın.

Sn.Salih CİMBOM; Çarşamba gününden sonra keyfiniz yerine gelecekmiş. Hayırlısı olsun...

Sn.Ahmet ÇALUDA; Sen babanı tedaviye götürmeye bak da, gerisi yalan... Yeni maceraya atılıp milletvekilliği şansını kaybetme, sonra bugünleri çok ararsın.

Sn.Menteş GÜNDÜZ; Bu aralar seni çekemeyenler çok. Sürekli seninle ilgili haberler uçurtuyorlar, bilgin olsun.

Sn.Yüksel ÖZGÜ; Diğer ortaklarınız Arjantin’e ava gidiyor ama siz burada kalıyormuşsunuz. Kolay gelsin. Onlar döndükten sonra bir Amerika turu hak edersiniz herhalde.

Sn.Süleyman GARİP; Yeni açtığınız av malzemesi mağazanız hayırlı olsun.

Sn.Tolga ÖZÇELİK; Cuma akşamı Redroom’da eski arkadaşlarınızla eğleniyormuştunuz.

Sn.Mehmet ERTUNA; Bu aralar çok sessizsiniz. Buna fırtına öncesi sessizlik diyebilir miyiz.?

Sn.Zorlu TÖRE; Kerim Yaşaranlar’ı savcıya ihbar etti, Fatmagül’de itiraf etti. Sence Fatmagül Kerim’i sevecek mi?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31