DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu şikayetçi;

Diyor ki, herkes benim ÖRP yetkilileri ile görüştüğümü inkar ettiğimi söylüyor…

Sonra ekliyor;

“Kimse bana böyle bir soru sormadı ki ben de cevap vereyim…”

İşte bizde siyaset böyle bir şey, birisi bir konu ortaya atıyor, bu konu kamuoyu yaratıyor ve ilgili ilgisiz herkes olmayan bir şey hakkında yorum yapmaya başlıyor.

Ertuğruloğlu’nun bu şikayetini dinleyince bu kez biz sorduk, “ÖRP ile görüştünüz mü” diye.

“Görüştük” dedi, hem de üç kez.

Son görüşme geçtiğimiz Perşembe akşamı olmuş. DGP’den Tahsin Ertuğruloğlu ve Tansel Doratlı, ÖRP’den de Turgay Avcı, Ramazan Özçelik ve Hilmi Kırgın, oturmuşlar masanın etrafına, hem kadeh tokuşturmuşlar hem de nasıl yaparız da işbirliğine gideriz diye kafa patlatmışlar.

Tam net açıklamasa da anladık ki görüşmelerde epey ilerleme sağlamışlar ve eğer bir aksilik olmazsa, içlerinden birisi yan çizmezse, belki yeni bir isim çatısı altında birleşme her an gerçekleşebilir.

Tahsin beye sorduk, ‘bu işin arkasında Ankara’mı var’ diye.

Cevap vermek istemedi bu konuya ama, biz gözünün içine baktığımızda bir şeyler kotarılmaya çalışıldığını hissettik.

Belki tam bir Ankara isteği ve desteği yok ama, böyle bir eğilim böyle bir istek ve belki de çok daha büyük bir yeni oluşum çabaları önümüzdeki günlerde başlarsa hiç şaşırmayız.

Ertuğruloğlu, tam bir Ankara sevdalısı. Bir zamanlar keskin bir AKP karşıtı olduğunu bilmeyen yok ama, zaman içinde bunlar değişime uğramış, Ankara sevdalılığı yanında bir AKP hayranlığı da oluşmuş.

Tahsin bey diyor ki, Ankara buraya karışmak zorundadır çünkü, yıllardır bizim siyasetçiler bir çok sorunlu konuya partizanlık ve popülizm yüzünden dokunmamışlar, sorunlar çığı gibi büyümüş ve altında ezilme noktasına gelmişiz.

Tahsin beyin açıkladığı çok önemli başka bir konu da artık insanların KKTC’de yaşanan sıkıntıların KKTC’de çözüleceğine inanmadığı ve bu yüzden binlerce kişinin sıkıntısını ve sorununu dosyalar halinde Ankara’ya taşıdığı.

Yani, hükümetten ülkemizdeki yöneticilerden umudunu yitirenler, sorunlarını dosyalar halinde Ankara’ya taşıyor, bir anlamda da buradaki siyasileri şikayet ediyorlar.

KKTC’de yapılan yanlışların bedelinin şimdiye dek hem Ankara’nın ödediğinin de altını çizen Ertuğruloğlu, “artık film kopmuştur, Kıbrıs Türkünün kendi ayakları üstünde durma vakti gelmiştir ve bunda da en büyük yardımcımız yine Ankara olacaktır” şeklinde görüş beyan ediyor.

DGP genel başkanı ile yaptığımız sohbette şunu kolaylıkla söyleyebiliriz;

Yeni oluşum da dahil önümüzdeki günler siyasette çok şeye gebe!

 

Okur Mektubu

“Girne Belediyesi’nde neler oluyor?”

“Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Karaoğlanoğlu sanayi bölgesi yanındaki çöp toplama istasyonunu belediye meclis kararı olmadan özel bir şirkete verdi. Bu özel şirket Girne'de herkes tarafından bilinen ayrıcalıklı bir inşaat şirketidir. Yani asıl işi inşaat yapmaktır.

İlgili şirket burada biriken çöpleri kamyonlarla dikmene taşıyacak ve belediyeden ayda 30.000 TL alacakmış. Bu konuda meclis kararı olmadığı kesin. Özel şirketin işe başladığı ilk günün akşamı belediye başkanı tüm meclis üyelerini yemeğe götürmüş, yemeğe sadece  1-2 meclis üyesi gitmemiştir. Bu konuda belediye herhangi bir ihale de açmamıştır. Bu işin Sümer Aygın tarafından nereye güvenerek tezgahlandığı belli değildir. Üstelik o günlerde belediyede Sayıştaylık denetimi varmış. Bir şey sorulduğu zaman ise Sümer Aygın 'biz böyle denetimleri çok gördük' diyormuş..
Girne Belediyesi İngiltere'den iki adet büyük damperli  kamyon getirmiş, bu kamyonlar 10-12 yaşlarındaymış. Çok yıpranmış ve arızalı olan kamyonlar Mağusa limanından  Lefkoşa’daki bir tamir atölyesine gizlice ve çekerek getirilmiş. Belediye bu iki hurda kamyonu yaklaşık 40-45.000 stg.’ne satın almıştır. Merak edilen konu bu iki hurda aracı İngiltere’de belediye için hangi uzmanın seçtiğidir.
Bu her iki konuda merak edilen en önemli husus ise tüm siyasi partilere mensup meclis üyelerinin nasıl bir açıklama yapacaklarıdır…”
(Duyarlı bir Girneli) 

Sümer Aygın’ın Açıklaması:

Yukarıdaki iddiaları sorduğumuz Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, çöp toplamak için özel bir şirketle anlaştıklarını doğrulayarak bunun bir aylık bir süre için geçerli olduğunu bir ayın sonunda ihaleye çıkılacağını söyledi. Ayrıca ilgili şirketle aylık 30 bin TL değil 20 bin TL’ye anlaştıklarını söyleyen Aygın, İngiltere’den alınan iki damperli kamyonun da meclis kararı ile alındığını ancak söylenildiği gibi 45 sterline değil tanesi 17 bin sterline mal edildiğini ifade etti.

levent-ozadam.20111023231946.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Ulaş KIVILCIM, bakanlık müdürü müsünüz yoksa mahalle kabadayısı mı anlamadım. Hele de bayan memurlara karşı bir kez daha küfürlü konuştuğunuzu duyarsam bu işi çok ileriye götürürüm haberin olsun. Terbiyeni takın bir kez daha uyarmayacağım.

Sayın Günay ÖZAN, YDÜ’deki öğrenci olaylarının büyümemesi için yaptığınız çalışma okul yöneticileri tarafından da taktirle karşılandı. Ancak olay çıkaran bazı öğrencilerin buradaki bazı marjinal partilerle yakın ilişkisi var bilesiniz.

Sayın Hüseyin ÖZGÜRGÜN, Enformasyon Dairesi’nin müdür adayları her geçen gün biraz daha artıyor. Kavga dövüş çıkmadan bir an önce şu atamayı yapmanız bakanlığın selameti açısından iyi olacaktır.

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, Rum Kilisesi’nin KKTC’de çok büyük bir çaplı anket yaptırmaya başladığını duymuş muydunuz? Özellikle dini konuların sorulduğu anket kağıtlarından birini mutlaka okumalısınız.

Sayın Ersin TATAR, dış kaynaklı bir anket çalışmasında en istikrarlı bakanlar içinde ilk sırada yer alıyormuşsunuz. Yakında anket sonuçlarının yayınlanması bekleniyor. Bakalım sıralama nasıl olacak.

Sayın İlker EDİP, eşiniz İstanbul’da çantasını kaybedince kısa süreli bir diplomatik kriz yaşandığını duyduk. Orada kaybolan bir daha geri gelmez, en iyisi eşinize en kalitelisinden yeni bir çanta almak, tabi ki içini de doldurmanız kaydıyla…

Sayın Hüseyin ÇOBANOĞLU, muhterem validenizin vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhumeye Tanrı’dan rahmet size ve aileye sabır ve başsağlığı dileriz. Allah geride kalanlar sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.

Sayın Halil ESENDAĞLI, sizin traktör tekleyip de bozulunca hafta sonunu makinistlerde geçirmiş ve tatil yapamamışsınız. Bu kadar canınızı yiyinceye kadar bir tane sıfır kilometre traktör almayı düşünmüyor musunuz? Paraları yastık altından çıkarın artık.

Sayın Ahmet YÖNTEM, Başbakanlık önünde tek başına eylem yapan Pembe Ulusoy adlı bayan desteğinize muhtaç. Çok kişiye yardım eli uzatan birisi olarak Pembe hanıma da bir destek verseniz diyoruz. Açacağınız kampanyada ilk bağış benden gelecek.

Sayın Barış BAŞEL, Rum bakanlar kurulunda ikinci bir eşcinsel vekilin olduğunu biliyor muydunuz? Bu arada bizim meclisteki iddianız halen geçerli mi yoksa, şaka mı yapmıştınız?

Sayın Erdil NAMİ, hadi gözünüz aydın, çok yakında Yenierenköy’deki marinanın izinleri çıkıyormuş. Ha keşke bu günleri geçenlerde vefat eden şirketin yaşlı sahibi de görseydi değil mi?

Sayın Güner ÖZKARATAŞ, artık yaşadığımız günler ‘iyilik yap denize at’ görüşünden daha çok, ‘kıyakçılığın sonu ayakçılık’ olarak değişti. Eski bir çalışan size hafta sonunu size zehir etmiş. Allah’ından bulur inşallah…

Sayın Hulusi ÖZYAY, bir sağlık sorununuzdan dolayı epey endişeli günler yaşadığınızı öğrendik büyük geçmiş olsun. Madem ki artık eski sağlığınıza kavuştunuz bunu kutlamak lazım değil mi?

Sayın Mustafa Kemal KAYMAKAMZADE, Lefkoşa Çocuk Yuvası için yaptığınız yardımlar büyük memnuniyet yarattı. Allah kabul etsin, bunların artarak devamını bekliyoruz.

Sayın Doğan HARMAN, yoğun bir uğraş sonrası yakında uydu yayınına başlayacağınızı öğrendik. Bu arada yeni ofisler görenleri imrendiriyormuş. Ancak ortağınızın bir takım girişimleri var biraz canınız sıkılabilir.

Sayın Tahsin ERTUĞRULOĞLU, yıllar sonra Mehmet Uysal’ın dükkanında sizi görenler epey hasret gidermişler. Ara sıra mekana uğramakta yarar var çünkü siyasetin nabzı orada atıyor.

Sayın Yonca Şenyiğit ALPER, Hıllarıon adlı mağazanızın 1 Kasım’da ünlü modacı Abdullah Öztoprak tarafından açılacağını öğrendik. Heyecan doruk noktadaymış, kolay gelsin diyoruz.

Sayın Ahmet ÜLKER, tavla turnuvasında sonuncu gelince hafta sonunu eve kapanarak geçirmişsiniz. Ne var bun da üzülecek, hayatta yenmek de var yenilmek de…

Sayın Zekai ALTAN, NTV’deki programda bir çok izleyeni Kıbrıs hayranı yaptığınız söyleniyor. Yakında Türkiye’den eko turizm konusunda teklifler alırsanız sakın şayırmayın, bu işte üstünüze kimse yok.

 

Günün Fıkrası : Kutlama

Bir İtalyan, bir Fransız, bir Rus, bir de bizim Temel, tesadüfen karşılaşmışlar, başlamışlar muhabbete..
İtalyan, "Bizim ülkemizde şampiyon olan takım 2 gün 2 gece kutlama yapar" demiş.
Rus, "Bizim ülkemizde şampiyon olan takım 2 tanker votka içerek kutlama yapar" diye araya girmiş.
Fransız, "Bizim ülkemizde de şampiyon olan takım 400 güzel kızla şampiyonluk kutlar" diye böbürlenmiş.
Sıra Temel'e gelmiş..
"Dostlar, bizim orda şampiyon kim olursa olsun, kutlamasını Fenerbahçe yapar.."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31