Rusya’nın etkin ve fiili müdahalesi, emperyalist güçlerin Suriye’de yapmak istediklerine set çekmek üzeredir. Başta ABD olmak üzere, Fransa gibi diğer emperyalist güçler, dünyada tek güç olmadıklarını Rusya’nın Suriye’deki fiili müdahalesi ile anlamışlardır. Libya’yı, Yemen’i, Mısır’ı, Irak’ı, Somali’yi kendi pis çıkarları için bölüp parçalayanlar ve kan denizine döndürenler, yakında Suriye’de döktükleri kanda piyonları ile birlikte boğulup gideceklerdir. Yıllarca Atatürk’ün izinden giden ve Tunus’u diğer Arap ülkelerine göre Atatürk ilkeleri sayesinde daha çağdaş bir çizgiye oturtan eski Tunus Cumhurbaşkanı Habib Burgiba sayesinde, çirkin Amerikalı’nın pis oyunları Tunus’ta sökmemiştir. Yakında emperyalist güçler kuyruklarını bacaklarının arasına sıkıştırıp Suriye’den çekilip gideceklerdir. Amerika’nın kuyruğunda dış politikada sefaleti yaşayan Türkiye, asırlardır yan yana yaşadığı Suriye ile yine yan yana yaşamak zorunda kalacaktır. 4 yıl öncesine kadar kardeşim Esad dediği Suriye Devlet Başkanı Esad’a Esed diyen ve onu zalimlikle suçlayan Erdoğan, eğer başta kalabilirse, Esad’a şimdi ne diyecektir? Batılı emperyalistlerin desteklediği, besleyip büyüttüğü zalimlerin elinden kaçan milyonlarca Suriye’liye ne diyecektir? Kaçamayıp da köle pazarlarında satılan Suriyeli kadınlara ne diyecektir? Kelle kesici gaddar İŞİD’cilere yaptığı silâh ve personel yardımını nasıl izah edecektir?

                                                  ***

Amerika ve kuyruğundaki maşrapaların Rusya’nın aktif desteğini arkasına alan Esad’ın yıkılmayacağını hesap edememeleri onlara pahalıya mal olmuştur ve olacaktır. Rusya’nın Akdeniz’de sadece Suriye Tartus’ta olan küçük de olsa deniz üssünü kaybetmemek için Esad’ı destekleyeceğini nasıl hesap edemediler? Şimdi Rusya’nin hava desteğinde Suriye ordusu, kara operasyonları ile ÖSO dahil bana göre tüm terör örgütlerinden Suriye’yi temizleyecektir. Nitekim Halep’e karşı başlatılan kara harekâtı yakında Hama ve Humus’u da içine alacak şekilde gelişecektir. İŞİD’ci zalimler Suriye’den Irak’a çekilmek zorunda kalacaklardır. Suriye belki’de Erdoğan’nın çok korktuğu PYD’denin elindeki kuzey topraklarına harekât düzenlemeyecektir. Böylece Türkiye’nin Doğu’sundaki Kürt devletinden sonra, Güneyinde de bir Kürt Devleti kurulmasına göz yumacak ve böylece Türkiye ve Erdoğan’ı cezalandırma yoluna gidecektir. Bu arada Rusya’ya Suriye topraklarında kara ve hava üslerinin de kurulmasına izin verecektir. Tartus’taki deniz üssü de büyütülecektir. Bu şekilde Rusya’nın Akdeniz’de ve Ortadoğu’daki etkinliği de artacaktır. Bu ise Batılı emperyalist güçlerin işine hiç gelmeyecektir. Ancak bizde güzel bir söz vardır, “Rüzgâr eken fırtına biçer” diye. Başta ABD olmak üzere, kuyruğundaki maşrapa devletler de, Ortadoğu’da milyonlarca insanın ölümüne ve evinden yurdundan olmasına neden olan politikaları yüzünden, gittikçe güçlenen Rusya’yı artık Akdeniz’de ve Ortadoğu coğrafyasında da karşılarında bulacaklardır. Gönlüm Esad’tan yanadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31