Eksantrik adam vesselam!

Kah gülüyor, kah parlıyor kah gözleri uzaklara dalıp gidiyor...

Onu tanıdığımızda daha 20’li yaşlardaydı. Dereboyu’nda sendeli dükkanında yanında personel olmadan çalışır, İngiltere’den getirdiği ikinci el televizyon ve videoları satar ve İngiltere’ye gittiği zaman da dükkanını kapardı.

Zaman su gibi geldi geçti, önce iyi bir iş adamı sonra belediye başkanlığı geldi...

Eminiz ki işini gücünü bırakıp siyasete girdiği için pişmandır ama siyaset de dönüşü olmayan bir yol olduğu için, metazori de olsa devam...

Onun en iyi yanı insancıl olması, garibanın elinden tutması, gerek belediye gerekse kendi cebinden çok kişinin yarasına merhem olması...

...

Dün sabah As TV’de bir kez daha gürledi yağdı Cemal Bulutoğluları...

Ama sıradan bir başkan ya da siyasetçi gibi değil, halkın ve esnafın, iş adamının, işçi ve memurun sorunlarını bilen birisi olarak.

Çek yasakları ve hacizler artık genelin sorunu oldu.

Bu konuda hükümete baskıda bulunduğunu, artık çek yasağına girdi diye esnafın işinden gücünden, yaptığı ticaretten men edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Ekonomik olarak daralan kesimin, devlet desteğini yitirdiği yazan banka ve ağır faiz uygulayan tefecilerin ağına düştüğünü, bir daha da ayağa kalkamadığının altını çizdi.

Konuyu Merkez Bankası ile de konuştuğunu ancak Merkez Bankası Başkanının da bu konuda hükümetten yasal değişikliğe gitmesini beklediğini söyledi...

...

Cemal başkanı dinlerken yeni Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi’den hayli umutlu olduğunu da gördük.

Birçoğunun aksine Şerife hanımın başarılı olacağına olan inancını dile getirirken, af konusu gündeme geldi ve on binlerce kişinin derdi olan sorunun çözülmesinin gerekliliğini bunun da yeni bir afla gerçekleşeceğine olan inancını belirtti.

Ayrıca, yeni bir afla 50 bin kadar insanın kayıt altına alınacağını ve çökme noktasında olan İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigortaların da kurtulması için bunu bir şans olduğunu ifade etti.

Ayrıca kayıt dışı kalanların asıl sorumluluğunun kendilerinde değil, zorda olan özel sektör yöneticilerinde bulunduğunu, yatırımların zamanında yapılmamasından dolayın sorunun giderek büyüdüğünü kaydetti.

...

Bulutoğluları’nın devlete de iyi bir örnek teşkil edecek ikinci işe karşı başlattığı çalışma da belki ülkede bu konuda en ciddi girişim olacak.

Çünkü, ülkede sadece resmi rakamlara göre 15 bin genç işsiz varken, belediyelerde ve devlette çalışanların ikinci iş yapması, dükkan açması ve bilumum işlerde çalışmasına göz yumması da istihdam krizini tetikleyen nedenler olarak önümüzde duruyor.

Bu konuda üç ayrı ekip kurduğunu ve belediyede çalışıp ikinci iş yapanların işten durdurulmak için çalışma başlattığını duymak da, belki diğer devlet dairelerine de örnek olur düşüncesiyle epey de hoşumuza gitti doğrusu..

...

İçindekini söylemekten sakınmayan Cemal başkan bir ağır eleştiri de bürokratlara yaptı ve onlar için ‘yatıyorlar ve parayı kapıyorlar’ ifadesini kullandı.

Tabi ki burada maaşını hak ederek çalışanları hemen ayırıyor ama birçoğunun da halkın ensesinden kazanan, parti militanı olmaktan öteye gitmeyenler ordusu olduğu konusunda da Bulutoğluları’na katılıyor ve bu açıklamasının altına imzamızı atıyoruz.

Çünkü özellikle son dönemde birçok devlet dairesi laçkalık ve disiplinsizlik nedeniyle halkın büyük tepkisine neden oluyor, ayınca yine halkın devletine olan inancını aşağılara çekiyor.

Dairelerdeki kuyruklarda gün geçiren vatandaş, artık bezmiş durumda ve halkın hizmetlisi olması gereken devlet, halka eziyet çektirmekten başka bir işe yaramıyor.

...

Geçen dönem UBP Genel Sekreter Yardımcılığı görevi de yapan ama bu dönemde görev kabul etmeyen Cemal Bulutoğluları, yeni kabine değişikliği sonrasında isyancı vekilleri de eleştirerek, bunların isyanının devamı halinde parti disiplin kuruluna verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bunları basın önünde tartışmanın partiye zarar vereceğini de söyleyen Bulutoğluları, aile içi tartışmalarının mekanının parti meclisi olduğunu vurguladı...

 

Günün Karnesi:

Cemal BULUTOĞLULARI

LTB Başkanı

9

Belediyede çalışıp ikinci iş yapanlara yasak getirmek için ilk adımı attı ve komu oyundan büyük destek aldı

G.Mağusa Hastanesi

Geliştirme Derneği

9

Kan bağışı kampanyası düzenleyerek 201 ünite kan toplanmasını sağladı

Gıda İthalatçıları Birliği

8

Fonlara karşı çıkarak hayat pahalılığının arttığına dikkat çekiyorlar ama dinleyenleri yok

Koop-Süt

1

Hellimden sonra sütte de yaşanan olumsuzluklar tüketicinin tepkisini topluyor

Cafer GÜRCAFER

1

İhtiyat Sandığı’nın sahibi olduğu Mimoza otele olan borcunu ödemiyor aksine Ali Cengiz oyunları ile koçanını ele geçirmek istiyor.

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın İrsen KÜÇÜK, dünkü ‘Mimoza ihalesiz gidiyor’ başlıklı yazımızdan sonra talimatınızla olayı inceleme altına aldığınızı ve bu konuda büyük hassasiyet gösterdiğinizi duyduk. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Dünkü MYK toplantısında da tam destek çıktığını öğrendik, yüzünüz gülüyorduk değil mi artık?

...

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, size de ayrıca teşekkür ederiz. Dünkü belediye aracı ile evine giden personeli tespit edip, bu konuda kendisine yasak getirdiğinizi duyduk. Umarız tüm personelin kulağına küpe olur.

...

Sayın Kansu AKSU, büyük bir kaza atlattığınızı öğrendik. Özellikle Karadenizliler Derneği sizin için özel bir mesaj yayınlayarak bize göndermişler. Büyük geçmiş olsun...

...

Sayın Kemal DÜRÜST, bakanlıkta özel ders verdiği tespit edilen iki öğretmenin soruşturmasının geri çekileceği yönündeki söylentiler bakanlık içinde infialle karşılandı. Bu konuda açıklamanızı bekliyoruz. Özel ders serbest mi, değil mi?

...

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, İstanbul’da kapatılan ve şimdi de Girne’de faaliyetlere başlayan bir örgütün vermiş oldukları seminerlerde Allahın yokluğu konusunda insanların beyninin yıkandığını biliyor muydunuz? Bu konuda önümüzdeki günlerde size önemli belgeler göndereceğiz.

...

Sayın Selim GÖKBÖRÜ, Vakıflar İdaresi’nin herhangi bir ihalesinin sizinle yakından alakası bile olmadığını öğrendik. Şimdi bütün gözler Vakıflar İdaresi’nin ihale komisyonunda. Bakalım beklenen açıklamayı yapacaklar mı?

...

Sayın Hüdaverdi AKSOY, Başbakanlık kantini ile yaptığımız yayından sonra konuya hassasiyet gösterdiğinizi öğrendik teşekkür ederiz. Ancak biz araştırdık ve eksik bir evrak yok, içiniz rahat olsun...

...

Sayın Özkan YORGANCIOĞLU, anketler yayınlanınca neşenizin epey yerine geldiği ve zevkten dört köşe olduğunuzu öğrendik. Uzun soluklu bir yarış olduğundan çok aceleci olmamakta yarar var...

...

Sayın Serdar DENKTAŞ, hayırdır erken seçim var ufukta? Bazı kişilere şimdiden milletvekili teklifi götürdüğünüzü söylüyorlar. Hatta bir iki isim de var elimizde ama hadi işiniz bozulmasın diye şimdilik yayınlamama kararı aldık.

...

Sayın Mahmut ÖZÇINAR, bir yıldan önce meydana gelen sel felaketinde zarar gören çoğu esnafın zararı hala karşılanmamış. Bu konuda öncülük etmeniz ve hükümet nezdinde girişimde bulunmanız isteniyor.

...

Sayın Hürrem TULGA, dünkü mesajınızdan sonra ihbarların ardı arkası kesilmiyor. Bu hafta onlara zaman ayırdık sonra da sizinle bu iddiaları konuşmak için kahvenizi içmeye geleceğiz bilesiniz.

...

Sayın Ergun SERDAROĞLU, parti içi muhalefetin lideri seçildiğinizi biliyor muydunuz? Bu konuda yakında size tam yetki verilecek ve işte o zaman atış tam serbest olacak. Biraz daha sabır...

...

Sayın Zorlu TÖRE, uygulanan ve büyük tepki alan fonlar konusunda hala ısrarcı olduğunuzu ve yine bakan olsanız aynı uygulamada devam kararı alacağınızı söylüyormuşsunuz. Bakalım Amcaoğlu’nu bu konuda nasıl bir süreç bekliyor?

...

Sayın Kemal TÜCCAROĞLU, pekmez üretiminde öyle bir kalite yakaladınız ki Türkiye’den bile siparişler gelmeye başladı. Bu konuda önemli bir atılım bekliyoruz. Hayırlı işler dileriz...

...

Sayın İsmet ESENYEL, hadi gözünüz aydın, OTEM önümüzdeki ay nihayet açılıyormuş. Şimdi kolları sıvamanın zamanı, ara elaman konusunda tüm işletmelerin gözü sizin üzerinizde olacak...

...

Sayın İrfan Paşa ÖZAKALIN, dün gün boyunca yenişehir ve Ortaköy sakinlerinden telefonlar konusunda şikayetler aldık. Özellikle bir çok banka faaliyetini durdurma zorunda kaldı. Ularız sorun en kısa zamanda giderilir...

...

Sayın Şafak ALİBABA, bir ihale konusunda sürekli adınızın geçtiği ihbarlar alıyoruz. Bu sıralar konuya Fransız kaldık ama bir kaç gün içinde görüşünüze başvuracağız bilesiniz...

...

Sayın Doğan SAHİR, vatandaşın çevre duyarsızlığı konusunda ne söyleseniz haklısınız ama bir de çevre örgütlerinin artık kendilerini masaya yatırma zamanı gelmedi mi? Bilirsiniz ya balık baştan kokarmış...

...

Sayın Ahmet KAŞİF, İskele sağlık ocağından şikayetler gelmeye devam ediyor. Doktor ve çalışanlar artık bunalmış durumda ve acilen ziyaretinizi bekliyorlar...    

 

Günün Fıkrası

 

Sorun ne?

Bir profesör 3 kız öğrencisinin " durum değerlendirmesi" yeteneklerini sınamak istemiş... Durumu anlatmış üçüne de ..
-"Denizde bir salın üzerinde yarı çıplak ve yapa yalnız. Birden içi erkek dolu bir teknenin size doğru geldiğini görüyorsunuz. Hallerinden belli, bu balıkçı teknesi aylardır denizde ve hiçbiri aylardır kadın yüzü görmemiş. Hepsi aç kurt gibi size bakıyor. Sorunu çözmek için ne yaparsınız. ?"
Kumral kız yanıt vermiş...
-" Salın yönünü akıntıya doğru çevirir, kaçmaya çalışırım..."
Esmer olan daha kabadayı çıkmış...
-" Yanımda bir Rambo bıçağı var..Ona sıkı sıkı sarılır, bakalım sala atlayacak erkek kimmiş beklerim..."
Sarışın başını iki yana sallamış...
-" Durumu anladık hocam da ,sorun ne?"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31