İki ay aradan sonra memleket ile ilgili yorum yapacak olursam memleketin hali içler acısı.! Zaten düzelmesini de beklemiyordum. Eğer bir ülkeyi başka bir ülkenin siyasileri yönetiyorsa o ülkeden hayır gelmez. Bir hükümetçilik oyunudur gidiyor.!

Bu ülke yıllarca hep Ankara hükümetleri tarafından yönetildi ve kukla bir düzen yaratıldı. Vatandaşın siyasilere ve siyasi partilere güveni kalmadı. Partilerin peşinde koşar gibi görünenler de inanın ki onlar da menfaatleri için koşuyorlar. UBP hükümeti Eğer bugün hala iktidarda ise bunu mualefete borçludur. Çok kötü bir iktidar, çok çok kötü bir mualefet vardır.

Aşağıya tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali.! UBP’nin rakibi yine UBP.! Aldığım bilgilere göre; UBP’de 17 Milletvekili Başbakan İrsen Küçük’ü istemiyor. Pazartesi günü meclis açılıyor küskünler yeniden sahneye çıkmaya hazırlanıyor. UBP’de ciddi anlamda bir paylaşım kavgası vardır. Bakanlığı kaybedenler ile bakanlık bekleyenler birleşti. Öyle anlaşılıyor ki; Başbakan İrsen Küçük’ü kendi partisinden dolayı zor günler bekliyor.

CTP’ye gelince; CTP’nin çiçeği burnunda genel başkanı Özkan Yorgancıoğlu ne partisi tarafından, ne de toplum tarafından benimsenmedi. Zaten bundan 20 gün önce CTP parti meclisi Yorgancıoğlu’na ilk muhtıra’yı verdi. CTP’liler Yorgancıoğlu’nu Erdoğan’ın sözcüsü olarak ilan ettiler. Diğer partileri anlatmaya gerek yok.

Vatandaş bu saatten sonra macera peşinde değildir. Bütün siyasi partileri denedi hepsinin de Ankara’dan yönetildiğini gördü. Kısacası; siyasilerin yetkisiz oluşu toplumu umutsuzluğa yöneltti. Sendikaların mualefet yaptığı bir düzen yaratıldı. Kıbrıs konusunda halk umutsuz. Gerçi ben Kıbrıs sorununun çözümünü 2004’ten daha yakın görüyorum. Artık sona yaklaşıldı yakın bir gelecekte dananın kuyruğu kopacak.

Dün adeta telefon yağmuruna tutuldum. Beni özleyenler ile hasret giderdim. Umutsuzluğa kapılan dostlarıma umut vermeye çalıştım. Bu kadar çok sevildiğimi bir kez daha anladım. Okuyucularımla hasret giderdim. Memleketin hali ne? diye soranlara işte cevabım bu oldu.

GARGA’DAN AL HABERİ

ASLANBABA; “TANCER YALAN SÖYLÜYOR” DEDİ

Bu da bir taktik.! Siyasiler istedikleri mesajı verdikten sonra yalan söylüyor deyip içinden çıkabiliyorlar. UBP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın istifa edeceği yönünde UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer tarafından ortaya atılan istifa edeceği iddialarını Aslanbaba yalanladı. Dün Garga haber merkezini arayan Aslanbaba altı hafta önce Başbakan’a Dış Türkler Birimi’ni kurmazsa partide kalıp kalmayacağını yeniden değerlendireceğini söylemiş. Yani Aslanbaba Tancer’in söylediği gibi değil, Dış Türkler Birimi kurulmazsa istifa edecekmiş. Tancer’i yalancılık ile suçladı.

MECLİS’TE SIKINTILI GÜNLER BAŞLIYOR

İyi ki UBP’de parti içi sorunlar var da bize de sık sık malzeme çıkıyor, UBP’de olmasa işimiz zor.! Pazartesi günü meclis açılıyor. Öyle anlaşılıyor ki; mecliste sıkıntılı günler başlıyor. UBP’de küskünler yakında kendilerini gösterecekler. Mecliste nisap sorunu çıkartacaklar. Bu sorun Ekim’in ilk haftasındaki meclis başkanı seçimine de yansır mı? bilmeyiz ama UBP’de küskünlere gün doğuyor.

HASİPOĞLU MECLİS BAŞKANI OLMAK İSTİYOR

Eeee Hasipoğlu boşuna mı DP’yi bırakıp UBP’ye geldi. Öyle bir yetkisiz genel sekreterlik makamı ile bu iş geçiştirilemez. Hasipoğlu kurt politikacıdır. UBP’de bunca sorun varken Hasipoğlu’da hiç boş durur mu? Nasıl ki kurt puslu havaları sever, Hasipoğlu’da UBP’nin bu durumundan hoşlanıyor. Aldığımız bilgilere göre; Ertuğrul Hasipoğlu meclis başkanı olmak için uğraşıyor. Gelen bir bilgiye göre; küskün milletvekilleri meclis başkanı Hasan Bozer’i genel başkan yapmak istiyorlar. Yani; İrsen Küçük’ün yerine Bozer’i getirmek istiyorlar. Bozer Başbakan olsun, Hasipoğlu’da meclis başkanı. Dün UBP Lefkoşa ilçesinde bu senaryo konuşuluyordu. Sizin anlayacağınız; UBP’de 17 Milletvekili İrsen Küçük’ü pasif buluyor. Hasipoğlu’nun meclis başkanlığı da bu şekilde konuşuluyor.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. İrsen KÜÇÜK; Her zaman dediğim gibi UBP’nin rakibi UBP’dir. Meclis açılıyor yine bazı UBP’li Milletvekilleri UBP’de size zor günler yaşatmaya hazırlanıyorlar. Bakanlık bekleyenler ve bakanlığı kaptıranlar hazırlıklara başladılar bile. Kısacası UBP sayesinde politika yeniden şenlenecek. Gaileyi muhalefet çeksin!

Sn. Mehmet TANCER; Eğer kız olarak Dünyaya gelmiş olsaydın bugün kesin başka yerlerde olurdun. Sen yat kalk annen ile babana dua et ki erkek çocuğu olarak seni Kıbrıs’ta dünyaya getirdiler ve KKTC’de Milletvekili oldun. Bu halinle ya birde kadın olsaydın!

Sn. Betül HASTAN; Koskocaman bayram geçti Türkiye’nin ünlü sanatçıları konserler verdi senden hiç tıs çıkmadı. Magazin sayfalarında da yer almadın. Elma dersem çık Armut dersem çıkma ARMUT...

Sn. Omaç CİN; Bir anda sesin soluğun kesildi. Temmuz, Ağustos derken Eylül oldu. Şimdi hasat zamanı Ekim ayı kurtarmaz!

Sn. Halil ORUN; Kızdığına bakma yüreği yufkadırsende onun yerinde olsaydın kim bilir neler yapardın. Zamanında bütün varını yoğunu UBP için harcadı. Bütün bunlara karşılık olarak da şimdi de onu harcamaya çalışıyorlar. Kendini sende onun yerine koy ve öyle karar ver!

Sn. Zübeyir AĞAOĞLU; O köpeğin şansızlığı KKTC’de olmasıydı. Eğer o çiğnediğin köpek Larnaka veya Limasol’da olsaydı bugün hayatta olacaktı. Üzülme ana yollarımız köpek leşleriyle doludur. Senin başına gelen bir çoğunun da başına geldi ve gelmeye devam edecektir. Sen dua et ki, köpeği fark edip frene asılmadın!

Sn. Hasan BOZER; Meclis başkanlığını çantada keklik görme! UBP’li dostlarından heran her şey beklenebilir. Laf aramızda sana zarar gelmesin diye yapılacak oylamada oy kullanacak UBP’lilerden cep telefonu ile oylarının fotoğraflarını çekmelerini iste...

Sn. Serdar CANALTAY; Ne Gsm operatörü, ne Facebook ne de Twitter. Garga mesaj hattı mezarlıkta yatana bile ulaşır. Mesajı olan alır... Alamam yok! Teşekkürler..

Sn. Ziya GÜVENİR; Bayram tatili spor yapmana engel olmuş olacak ki, 3 kilo 350 gram aldın. Spor da mesai yaparak acısını çıkartabilirsin?

Sn. Asım KARADERİ; Allah inandırsın iki aydan beridir rüya göremiyorum. Her ne halse dün ilk kez rüya gördüm. Rüyamda, seni Özel ile telefonda birşeyler konuşurken gördüm. Hatırladığım kadarıyle örgütlerden ve memleketin durumundan söz ediyordunuz. Bir ara Hüda Aksoy’un adı geçti ama o bölümünü hatırlamıyorum. Anlayacağın yine rüyalar görmeye başladım.

Sn. Metin ŞAHİNOĞLU; Bana son çekilmiş bir fotoğrafını gönder de çalışma masama koyacağım. İnan seni sokakta görsem tanıyamayacağım! Kilo mu aldın yoksa filinta gibi mi oldun?

Sn.Ergün SERDAROĞLU; Duyduğuma göre başı yine sen çekiyormuşsun? Hade yine iyisin meclis açılıyor sana gün doğacak.

Sn. Özkan YORGANCIOĞLU; UBP’de olmasa bize hiç malzeme çıkmayacak. Ana mualefet partisi olarak bize hiçbir katkınız yok. İyi ki,UBP’nin rakibi UBP’dir de siyaset zaman zaman alevlenir. Yanlış anlama ama etkin olamadığınız için heyecan veremiyorsunuz.

Sn. Tanyel BAYRAKTAROĞLU; Yavaş yavaş el ayak çekiliyor yakında Deniz sezonu açılır. Aklında bulunsun Halı veya çarşaf olduğunda bilgim olsun. Bu arada Mustafa’ya da fazla kulak asma!

Sn. Mehmet CANGİL; Mangal sezonunu açtınız Mı? Yoksa hiç kapatmadınız mı? Gargalarım bugün yarın oralara damlar detaylı bilgiler alırlar gerçi. Ama olsun, soralım dedik adettendir.

Sn. Hülya Hanım; Kıyafetinizle onu etkilemeye çalışıyorsunuz ama diğerleri de etkilendi. Kişiye özel davranışlarda bulunursanız diğerleri yanlış anlamayacak.

Sn. Ali ÇAĞINER; Amma sınıfın varmış ha. Sınıf olarak bugün seni ziyarete gelecekler gece organize etmek için. Hababam sınıfını da geçtiniz! Duyan da zanneder geçen yıl mezun oldunuz. Bir sınıftır gidiyor...

Sn. Ünal ÜSTEL; Cumhuriyet parkı içler acısı. Ankara’dan gelip de ekilen o kocaman fidanlar tamamen kurudu. Demek ki, biz toplum olarak bir parkı bile hak etmiyoruz. Yazıklar olsun!

Sn. Ferdi Sabit SOYER; Yorgancıoğlu genel başkan seçildikten kısa bir süre sonra parti meclisinden ilk muhtırasını aldı. Partililer onu Erdoğan’ın sözcüsü olarak suçluyorlar. E her halde yani Talat onu boşuna mı seçtirdi. Daha dur bakalım seni çok arayacaklar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31